Hledáme Ydol

American Dreamz

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2006, 107 min

• Aven

Je pravda, že tenhle film výborným způsobem šije do pokrytectví soutěžících v různých superstar, konkrétně do držení se za ruce a výroku typu: Já to dělám pro radost, tady Pepa si to zaslouží víc, lol:). Ohledně Mandy Moore jsou možné jen dvě teorie: 1) je opravdu tak vypatlaná povrchní slepice, kterou hraje nebo 2) je nejlepší herečka co znám:) Tu ženskou sem měl chuť zabít po prvních 3 větách.(24.2.2008)

„Já chci větší pestrost. Já chci mít někoho rád, chci někoho litovat, někomu se smát, chci někoho u koho budu masturbovat. To poslední už možná máme." USA jsou skutečně zemí neomezených možností. Prezidentova inteligence se může skrývat ve štěnici v uchu, k válečnému hrdinství se dá dostat již cestou do války, arabsko broadwayský terorista se může prošaškovat až do finále soutěže American Dreamz, kterou může s přehledem vyhrát mrtvola, která v ní vůbec neučinkovala. Já tento snímek považuji za vcelku zábavné rýpnutí do činnosti nejmenovaného 43. prezidenta USA, pseudohrdinství i do nekonečně skvělých reality show.(5.7.2012)

• sedm.1

Hledáme Ydol je bezesrandy otřesným filmem.To,že neni ani trochu zábavný a že většina jinak skvělých herců tu ze sebe dělá totální idioty,to by se možná dalo ještě kousnout,ale že mě bude doslova urážet svou tupostí,hloupostí a neuvěřitelnou naivitou,to vážně nekoušu.Celé je to jeden velký praštěný blábol,kde jakákoliv inteligentní dějová linie dostala dovolenou,za celý film neni jediná zábavná situace,scéna či alespoň dialog,Dennis Quaid tu hraje nejtupějšího a nejotravnějšího prezidenta všech dob,Hugh Grant musel dostat hodně mizerný honorář,neboť se svou rolí doslova pronudil,Mandy Moore byla hnusná jak flusanec na zdi,prostě peklo.A závěrečné finále je pak už jen totální urážkou všeho,co se dá vůbec snést.Možná,že tímto projektem chtěli autoři říct naprosto něco jiného,možná že to bylo myšleno jako satira,možná to měla být i kritika,ale já v Hledáme Ydol prostě objevil jen velký smrdutý hovno.Paul Weitz prostě natočil šíleně nudnou ptákovinu,ve které jsem nenašel jeden jediný klad či pozitivum.Bída a utrpení!(27.9.2010)

Parodie na Bushe, islamisty, soutěž Superstar a práci v televizi v jednom. Režisér a scénárista Paul Weitz zkarikoval, co se dalo. Legrace je to k popukání, ale nikdo nepukne, bohužel ani tvůrci. Nebavil jsem se, ani jsem se nenudil...což je vlastně podivné vzhledem k celkové brakové úrovni filmu. Za pár týdnů se kouknu znovu a pak uvidím...(30.8.2009)

Dennis Quaid, William Dafoe a především Hugh Grant jsou hlavními tahouny a dodavateli kvality=zábavy v této průměrné a nepříliš originální společenské satiře. Je až překvapivé, že v příběhu s tolika liniemi a postavami, který má navíc jen něco přes 100min., se najde tolik hluchých, zbytečných a hlavně nudných míst.(19.5.2008)

• - Interiéry Bílého domu byla natáčeny na place, kde se točil seriál Západní křídlo. (HappySmile)

• - Mandy Moore byla jediná herečka, kterou chtěl režisér Paul Weitz obsadit do role Sally Kendoo. (HappySmile)

• - Scénárista a režisér Paul Weitz tvrdí, že scénář k tomuto filmu začal psát dříve, než viděl jeden jediný díl soutěže American Idol. (HappySmile)