Vosy útočí

(TV film)
  • Kanada Swarmed (více)

Ken Horvath pracuje jako vědec ve výzkumné laboratoři. Jeho posledním úkolem je zkoumat chování německých žlutých vos, kterým aplikuje různé dávky zmutovaného pesticidu. Během testů sice několik vos zahyne, ale ty, které přežijí, začnou být velmi agresivní a zaútočí na lidi... (TV Prima)

darkrobyk

„Zabila jste ji?" „Ovšem, rozstřelila jsem ji na placku!" Kent Horvath se podílí na vývoji genově upraveného pesticidu, který by spolehlivě zahubil vosy. Jenže pesticid je místo toho geneticky upraví tak, že jejich jed je mnohem nebezpečnější, vosy se zvětší (sic!) a jsou agresivnější. Když dvě zabijí uklízeče a jedna následně koronera, není to nic proti tomu, co se stane, když Kentův kamarád deratizátor Q vezme přes varování nevyzkoušený a nebezpečný pesticid a hned ho použije na celý roj. Městečko, kde se právě koná mezinárodní soutěž v grilování nejlepších hamburgerů, je ve smrtelném ohrožení. Tolik k obsahu distributora, který si pěkně vymýšlí. Jinak jde o vcelku svižný film s levnými a mizernými efekty, což se dá čekat. Horší je to s nelogičnostmi a nesmysly. Předně, vosa ve filmu není vosa útočná, nýbrž klidný a neagresivní vosík francouzský (což samozřejmě dává smysl, jelikož natáčení s ním musela být...pohoda). Vosy by jistě nezmutovaly pár minut po postříkání. Samozřejmě vosík má také jen malé kolonie. Jinak vosy ví přesně, koho mají oddělat. Divák se rovněž dozví, jak sejmout vosu flintou, byť za cenu zdemolování části místnosti. Nejhezčí je pak bodnutí žihadlem do oka. Jako komedie ucházející. ()

tron

„Sú to zmutované osy, ktoré majú o dvesto percent viac feromónu, čo z nich robí agresívne smrtiace monštrá.“ ALIGÁTOR 2: MUTÁCIA je v porovnaní s týmto filmom drsne nekompromisný zvierací ekologický horor. SMRTIACI ROJ (alebo aljašská MARABUNTA: VRAŽDIACE MRAVCE) je rutinne televízny horko ťažko triler robený tak, aby sa mohol vysielať o ôsmej večer. Túto kanadskú blbosť nezachráni ani béčkarské herecké obsadenie (Carol Altová z „Amazonky“ a Michael Shanks alias Dr. Jackson zo seriálu „Hviezdna brána“). Osy nie sú dobrá hororová ikona a nikdy nebudú, lebo nie sú hrôzostrašné (mimo alergikov?)! ()

Martin741 odpad!

Fauna sa opat rozhodla preriedit stav ludskej populacie, tentokrat prislo na hmyz /osy/. "Kvalita" tohto filmu je asi taka, ako v jednom horore, co som videl, tam totiz vrazdili paradajky /len furt si nemozem spomenut na nazov toho filmu...../. No nic to, reziser Paul Ziller moze svojou "tvorbou" uspesne konkurovat aj Uwe Bollovi. 0 % ()

haushinkaa

**Pozor, tohle je jeden velký spoiler!** Další z nezapomenutelných zážitků, i když vosy mě nenadchly tolik, jako vražední mravenci a zmutované motolice. Film se odehrává ve velmi oblíbeném prostředí maloměsta. Hlavní hrdinové byli nejspíš dementní, takže když výzkumník Kent z laboratoře pravil svému kamarádovi, hubiteli hmyzu, "testujeme nový jed na vosy, je to ještě ve vývoji a je to v červené flašce, takže si to hlavně neber", bylo určitě všem jasné, že týpek si řekne "tyjo, to je nové, hm, tak to teda otestuju" a šup s tím do postřikovače a hurá na vosy, rovnou na celé hnízdo. Mezitím už vosa, na které se tenhle nový přípravek testoval, stihla ubodat pár lidí včetně koronera, na kterého vybafla z úst své první oběti. Po této vraždě se skrývala v zavřené budově, chudinka, nemohla dále šířit zkázu, ale pak přijel policajt a vypustil ji do světa, vosa se blížila k jeho zaparkovanému autu, čekala jsem, že si sedne na volant a odjede nebo tak něco, vosa mě však zklamala a pouze vosovsky odletěla. Pak si řekla, že si zaletí na oběd se starostou, který ji ale naštval, když ji odháněl, připlácl ji talířkem, vosa se ovšem záhadně teleportovala a milého starostu bodla a následně mu vyžrala oko, což se ale nelíbilo jeho statečné sekretářce, která zachovala chladnou hlavu a okamžitě popadla brokovnici (či co to bylo za zbraň) a jala se po vose stříleti. Vosa se pak drze usadila na starostovo křeslo a zákeřně se krčila a nebohou sekretářku si pozorně prohlížela, jistě už na ni pomýšlela jako na svou příští oběť. Tato ostrostřelkyně však namířila a pálila. Trefa! Když pak po příjezdu policie byla tázána, kde dotyčná vražedkyně je, slečna odpověděla "rozstřelila jsem ji na placku". Chtěla bych vidět jak. Vzniklou situaci samozřejmě sledoval výzkumník Kent, který s onou nebezpečnou látkou pracoval, a entomoložka, která mu hned při prvním nebo druhém setkání řekla "muži si o mně myslí, že jsem divná, protože se zabývám hmyzem" (on ji samozřejmě musel ujistit, že není divná). Do party se k nim přidal strážník Správňák. Jenom ONI si uvědomovali nebezpečí, které jim od žlutočerných hrozí, nikdo je neposlouchal, šerif nechtěl vyhlásit stav ohrožení a zrušit slavnosti, kde se měla podávat spousta hamburgerů, což by samozřejmě přilákalo dozajista celý vražedný roj. Názor asi změnil poté, co na něj onen roj zaútočil při svačině na ulici, šerif se bránil statečně, použil proti vosám pepřový sprej (pokud teda za opaskem nenosí repelent). Nepochopení ze strany boháčů ale není ničím novým, je vidno snad v každém podobném "filmu". Bohatí raději ohrozí životy nebohých občanů, než aby ono hrozící nebezpečí vzali vážně a podnikli bezpečnostní opatření, např. zrušení slavnosti by jim udělalo pěkně tlustou čáru přes rozpočet a oni by si nemohli namastit kapsu. Když míra nebezpečí hlavnímu bossovi dojde, je už pozdě. Když se rozkřikne, že na slavnost se blíží roj agresivních, vysoce jedovatých vos, všichni jim utíkají vstříc, hurá, pojďme přivítat ty vražedné hmyzáky. Jakmile se ale vosy přiblížily do nebezpečné vzdálenosti, honem pryč, na úprku ještě porazit matku i s kočárkem. Mezitím se vosy domlouvají (velryby by jim mohly závidět) na strategii, nejspíš. Zlý bohatý dědek se mezitím schoval do kontejneru, ale zanechal za sebou stopu - před kontejnerem zůstal ležet jeho klobouk. No naštěstí pro něj mu to pak došlo a a rychle ho schoval taky, ještě by ho kvůli téhle chybě ty zlé vosy našly. Už vidím, jak by pak otevřely kontejner a dědulu vzaly do zajetí. Dědek ale ze své skrýše vylezl moc brzo, něco v něm asi vzbudilo falešný pocit bezpečí, když ale viděl, že vosy tam ještě pořád řádí, schoval se do krásného průhledného bazénku. Člověk ale bohužel potřebuje dýchat, takže honem najít hadičku a šup s ní do pusy a zase pod vodu. Ale co čert nechtěl, jedna vosice ho zpozorovala a hned si to k bazénku šinulo sebevražedné komando, které trubičkou vlezlo dědovi do krku. Mezitím naši bojovníci proti těmto pruhovaným vždušnicovcům bojovali všemi možnými prostředky, hlavně plamenometem a bezednými spreji, vos ovšem bylo mnoho, mnoho, když vtom někdo dostal spásný nápad - odvézt celý roj, který láskyplně seděl na hamburgrech, do nějaké stodoly, která by následovně byla vyhozena do povětří. Ovšem královna výbuch nějak přežila a pomstychtivě šla po černochovi/ hubiteli hmyzu, jež je chtěl zahubit. Ale duchapřítomně ho zachránil jeho zrzavý synovec - tasil svůj ruční vysavač, zlořádnou královnu vysál a ve vysavači ji hodil do ohně. Uf, všichni si oddechli. Ale co se nestalo? Na konci, po tom, co jsme se dozvěděli, že Kent a entomoložka spolu začali chodit (překvapivě), jsme mohli vidět, jak ohořelá královna v ohořelém vysavači v neohořelé popelnici (opravdu netuším, jak se tam z té hořící stodoly dostal) klade vajíčka. Juchú! Cesta pro pokračování je otevřena! Tohle byla šílená kravina, hvězdička jenom kvůli Danielu Jacksonovi a jeho krásným očím. ()

MM_Ramone

V roku 2005 natočil kanadský total béčkový televízny režisér Paul Ziller dva snímky, katastrofické "Ohnivé nebo" a horrorový "Smrtiaci roj". Oba sú to nízkorozpočtové braky, ktoré balancujú na hrane odpadu. Mizerní herci, nelogické scénare, primitívne digitálne triky a odfláknutá diletantská réžia. Útočiace vražedné osi, ktoré napadnú obyvateľov neveľkého mestečka sú viac ako trapné a nechcene smiešne. Pán Paul Ziller je odborník na točenie takýchto neskutočne zmršených, stupidných filmov. * ()