Podle starodávného příkazu od Alžběty I. musí jednotka UNITu vzít Doctora na tajné místo v Londýnské galerii, kde se skrývá obraz „Pád Gallifrey“. Doctora dohnala minulost a vzpomíná na poslední den časové války. Vracíme se do minulosti, kde Válečný Doctor má ve svých rukou zbraň Moment. Moment je tak silná, že má vlastní svědomí a vědomí. Proto se ji podaří vytvořit hologram Rose Tylerové / Zlého vlka. Moment (v podobě Rose) přemlouvá Doctora, aby se zamyslel nad tím, co vlastně hodlá udělat. Když to nevyjde, udělají si malý výlet do budoucnosti, kde se setká s dalšími Doctory... (Varan)

Yardie

Tak tohle se povedlo! Velká paráda! Sice jsem měl z počátku problém s přechodem z vážné roviny do takové odlehčené, ale přežil jsem to - není to ovšem čistých 5*. Každopádně, kdyby to zůstalo celé ve vážném a dramatickém tónu, byla by to super hyper pecka. Takhle jen velká paráda. :-) Potěšil návrat Tennanta, starý Doktor má taky šmrnc, děj výborný, pohled zpět a shrnutí také. Není moc co napsat více - skvělé! Howgh! ()

Kulhoso

Steven Moffat zase jednou prokázal svojí naprostou genialitu. Posunul Doctora zase o něco výše a opravdu mě zajímá, kdy se to zastaví. Zatím nejlepší Doctor jakého jsem viděl. Lepší dárek k 50. výročí tento skvělý seriál nemohl dostat. Děkujeme Stevene Moffate!! ()

Cerechtan

Očekával jsem hodně a dostal ještě víc. Jen minimální počet filmů / seriálových epizod dokázal předčit moje vysoká očekávání. Určitě jeden z nejepičtějších dílů obnovených sérií Doctora Who (a dost možná nejlepší). ()

Jason.Cruger

FENOMENÁLNE !!! Nič lepšie si myslím sme ani nemohli čakať, keďže je film udalosťou tohto roka v Británií, ale to že dokážu tak dokonale skĺbiť herecké potenciály + dodať prekvapenia v podobe Tom-a Baker-a či už ďalšieho doktora... . Proste klobúk dole, film si vychutnáte, a pokiaľ ste taký nadšenec ako ja tak vás istotne nesklame. Preto zaslúži * * * * * ! ()

Jano...

50. výročie DW bolo pre mňa najočakávanejšou filmovou udalosťou roka 2013. Páčilo sa mi, že šlo skôr o krok do predu než o nostalgické ohliadnutie, ktoré tam síce bolo, no len tak akoby mimochodom. Línia s Časovou vojnou nedávala zmysel odkedy bola prvýkrát predstavená v New Who. (Ako to, že ešte stále neprebieha?) Snáď sa už teda definitívne vyrieši a budeme sa môcť venovať veciam, čo dávajú zmysel. ()

sgt.paper

Geniální, epické a přelomové dílo, Stevenovi Moffatovi zato věnuji poklonu. Jestli někdo tipoval, že to bude vypadat tak jak to vypadalo, takje věštec nejvyššího kalibru. Aneb vtip, akce, drama, nostalgie, romance,hodně ale hodně husí kůže a EPIČNOST! Myslím, že skvěle to shrnul: kinej. Prostě se klaním Davidovi, Mattovi a Johnovi (spoiler. též Bakerovi a Capaldimu :D). ()

matini

Jedna z nejlepších epizod jakou jsem viděla. Výborný nápad na téma... v jedné epizodě se změní vše co jsme doposud věděli. Setkání doktorů bylo skvělé, hlavně scénka v lese. Nemám k tomu co dodat, prostě zábava od první do poslední minuty. Allons-y and Geronimo :) ()

char_t

Wow. Po padesáti letech Doctora Who dokázali tvůrci vzít hlavní zápletku celých pěti dekád, otočit ji naruby, a přitom zůstat naprosto v mezích starého dobrého Doktora. Klobouk dolů. Jedna z nejlepších epizod DW vůbec. ()

John8

Setkání tří a pak i více doktorů na jednom místě je prostě náramné. Příběh je hluboký a přídává novou stránku stále se vyvýjejícímu doktorovi. Ale nežli film je to opět tento počin cítit jako lepší epizoda. ()

NiaWolf

Byla jsme velmi ráda, že se vrátil Desátý doktor, protože pošťuchování s Jedenáctým prostě nemělo chybu. Nemluvě o tom, když do všeho vstoupil ještě osmý doktor. První část filmu je perfektní a člověk se u ní vážně baví, druhá část už se začíná zamotávat a občas mi přišlo, že šla i proti pravidlům, které už byly řečeny v seriálu. Nedokážu moc ocenit easter eggy týkající se starší série, protože jsem ji neviděla, ale propojení s novější řadou bylo celkem pěkně udělané. Jen je škoda, že nepřizvali Ecclestona. ()

LudkovaLevaRuka

Kvůli Tennantovi jsem zatnul zuby a s nostalgií jsem se vrátil k mému kdysi oblíbenému seriálu.Vše při starém - Smith je stále nesnesitelný a seriál nevybředl z bahna "rodinného seriálu" kde nakonec všichni všechny zachrání (a ještě zbude místo na otevřený konec). To jediné, co se mi líbilo v jinak zvrat(k)ózním závěru 4. série bylo nyní popřeno. Těšil jsem se, že Smith odejde a já se k sledování vrátím, ale Moffat začíná Lucasovatět - brzy se nejspíš objeví Jar Jar a K9 začne přednášet galaktické právo pro pokročilé. ()

Petike

Dejovo je tento špeciál vystavaný všelijako, sem-tam to v ňom zašuští papierom a niekedy aj oslími mostíkmi, potrebnými na privedenie jednotlivých postáv na potrebné miesta. Je trochu na škodu veci, že predchádzajúci minidiel The Night of the Doctor mal napriek kratučkej stopáži podstatne hustejšie a naliehavejšie vystavanú atmosféru, v ktorej sa nastupujúca tragickosť údelu ôsmeho doktora dala len tak krájať. (Apropo, Paul McGann si sakramentsky zaslúži vlastnú spinoffovú minisériu mapujúcu jeho nevidené dobrodružstvá - audioadaptácie jeho potuliek sú síce fajn, ale bez obrazového doprovodu to nie je celkom ono.) Napriek tomu je The Day of the Doctor pekná a až romanticky optimistická pocta postave Doktora a jeho útrapám. Hlavne tým, ktoré ho zožierali od čias, keď sa seriál vrátil na obrazovky a postupne odhalil pravdu o Doktorovej účasti v Časovej vojne. Teraz, poprvýkrát po dlhých ôsmych rokoch od obnovenej premiéry, sa mu podarilo postaviť sa svojej minulosti tvárou v tvár. Poprvýkrát po rokoch blúdenia nemusí byť osamelým utečenecom s permanentným pocitom vlastnej viny, ale môže dúfať v návrat sebaistého ducha, ktorý charakterizoval jeho ranejšie cesty a dobrodružstvá. Vybojoval si späť nádej pre vlastnú budúcnosť, a to je víťazstvo samo o sebe: "Gallifrey už nepadne..." Aj keby bol celý špeciál nezvládnutý (čo našťastie nie je), prílet jednotlivých Doktorov na pomoc a potom finálny záber s nástupom všetkých 13 inkarnácii Doktora akékoľvek chybičky krásy bohato vynahrádza. :-) P.S. John Hurt je vo svojej roli nesmierne podarený. :-)) //// Clara sometimes asks me if I dream. "Of course I dream", I tell her. "Everybody dreams". "But what do you dream about?," she'll ask. "The same thing everybody dreams about," I tell her. "I dream about where I'm going." She always laughs at that. "But you're not going anywhere, you're just wandering about." That's not true. Not anymore. I have a new destination. My journey is the same as yours, the same as anyone's. It's taken me so many years, so many lifetimes, but at last I know where I'm going. Where I've always been going. Home. The long way around. //// Zaujímavé komentáre: ledzepfan, kinej, novoten, DaViD´82, SvobiQ ()

Mistr_Moon

Setkání dvou posledních doktorů se opravdu povedlo. Rozhodně se jedná o jednu z nejlepších epizod Doctora Who. K padesátému výročí snad nezbývá než popřát vše nej do dalších let a nechť si seriál udržuje vzestupnou kvalitu. "Run you clever boy(s)!" ;) ()