Oswaald

Velká slabota vážení. Za jediný klad považuji obsazení J. Kocurové, která sice hrát vůbec neumí, ale je alespoň příjemná na pohled. A vůbec když si zrekapituluju tu zápletku... Suma sumárum: nudně podaná ordinérní storka a filmařina nijaká. ()

Cabbage92

No jo, typicky české téma, které zná snad každý Čech na vlastní kůži. Ve filmu je spousta geniálních scén (dialogy mezi Karlem a Karlem), které nepochybně pobaví všechny, už jen proto, že sami něco podobného zažili. Nicméně mám pro film jednu velkou výtku a tou je nedotaženost. Já osobně jsem byl v chorvatsku několikrát a musím říct, že jsme tam zažili mnohem víc komických situací za den, než je v celém film. Určitě se dalo téma trochu dotáhnout a rozpracovat. I tak určitě jeden z nejlepších českých filmů v posledních letech. Zajímavě na mě zapůsobila dvojice Klepl - Holubová, kterou by mě před tímto filmem nenapadlo dát dohromady ani jako sousedy, natož jako manžele. Celý film samozřejmě vylepšují Kristýna Leichtová a Jitka Kocurová, to ale po stránce estetické. Pro mě tedy hlavně Kristýna, protože je to moje oblíbenkyně :-). Svižná komedie, plynulý nekřečovitý scénář, takže osmdesát procent. ()

BMAXX

Když už jsem na to byl donucen jít do kina, těšíl jsem se alespoň na Lišku, který lídroval reklamě na film. Ten se tam mihne pár minut, zamává plastovýma podšálkama a šmitec... Co se Polívkové týče, nevím, co tady tak skvěle zahrála. Její výkon mi připadá krutě podprůměrný. Měli ji na tom zájezdu nechat... ()

stebetalka

Ti z nás, co kdysi absolvovali autobusový zájezdy do Chorvatska se prostě nemůžou tomuhle nezasmát, takže podle mě je tohle film téměř pro kohokoli, kdo hledá příjemný uvolnění:-) Hodně vtipný, hodně milý.. Přesně takový, jaký sem si to přála, aby to bylo:-) ()

axelson

Jediná scéna při které jsem se zasmál je umělohmotné šálky v autobuse.Nevím jestli výběr povolání slečny Polívkové herečky byl zrovna ideální,nebo to byl nápad tatíka.Zkrátka sekla se vedle.Jestli nemáme dnes na to točit komedie tak raději berme ze starších dob. ()

johael

Zábavný film, který se mi líbí podobně, jako dovolená u moře. Ani tam není vždy vše stopro, přesto to stojí za to a rád si to zopáknu. ()

Thorian

Nedávno jsem v komentáři k MÁJI psal, že film je pro mě rozhodně lepší než knižní předloha. O ÚČASTNÍCÍCH můžu říct to samé, protože Vieweghova předloha patří k mým nejhorším prozaickým zážitkům, a tudíž posílám Jiřímu Vejdělkovi palec nahoru za vcelku dobře zvládnutou adaptaci. Problém filmu je stejný jako problém knihy, to jest naprostá absence nějakého významově více zatíženého bodu nebo situace, což jde ale na vrub pana Viewegha, který si zřejmě myslel, že se román může od začátku vyvíjet jen do ztracena a nic se nestane. Jiří Vejdělek by musel s předlohou hodně čarovat, aby z ní dokázal vytvořit hodnotný filmový scénář. To se nepovedlo, a tak je film spíš sledem více či méně důležitých scének bez jakéhokoli vyvrcholení. Nutno ale podotknout, že tyto scénky jsou docela zábavné, a hlavně rodina s typickými rodiči-Čechy je dokonalou ukázkou naší mentality. Také bych rád pochválil hudbu Oskara Petra, který po PUPENDU dokázal, že umí vytvořit i nádherné orchestrální skladby, kterým by k dokonalosti chybělo jen trochu je prodloužit. Tak např. skladba "Funguje to!" má v první minutě neuvěřitelný potenciál se "rozjet", je ale rázně utnuta v čase 1:02, což je obrovská škoda. Celkově bych tak dal 3*, kdyby šlo o film podle normálního scénáře, ale vzhledem k tomu, s jak mizernou předlohou si musel režisér poradit, zvedám na 4*. ()

SHAULA

95% Atmosféra bola vynikajúca. Film ukazuje o tom, ako dokáže byť obyčajná dovolenka neobyčajnou. Už sa teším na dovolenku. Dovolenku autobusom na Jadran! ()

luciluci

jednoduchá komédia, ktorá síce moc nepobaví, ale celkom fájn sa v týchto horúcich dňoch pozerala. Príbeh je pomerne slabý, je to skôr taká zlátanina menších príbehov resp. dovolenkových zážitkov jednotlivých postáv. Postavy sú povrchne spracované. Viewegh žiadnu nespracoval až do charakteru. Sú to len také tipy, ako keby vytiahnuté z nejakých anekdot. Osobne som so žiadnou nesympatizovala a bolo mi "šumafuk", či sa im niečo podarí alebo nie. Slabšie 3 hviezdičky. ()

hrabac

Vůbec nechápu, že se mi ten film dostal pod kůži. Viewegh je pro mne kompilátor, nepůvodní a komerční spisovatel. Je to herci ? Režií ? Hudbou ? Nebo že by ten Viewegh.... Nene, scénář je kompilační konstrukt jako Brno, je to asi fakt herci a režií. Jsem zmatenej. Ten film má opravdu spoustu slabých míst - prakticky všechny rozhovory dvou studentek literatury, hýbající se zuby paní Štěpánkové, úděsná scéna na záchodě benzínky o homosexualitě, sexuální loudilství některých postav o večírku, cokoliv s Pamelou, ale přesto si ho často pouštím a relaxuji u něho. Třeba na to časem přijdu. ()

Freiheit

Pár dobrých vtipů, které Vám zlidověním začnou lézt spíše na nervy, "standardně pomalá česká kamera", kterou opravdu nemám rád. ()

Gustik5

Nechápu nízké hodnocení filmu, u něhož jsem se bavil, chápu, že fakt, že se film líbil mě sice neznamená, že by se měl líbit i ostatním, nicméně když někde ve vhodném okamžiku řeknu "Ty hnědý podšálky vracejte!" Setkám se stejnou odezvou, jako bych zase při přípitku na oslavě řekl "Maršál Malinovskij!" Je pravda, že v poslední části film trochu pokulhává, a průvodkyně "říkejte mi Pamela" byla otravná, ale to taky měla. Já se bavil. ()

en130

Klasická česká komedie. Celý film poukazuje na typické dovolené Čechů v Chorvatsku. V tomto filmu se nachází opravdu všechno, co patří k zájezdům. Od sklerotické stařenky až po člověka, kterému nedělají autobusy zrovna dvakrát nejlíp. Mezi hlavními postavami jsou odlišní lidé. Důchodci, puberťáci, gayové, rodinky, atd. ()

PekoK2

Ako mne sa to fakt páčilo, najmä že je to ako príbeh dobre urobené. Je to plné humoru a srandy. Je vidno aj kvalitu réžie a scén. Ukážka aj na druhy ľudí, ktorý s nami žijú a treba ich rešpektovať a nie odsudzovať. Najlepšia je Jolana ako ukážková flegmatička, otvorená a milá. ()

+sfinx+

Nemůžu si nevzpomenout :) na Slunce, seno.., ten styl humoru se stále používá a není vůbec špatný. 5 hvězd dát nemůžu - těch hluchých míst tam bylo dost. Řidiči a především babky cestovatelky pobavili a zaujaly nejvíc. Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdama, nakonec jsem dal po vzoru Kocurové trojky - ale perfektní :D ()

mistrpropr

jedna * za lišku, jinak mi to přišlo zoufale nevtipné ačkoliv se to být vtipné snažilo. mazání prdele tygří mastí a podobné fóry mě nebaví ani nerozesmívá! ()