Najväčšie kriminálne prípady Slovenska

Slovensko, 2006, 15 h 20 min (Minutáž: 24–27 min)

Epizody(36)

Boli ich desaťtisíce. Od drobných prečinov až po tie najhroznejšie zločiny. Z toho množstva prípadov je však iba niekoľko takých, ktoré si zapamätali celé generácie. Súčasný pohľad na dvadsaťštyri najznámejších kriminálnych prípadov na Slovensku očami expertov, vyšetrovateľov, aj pôvodných svedkov. Tušili by ste napríklad, že v čase najhlbšieho komunizmu hrozil našej krajine teroristický útok priamo z Ministerstva spravodlivosti? Spomínate si ešte na krvavú vzburu väzňov v Leopoldove a ešte stále vám vlasy dupkom vstvávajú pri zmienke Causa Čubírková? Pôvodný dokumentárny seriál Slovenskej televízie vás v nasledujúpcich týždňoch oboznámi o tom najzaujímavejšom z policajných spisov...
Jednotlivé časti:  1.-Vietnamský masaker
32.-Vražda v nočnom parku
33.-Rozsudok smrť
34.-Vinný, nevinný
35.-Zrodený zabíjať
36.-Neobjasnená smrť kurtizány (oficiální text distributora)

topi

Naprosto ohromující seriál o vrazích na Slovensku. Z některých příběhů opravdu zůstává rozum stát a mráz běhá po celém těle. Snad v každém případě úřadoval jako hlavní podmět alkohol. Autentické fotografie z různých míst činu šokující zážitek jen umocňují. Musím říct, že jsem na leccos zvyklý, ale některé záběry se mnou pěkně zacloumaly. Bestiální vraždy a bestiální vrahové. V některých případech těžký masakry! Každý díl má kolem 25 minut a mezi autentickými záběry a výpovědmi tehdejších svědků je scénář kombinovaný hranými scénami, které dotváří kolikrát hodně stísněnou atmosféru. Hudební složku tvoří ambientní pasáže střídané s hudbou z filmů jako třeba The Thing, Halloween, Clockwork orange a podobnými, což je sakramentsky působivé! V každém dílu hovoří psychologové a kriminalisté, kteří některé případy sami vyšetřovali. Hlas vypravěče vás okamžitě vtáhne do děje a rozhodně nenechá klidnými. Dokumentární seriál bych přirovnal k českému třídílnému cyklu Hrdelní zločiny, které si v podobné působivosti určitě nezadají. ()

Marek1991

Tento dokumentárny seriál ma milo prekvapil, bol dosť odborný a podal veľa informácií, ale zopárkrát mi nepriniesol úplne to, čo by som chcel a bol aj diskutabilný, ale inak fakty, príbehy a aj komentátor Maštalír skvelo doplnili nápad a túto problematiku. Do tohto som sa vedel zapozerať a mal som zimomriavky. ()

ClimbVibe

Mám rád horory, rád se bojím. Když horor skončí, tak se rád vrátím do svého "opravdového" života. Tento seriál nejde přirovnat k žádnému hororu - tohle je něco, z čeho se vrátit nelze. Tohle je součást opravdového života, odvrácené strany lidské existence - smutek, šok, nemilá překvapení, sáhnutí si na dno. Po shlédnutí pár dílů tohoto kvalitně zpracovaného dokumentu jsem se do svého života adaptoval opravdu velice velice pomalu. Takže se přidávám k většině uživatelů: varuji ostatní, kteří nechtějí mít noční můry a nestali se tak trochu paranoidními: nedívejte se. Otázka je jestli je dobré to vidět a vědět, nebo být ve sladké nevědomosti, že naše okolí je bezpečné a krásné místo pro život. ()

Berenise

Toto bol zatiaľ jediný "seriál" pri ktorom som z duše ľutovala, že som ho zapla, ale keďže som ho už zapla, nebolo úniku. Naozaj len pre silné povahy. Miešali sa vo mne rôzne pocity, neviem doteraz zhodnotiť, aký z nich prevažuje, alebo aspon či súhlasím s tým, aby tieto činy boli takýmto spôsobom ukazované v TV. Každopádne nemôžem nedať 4*. Desivé... ()

MikO_NR_1909

Vynikajúci slovenský seriál (až sa mi to nechce veriť), ktorý detailne opisuje tie najstrašnejšie prípady kriminalistiky tak desivým spôsobom, až tuhne krv v žilách. Vrahovia, ich motívy, zozbierané dobové materiály, výpovede, dôkladné psychiatrické analýzy... Navyše Maštalír ako sprievodca sa tam veľmi hodí počas opisovania prípadov, pri ktorých sa tvári ako profesionál, ale v kútiku cítiť jeho žiaľ k obetiam. Verím, že pokračovanie bude onedlho. Odporúčam: http://www.9em.sk/tv-serial-najvacsie-kriminalne-pripady-slovenska/ ()

• Vrah Jaroslav Garaj mal v roku 2007 umožnené dvojhodinové sledovanie TV a denne hodinovú vychádzku na dvore. (Raccoon.city)
  • 14.6.2022 vo veku 66 rokov Ondrej Rigo zomrel vo väzenskej nemocnici v Trenčíne na zlyhanie srdca. Vo väzení strávil viac ako 28 rokov. Príbuzní Riga sa k nemu po smrti neprihlásili. Zbor väzenskej a justičnej stráže kontaktoval jeho dcéru, ktorá však odpovedala, že „takého nepozná“. V danom prípade táto povinnosť ostala na meste Trenčín, ktoré zabezpečilo pohreb na vlastné náklady. Žiaden oficiálny obrad však nebol, išlo len o spopolnenie jeho pozostatkov, nazýva sa to aj tzv. sociálny pohreb. Urna bude v pohrebnej službe jeden rok. Ak sa o ňu do 12 mesiacov nikto neprihlási, krematórium má právo na to, aby urnu otvorilo a popol uložilo do spoločného hrobu na cintoríne. V prípade Riga by malo ísť o spoločné pohrebisko na trenčianskom mestskom cintoríne sídlisko Juh. [Zdroj: Pluska] (Raccoon.city)