Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

AntiasKing

Nebyl zde nijak vlášť ohromující příběh, ale to ani být nemohl, když se to zakládá na skutečných událostí. Víc krve se už vidí snad jen v Tarantinových kouscích, ale o to mi nešlo. Když jsem do toho šel tak jsem si myslel, že to bude řežba kterou budou střídat blbé dojemné chvilky a neustálé oplakávání padlých, ale kupodivu ne a Snyder to natočil přesně tak, jak mě to bavilo. Sparťanská strategie byla dobrá a ty boje úplně cool, že jste měli chuť být tam s nimi a radovat se ze smrtí svých oponentů s nimi. Ty nájezdy slonů, u kterých si vždycky vzpomenu na Bitvu na pelenorských polích z třetího dílu LOTRa, jsou úplně zajímavé a napínavé sledovat. Jen škoda, že neukázali smrt toho třímetrového přepiercingovaného šaška ... jestli vůbec zdechl nebo se schoval do nějaké džuzny. Prostě dost dobré. 80% ()

RajAthen

Vizuální pastva pro oči, stylizace na výbornou, ovšem ani hezký kabátek nedokáže zakrýt, že slovo děj je tomuto dílku cizí, což bych toliko nehanil, ale využívané berličky ano, jelikož scény s královnou ubírají filmu na tempu. Také příliš nechápu, proč do filmu bylo dosti násilně zakomponováno tolik zohyzděných postav až netvorů. Nejvíce mi zůstane asi utajena existence "popravčího". Přijde mi, že filmu to opět spíše ubírá, jelikož to nejvíc "cool" jsou stejně sami Sparťani v čele s Leonidem. Poslední vroubek vidím na konečném proslovu krále, kde mluví o svobodě, ale v kontextu chování samotných Sparťanů to vyznívá dosti pateticky. Ale čert to vem, "This is Sparta!" :) ()

mvukotic

Naprvykrat ma to prilis nechytilo, nadruhykrat ma to pohltilo. Ano forma prevysuje obsah, ale v tomto pripade mi to vobec nevadi. Myslim, ze pribeh je vyrozpravany znesitelne a temna atmosfera s komixovymi bitkami predstavuju viac ako prijemny zazitok. Takto ma podla mna vyzerat zabavny film, pri ktorom mozeme vypnut a kochat sa. ()

FireTight

Ze začátku vypadá všechno nadějně a až do chvíle, než Sparťané zatlačí Peršany ze skály, je to skvělý film. Jenže je to tu jenže... Od té doby se z takové (dejme tomu) historické rekonstrukce stává souboj tři sta lidí proti totálně "cool" vyzbrojeným Peršanům, kteří mají čaroděje, obludy, mutanty, sci-fi zbraně a všechno další možné i nemožné. Škoda, kdyby si tohle autoři odpustili, bylo by to krásných pět hvězdiček. ()

LukeCJ

Pohádkový komiks pro chlapy , přesně jak má být .Vizuální stránka výborná , dialogy prosté , ale o to účinnější , obrovský příval testosteronu,emoce a monumentálnost každou sekundu ... Tady prostě musí dát každej správnej chlap plný počet !!! ()

Oonika

Možná to nebylo dokonalé, možná to nesedí úplně přesně do historickým pramenů, ale já jsem se bavila dobře a ráda na tenhle film vzpomínám. ()

greigor

Tak po vizuální stránce je to úžasný. Ale co se děje a dialogů týká tak teda nic moc. Přišlo mi, že u všech šlo spíš o to jak vypadají a jak velký mají břišní svaly, namísto toho jak hrají, a to kazilo celkový dojem. Jako dobře se na to kouká, ale to je tak celý. Nic co bych musel vidět znovu. ()

Petulka88

Vizuálně natolik vymazlená podívaná, že ji rádi odpustíte v podstatě absenci příběhu i značnou historickou nepřesnost (Sparťané jsou vysvalení kulturisti, zatímco Peršané jsou zdegenerované zrůdy jezdící na nosorožcích). Ale samotná bitva je natočena natolik působivě a efektivně, že to až bere dech. Zpomalené záběry, rotující kamera, přehnané, ale parádní gymnastické výkony Spartských bojovníků.... Jednomu to až připadá jako moderní variace na balet. Jenže tohle je (na rozdíl od baletu) skvělá zábava. Je pravda, že jakmile se děj přesune z Thermopylského bojiště zpátky na Spartu, už to taková sláva není, ale naštěstí se tak nedějě příliš často, takže si divák může dosyta užít krvavé orgie v tomto podmanivém komiksovém balení. ()

sarfian

Parádne bojové scény odohrávajúce sa pred modrým plátnom v miestnosti velkej ako logistický sklad sú dobre zmáknuté. Atmosféra temná a scenár dlhý ... ako detské leporelo. Tak či tak sa na to dobre pozerá. VIDENÉ 2x ()

vincchuppo

Zack Snyder vyzkoušel experiment a ten mu vyšel. Předlohou pro tento heroický snímek byl komiks slavného kreslíře Franka Millera, kde líčí, jak se 300 statečných řeckých válečníku, sparťanů, postaví nekonečným armádám krále Xerxa. Story je jednoduché, ale obrázky jsou tady lepší než v originálním komiksu, a ještě se i hýbou:) Skvělá vizuální podívaná! ()

Mira90

Obrana vypilovaná do posledního detailu, protivník posílá centr za centrem, leč neúspěšně. Náběhům z druhé vlny též obranný val čelí bez problémů. Přechod do útoku je fantastický, obrana se prolíná se zálohou, která dokonale doplňuje útok. A v útoku zabiják vedle zabijáka, není rány, která by padla vedle.Soupeř padá pod ranami hrdinů, nepomáhá ani střídání. To vše podbarveno úchvatnými chorály fanoušků, kteří si dnešní zápas vyloženě užívají. Bohužel již ve starověkém Řecku se setkáváme s korupcí a po úplatě zhrzeného hrbáče, který se nedostal do akademie, jsou chrabří Sparťané poraženi...Aneb jediný případ, kdy se mi líbí hra Sparty ;-) (Ne, nejsem slávista...) ()

Henry Morgan

NO ty bláho.....absolutní óda na mužství, válečnictví a zaslepenou mužskou ježitnost v podání Gerarda Butlera neměla chybu :D . Poutavá historická podíváná, komiksoidní a s nadhledem. Jako proč ne, člověk nečeká nic dokumentárního, ale zábavného a toho jsem se naštěstí dočkal, i když občas přehnané mužské projevy a výlevy, podbarvené vypravěčskou mentorikou byly trochu kýčovité. Byla chyba, že jsem se na to nepodíval dřív, ale zase to asi nemusím vidět hned zítra. Rozhodně mě ale zklamal konec, protoože byl trochu zbrklej a náhlej, ale možná je to jen můj pocit. Vlastně nevím, co by tam ještě tak mohli vytvořit ti sparťané, kdyby to bylo o pul hodiny delší. Možná větší mrtvolnej val. Ale chválim postavu Xerxa, tem byl jako hlavní záporák úžasnej. ()

Karp

Jednu hvězdičku jsem přidal za to chlapáctví:-), kterým je tenhle film doslova prosycený. Bez něj by to byly jen nudné byť krásně malované obrázky. S historickým filmem však tenhle filmový počin nemá nic společného a je to jen pěkný akčňák napůl fantasy vzhledem k nejrůznějším potvůrkám, které zde pobíhají a cení zoubky. ()

10Domik10

Vizuálne dokonalé, bojové scény tak isto, a preto si to vyžiadalo daň na jednoduchom deji podľa bájnej histórie. To však neznamená, že som od deja očakával viac. Gerard Butler v roli, ktorá mu sedí ako uliata. ()

Armin82

já prostě nevim co k tomu napsat!Ten film ve mě zanechal smíšený pocity a ani nevim jestli se mi líbil nebo ne...když to vemu po pořádku,tak Gerard Butler se mi líbil a líbila se mi i jeho ženuška,líbil se mi Vincent Regan a líbily se mi bitky,to je asi vše.Není to film s nějakým duchaplným příběhem,ale to jsem ani nečekal.Pobavilo mě to,ale počínaje Quasimodem,kterej si představuje,jak klátí nějakou peršanku až po nějaký mágy z Warcrafta co na Sparťany hází prskavky mě to prostě nenadchlo.Je to fakt zvláštní film a buď se líbí nebo ne..nic mezi není...jen já budu vyjímka a dam zlatých,středních 50% ()

alonsanfan

Ultra patetické a supernacionalistické dílko, zabalené do úhledného počítačovo komiksového hávu se spoustou počítačové krve a různorodých efektů smrtí. Vyrýsovaní polonazí svalovci proti hordám nepřátel, paradoxně zrazení tělesně postiženým vyhnancem. Lena si parádně střihla královnu a předznamenala svůj skvělý výkon jako další královna v seriálu Hra o Trůny. Bavil jsem se a jako poutník budu zvěstovat slávu filmu dál, neboť opěvoval ty, kteří slavně zahynuli, jak zákony kázaly jim. ()

Khamsin

Komiksová blbina, která se snaží trochu líznout i historii. Ten film mě jako někoho, koho historie zajímá, opravdu urážel. Fajn, ať se klidně podobný ptákoviny točej, ale proboha už bez historického podkladu. Takhle si žáci druhého stupně zcela regulérně myslí, že Xerxes byla zmalovaná rocková hvězda, která si ve volném čase odskočila zaválčit s Leonidovou nudistickou armádou. Proč 2*? Film se alespoň snažil být "něčím novým" mezi filmy. Některé scény i přes jejich absurditu byly působivé. Toť asi vše. ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)