Takto si predstavujem drámu o divokých ponovembrových rokoch. Kňažko zle zahrať nemôže, policajt alebo darebák, prípadne dva v jednom, to sú jeho časté postavy. Zamyslenie z každej strany nad morálnym úpadkom polície od najvyšších miest je veľmi aktuálne aj dnes. Len to už nie sú drobnosti na výpalnom, ale hrá sa oveľa vyššia liga. –––– Nedal přednost, naboural a ujel. –––– Z toho vlaku už se nedá vyskočit a nezlámat si nohy.(8.8.2016)

Ak by som to porovnával s inou zahraničnou, teda najmä americkou produkciou, asi by hviezdička ubudla. No tým, že herci, podanie príbehu a príbeh samotný je z "domáceho" prostredia sa mi naskytla nevídaná spokojnosť a prekvapenie. Naozaj konečne žáner, ktorého sa dlho nevedel nikto chopiť. Svoboda sa odhodlal a ukázal ako na to. Nebyť pár nedostatkov, ktoré sa týkali najmä TV spracovania, bolo by to ukážkové. Napätia na rozdávanie. 80%.(4.6.2007)

Na TV, ještě českou hodně dobré. Škoda hodně neumělých hereckých výkonů vedlejších postav v čele s Alicí Bendovou, která sice nebyla nejhorší, ale protože byla na plátně nejdýl ze všech vedlejšáků, tak to bilo do očí. Mám pocit, že pokud potřebuje režisér nějakou herečku, která umí pouze předstírat vzrušení při sexu a nic jiného ho nezajímá, Alice Bendová je jasná volba. Jinak Kňažko i Vladimír Dlouhý výborní, nebýt jich, tak by příběh tak dobře neodsýpal. Dlouhému jsem to nakonec přál, bohužel ve skutečnosti je to spíše naopak.(6.11.2013)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +herci, dokonalý casting, zpracování, závěr -žádný podstatný mě nenapadá/// Konečně poctivý český thriller. Milan Kňažko je zvíře a k tomu výborný herec. Vladimír Dlouhý si taky vybral úžasnou roli a dokonale ji zahrál. Děj je napínavý, zajímavý a jeho vyústění dramatické. Jsem uchvácen a film jsem si opravdu užil. Kéžby se takto dobrých filmů točilo víc./// Celkem 86%///(11.9.2008)

Klímova ruka je ze scénáře cítit a jeho investigativní přistup mu dává na výjimečnosti. Ve spojení s perfektním grázl záporákem v podobě V.Dlouhého to nemá chybu. Stejně tak svůdná A.Bendová a její kopulační scény s bohužel,již s méně, charismem obdařeném M.Knažkem...škoda obsazení fízlovic synka a ošizené akce...poctivá čtyř hvězda...(22.9.2013)