Hledáme Ydol

Hľadá sa superstar

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2006, 107 min

• D.Moore

"Viděli jsme film ´Hledáme Ydol´ a prostě jsme nemohli jinak". Kdyby se s takovýmto argumentem v budoucnu vytasili teroristé, kteří právě spáchali bombový útok na centrum Washingtonu, snad bych je i pochopil a možná jim i odpustil. Hvězdu této nevtipné slátanině dávám jen za Dennise Quaida, který si očividně (a velice zdařile) střílí z George Bushe.(4.9.2011)

Dennis Quaid, William Dafoe a především Hugh Grant jsou hlavními tahouny a dodavateli kvality=zábavy v této průměrné a nepříliš originální společenské satiře. Je až překvapivé, že v příběhu s tolika liniemi a postavami, který má navíc jen něco přes 100min., se najde tolik hluchých, zbytečných a hlavně nudných míst.(19.5.2008)

Velmi zaujimavy film. Hugh Grant je klasicky vyborny a ako sarmantny hajzlik plne ovlada obrazovku,teda ked je na nej.Rovnako velku pochvalu mam pre cim dalej sympatickejsieho Dennisa Quaida,ktory ako "osvieteny" americky prezident je tiez velmi slusny.K Dafoemu sa vyjadrovat netreba:)Namet je v celku originalny,ale celkovo mi to pripada by akosi umele,sterilne.Akoby postavy by boli len karikatury bez vlastneho zivota nasadene do celuloidoveho sveta. 3,5/5*(21.8.2006)

• ajuska

Pokus o cynický pohled na vše, co hýbe americkým světem. Celý příběh je jaksi nesoudržný a působí spíše jako směs střípků všehochuti. Některé postavy měly být možná vtipné, ale místo toho jsou zoufale trapné a neživotné (zářivým příkladem za všechny je teroristův teplý bratranec). Linie s pomateným prezidentem působí po celou dobu hrozně nepatřičně, alespoň že to trochu zachránil ten závěr. Příběh zpěváka-teroristy je taky podivný, ale částečně určitě zaujme. Film jako celek tedy moc nefunguje, humor neoslovuje, závěrečné finále ale celkový dojem trochu vytahuje.(17.11.2006)

• ethos

No co sa tyka filmu az neuveritelne trapny,aby som vysvetlil tieto dve hviezdy su za Granta keby tam nebol bol by to jasny odpad. Co sa tyka posolstva tak tento film je absolutny brutalny hmus proste svinsto. Narazam na ten koniec ako sa ten vojak zabil pretoze ho podvazala a cele to malo vyzniet ako vtip. Tak to je uz co!!!!! Sally to je ako ta baba tak ta ani nemala ziadne vycitky svedomia ani na sekundu a na koniec sa stal super slavnou moderatorku tej sutaze. No proste svinsto. Fuj, fuj a este raz fuj.(15.9.2007)

• - Mandy Moore byla jediná herečka, kterou chtěl režisér Paul Weitz obsadit do role Sally Kendoo. (HappySmile)

• - Scénárista a režisér Paul Weitz tvrdí, že scénář k tomuto filmu začal psát dříve, než viděl jeden jediný díl soutěže American Idol. (HappySmile)

• - Interiéry Bílého domu byla natáčeny na place, kde se točil seriál Západní křídlo. (HappySmile)