Co mě na téhle televizní inscenaci tak pobavilo? Ano, jistě, 60% neznamená kdovíjakou zábavu, ale jak praví Al Pacino - "Consider the source, son.";) Takže výsledek je po těch letech "investigativní žurnalistiky" lepší než bych očekával. Sice příliš originality nepobral, pro- a epilog zní trochu předžvýkaně, ale herci jsou dostatečně kvalitní na to, aby se divák nemusel odvracet od své očekávané dodávky pohyblivých obrázků až do domu k nějaké nedej bože tvořivé aktivitě. 70 minut je doba naprosto adekvátní a i přes to, že jsem jen čekal na 168 hodin a hlavní zábavnou relaci večera (emerický velkoseriál na Slovensku známý jako Klinika Grace, který je ještě vtipnější než druhá série Nemocnice Na Kraji Města), byl to čas vcelku příjemně strávený. Ale příště bych opravdu raději něco originálnějšího;)(28.6.2007)

Jak jsem již v jednom komentáři psala, ale zopakuju to i nyní: Televizní filmy české výroby mnohdy dosahují větších kvalit, než současné celovečerní snímky a takzvané divácké "hity." Rána z milosti patří přesně do této kategorie a rozhodně je to jeden z nejlepších TV filmů, jaké jsem kdy zhlédla. Skvělé herecké obsazení, kterému jasně vévodí Vladimír Dlouhý. Z toho jeho mrazivého a chladnokrevného pohledu a falešného úsměvu jsem nedokázala odtrhnout zrak. Tyto role prohnaných a elegantních padouchů mu perfektně sedí a je v nich nepřekonatelný. Sympatický rovněž Braňo Holíček v roli Honzy. Milá je rovněž zmínka o Padmé:)(1.11.2012)

No... na televizní inscenaci to tak špatné nebylo a výborné herectví některých (ovšem fakt jen některých) postav, zejména mafiána Dlouhého, to posouvá o jednu hvězdičku výš. Bohužel je třeba přičíst někdy dost děravý scénář, amatérské zpracování a hlavně toho příšerného neherce z Ordinace, co hrál syna, ten na mě působil přímo odpudivě. Mám pocit, že to Svoboda chtěl přiblížit Sametovým vrahům (viz dost podobné obsazení) ale přece jen to skončilo trochu nedotaženě.(11.8.2016)

Vcelku realistické vykreslení dnešní doby a zvrácených hodnot některých lidí. Velice dobře vystihnuté typy postav. Člověka, jakým je mafián Máša jsem měl možnost v životě poznat a přesně to odpovídá - ubožák, který se nejrůznějšími podvody dopracoval na mafiána a všichni kolem něj jsou jen odpadky, které využívá ve svůj vlastní prospěch. Lidský život pro něj nic neznamená. A také to, jak si ostatní "hrdinové" příběhu zvykli v zájmu pohodlí přivírat oči nad zlem a sklápět hlavy a jak je proti takovým "podnikatelům" obyčejný člověk v podtstatě bezmocný.(31.10.2005)

• rytir1

Češi se stále snaží udělat velkou světovou mafiánskou detektivku a autoři jako pan Klíma, obzvláště. A naši diváci jim to v domnění, že nejsou lepší autoři díky jejich bratříčkování v televizi každého s každým baští. Tento film není špatný, ale nad 40% aby dostal třetí hvězdu nemá. I když většina tu píše něco jiné.(26.1.2013)

• - Hlas anonymu, který v závěru filmu volá Aleši Berkovi (Milan Kňažko), patří Evě Holubové. (Marsik)

• - Závěrečná scéna se natáčela na fotbalovém stadionu FK Mladá Boleslav. Úvodní scéna oslavy narozenin  byla nafilmována v Nymburce v Hotelu Ostrov. Scéna rozhovoru Aleše (Milan Kňažko) a Blanky (Marta Vančurová) byl pak nafilmován rovněž v Nymburce, konkrétně v restauraci Katovna. (Kovaja)

• - Když utíká Ríša (Braňo Holiček) asi deset minut před koncem filmu z domu rodičů Berkových, je vidět ve skle auta před domem odraz mikrofonu zvukaře. (rakovnik)