Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

Srallone

Jako comics bych to žral, ale film s vyholenejma, namakanejma týpkama, co choděj oblýkaný ve spoďárech jako nějaký druhořadý wrestleři, mě moc nedostal. Vizuálně je to ale samozřejmě pěkný. ()

Trepak

"TOTO JE SPARTÁÁÁ!!!!" Akčná rúbanica bez akejkoľvek myšlienky. Čakal som aspoň nejakú akčnú malinu na odreagovanie. Bohužiaľ je to aj nuda, napriek neustálym scénam alá Mortal Kombat. Celkovo - kopec krvi a odťatých končatín + vygumovaní sparťania + bezduché frázy = tupý film. ()

JARDAHONDA

Geniální kousek, který se tvůrcům opravdu povedl.. Adrenalinové souboje jsou opravdovým skvostem, navíc pocházejí z pravdivých událostí. Skvělá audiovizuální podívaná, kde digitalizace krve vůbec nevadí..Tento smutný příběh je svým způsobem motivující, když se člověk cítí v určité úzkosti, tak mu dodá odvahu.. aspoń na mě, tak film zapůsobil **** ()

Mikkys

Pro fanoušky drsných hlášek a skvělých bojových choreografií. Příběh o boji za svobodu, pro kterou hrdinové obětují vše. ()

Socirel

Historický film o životě Sparťanů a bitvě u Thermopyl. Nevím jestli z historického hlediska bitva notočena věrohodně, ale je to solidní akce. Scéna při pohledu z boku, kdy Leonidas likviduje Peršany je dost komická. Nebýt Gerarda Butlera a působivého vizuálu, asi bych šel s hodnocením níž. ()

sewik

Tenhle film rozhodně nelze srovnávat s Gladiátorem, na tenhle film musíte koukat skrz úplně jinou přilbici. Spustím si popáté film 300: Bitva u Thermopyl. A mám mrazivý pocit po zádech jako poprvé. Přijde mi jako bych otevřel komiks ale s krásnými nestatickými obrázky. Nemůžu od něj odtrhnout oči. Od začátku je jasný, že král Leonidas i jeho manželka jsou sakra silný osobnosti. To se mi líbí. Takže vím, na čí jsem straně. Má to spád, pár záběru ze Sparty a už stojíme na bojišti. Nečekejte nějaké:,, BAM!!! PIF!!! BANG!!!“ ale atraktivně krvavě natočený bitky, který jsem přehrával znovu a znovu. I když je to zfilmovaný komiks má to silný příběh. Nesmíte ale zůstat v eufórii vizuální rozkoše, což právě někdo nedokáže a myslí si, že film je jen o bezduché záplavě pixelů. A právě když se prohrabete těmi miliony pixelů a stovkami metrů zeleného plátna, co najdete? Film o VŮLI, ODVAZE a SVOBODĚ. ()

derris

Jeden z nejzajímavějších a nejoriginálnějších filmů poslední doby. Velice jednoduchý příběh (o který tady ale vůbec nejde) je podáván prostřednictvím bombastických obrazů, které vytváří vizuálně neuvěřitelně nabušený celek. Pokud si i pokračování udrží stejnou úroveň, budeme možná svědky zrození nového filmového žánru. K plnému hodnocení dost pomáhá i Gerard Butler. Jeho Leonidas je největším filmovým frajerem široko daleko. ()

sportx

Velice pěkné efekty. Myslím si, že dobré filmy jdou točit i bez tolika krve. Příběh by mohl být také více rozvinutý. ()

noxi600

Na tento film jsem se těšil. Nabízí skvělé obrazy, napínavou akci, nezdolnou odvahu a moudrost krále a věrnost jeho vojáků. Jistě nejsem jediný, komu tento film pustil adrenalin do žil. Pustit si jej před tréninkem bude po soupeři. Závěr: film, ve kterém najdeme pár emocí a detailní drsné bojové scény. Film ,který je krásný pro oko a pro fantazii, ale ne pro děti. ()

DJ Laky

Film 300 Bitva u Thermopylu byl hodně strhující a bitvy byli luxusní. Podle mě co si může přát každý fanoušek akčních fantasy. Celkově herecké výkony byli na výbornou a nejvíc se mi líbila ta druhá bitva s těma maskovanýma bojovníkama. Prostě všechno v tomdle filmu do sebe zapadá a neni zde žádná klíše. Podle mě jak má přesně vypadat výborný film. Dávám za film 100%. ()

Utnapishtim

Ač nerad, musím souhlasit s výrokem Susan Sontagové, že skutečně jde o "fašistický" film a to non plus ultra. I přesto je to ale velmi dobře zvládnutý fašistický film s kvalitní vizuální stránkou a tahem na branku, u kterého jsem se nenudil. Jako pomůcka při výuce dějepisu sice krajně nevhodné, jako oddechová podívaná však ucházející, ideologie neideologie. ()

pan Spock

Říká se těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Co by na to asi řeklo 300 sparťanů? Já osobně mám s hodnocením trochu problém. Jedno moje já je nadšené z famózního digitálního zpracování. Krev, pot, useklé ruce a hlavy....chrocht! Ale pak je tu ještě moje druhé já, které čekalo přece jen kapinku toho děje a propracovanost postav. Stavění Řeků do pozice namakaných hrdinů a Peršanů do pozice absolutního zla bylo také až moc přehnané. Původní komiks neznám a nemůžu hodnotit jeho věrnost s filmem, ale to se asi povedlo. Obsazení je fajn, to jo. Celkově jsem s filmem mého oblíbence Zacka Snydera ovšem spokojen, a to je hlavní. ()

Balisong

Vizuální bašta, těžko si vzpomenu na film,na který se tak dobře kouká. Příběh je jednoduchý, ale o ten nejde je to hlavně řežba, řežba a řežba ve skvělém kabátě s bezva herci!! ()

DrsnSpas

Epicka pocta 300 spartskym valecnikum. Co na tom, ze tam ve skutecnosti bylo vojaku 1000? Dukaz o tom, ze kdyz se hrstka odvaznych rozhodne neustoupit, nic na svete, krome smrti, to nemuze zmenit. Doporucuji shlednout v kvalitnim kine s kvalitni Dolby. Budete nadskakovat v sedacce... Je to krasne vyartovane. Hrdinove jsou muzni a hodni obdivu, nepratele zdegenerovane zrudy. Jinak, pratele, je to zfilmovanej komix, ne dramaticke zpracovani ucebnice dejepisu... P.S. Jdi poutnice a zvestuj Lakedamonskym ze padli jsme zde, jak zakony nase kazaly nam. ()

Puchyr

DOBRÝ ZAČÁTEK,, Ale i konec samořejmně. Gerald jako hrdininý Spartský válečník. Tenhle fil se sbad slovy nedokáže popsat. dokonalé, dokonalé, dokonalé............... ()

luukaas

This is Sparta...Film u kterého zjistíte, že vizuální hranice nemají konce. Poměrně dobře zvládnuto po stránce vizuální, dějové, hudební a vše to do sebe velice efektivně zapadá. Takhle si představuji filmy, které když uvidíte poprvé tak si připadáte jako Alenka v říši divů. Hodnotím 8.5/10 ()

Herbert007

Docela jsem se na tento slavný film těšil, ale zklamání je velké - především díky tupé a prázdné mačistické (až skoro fašistické) filozofii filmu, kvůli spoustě těch prázdných patetických blábolů, kvůli absenci sebemenšího náznaku nadhledu či vtipu, atd.... je toho dost. Většina recenzentů si tady pochvaluje vizuální stránku - já nepopírám že v tom je kus dobrého filmového řemesla, ale ta kvanta stříkající krve, která nikdy nedopadne na zem a nijak jí nepotřísní... mě prostě takovéhle blbiny a prohřešky proti logice ten vizuální dojem kazí. Asi nejsem ten správný komixový fanoušek, který by se na to dokázal dívat s vypnutým mozkem. ()

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod