V pasti

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiální text distributora)

swamp

Dámy a pánové. Nechci přehánět, ale myslím, že snímek Hard candy nám právě definoval nový filmový žánr. Naprosto jednoduše vykonstruovaný, ale přesto drtivě odzbrojující. Otřásl pojmem filmové klišé. Do poslední chvíle nevíte, kdo z hlavních postav je šílený/šílená a konec si v žádném případě netroufnete odhadovat. Navíc skvělá a charismatická Ellen Page (v mnohém mi připomíná Natalie Portman ze snímku Léon) vás přesvědčí o tom, že čtrnáctiletá "žena" by něčeho podobného byla opravdu schopna. "Well, 4 out of 5 doctors agree that I am actually insane." ()

teutates

Na oko silný scénar je len zásterka odpadu!Hra na mačku a myš sice nieje zrejmá,ale tento snímok je čo?14-ročná"Hrdinka"spasí svet!WOW.Totálny odpad(logicky nedomyslený)ktorý sa snaží ohuriť a pritom nejide ani o priemer!"Supergirl"mi bola maximálne nesympatická.2*dávam za skvelý herecký výkon Patricka Wilsona a kameru.David Slade je pre mňa len ďalší režisér,ktorý by rád na scénu z nizkorozpočtovým dielom..! ()

Okara

Nevím co si o tomto filmu myslet. Jak by se to mohlo jakémukoli chlapovi líbit? Na rozdíl od snímku Trust, kde se spolu dvojice setkává až po zdlouhavé půl hodině, zde se hra rozehrává již od první minuty. Začátek mě tedy velice zaujal a pomalu jsem se připravoval na zajímavé psychologické drama. Opak byl pravdou, od onoho zákroku to šlo od desíti k mínus pětce, herecké výkony jsou sice dobré, ale film stojí na naprosto zbytečných dialozích, které pouze oddalují naprosto ubohý závěr, do něhož jsem stále čekal nějaký zvrat. Ten ale nenastal a z velkého očekávání se stal podprůměrný zážitek. Mimochodem, Ellen Page mi už v Inception přišla jaksi svérázná, ale zde to dovedla do extrému, od teď se jí místo úcty spíše bojím. 40% ()

Ant

Celou dobu jsem si lámala hlavu tím, kdo je tu vlastně oběť, čímž film určitě získal na napínavosti. Občas mi to až připomínalo Funny Games, tohle bylo ale až na menší chirugický zákrok méně drastické. Ellen Page tady už poněkolikáte potvrdila, že je nejlepší herečka své generace. Bohužel i teenage teror se brzo omrzí, stačila by kratší stopáž, tenhle film jí má víc než by potřeboval. Což ale nesnižuje jeho originalitu. ()

predators

Tahle hra už mě pomalu přestávala bavit, když se pak opět začalo něco dít. Na chvíli, než se Jeff probudí...prozměnu, zase v pasti. Některé dějové zvraty bych asi řešil jinak, tedy být v kůži oněch dvou, nebo třech, (ta japonka byla asi blbá) nebo to bylo nedotaženým dějem? No a Ellen Page je další kapitolou sama pro sebe...určitě je to dobrá herečka, ale zatím mi sedla jen ve "Vyfič"... 60% ()

nash.

Prázdný dům, on a ona. Lovec, který překvapeně zjistí, že je loven a zdánlivě nevinná květinka, která je možná ještě větší psychopat než on zvrhlík. Řada výborných dialogů, nápaditě prohozené charakteristiky, dynamická kamera a spousta věcí, které jsou jen naznačeny takže je na divákovi, aby si zbytek dosadil a vlastně svým způsobem příběh dotvořil. Na výběr má přitom hned několik možností jenž mohou vytvořit zcela odlišná pozadí příběhu. A co je pro takový film důležité především, výborné herecké výkony, zejména Ellen Page je výtečná. Üplně z ní běhal mráz po zádech. Myslím, že Hannibal Lecter a Dexter mají důstojnou následovnici. ()

Arsenal83

Strašne mnoho dialógov o ničom, zbytočne natiahnuté, človek súcití viac s tým "zlým" ako dobrým. Z Ellen Page sa mi dvíhal žalúdok a neviem, aký mal byť zmysel filmu, akože ospravedlňovať mučenie? Nelogická nechutnosť. Prvých desať minút je to jediné, čo sa dá pozerať. ()

Tomco

prekvapujuco velmi kvalitne dialogovo napisany a zahraty mrazivy thriller so zaujimavym vyustenim. svizne tempo, fungujuce napatie a niekolko fakt silnych scen, ktore mi tak skoro z hlavy nevyfucia. good job ()

Slarque

Výborně napsaný film pro dva herce. Ellen Page vypadá tak, že jí divák těch 14 let i věří, ale je to hotová herečka se vším všudy. Patrick Wilson má méně prostoru, ale snaží se s tím vyrovnat. David Slade tenhle do jednoho domu umístěný thriller natočil s přehledem a zatím to vypadá, že se jedná o jeho tvůrčí vrchol. ()

Happens

To bych povinně pouštěl všem podivným existencím, možná by si pak svoje chování mnozí rozmysleli. Naivní, možná, ale pořád lepší než nic. ()

Rocky62

Pěkně hnusnej film. To čim si prošel Jeff, bych snad nepřál ani největším hříšníkům. Rozhodování mezi podělaným životem a smrtí, psychický nátlak a bolestivé utrpení. Takhle nějak prožívá Jeff nejhorší chvíle svého života. Nebýt trochu podle mě hloupého závěru a frajerského chování tý pubertální svině, zvažoval bych plné hodnocení. ()

LoLaa

Tenhle film mě zaujal již podle popisu, viděla jsem hodně filmů s podobným tématem, ale tenhle byl prostě jiný než ty ostatní. Doslova brilantní výkony 2 herců ztvárňující hlavní roli mě doopravdy dostaly, Ellen i Patrick v mých očích značně stouply a já se jen těším na zhlédnutí dalších filmů s nimi. Filmu také přidala na atraktivnosti dokonalé kamera a živé barvy. Mínusem je možná jen občasná nudnost děje a zdlouhavé či nereálné scény (například kastrace, chování ČTRNÁCTILETÉ dívky, ...), proto taky ta "chvalitebná"... Jinak nemohu jinak než doporučit (ale nebrat tolik vážně)!:) ()

dopitak odpad!

Tak tady jsem se dopustil trochu chyby a film si stáhl a promítl na základě očekávání z celkem slušného hodnocení lidí zde na serveru. Naprosto nechápu hodnocení uživatelů a tím méně Obsah od Monologa, kde píše např. : "Jeff s Hayley rozehraje zničující hru na kočku a na myš plnou nečekaných zvratů." Ve skutečnosti je to naopak, trumfy drží v rukách malá holka. A nenazýval bych to zničující hrou, ale nudným blábolem a nesmyslným plácáním ničeho. Film naprosto o ničem, navíc s dost nechutnou epizodou s kastrací. U mě naprostá nula. ()

Tommy987

VEĽMI si cením režisérov, ktorí dokážu natočiť hustý a napínavý thriller na minimálnom priestore - eliminovať čo i len náznaky nudy a vybudovať atmosféru totiž musí byť riadna úloha. Rovnako si cením aj scenáristov, ktorí dokážu do takej situácie napísať výborné dialógy, ktoré dej (síce jednoduch) posúvajú vpred a nemajú len funkciu "vaty". A takisto je to aj s hercami, ktorí majú neskutočne ťažkú úlohu, lebo film viac-menej stojí a padá s kvalitou ich výkonov. Takže páni David Slade, Brian Nelson (odpúšťam trošku slabší príbeh), Patrick Wilson a slečna Ellen Page, darilo sa Vám skvelo a ja dávam s radosťou 9 / 10. ()

klerik

Stiesňujúci a neustále napínavý triler. Obrazovo okúzľujúci, skvelo zahraný. Komplikácia so susedkou mala pridať na uveriteľnosti, ale trochu narušila atmosféru i údernosť. Ellen Page ukázala, že má pred sebou úžasnú kariéru... ()

SeBig

Ellen Page je fajn holka. Jinak mi to místama přišlo dost nelogický a film vyvolává řadu nejasností a otázek. Avšak dalo se to dokoukat, aniž bych se nudil. Nechutárna celkem. ()

bassator

Něco podobného sem ještě nikdy neviděl. Opravdu velmi zajímavý, v různých okamžicích až mrazivý film, který má sice své nedostatky (14 letá holka vykonat takový zákrok, nebo zbytečně natažený film, dalo by se o nějakou minutu zkrátit), ale ty klady mnohem převládají... Hlavně konec filmu stojí opravdu zato... Ellen Page zahrála opravdu úžasnou roly - chladné, chytré, nelítostné mstitelky. - Únor 2009 - 90% ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila