Hledáme Ydol

American Dreamz

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2006, 107 min

• sedm.1

Hledáme Ydol je bezesrandy otřesným filmem.To,že neni ani trochu zábavný a že většina jinak skvělých herců tu ze sebe dělá totální idioty,to by se možná dalo ještě kousnout,ale že mě bude doslova urážet svou tupostí,hloupostí a neuvěřitelnou naivitou,to vážně nekoušu.Celé je to jeden velký praštěný blábol,kde jakákoliv inteligentní dějová linie dostala dovolenou,za celý film neni jediná zábavná situace,scéna či alespoň dialog,Dennis Quaid tu hraje nejtupějšího a nejotravnějšího prezidenta všech dob,Hugh Grant musel dostat hodně mizerný honorář,neboť se svou rolí doslova pronudil,Mandy Moore byla hnusná jak flusanec na zdi,prostě peklo.A závěrečné finále je pak už jen totální urážkou všeho,co se dá vůbec snést.Možná,že tímto projektem chtěli autoři říct naprosto něco jiného,možná že to bylo myšleno jako satira,možná to měla být i kritika,ale já v Hledáme Ydol prostě objevil jen velký smrdutý hovno.Paul Weitz prostě natočil šíleně nudnou ptákovinu,ve které jsem nenašel jeden jediný klad či pozitivum.Bída a utrpení!(27.9.2010)

V podstatě o ničem a pomalu by si to zasloužilo jednu hvězdu. Na druhou stranu to má jakési kouzlo. Dokážu si představit, jaká z toho mohla být totálně šílená komedie plná vtipů, gagů a skvělých scének. Ale bohužel. Nicméně, je to natočena tak zvláštně, že je to až zajímavé, nenudí to a utíká to docela rychle. Smyslem bylo s nadsázkou, ironií a sarkasmem ukázat, jaký je dnešní svět, resp. některé trendy, kterými se svět zabývá a žije. Prostě takový zvláštní film. Možná stojí za 2 kouknutí, aby se našly skryté "krásy". Howgh!(28.6.2010)

Žádné Guantánamo a útoky bezpilotních letounů! Přihlaste arabské teroristy do nějaké hédonistické Superstar, aby přišli na to, že lépe, než na velbloudovi, se jezdí v Bentleyi a taky, že je lepší souložit se sedmi štětkami po koncertu na hotelu, než se spoléhat na nejistých sedmdesát panen v nebi. Dejte jim šanci splnit si své sny a Džihád pak už jen bude komerčně úspěšnou hrou na Broadwayi.. Light satira o pokrytectví, neosobnosti a vypočítavosti jak politiky, tak současného fenoménu hledání idolů od zpěvu až po umění udělat ze sebe idiota, které chyběl o něco agresivnější scénář a silnější úvodní polovina. Hugh Grant se zjevně v novém tisíciletí zasekl na rolích sebestředných arogantních floutků a jde mu to k pleti..(12.12.2011)

Spojit v jednom satirickém tématu dva tak odlišné světy, jako je ten terorismu a televizního showbizu, je slušný nápad, který ale pravděpodobně dojel na tu skutečnost, že míří na mnoho terčů naráz. I když i tak šlo dopadnout na úrodnou půdu, sám jsem toho příkladem, a kdyby se ještě víc zatlačilo na pilu, mohl jsem hodnotit ještě výš. Líbí se mi, že Grant pravděpodobně natrvalo konvertoval z představitelů nesmělých romantiků na cynické hláškaře, protože tahle poloha mu sedí (jakkoliv bych mu nepřál ani tuto škatulku) a Mandy Moorová si zase s chutí vystřihla blonďatou bezcitnou bitch, která je pro svůj cíl ochotná obětovat cokoliv (a velmi trefně střílí do vlastních řad). Nenudil jsem se, smál jsem se a ve finále jsem byl rád, že si zhrzený Chris Klein nenechal svůj úmysl rozmluvit :-) 80%(1.3.2009)

• E lan

Je to opravdu divný film, rádoby originální a přitom mu schází promyšlený scénář. Sem tam jsou silnější chvilky, ale vcelku to působí tak nějak neuspořádaně a ne moc vtipně. Ať už hlavní herci dělají co chtějí, z břečky to bohužel nevyhrabou. Naprosto špatný mi pak přijde konec. Doteď nevím co si o tom mám myslet...(23.7.2010)

• - Mandy Moore byla jediná herečka, kterou chtěl režisér Paul Weitz obsadit do role Sally Kendoo. (HappySmile)

• - Interiéry Bílého domu byla natáčeny na place, kde se točil seriál Západní křídlo. (HappySmile)

• - Scénárista a režisér Paul Weitz tvrdí, že scénář k tomuto filmu začal psát dříve, než viděl jeden jediný díl soutěže American Idol. (HappySmile)