Škoda, že se jednalo pouze o TV film, protože pokud by se pár minut přidalo a ještě více "vytunil" scénář, tak to mohlo jít úplně v pohodě do kin a být velice vyzdvihováno. Protože Rána z milosti je na české poměry neskutečně kvalitní krimi thriller, který nás zavádí do atraktivního prostředí - mafiánského podsvětí. Rozumím tomu, že mnoho diváků na toto téma slyší. Já tedy rozhodně :) Pan Dlouhý jednoznačně nejvýraznější osoba, bez kterého by to 100% nebylo ono. Jeho výkon se dá považovat za famózní (a je mi líto, že už si nikdy takovou roli nezopakuje). Takže pane Svobodo (režisére), pane Klímo (scénáristo) a všichni herci, paráda, podíleli jste se na super českém filmu, kterému udílím 80%. (with J.) // (12.6.2017) ČT1 HD - Nadstandardní české krimi. Pan Dlouhý - nezapomenutelný výkon. Zvedám. Za mě fakt top třída. 90% (with J.)(1.6.2013)

Ak by som to porovnával s inou zahraničnou, teda najmä americkou produkciou, asi by hviezdička ubudla. No tým, že herci, podanie príbehu a príbeh samotný je z "domáceho" prostredia sa mi naskytla nevídaná spokojnosť a prekvapenie. Naozaj konečne žáner, ktorého sa dlho nevedel nikto chopiť. Svoboda sa odhodlal a ukázal ako na to. Nebyť pár nedostatkov, ktoré sa týkali najmä TV spracovania, bolo by to ukážkové. Napätia na rozdávanie. 80%.(4.6.2007)

• rytir1

Češi se stále snaží udělat velkou světovou mafiánskou detektivku a autoři jako pan Klíma, obzvláště. A naši diváci jim to v domnění, že nejsou lepší autoři díky jejich bratříčkování v televizi každého s každým baští. Tento film není špatný, ale nad 40% aby dostal třetí hvězdu nemá. I když většina tu píše něco jiné.(26.1.2013)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +herci, dokonalý casting, zpracování, závěr -žádný podstatný mě nenapadá/// Konečně poctivý český thriller. Milan Kňažko je zvíře a k tomu výborný herec. Vladimír Dlouhý si taky vybral úžasnou roli a dokonale ji zahrál. Děj je napínavý, zajímavý a jeho vyústění dramatické. Jsem uchvácen a film jsem si opravdu užil. Kéžby se takto dobrých filmů točilo víc./// Celkem 86%///(11.9.2008)

No... na televizní inscenaci to tak špatné nebylo a výborné herectví některých (ovšem fakt jen některých) postav, zejména mafiána Dlouhého, to posouvá o jednu hvězdičku výš. Bohužel je třeba přičíst někdy dost děravý scénář, amatérské zpracování a hlavně toho příšerného neherce z Ordinace, co hrál syna, ten na mě působil přímo odpudivě. Mám pocit, že to Svoboda chtěl přiblížit Sametovým vrahům (viz dost podobné obsazení) ale přece jen to skončilo trochu nedotaženě.(11.8.2016)

• - Závěrečná scéna se natáčela na fotbalovém stadionu FK Mladá Boleslav. Úvodní scéna oslavy narozenin  byla nafilmována v Nymburce v Hotelu Ostrov. Scéna rozhovoru Aleše (Milan Kňažko) a Blanky (Marta Vančurová) byl pak nafilmován rovněž v Nymburce, konkrétně v restauraci Katovna. (Kovaja)

• - Jindřich Bonaventura, hrající bývalého starostu Kalivodu, byl předabován. Hlas mu propůjčil Jaromír Meduna. (Marsik)

• - Když utíká Ríša (Braňo Holiček) asi deset minut před koncem filmu z domu rodičů Berkových, je vidět ve skle auta před domem odraz mikrofonu zvukaře. (rakovnik)