Na lince je vrah

Na linke je vrah

Horor / Thriller

USA, 2006, 87 min

• PetrPan

Cizinec mi zavolal potřetí, bohužel tentokrát jen s nabídkou kvalitního sexu po telefonu, poloha ruka a já. Za kolik se dočtete u T2. Načančaný a "rozlehlý" remake v obrovském domě se supermoderními vychytávkami. Jen se někde ve vší té snobské kráse ztratilo veškeré napětí, které dělá thriller thrillerem. Kdybych nevěděl, co že to West vlastně předělává, taky bych nepadal na zadek, ale asi bych pokrčil rameny a vysolil nezávadnou trojku. Jenže já vím.(10.11.2015)

• LINKIN

Typický béčkový horor se vším všudy. Hudba, která je stejná od 15. do 50. minuty začne být po chvíli spíše obtěžující a účel, který měla splňovat (tedy navodit a udržovat napjatou atmosféru) se mu ani trošku nezdařil. Simon West nám tedy ukázal všechny nešvary, který by měl klišovitý béčkový horor obsahovat, až na odhalené poprsí hlavní herečky:) K tomu všemu nekonečné množství telefoních hovorů, které po chvíli opravdu začnou lízt na nervy a finále, finále na které jsem se těšil a doufal v něj - vůbec žádné nebylo. A tak film skončí ve chvíli, kdy si divák říká, že už by se po hodině nudy konečně mohl rozjet. Nádherná Camilla Belle si ale určitě hvězdičku zaslouží:D(14.12.2006)

Klasika dnešného thrileru - klišé. Čo je však zaujímavé, ten film sa odohráva v tak grandióznom prostredí mohutného tmavého domu kdesi v hlbinách strašidelného lesa, že mi to dokonale vynahradzovalo všetky obsahové nedostatky a je len jemne komornou, napínavou a chvíľami drásajúcou hrou, ktorá nemôže ničím prekvapiť. Som viac milovník filmu než kritik, takže tomu nedám odpad z nejakého hlúpeho principiálneho aspektu :-) Umenie hľadajte niekde inde, tento horrorík si svoju funkciu plní bravúrne - ani chvíľu nenudí a prehliadka morbídneho domu za asistencie hororových prvkov (tiene, obrazy), je fantastická :-)(10.2.2011)

• Jino

Tohle je přehlídka hororových klišé. Simon West se snaží přesvědčením "méně, je někdy více" zahrát divákovi na nervy. Ano daří se mu to - mě na nervy zahrál, ale asi ne tak jak si sám představoval. Připadlo mi to jako úvod z Vřískotu, natahován na hodinu a půl. A blbost Jill (Camilla Belle) neznala mezí. Za své chyby by si smrt zasloužila...škoda. Jediné co působí dobře jsou některé lekačky, ale jinak je to zbytečný film.(1.2.2007)

• Balu...

Že producenty stále baví neustálé reedice omýlaného scénáře teen-"hororu".. Chybí podnět a souvislosti; motiv, totožnost a málem i tvář pachatele je nám kdovíproč utajena i při závěrečných titulcích. A tak pozorujem sličnou slečnu, která si nezadá s operátorkou teleshoppingu co do počtu hovorů, během čehož se marně snažíme dopídit, koho se vlastně chceme & máme bát. Cililink telefonu mi nepřipadá příliš vzrušující; což lze říci i o následujícím zmateném pobíhání po domě. 100x viděný scénář, konec v nemocnici mi připomněl Resident Evil =)(15.5.2006)

• - Přestože "vetřelce" hraje skotský herec Tommy Flanagan, hlas v telefonu patří Lanci Henriksenovi. (Cheeker)

• - Na plakátu v nemocnici na konci filmu je napsáno: "Žáadná ostuda, žádná vina, žádná jména". Jméno "vetřelce" ve filmu nezaznělo. (Cheeker)

• - Jill (Camilla Belle) chodí na střední školu Fernhill. Na Fernhill High School chodil režisér Simon West v domovském Hertfordshiru v Anglii. (Cheeker)