poster

Divná sešlost

 • USA

  Madea's Family Reunion

 • Slovensko

  Denník šialenej rodinky

 • Slovensko

  Divné stretnutie

Komedie / Drama / Romantický / Rodinný

USA, 2006, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TO
  ***

  Druhá část na předešlý film nenavazuje, ale původní téma spíše jen opakuje s jinými postavami. Bohaté černošky opět řeší vztahy s muži a hledají životní štěstí. Trochu zbytečné pokračování s nulovou autorskou invencí, už mě tolik nebavilo, příběh se vleče a transvestitní komik Tyler Perry mi prožitek ze sledování téhle mozaiky ženských osudů kazil snad ještě více jak poprvé. Pořád jde ovšem o příjemnou oddychovou podívanou.(1.6.2007)

 • lumiros
  ***

  Hodně průměrná, ale neurážející komedie, kde nejlepší byl prdící dědeček, který kdyby nebyl chabrus na srdce a nebyl na dialíze, tak by prý tu viagru risknul. Jinak se zde hlavně řešily se rodinné vztahy, kde matka se snažila za každou cenu provdat "výhodně" (za bohatého makléře, který ji ještě před svatbou hodně fyzicky týral) jednu ze svých dcer, přičemž druhou nechala v mládí znásilnit vlastním otcem, opravdu zde bylo málo míst k zasmání.(12.4.2007)

 • freddy
  ***

  Průměrný film, který neví, jestli chce být komedií nebo dramatem, a tak kombinuje oba žánry. Ale fakt je ten, že toto je pěkně ulítlý film z prostředí černošských obyvatel USA, který stejně jako umí být vtipný, tak místy umí být i tak trochu trapný. Já nevím, čím to je, ale asi mi nesedí chlap v ženské roli, zvláště, když je ta ženská role rolí hlavní. Je na první pohled poznat, že roli Madey si zahrál muž, v tomto případě režisér celého filmu, který si kromě této ženské role střihl ještě dvě další velké mužské role. A právě ten muž v ženské roli můj dojem z celého filmu dost shazoval. Ale je fakt, že po dějové stránce se jedná o zajímavý film, který má i dost zajímavý děj, a který téměř nenudí. Dokonce bych se nebál film označit za nadprůměrný, skutečně jsem se nenudil, mnohokrát jsem se i zasmál (je tu několik excelentních hlášek), film nabízí i trochu toho dramatu v podobě domácího násilí, prostě zajímavě napsaný film, který stojí za podívání. Herecké výkony jsou také dobré, všichni herci dělají, co mohou. Ale jak říkám, já ve filmu skousnu téměř všechno, ale muž v ženské hlavní roli, to už je na mě opravdu moc (pokud by ta postava byla transsexuál, což v tomto případě není, tak by mi to nevadilo) a tento fakt mi při sledování filmu výrazně vadil a byl mi trnem v oku. A proto uděluji, i přes fakt, že film vnímám jako nadprůměrný, pouze tři hvězdičky.(4.12.2008)

 • Hansolo35
  odpad!

  Jednoznacne nejhorsi film, ktery jsem nedobrovolne videl az do konce. Cerno-americke filmy jsou vetsinou mizerne, ale tenhle skvar je na spicce zebricku. Unyle nabozensko-romanticke plky, ktere by snad zadny normalni clovek z pusy nevypustil. Pri zanicenem, nacionalistickem blaboleni teticky jsem uz jen skripal zuby. Ani komedie, ani drama. Odpad!(13.1.2011)

 • Brinkley
  odpad!

  Tak tohle jsem viděla v TV během nemocenský s asi 40°C. Pořád si nejsem jistá, zda-li se mi těch 105 min nezdálo. Divná sešlost by mohla být výbornou parodií, kdyby z každého záběru nečišela smrtelná vážnost. Scénář je absolutní blábol, herci neúnosně afektovaní. Domácí násilí, podstrčení dcery nevlastnímu otci do postele vlastní matkou, to vše je zde předkládáno jako housky na krámě. Tyto problémy jsou během minuty zapomenuty - řešením je svatba a hrnec krupicové kaše.(22.10.2012)

 • - Postava, kterou ztvárňuje Maya Angelou, se jmenuje May, což je její přezdívka z dětství. (HappySmile)

 • - Když po prvním premiérovém víkendu dosáhl první film o Madee od Tylera Perryho neočekávaného výdělku, získalo studio Lions Gate Entertainment smlouvu na zbývajících 7 filmů o Madee. (HappySmile)

 • - Báseň, kterou čte Maya Angelo, napsala ona sama a jmenuje se "In and Out of Time". (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace