Vůbec ne marný televizní film, který staví na sice předvídatelném a tezovitém, přesto řemesně slušném scénáři Josefa Klímy a Svobodově dynamické a svěží režii. Příběh táhne charismatický Kňažko a slušně prokreslený novodobý mafián Vladimíra Dlouhého, naopak sem tam zaskřípou některé prkenné rozhovory, které se snaží šířit poselství morálky a složité porevoluční situace, ale jaksi jim chybí přirozenost. Napětí a poutavost ale příběhu Rány z milosti nechybí.(3.6.2007)

Škoda, že se jednalo pouze o TV film, protože pokud by se pár minut přidalo a ještě více "vytunil" scénář, tak to mohlo jít úplně v pohodě do kin a být velice vyzdvihováno. Protože Rána z milosti je na české poměry neskutečně kvalitní krimi thriller, který nás zavádí do atraktivního prostředí - mafiánského podsvětí. Rozumím tomu, že mnoho diváků na toto téma slyší. Já tedy rozhodně :) Pan Dlouhý jednoznačně nejvýraznější osoba, bez kterého by to 100% nebylo ono. Jeho výkon se dá považovat za famózní (a je mi líto, že už si nikdy takovou roli nezopakuje). Takže pane Svobodo (režisére), pane Klímo (scénáristo) a všichni herci, paráda, podíleli jste se na super českém filmu, kterému udílím 80%. (with J.) // (12.6.2017) ČT1 HD - Nadstandardní české krimi. Pan Dlouhý - nezapomenutelný výkon. Zvedám. Za mě fakt top třída. 90% (with J.)(1.6.2013)

U jiných kriminálních filmů Jiřího Svobody (Sametoví vrazi, starší Řetěz) mi často vadil děj zahuštěný tolika postavami, že jsem se v něm ztrácel a nemohl se do něj vžít. Rána z milosti tímto neduhem netrpí. I zde jsou sice asi tak dvě postavy a nějaké motivy nadbytečné, ale mnohem více se sází na jednoduchý dramatický děj, který vrcholí napínavou závěrečnou scénou. Sice se v ději sešlo až mnoho náhod najednou: Policejní ředitel kryje nehodu svého známého (mafiána), při které byla těžce zraněna dívka, což je NÁHODOU přítelkyně ředitelova syna. Jediný svědek nehody je NÁHODOU ředitelův známý a také bývalý učitel jeho syna. Přesto lze obě náhody docela s klidem tolerovat, protože díky profesionální režii Jiřího Svobody tolik nebijí do očí a hlavně jejich účelem je větší dramatičnost děje. V závěru by se napětí opravdu dalo krájet, za podobnou scénu by se nemusela stydět kdejaká americká kriminálka. Režisér klidně v této scéně mohl přitlačit na pilu a napínat nás ještě více. Scénář Josefa Klímy sice občas zaskřípe v dialozích, ale jeho publicistická zkušenost je znát - děj nepůsobí vycucaně z prstu jako třeba v seriálu Eden. A malá poznámka na závěr: Vzhledem k tomu, jak byl děj rozehrán, by se dal konec označit i za happy-end. Takže místo rozhořčení "nikomu se nedá věřit", jsem měl na konci spíše dobrý pocit, že bylo spravedlnosti učiněno za dost...(5.6.2007)

• rytir1

Češi se stále snaží udělat velkou světovou mafiánskou detektivku a autoři jako pan Klíma, obzvláště. A naši diváci jim to v domnění, že nejsou lepší autoři díky jejich bratříčkování v televizi každého s každým baští. Tento film není špatný, ale nad 40% aby dostal třetí hvězdu nemá. I když většina tu píše něco jiné.(26.1.2013)

• WANDRWALL

Josef Klíma byl určitě hrdinou především devadesátých let. V časech divočiny se pokoušel společně s jinými, třeba Lorencovou či Kroupou, ukazovat těm, co si myslí, že je jim vše dovoleno a že si vše koupí, že to taky tak nemusí být. Tenhle film je ale prolezlí často herci, kteří dělají svou práci jen proto, že za ni vidí snadno vydělané peníze a právě tak k ní přistupovala řada z nich i v době minulé, a už je to letos 21 let. herec je žoldák, říkají někteří, tak co po něm víc chcete? Herci říkají taky, jsme jen žoldáci, nevezmeme roli, vezme ji někdo jiný, tak co po nás víc kdo může chtít? Ano, je to tak, po hercích víc chtít není možné. Ale herec a člověk, to jsou dvě části člověka, a která je ta podstatnější?(6.4.2011)

• - Jindřich Bonaventura, hrající bývalého starostu Kalivodu, byl předabován. Hlas mu propůjčil Jaromír Meduna. (Marsik)

• - Závěrečná scéna se natáčela na fotbalovém stadionu FK Mladá Boleslav. Úvodní scéna oslavy narozenin  byla nafilmována v Nymburce v Hotelu Ostrov. Scéna rozhovoru Aleše (Milan Kňažko) a Blanky (Marta Vančurová) byl pak nafilmován rovněž v Nymburce, konkrétně v restauraci Katovna. (Kovaja)

• - Když utíká Ríša (Braňo Holiček) asi deset minut před koncem filmu z domu rodičů Berkových, je vidět ve skle auta před domem odraz mikrofonu zvukaře. (rakovnik)