Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

Zacharias

Trochu upravená historie na steroidech, super podívaná. Jako fanoušek comixu jsem na to netrpělivě čekal a jsem nadšen. ()

pjeer

vizuálně na jedničku, příběh už pokulhává a vyprávění hlavního hrdiny je opravdu slabé a rádoby velké a vtipné ()

BačaXXX

Nejlepší část toho filmu je týkající se války.Vizuální stránka je úchvatná, ale na historickou věrnost by divák neměl klást důraz. ()

R.I.P.

Jde to a jen tak mimochodem bylo tam 300 Sparťanů, ale celkový počet obránců byl mnohem všší. Američani si krapet spletli počty. ()

cyright

Mno, odhlédnu od faktu, že film absurdně glorifikuje jen ony tři stovky sparťanů, ač ve skutečnosti tam nezůstali úplně sami, ale s pár tisícovkami dalších Řeků. Film je vůbec doslova plný historických kravin, vlastně s historií má společný jen námět. Spíše bych ho bral jako osobité zobrazení legendy. To ovšem neberme jako zápor. Je jasné, že tady se spíš jedná o jakousi lyrickou ódu na Spartu, živočišnost a hrdinství, v zajímavém grafickém hávu. Přesto filmu neodpustím přílišnou prostoduchost až směšnou bezduchost. A scénář? Film mohl být klidně němý a možná by to mělo větší efekt.. Herecké výkony? Nezaznamenal jsem ani jediný, jen hromadu tupých polen. Ovšem neviním herce, zdá se spíše, že to tak chtěl režisér, působí to ale strašně. Celkový výsledek je ten, že když jsem pochopil koncepci filmu a co mi vlasně nabízí, byl jsem zklamán a doslova jsem přetrpěl čas od boje k boji, protože vše ostatní byla nedobrá omáčka. Boje a vizuální stránka jsou velmi dobré, ale postavit film jen na nich, to se musí umět. A tohle se nepovedlo. Dal bych velmi slabé 3*, ale vzhledem k obrovskému hypu a následnému zklamání dávám za trest jen 2*. ()

Sosak

Předloha Franka Millera je sice přece jenom o trochu chytřejší a historicky i víc správně, každopádně v tomto filmu se jí režisér aspoň víceméně držel. Narozdíl třeba od Ligy výjimečných tak dal vzniknout hezkému filmu, navíc i v revolučním novém zpracování. Osobně mi ta digitalizace přijde trochu moc načančaná a umělá, ale to bude věc vkusu. Akční scény se místy přibližují těm z Matrixu, co do kvality. ()

Smejki

A je to jen za naprosto odzbrojující vizuálno a za to, že některé chvilky "mají koule". Ale chraň bůh, abych tenhle film viděl znovu, to by hvězdy letěly dolů, protože je naprosto dokonalým příkladem vítězství formy nad obsahem ()

MilesTeg

Po odchodu z kina jsem pociťoval naprostý testosteron a měl jsem chuť jen tak z legrace někomu dát přes hubu, zvlášť Peršanům. Naštěstí se stačilo párkrát zhluboka nadechnout a z pěti zůstaly jen čtyři hvězdičky. Ale zábava to byla, to rozhodně ano, čím větší plátno tím lépe. ()

Respex

PREPARE FOR GLORY! Úžasný styl, úžasná hudba, úžasně akční. Tento film je pro mě srdeční záležitost. Oslovil mě na první zhlédnutí a donutil vidět podruhé, třetí atd. Je pravda, že to není film pro slečny a maminky s dětmi, ale pro odrostlejší publikum je naprosto perfektní. Za mě 4,5* Toto jsem psal před nějakou dobou a když jsem 300 viděl opět, tak jsem prozřel.... je to pěkné, ale víc než 3,5* si to nezaslouží... Tak nějak vypadá vývoj :) ()

HonzaMag

Vizuálně velmi dobře zvládnutá masakrální podívaná. Gerald Buttler mi nevadil (spíše naopak), s Lenou Headey už to bylo slabší. Zaujal Vincent Regan, kterého si mnozí pamatují jako pobočníka Brada Pitta v bojích před branami Tróji. Tvůrci to trochu přehnali s Xerxem, který působí jako třímetrový účinkující z nějaké travesti show... Slušná choreografie - bojové scény působí dost věrně. Podotýkám, že scénář vycházel z komixové předlohy, kterou místy dost věrně napodobil (jak je vidět v bonusových materiálech) - tím chci říct, že je opět nutné brát snímek s rezervou a ne jako věrný přepis historie. Jednoduchý a nekomplikovaný příběh byl záměr. Jasně, že se dá filmu lecos vytknout, ale působil na mne v té každoroční záplavě "USA produkce" jako zjevení. Dávám za pět! ()

diodoros

Moje hodnotenie je priamoúmerné historickej, realistickej, scenáristickej a myšlienkovej hodnote filmu. Ten je síce veľmi zábavný a obsahuje veľké množstvo mužných hlášiek, efektných spomaľovačiek a hromadu zapamätateľných scén, nič to však nemení na jeho prázdnosti. Pár hlášiek (ktoré scenáristi iba prebrali z komiksu a ten priamo z histórie) sú možno epické, drsné a mačistické, ale nerobia film prelomovým. Samotné spracovanie filmu je zas až neznesiteľne zidealizované, postavy sú rozdelené na dobré a zlé, krásne a obludné, úplatné a verné (atď.), o historickej stránke tiež nemožno moc hovoriť - zostalo tu len pár mien a veľmi hrubý náčrt udalostí, pričom po realistickej stránke je film v mínusových číslach (nosorožec? slony? obludy? žiadna zbroj? stratégia?). Niekto môže namietať, že film je surrealistická až artová výpoveď z pohľadu nespoľahlivého rozprávača o boji dobra so zlom, spravodlivosti proti barbarstvu a podobne, na celkovej prílišnej naivite príbehu to však nič nemení. 300 teda zostáva zaujatým pseudohistorickým akčným výplachom, pri ktorom sa môže človek síce dobre zabaviť a precítiť efektný emocionálny zážitok vyplývajúci z detinsky prostučkého vyobrazenia udalostí, o nejakom skutočnom, odvážnom, historickom - alebo nebodaj edukačnom - posolstve však nemožno hovoriť. Po prečítaní komiksu zostáva hodnotenie rovnaké. Hoci je film adaptáciou komiksu a niektoré umelecké rozhodnutia, prvky a slabiny sú prebraté z neho, niektoré si filmári vymysleli sami - nosorožec, mutanti (satyr v Xerxovom háreme???), slabý príbeh odohrávajúci sa v rovnakom čase v Sparte atď. Fašistické podtóny (aj keď tu skôr "nadtóny") filmu (ochrana tradičných hodnôt malou skupinou kultúrne uvedomelých, statočných, fyzicky vypracovaných a 100%-ne heterosexuálnych borcov proti inváziám hôrd podradných tmavých sexuálnych degenerátov z Východu, ktorých do krajiny vpustili prehnité, zvrhlé, slabošské a skorumpované "liberálne" elity) sú tiež kapitola sama o sebe. (UPDATE 2020). ()

bakeero

Největší koncentrace alfa samců, kterou jste kdy mohli ve filmu vidět. Všichni jsou tak extrémně drsný, až mi to přišlo gay :-)) Děj žádný. O něj tady ale vůbec nešlo. Šlo o pěkný obrázky a těch je tu dost. Film jsem viděl až dva roky po premiéře a musím napsat, že šlo o zklamání. Nejspíš to bude tím, že od té doby už se pár snímků, které sázejí na podobnou kartu natočilo. Nicméně, 300 byla první. ()

lokol

pred par minutami som dopozeral...pekne vyrozpravany pribeh, takmer hrdinskym stylom :) trosku mi tam vadili tie nosorozce, slony a nadludske znetvorene bytosti a krvi ako v kill bill, ale 300 na mna urobilo aj tak dobry dojem...scenou v obili mi to pripomenulo gladiatora no s gladiatorom sa to neda rovnat...sice pomerne jednoduchy dej, ktory tvoria iba boje a myslienky o hrdosti spartanov ale nenudil som sa..najviac sa ma asi pacil leonidasov ironicky az sarkasticky rozhovor s xerxesom...v najblizsej dobe si pozriem parodiu na 300 a som zvedavy co to bude... ()

BLADER

Neskutočne brutálna jazda, natočená pred zeleným pozadím. pôvodný grafický román nepoznám, ale toto, toto bolo nabité energiou a adrenalínové až po okraj. Sú filmy, ktoré majú vymakané, bojové finále, proti ktorým film 300 vyzerá ako jedno veľké bojové finále, jedno z najlepších. Je síce pravda, že sem-tam sa dej povinne na chvíľu zastaví, aby si zrejme všetci oddýchli, ale Snyder následne rve jednu akčnú scénu cez druhú a výsledkom je tak dokonalé remeslo. Tak, a teraz už len zhliadnuť Watchmen, aby som sa ustil, či Snyder náhodou nestratil dych. Osobne, pochybujem o tom. ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)