Najväčšie kriminálne prípady Slovenska

Slovensko, 2006, 15 h 20 min (Minutáž: 24–27 min)

Epizody(36)

Boli ich desaťtisíce. Od drobných prečinov až po tie najhroznejšie zločiny. Z toho množstva prípadov je však iba niekoľko takých, ktoré si zapamätali celé generácie. Súčasný pohľad na dvadsaťštyri najznámejších kriminálnych prípadov na Slovensku očami expertov, vyšetrovateľov, aj pôvodných svedkov. Tušili by ste napríklad, že v čase najhlbšieho komunizmu hrozil našej krajine teroristický útok priamo z Ministerstva spravodlivosti? Spomínate si ešte na krvavú vzburu väzňov v Leopoldove a ešte stále vám vlasy dupkom vstvávajú pri zmienke Causa Čubírková? Pôvodný dokumentárny seriál Slovenskej televízie vás v nasledujúpcich týždňoch oboznámi o tom najzaujímavejšom z policajných spisov...
Jednotlivé časti:  1.-Vietnamský masaker
32.-Vražda v nočnom parku
33.-Rozsudok smrť
34.-Vinný, nevinný
35.-Zrodený zabíjať
36.-Neobjasnená smrť kurtizány (oficiální text distributora)

Kelly2502

Najlepší dokumentárny seriál, aký sme kedy natočili. Dopodrobna zrekonštruvané vraždy, motívy a rozsudky, práca s informáciami, akú som asi ešte u slovenského seriálu nevidel a s tou hudbou a dokonalým Maštalírovým komentárom by mohol kľudne konkurovať tým najlepším kriminalistickým seriálom na Netflixe____________Na niektoré časti do konca života nezabudnem a to som bol už od 14 rokov fascinovaný všeliakými vrahmi. Klobúk dole______________PS, bývalá spolužiačka priateľkinej mamy sa stala jednou z obetí Banskobystrického škrtiča a celý priebeh som si vypočul z prvej ruky, takže zážitok o to väčší :D ()

Berenise

Toto bol zatiaľ jediný "seriál" pri ktorom som z duše ľutovala, že som ho zapla, ale keďže som ho už zapla, nebolo úniku. Naozaj len pre silné povahy. Miešali sa vo mne rôzne pocity, neviem doteraz zhodnotiť, aký z nich prevažuje, alebo aspon či súhlasím s tým, aby tieto činy boli takýmto spôsobom ukazované v TV. Každopádne nemôžem nedať 4*. Desivé... ()

LV.Helter

Neverte nikomu a ničomu, nikdy neviete kedy na vás číha smrť. Seriál, ktorý nie len na Slovensku, ale ani v svete nemá obdobu ani konkurenciu. Najlepšie časti: Nočný vrah (Ondrej Rigo, najlepšia časť), Škrtič žien, Vražda bezdomovcov (neskutočné zverstvo), Horehronský rozparovač (prvá časť, ktorú som videl a urobil som dobre), Otec , Liečiteľ , Medea , Prípad Kaplná , Vinný, nevinný , Vrah stopárok ()

MikO_NR_1909

Vynikajúci slovenský seriál (až sa mi to nechce veriť), ktorý detailne opisuje tie najstrašnejšie prípady kriminalistiky tak desivým spôsobom, až tuhne krv v žilách. Vrahovia, ich motívy, zozbierané dobové materiály, výpovede, dôkladné psychiatrické analýzy... Navyše Maštalír ako sprievodca sa tam veľmi hodí počas opisovania prípadov, pri ktorých sa tvári ako profesionál, ale v kútiku cítiť jeho žiaľ k obetiam. Verím, že pokračovanie bude onedlho. Odporúčam: http://www.9em.sk/tv-serial-najvacsie-kriminalne-pripady-slovenska/ ()

cheyene

Nic pro slabé nátury! Pohled na zmasakrovaná, naporcovaná či jinak zohavená těla obětí a podrobné popisování modus operandi nemusí úplně každému vyhovovat. Často jde o nadmíru nechutné věci, při nichž člověku opravdu mrazí v zádech a má nutkání zvracet! Ani ta nejdrsnější kriminálka či horor se tomuto nemůže rovnat, když si uvědomíme, že sledujeme autentické záběry. K celkovému zážitku z tohoto dokumentu přispívá i jeho vynikající zpracování v čele se znamenitou hudbou a hlasem průvodce pořadu. Vyvstává zde otázka, zda je vůbec etické zveřejňovat policejní záběry na mrtvá a zohavená těla. Další otázkou k zamyšlení je, zda se úchylní jedinci nemohou těmito případy inspirovat a vyvarovat chyb svých předchůdců? Zároveň by však tento pořad mohl sloužit jako manifest pro znovuzavedení trestu smrti. Je až neuvěřitelné, čeho všeho je člověk schopen..a z jakých důvodů! Jak už tu zaznělo - magor se v tom může vyžívat! Mezi ty nejnechutnější díly patří Čubirková, Nedokončená modlitba, Horehronský rozparovač, Medea, Krvavé meniny, Vražda bezdomovcov, Nikdy neprečítaná pošta, Otec či Liečiteĺ. U epizody Vrah stopárok stojí za porovnání realita vs. film. P.S. Zajímavý by byl obdobný dokument o vrazích v českém teritoriu. ()

• Jediná epizóda v seriáli, v ktorej sme sa nedozvedeli verdikt súdu, keďže páchateľa sa doteraz nepodarilo odhaliť, hoci v roku 2017 sa od českých kriminalistov objavili informácie, že vďaka DNA testom sú už blízko k vyriešeniu tohto prípadu. (AxelWers)
  • Vrah Jaroslav Garaj mal v roku 2007 umožnené dvojhodinové sledovanie TV a denne hodinovú vychádzku na dvore. (Raccoon.city)