Reklama

Reklama

Na lince je vrah

  • USA When a Stranger Calls (více)
Trailer

Pro Jill Johnson (Camilla Belle - The Ballad of Jack and Rose), která si chtěla přivydělat hlídáním dětí, to měla být ideální práce. Rodiče pryč. Lednice plná k prasknutí. Děti uložené v posteli. Pak ale zazvonil telefon a zlověstný hlas se ptá: “Zkontrolovala jsi děti?” Jill přepadá panika. Zamkne se, rozsvítí světla, zatáhne závěsy a volá na policii. Ta telefonáty prověří a poté Jill sděluje nepříjemnou zprávu. Volající se nachází uvnitř v domě. A tak jde k smrti vystrašená dívka nahoru zkontrolovat děti a její pohodový večer se pomalu mění v nervy drásající zlý sen plný úzkostného napětí, hrůzy a děsu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (186)

honajz2 

všechny recenze uživatele

Ono to není vyloženě špatný, většina film umě bavila, některé motivy to mělo dost zajímavé, ale jinak to je další z těch hororů (i když tohle je hlavně thriller), co jsou čistě průměrné, na víc nemají ani náhodou, už jenom tou kupou nelogičností, co tam je. Taky tam je dost klišé, ale koukat se na to docela dá. Jak jsem psal, je to prostě čistý průměr. 3* ()

tron 

všechny recenze uživatele

Simon West (CON AIR!) to myslel dobre - chcel nakrútiť napínavý, komorný, hitchcockovský triler. A nech si hovorí kto chce čo chce, aj sa mu to podarilo a 80% nedávam vlastne ani poriadne neviem prečo. Okrem ponurej atmosféry a pekne hnusne napínavých scén tomu strašne veľa dáva i prekrásny dom (s nádherným lesným okolím) a ústredná sympaťáčka v podaní Camilly Belle. Občas to upadá do jemnej stagnácie, hapruje logika (ako sa blondína dostala s autom do areálu, veď jej Jill neotvorila) a dostaví sa tiež klišé (žiadny signál, buchot na poschodí), ale proste mne sa to páčilo. Bizarné je, že tento remake je oveľa lepší, ako originál z roku 1979, ktorý je v podstate o niečom úplne inom (v origináli tvorí stalkovanie babysitterky len prológ a po zvyšok filmu šialeného vraha prenasleduje detektív, kdežto remake prológ z originálu rozumne natiahol na celú stopáž). ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $15miliónovTržby USA $47,860,214Tržby Celosvetovo $66,966,987Tržby za predaj DVD v USA $13,054,494 //počet predaných kusov 827,247║ Toto je len o dívaní sa na peknú tváričku herečky Camilla Belle - nič viac to nedá, ináč je to nehorázne monotónne a po 20minútach čoraz viac otravné, suché a tuctové. /35%/ ()

Smileface 

všechny recenze uživatele

Simon West natočil vyloženě rutinně tenhle áčkový horror ve kterém Camilla Belle vpodstatě jen zameteně pobíhá po velkém proskleném baráku vždy když něco zaslechne/uvidí. Námět s mobilem je bezesporu zajímavý avšak nebyl dostatečně využit. Samotný závěr je nakonec celkem nudný a žádnou pointu v něm nečekejte. Prostě čistý průměr ač to mohlo být něco víc. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Standardní šablona, podle které film nastartuje a také dospěje až do očekávaného finále (neznámé prostředí, velký dům, spousta překážek, lekačky, paranoidní představy, které tentokrát nejsou vizuálně předvedeny, ale nakonec dojdou svého zhmotnění). Motivace záporáka je v tomto případě (ne)dovysvětlena až záhy. Viděno v egyptské televizi v původním znění s arabskými titulky. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (19)

  • Remake je stejně jako původní snímek z roku 1979 natočen podle městské legendy "The Babysitter and the Man Upstairs" datované do roku 1960. (Terva)
  • Jill (Camilla Belle) měla ve filmu k dispozici alespoň pět různých verzí trika stejné barvy. Na scény, které se točily s vodou, měla nepromokavé tričko, které vypadalo jako mokré. (Cheeker)
  • Přestože "vetřelce" hraje skotský herec Tommy Flanagan, hlas v telefonu patří Lanci Henriksenovi. (Cheeker)

Související novinky

Čínský holokaust na velkém plátně

Čínský holokaust na velkém plátně

19.12.2006

Vyčerpávající natáčení hned dvou ambiciózních projektů, Na lince je vrah). Natáčení dramatu RAPE OF NANKING s odhadovaným rozpočtem čtyřicet miliónů dolarů začně už teď na jaře. (více)

Reklama

Reklama