Clayton (Hayden Christensen) je v mnoha ohledech úspěšným mladíkem, má báječnou snoubenku Samathu (Jessicca Alba) a obchody mu jenom vzkvétají. O jeho zdraví se to ale rozhodně říci nedá, zoufale potřebuje transplantaci srdce. Správného dárce pro něj hledá jeho přítel, kardiolog Jack Harper (Terrence Howard). Když ten správný okamžik nastane, dárce je nalezen a operace má začít, Clay zjistí, že anestezie ho pouze paralyzovala, vše kolem sebe vnímá a cítí, ale nemůže se ani pohnout a mluvit a stává se tedy nechtěně svědkem své vlastní operace srdce. Začíná mít pochybnosti, zda je vůbec v plánu doktorů nechat ho přežít. Probuzení je psychologickým thrillerem, který Vás rozhodně nenechá chladnými. (oficiální text distributora)

dawe04

Zdejší hodnocení a komentáře mi nedají spát. Na jednu stranu je tu plno nadšenců z úžasného šokujícího příběhu, na druhou armáda odborných anesteziologů. Awake je civilní, slušně zahraný thriller, který potápí zejména nelogické uvažování postav, přehnaná snaha o rafinovanost scénáře, která se mění ve sled zmatených scén a NEšokující předvídatelnost. 5/10. ()

grogodil

ďalší z rady filmov, v ktorých vás režisér hodinku a pol vodí za nos, hrá podľa vykonštruovaného scenára a ukazuje vám len to, čo sa mu hodí do krámu, aby v posledných 10 minútach mohol vybafnúť so za vlasy pritiahnutým záverom, v ktorom mu všetky dovtedy "akože nenápadné" detaily prevrátia všetko naruby a divák by mal ostať čumieť ako bager na tvrdú hlinu, ale.... ale tentokrát to pôsobí všetko strašne nasilu a nehovoriac o tom, že napriek tomu, že nepatrím k tým jasnovidcom, ktorý pointu odhalia vopred, tak tu ma napadli tri možnosti ukončenia príbehu a jednou som sa trafil ()

Dexter1

Z krátkeho a nenápadného filmu, akoby s Harlequinovou zápletkou, sa vytvorí zaujímavá a do posledného momentu napínavá kriminálka. Mrazivá atmosféra, Jessicina tvár a vynikajúci Terrence Howard fungujú naozaj výborne. ()

kajas

Dokud si Hayden (docela tragicky nadabovaný) nelehne na nemocniční lůžko, neděje se nic extra zvláštního a já jsem přemáhala spánek. Naštěstí jsem se vzápětí dočkala opravdu originálního příběhu o nepovedené anestezii. Napětím jsem skoro nedýchala, velice pěkný režijní debut. ()

fallangell

Nebyt strasne predvidatelneho deje, mohlo jit o vcelku atmosfericke drama. Jenze nulovy nadech tajemna zacne postupne nudit a ocekavany konec strhava tento film do studenych vod sedeho prumeru. ()

maverick10

Na rezijni debut pana Joby Harolda to nebylo zle, ale rozhodne to nikterak nevzbudi velky ohlas. V poklidu se rozjizdejici drama se v prubehu meni na thriller. Tempo neni nikterak zavratne a v tom tkvi asi jeho puvab. No a kdyz k tomuto snimku prizvete zarucene lepidlo na oci v podobe Jesici, pak tento maly komorni snimek na sebe nejakou tu pozornost prece jen pripouta(I kdyz asi s jinym zamerem nez by si tvurci prali :-D) ()

kagemush

Nebyl to takovej průjem,jak jsem po přečtení hereckého obsazení čekal (i když Christensen podává nejlepší výkon když ,,spí",samořejmě, a i ta Alba vedle něj vypadá na Oskara),nápad (námět) totiž opravdu dobrý.---Nemůžu se jako laik ovšem nezeptat-jak to ,že když si já píchnu špendlíček pod nechtíček,nebo mám třeba rýmičku,no prostě když mám bolesti,tak se mi téměř vždy skrze ten blbej adrenalin rozbuší mé srdce o dost rychleji a Haydenovi né,ani když se mu šťouraj v hrudníku? Nebo byl ten anesteziolog až tak moc vožralej,nebo i přístroje se účastnili ....? Nebo co jako? ()

honajz2

Začátek celkem nuda, ale pak už jsem se do toho dostal a ke konci to bylo i dost napínavé. Jako ano, ve scénáři je pár blbostí, ale mě se to jinak líbilo. I ten nápad byl dost zajímavý a asi jsem ho ještě v žádném filmu neviděl, nebo to už je aspoň dlouhá doba. Slabé 4* tomu dám, ale i tak by se s tím dalo pracovat líp a chybí tomu něco, co by z toho udělalo fakt pořádný zážitek. Možná jenom nějaká silnější atmosféra by stačila. Ale i tak, líbilo se mi to a slabé 4* tomu dám. ()

HelloNiky

Hodně povedený snímek... nejhorší bylo když Hayden ležel na operačním stole a vše slyšel díky né-uplně uspěšné narkóze... až mě z toho mrazilo v zádech jaký to musí být hrozný pocit slyšet vše okolo a zároveň to cítit.. líbilo se mi i to, že to nemělo až tak předvídatelný konec jako většina filmů... určitě lepší 4* ()

rakovnik

Pro mnohé strhující překvapení, pro mě průměrný zážitek. Čekal jsem více na základě popisu obsahu filmu na ČSFD a některých komentářů, ale u mě tento film tolik nezapůsobil. ()

Chen

Zajímavý nápad podpořený dusivou atmosférou. Ale přiznávám, že scény z "dušení" sféry mi nepřišly až tak zajímavé a nabourávaly celý příběh. ()

Hennes

Pro mě velice milé překvapení. Nechci hodnotit a ani nemohu z lékařského hlediska, jestli to vše lze tak rychle či ne. Já se zaměřuji na film, který mě překvapil svou zápletkou a od začátku až dokonce měl své zvraty a napětí má to logiku, pro mě výborných 90%. ()

Marqta

Nádherný film i když ne jeho zpracováním, ale tím co říká a jaké má přímo ukázkově poučné rozuzlení. Tolik lásky - a teď nemyslím ten cit ohrávaný v každém filmu, ale to, co vás udrží při životě -(v tomhle případě doslova ) něco, kvůli čemu žijete a co vás obklopuje kamkoli jdete a cokoli děláte) a tolik obyčejně/neobyčejné lidskosti jsem dlouho neviděla - ať už mluvím o filmu, nebo o reálném životě.(Kde by tenhle příběh mimochodem působil až pohádkově a fantazijně). To co mi vážně vadilo byla Jessica Alba- v první řadě a ve druhé řadě celkem časté ohrané a trapné - "napínáky" děje a přílišná zdlouhavost + zpomalování některých scén. Za mě nakonec tři hvězdičky. ()

Martin741

Na rozdiel od vacsiny si myslim, ze je to hodne preceneny film. Ano, dejova linia je slusna a film ma mrazive sceny /operacia transplantacie srdca ......./ a k tomu krasnu Jessicu Alba. Ale reziser Joby Harold je len rutiner bez vacsieho talentu a Christensen je herecka tragedia /dobre myslia ti, ktori tipuju, ze ho nemam rad ......./ 55 % ()

Lischai

To bylo dobré! Po ČSFD výstrahách, že Awake sprasil režisér, jsem se trochu bál - ale myslím, že jsou přehnané. Je trochu škoda, že expozice neměla místo 30 minut 15, a linka s otcem byla taky trošku navíc, ale jinak ten film jede jak vítr. Zvraty v podstatě nečekané, operace strašidelná. Jessica Alba není vrcholem charismatičnosti, ale tak nějak sedne do role. Takže směle do toho, Awake nezklame. ()

marcek

Film Při vědomí se ze začátku tváří jako nádherné romantické dram - druhá polovina nádherný thriller. Herecký výkon Jessicy Alby se v tomto filmu nedá komentovat, za to výkon Haydena Christensena byl jedním slovem famózní. S pětiprocentní nadějí jsem čekal až do konce, že se probudí a zjistí, že se mu to jen zdálo, ale nakonec jsem byl rád, že to tak nebylo. ()

Petoss1

Zaujímavý film s dobrým scenárom a kvalitnými hercami. Pekne sa na to pozerá, psycholgia postáv je prepracovaná a zvrat nečakaný. Psychologické snímky veľmi neobľubujem, ale v tomto prípade mi tento štýl nevadil. Záver je krásny. 80% ()

O´Neill

Poměrně slušně natočený thriller s opravdu nečekanou druhou půli. Herci hrajou velice dobře, hudba je také velice slušná a celé to do sebe moc pěkně zapadá. Čas je velmi dobře zvolený, takže zde prakticky není prostor pro nudnost. Objektivně by to za ty čtyři hvězdy bylo, ale vzhledem k tomu, že nemám chuť si někdy dávát reprojekci, dávám hvězdy tři. ()