Hledáme Ydol

American Dreamz

Hľadá sa superstar

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2006, 107 min

Parodie na americkou politiku a na všelijaké přiblblé reality show. Ale, co je nejdůležitější? Že se to dalo docela dobře sledovat. Pěkná satira s bezchybně tupým prezidentem Dennisem Quaidem a bezpáteřním moderátorem Hughem Grantem. Některé záběry perfektně poukazují na to, čeho jsou schopni lidé kvůli svému snu, kvůli lásce, kvůli penězům. Tento výtvor nás může maximálně vést k zamyšlení, jestli to, co jsme viděli, nemůže být skutečností (když Američani jsou schopni věřit tomu co viděli ve filmu Hostel :). Na závěr snad jen můžeme doufat, že to, co jsme viděli ve filmu je pouze a jen politická satira, která se nemůže stát skutečností. (kdo ví, co se děje v zákulisí politickém či zábavním...)(17.4.2007)

• choze

Je to tak za dvě a půl. Skloubení války s teroristy s americkou Superstar se tvůrcům povedlo, ale jejich cynický a hořký smysl pro humor mě neoslovil a tak jsem se většinu času nudil, což poněkud napravilo až skvělé finále. Čekal jsem zkrátka řachandu na téma Superstar a ne jízlivou a hysterickou politicko-mediální satiru. Grantův hajzlík byl spíš tragický než komický, dementního bushovského prezidenta v podání Dennise Quaida jsem z duše nenáviděl a roztomilá Mandy Moore mě překvapila tím, že byla schopná něco uhrát. Když už jsme u castingu, pobavilo mě, že je převážně poskládán z herců z předchozích filmů bří Weitzových - Chris Klein a Jennifer Coolidge z PRCIČEK a ZPÁTKY NA ZEM, John Cho ze ZPÁTKY NA ZEM a V DOBRÉ SPOLEČNOSTI, Grant z JAK NA VĚC a Quaid z V DOBRÉ SPOLEČNOSTI. Není to vůbec špatný film, ale já nepatřím do jeho cílové skupiny.(12.11.2006)

• E lan

Je to opravdu divný film, rádoby originální a přitom mu schází promyšlený scénář. Sem tam jsou silnější chvilky, ale vcelku to působí tak nějak neuspořádaně a ne moc vtipně. Ať už hlavní herci dělají co chtějí, z břečky to bohužel nevyhrabou. Naprosto špatný mi pak přijde konec. Doteď nevím co si o tom mám myslet...(23.7.2010)

• lesumir

Hrozné, trapné, a snažící se úplně na zbytečném písečku. Mandy Moore je sice hezká, ale přes tu obrazovku bych ji nejraději jednu liskl, stejně tak nudného Quaidovi, který by měl jít do hereckého důchodu. Grant obsazený do "své" role nepřekvapuje vůbec ničím a vlastně tam ani moc není. Po vizuálnís tránce hodně vyblité a neoslňující. Pro mě pyčovina tohohle měsíce!(14.8.2008)

• atmen

Tak to je velká škoda, takový našlápnutý námět, ale pouze závěrečné finále dokáže pobavit. Více než celá první polovina totiž slouží jako představení osob, které jsou sice velmi svérazné - izraelec, palestinec, prezident USA, snobský moderátor, zlatokopka soutěžící, jednodenní válečný veterán atd. Tyto osoby kupodivu samostatně příliš vtipné nejsou, ale když se objeví na závěrečném finále pospolu, najednou nastane neuviřitelný slepenec vtipných situácí, za které bych klidně dal i čtyři hvězdy. Škoda, že to takhle nemohlo být po celou stopáž filmu.(31.12.2012)

• - Mandy Moore byla jediná herečka, kterou chtěl režisér Paul Weitz obsadit do role Sally Kendoo. (HappySmile)

• - Interiéry Bílého domu byla natáčeny na place, kde se točil seriál Západní křídlo. (HappySmile)

• - Scénárista a režisér Paul Weitz tvrdí, že scénář k tomuto filmu začal psát dříve, než viděl jeden jediný díl soutěže American Idol. (HappySmile)