Téma super a volba ksichtů taky, film jak šitej na českou kotlinu- žádní velcí tvrďáci, jen pokřivenci- akorát mám výhradu ke scénáři, kdy hlavní "hrdina" procitne a kvůli synovi začíná relativně sekat dobrotu, jeho měly donutit prachy nebo výhrůžky. Kolik asi harantů by si museli naši kmotři nasekat, aby se aspoň pro ně polepšili.(22.10.2012)

Takto si predstavujem drámu o divokých ponovembrových rokoch. Kňažko zle zahrať nemôže, policajt alebo darebák, prípadne dva v jednom, to sú jeho časté postavy. Zamyslenie z každej strany nad morálnym úpadkom polície od najvyšších miest je veľmi aktuálne aj dnes. Len to už nie sú drobnosti na výpalnom, ale hrá sa oveľa vyššia liga. –––– Nedal přednost, naboural a ujel. –––– Z toho vlaku už se nedá vyskočit a nezlámat si nohy.(8.8.2016)

Televizní film Jiřího Svobody se nijak nevymyká jeho standardním režisérským postupům, které jsou po roce 2000 téměř všechny identické. Podobné zběsilé střihy, laciná kamera, amatérské vyznění, špatné postsynchrony, nedotažený scénář a příběh věrohodně moc nepůsobící. Herecké výkony také žádný zázrak. Je to škoda, vzhledem k tomu, jaká špička ve svém oboru Svoboda byl v osmdesátých létech. Stále hledám zručnost, kterou pan Svoboda dříve oplýval, bohužel již nadobro vytracenou. Rána z milosti přece jen patří k jeho světlejším filmařským počinům a v určitých pasážích je napínavá a tlačí na pilu. Chtělo by to lepší zpracování, profesionálnější přístup a věřím, že by to mohlo být o level lepší.(23.3.2020)

Jak jsem již v jednom komentáři psala, ale zopakuju to i nyní: Televizní filmy české výroby mnohdy dosahují větších kvalit, než současné celovečerní snímky a takzvané divácké "hity." Rána z milosti patří přesně do této kategorie a rozhodně je to jeden z nejlepších TV filmů, jaké jsem kdy zhlédla. Skvělé herecké obsazení, kterému jasně vévodí Vladimír Dlouhý. Z toho jeho mrazivého a chladnokrevného pohledu a falešného úsměvu jsem nedokázala odtrhnout zrak. Tyto role prohnaných a elegantních padouchů mu perfektně sedí a je v nich nepřekonatelný. Sympatický rovněž Braňo Holíček v roli Honzy. Milá je rovněž zmínka o Padmé:)(1.11.2012)

Vůbec ne marný televizní film, který staví na sice předvídatelném a tezovitém, přesto řemesně slušném scénáři Josefa Klímy a Svobodově dynamické a svěží režii. Příběh táhne charismatický Kňažko a slušně prokreslený novodobý mafián Vladimíra Dlouhého, naopak sem tam zaskřípou některé prkenné rozhovory, které se snaží šířit poselství morálky a složité porevoluční situace, ale jaksi jim chybí přirozenost. Napětí a poutavost ale příběhu Rány z milosti nechybí.(3.6.2007)