Na lince je vrah

When a Stranger Calls

Na linke je vrah

Horor / Thriller

USA, 2006, 87 min

Že pôjde o festival horrorových klišé som vedel už pri prečítaní anotácie. Ale ruku na srdce - kedy sme v tomto subžánri naposledy videli ozaj originálny príbeh? Po rozťahanom, ba až takmer dementnom začiatku to nabralo celkom solídne tempo a svoju "nenáročnú, zábavnú" funkciu plní film až do konca. Áno, je to síce príbeh o tom, ako jedna /pekná/ baba splašene behá po /peknom/ dome, ale vždy lepšie, ako trebárs pozerať na dôchodcov, pobehujúcich v čase akciových zliav po Kauflande.(3.11.2006)

• *CARNIFEX*

Jill je mladou študentkou, ktorá si privyrába ako operka. Jedného večera prichádza do rodiny Mantrakysových, aby postrážila ich dve malé deti. Niekoľko krát v minulosti pohodovo strávený večer sa tento krát mení na tvrdý boj o život. Mladučkej Jill je v pätách brutálny sériový vrah, ktorý svoju hru na mačku a myš spúšta prvým telefonátom. Takmer každí kto vzhliadol tento snímok, chválil kameru. Neostáva ma nič iné ako súhlasiť. Nezmieriteľným faktom ale ostáva, že napriek snahe režiséra o vytvorenie atmosferického snímku, dosiahol úroveň bohapustého priemeru. Na mňa tento snímok až tak nezapôsobil - 50%.(26.12.2013)

• milka

Asi jeden z nejnudnějších hororů, jaký jsem kdy viděl. Příběhově je to prázdnější než ten barák, po kterém tam hrdinka celý film chodí. Napětí žádné, pokus o nějaký nápad nulový a na lekačky se také čeká marně. Stejně jako na krev či záběry nějaké vraždy. Tady není prostě nic, jenom strašná Camilla Belle chodí s mobilem v ruce hodinu a čtvrt posraná po baráku, na konci na ní někdo vybafne, ona mu uteče a je konec. Nic víc se tam prostě nestane a Simon West zase potvrdil, že Con Air byl od něj jen hodně příjemný omyl.(7.4.2010)

• giovanni3

Jestli toto měl být Horror či Thriller tak sám asi nevím co tyto žánry znamenají, ale pro mne to byla naprostá blbost. První scéna v jiném domě, kde byly očividně rozmasakrovány děti, je jen naznačena a nic není ukázáno a dle tohoto scénáře je celý Horror = nikde nevidíte krev nic (ano 1x uvidíte přibodnutí ruky k podlaze tím to hasne). A strach tu také nebyl... Chození po domě tam a zpět je nuda. Volání s polici bylo taky vtipné a vůbec to volání ,,Zkontrolovala jsi děti?,, dávalo naději na nějakou horrorovou zápletku a místo toho pohled na spící děti... 1z5 za krásnou hlavní hrdinku (Camilla Belle)(15.8.2011)

• SOLOM.

Hodinu a půl trvající nuda, která vás uspává od začátku až do konce. Za zmíňku stojí leda tak maximálně závěrečných patnáct minut a to ještě s přivřením oka. Ve filmu se totiž za celou dobu vůbec nic neděje. Holka si chodí po baráku, sem tam jí někdo zavolá, ona panikaří-- ona panikaří ale pořád nic!!!!Potom se tam objeví magor nastane menší honička a už je konec. Tohle by klidně mohli pouštět i v osm ráno, protože děcka se u toho rozhodně bát nebudou. Jediné co se mi líbilo byla představitelka hlavní hrdinky, jinak film balancující na hraně odpadu.(9.3.2010)

• - Jill (Camilla Belle) měla ve filmu k dispozici alespoň pět různých verzí trika stejné barvy. Na scény, které se točily s vodou, měla nepromokavé tričko, které vypadalo jako mokré. (Cheeker)

• - Camilla Belle měla udeřit Tommyho Flanagana během scény v atriu, ale netrefila ho a rozsekla si ruku v oblasti kloubků prstů. Také se bouchla hlavou do okna během boje na schodech. (Cheeker)

• - Remake je stejně jako původní snímek z roku 1979 natočen podle městské legendy "The Babysitter and the Man Upstairs" datované do roku 1960. (Terva)