Divná sešlost

Denník šialenej rodinky

Divné stretnutie

Komedie / Drama / Romantický / Rodinný

USA, 2006, 105 min

(tento komentár sa trochu vymyká z iných mojich komentov, ale mám občas slabosť na podobné zlé filmy...jednoducho sa na nich zabávam) Milujem babičku Madeu (áno môžte sa mi smiať, ale tá žena (?) je úžasná) Podobne ako v šialenej manželke, aj tu boli dlhé monológy plné lásky , klišé, gýč a podobne, ale s prihliadnutím na babičku Madeu a jej hrniec plný horúcich krúpov, si tento film zaslúži 3* (A chcem takú zásadovú babičku, ktorá má na všetko odpoveď a všetko vyrieši).(27.7.2010)

Volné pokračování snímku ´Deník šílené manželky´ vstupuje do dalšího dějství a hlavním tématem je bití ženy mužem, který si ji chce kvůli penězům vzít, dohazování její matky se stejných důvodů, podvodech, lásce a sebeobětování. Stejně jako minule přepsal komik Tyler Perry úspěšnou divadelní hru do filmového scénáře, nechal natočit a zároveň si opět střihl dvě role. A opět jde převážně o romanticko-dramatický příběh o partnerství, nerozvážnostech a lstí. Takže se jedná o zcela stejný styl vyprávění, dramatizaci a humoru. Jiný příběh jinak vyznívá, ale pořád se to veze na stejné vlně. Snímek dramaticky napne, romanticky pohladí a humorem pobaví. A opět to funguje výtečně.(20.3.2016)

• Hansolo35

Jednoznacne nejhorsi film, ktery jsem nedobrovolne videl az do konce. Cerno-americke filmy jsou vetsinou mizerne, ale tenhle skvar je na spicce zebricku. Unyle nabozensko-romanticke plky, ktere by snad zadny normalni clovek z pusy nevypustil. Pri zanicenem, nacionalistickem blaboleni teticky jsem uz jen skripal zuby. Ani komedie, ani drama. Odpad!(13.1.2011)

• Tuax

Dramatická část filmu je fajn a mohla být i dobrá, ale ta komediální a ten zbytek je hodně špatný, pro mě až nekoukatelné. Je to takové uhozené a ne moc v pozitivním, či zábavném smyslu. Navíc spousta proslovů, recitací, moralizování a taky agitka pro věřící. Nevadí mi mužští herci, když hrají ženské role a umějí to, jako třeba Cillian Murphy, ale to co zde předvedl Tyler Perry to byla velká ubohost. Sympatické postavy nedostaly tolik prostoru a ty nesympatické řádily o sto šest.... 3/10(5.10.2012)

• Brinkley

Tak tohle jsem viděla v TV během nemocenský s asi 40°C. Pořád si nejsem jistá, zda-li se mi těch 105 min nezdálo. Divná sešlost by mohla být výbornou parodií, kdyby z každého záběru nečišela smrtelná vážnost. Scénář je absolutní blábol, herci neúnosně afektovaní. Domácí násilí, podstrčení dcery nevlastnímu otci do postele vlastní matkou, to vše je zde předkládáno jako housky na krámě. Tyto problémy jsou během minuty zapomenuty - řešením je svatba a hrnec krupicové kaše.(22.10.2012)

• - Když po prvním premiérovém víkendu dosáhl první film o Madee od Tylera Perryho neočekávaného výdělku, získalo studio Lions Gate Entertainment smlouvu na zbývajících 7 filmů o Madee. (HappySmile)

• - Postava, kterou ztvárňuje Maya Angelou, se jmenuje May, což je její přezdívka z dětství. (HappySmile)

• - Báseň, kterou čte Maya Angelo, napsala ona sama a jmenuje se "In and Out of Time". (HappySmile)