Najväčšie kriminálne prípady Slovenska

Slovensko, 2006, 15 h 20 min (Minutáž: 24–27 min)

Epizody(36)

Boli ich desaťtisíce. Od drobných prečinov až po tie najhroznejšie zločiny. Z toho množstva prípadov je však iba niekoľko takých, ktoré si zapamätali celé generácie. Súčasný pohľad na dvadsaťštyri najznámejších kriminálnych prípadov na Slovensku očami expertov, vyšetrovateľov, aj pôvodných svedkov. Tušili by ste napríklad, že v čase najhlbšieho komunizmu hrozil našej krajine teroristický útok priamo z Ministerstva spravodlivosti? Spomínate si ešte na krvavú vzburu väzňov v Leopoldove a ešte stále vám vlasy dupkom vstvávajú pri zmienke Causa Čubírková? Pôvodný dokumentárny seriál Slovenskej televízie vás v nasledujúpcich týždňoch oboznámi o tom najzaujímavejšom z policajných spisov...
Jednotlivé časti:  1.-Vietnamský masaker
32.-Vražda v nočnom parku
33.-Rozsudok smrť
34.-Vinný, nevinný
35.-Zrodený zabíjať
36.-Neobjasnená smrť kurtizány (oficiální text distributora)

Recenze uživatele Wacoslav1 k tomuto seriálu (37)

Otec...? (2006) (E20)

Další díl se kterým asi citlivější jedinci budou mít problém. Otci totálně hráblo a projevil se jako ta největší kreatura a než svoji rodinu poslal do ráje tak jim připravil peklo na zemi. Asi ne až takový hardcore jako Horehronský rozparovač, ale určitě další případ kdy se člověk ptá kdo sakra udělá něco takovýho vlastní rodině?! No on sám každopádně skončil v base a po smrti doufám, že v pekle když ani zabít se nedokázal. Víc se mi psát nechce sorry je to fakt další total brutál epizoda. Věřte mi.100% ()

Manžel a milenci (2006) (E21)

Přehoupli jsme se do druhé poloviny tohoto seriálu a tak už tu zákonitě musí být i slabší epizody jako je tato. Milostný trojúhelník a na jeho konci vražda to nezní samo o sobě špatně, ale celé to je tu tak trochu odvyprávěné jako nějaká telenovela se špatným koncem čímž rozhodně netvrdím, že profesionální koncept celého cyklu není dodržen i v tomto díle jenom to tentokrát není až takovej drsnej zásah do palice diváka, ale na druhou stranu po některých těch předchozích vpravdě nářez dílech neuškodí tak trochu vydechnout. Tak jako tak u mě pořád v klidu tenhle díl za pohodových 65% ()

Leopoldovská vzbura (2006) (E22)

Mediálně hodně známá kauza o které zase až tenhle seriál tolik nového neřekl, ale byla to každopádně jedna z největších vězeňských vzpour která dodnes nemá obdoby. O jejich iniciátorech si pak určitě nedělám iluze. O co jim jde v první řadě ukázali ve chvíli kdy bylo jasný, že jejich požadavkům nebude vyhověno. Pak bylo potřeba zastavit ten bordel a jediným řešením byl zásah který nakonec dopadl až nad očekávání úspěšně. Takže tahle epizoda se celá z kontextu seriálu trochu vymyká, ale zase nevadí mi, že jí sem dali.70% ()

Smrť v plameňoch (2006) (E23)

Další sériový vrah který nedostal trest smrti jen kvůli svému věku, ale na druhou stranu plnoletý byl a tak mohl soud udělat společnosti tuhle službu. Netuším jestli se tenhle psychouš dostal někdy ven, ale doufám, že ne byť dělat ze sebe oběť svých vlastních bludů mu šlo dobře, ale zároveň vraždil kradl a podpaloval z rozmyslem a nepochybuju, že dobře věděl co dělá a byl při páchání zločinů plně při smyslech. No tohle asi opět nemá smysl řešit to jsou jen moje postřehy a můj vlastní postoj. Každopádně zase epizoda kde ten plný počet už jenom kvůli obsahu dám i když forma zpracování se začíná trochu opakovat a ano to jsem ještě v rámci komentářům k tomuhle seriálu nezmínil tak ať má jeden z mých oblíbených radost tak paní psycholožka Dančiaková se opravdu nedá poslouchat ta osoba neumí absolutně mluvit a dát dohromady souvislou větu a vůbec by neměla lézt před kameru. To je jediný trvalý mínus tohohle cyklu tak ať je tedy spravedlnosti učiněno za dost.95% ()

Liečiteľ (2006) (E24)

Tenhle případ je v mnoha směrech specifický. Stražák intelektem určitě nebyl žádnej debil, ale povahou to bylo totální sadistický hovado a co všechno si zažila a přežila ta frajerka v ten osudný pátek třináctého je neuvěřitelný. Každopádně masakr je i ten totální nezájem okolí který moc dobře vědělo co se v tom bytě děje ale holt každý sám za sebe takže fuck off. To, že oběť nakonec přežila bylo štěstí i pro pachatele který tak dostal díky tomu nižší trest než jaký by zasluhoval a tak po tom co vylezl z vězení mohl v klidu dožít a to dokonce jako uznávaný lidový léčitel. Zkrátka tenhle svět je divný místo.75% ()

Prípad Kaplná (2006) (E25)

Tahle epizoda si vyloženě říká o filmové zpracování. Trojnásobná vražda honička s ukradeným autem a závěrečný drama s rukojmími. Masár další zajímavý hovado co by udělalo cokoliv aby se dostalo k další dávce zaslouženě sedí na doživotí. Nicméně trochu lepší zásah policejního odstřelovače mohl ušetřit daňovým poplatníkům peníze. Každopádně jeden z důkazů, že ty nejvýživnější storky píše život sám. Ujme se toho někdy někdo? Byl by z toho rozhodně minimálně potenciál na zajímavou akční kriminálku o tom žádná.100% ()

Medea (2006) (E26)

Příběh jak z jinýho světa kterej patří, ale mezi ty co mě nejvíc dostaly. Frajerka která rozhodně nežila v realitě aneb šílená Východniarka číslo dva vysnila si svět který nemohl fungovat a jak se v něm začalo všechno víc a víc hroutit tak to celý vygradovalo zabitím vlastních dětí z pomsty k manželovi. Ty děcka jsou největší tragické oběti celé téhle nepochopitelné storky, protože na rovinu manžel kurevník (tím to nechci celý omlouvat) si o to tak trochu říkal a evidentně to s ním tolik nepohnulo když se krátce po tragédii znovu v klidu oženil a založil novou rodinu. I mě se osobně zdál trest pro tuhle pomatenou vražedkyni nízký, ale tady byly prostě určitý speciální okolnosti. Každopádně úplný konec mě dostal kdy se z toho celýho vyzpovídávala a svým mrtvým dcerkám složila báseň. Masakr.100% ()

Krvavé meniny (2006) (E27)

Jedna z epizod kde lze soucítit s pachatelem. V tomto případě manžel odporný ožralý a násilnický hovado dostal to co už dlouho zasluhoval a tak na narozeniny skončil pěkně naporcovanej. Samozřejmě, že to neprošlo, ale jak říkám tady jsou určitý zvláštní polehčující okolnosti. Nicméně už třetí frajerka na Slovensku v tomto cykle jejíž manžel skončil na kousky. Kdo by to byl do těch něžných stvoření řekl...85% ()

Zmanipulovateľný (2006) (E28)

Jedna z epizod který mě vyústěním úplně nepřesvědčili. Ano je těžký dokazovat mord dvěma dementům s iq houpacího koně co můžou mluvit částečně pravdu, ale taky fabulovat a vymýšlet úplný hovadiny, ale že to prošlo i tý kundě která je k tomu evidentně navedla a věděla sakra takový detaily, že minimálně na místě činu být musela se mi zdá nepochopitelný. Tak jako tak máme vraždu, ale nemáme pachatele i když je jasný, že v tom ta povedená trojka jela, ale dokázat to se holt nepovedlo a tak zůstala jen pachuť nevyřešeného případu. Škoda tady dostala spravedlnost lehce na prdel.65% ()

Žena na balkóne (2006) (E29)

Vypadá to, že tady už zajímavý epizody evidentně dochází a tahle mě úplně nestrhla. Bez urážky a pohrdání k oběti tuctová manželská vražda která zaujme snad jen tím jak dlouho to tomu ožralovi procházelo, že se z toho dokázal vždycky nějak vykecat i když mu muselo bejt jasný, že to prostě jednoho dne musí prasknout, ale to asi neřešil. Každopádně pro tentokrát pouze průměr. To nejvíc interesantní už tu zkrátka bylo.55% ()

Nikdy neprečítaná pošta (2006) (E30)

Šílenej cikán si namluvil, že půjde sedět a nic už tak pro něj nemá smysl a tak se rozhodl manželku i s děckem rozsekat sekerou. Přitom si stačilo přečíst jeden blbej dopis. Musím říct, že mě překvapilo, že mu ten trest smrti ve finále změnili na tuším 25 let, protože kromě toho, že byl borec pomatený ožralý hovado tu nějak nemůžu najít žádný polehčující okolnosti, ale zapadá to do absurdnosti celýho tohohle příběhu kdy i dovětek stojí za to a sice, že frajer kriminál přežil a za to si pak ve svý komunitě vysloužil obdiv a už nikdo neřešil za co ten trest vlastně dostal. Holt asi jiná kultura no...80% ()

Pištolník z Považia (2006) (E31)

Epizoda s atraktivním názvem která, ale není zase až tak zásadní. Opět nepříliš chytrý pachatel co měl rád zbraně a smysl pro dobrodružství, ale vždycky když se rozjel tak ho hned chytli a v tom posledním případě z toho byl pořádnej flastr. Aspoň celkem napínavá forma vyprávění který opět přidává akční Maštalíř dělá z tohohle případu nadprůměrný díl, ale taky už po více jak třiceti částech nemůžeme čekat jenom zázraky a samý strhující nerváky, že jo.75% ()

Vražda v nočnom parku (2006) (E32)

Tak pro jednou zase ne úplně blbej pachatel navíc obratnej doslova jako pavouk a tak i dokonce disponovanej k útěku z vězení. Ta jeho doktorka pak měla vpravdě kurevskou smůlu. Tomu se opravdu říká být ve špatný čas na špatném místě, ale nebýt to ona odnesla by to nějaká jiná to bylo prostě jistý. Tady zase pro jednou socialistický systém tu výchovu trochu nezvládnul, ale zase pokud to má někdo v sobě tak to tak prostě je a nedá se nic dělat maximálně tak izolovat takovýho pachatele od společnosti, ale to vzhledem k jeho věku tak úplně nešlo aspoň, že toho nestihnul víc a jeho úspěšný pokus o útěk skončil rychlým dopadením takže tak.85% ()

Rozsudok: smrť (2006) (E33)

Nejslabší díl. To na čem si tenhle seriál zakládá a to je jasnej a srozumitelnej děj tady v týhle epizodě chybí a tak dostaneme zamotaný a chaotický vyprávění jak z nějaký překombinovaný gangsterky kde dlouho není jasno kdo je kdo a jakou má úlohu v případu. Končí to postřelením policajta a i když borec už před tím toho měl za sebou víc tak mě i tak ten provaz pro něj překvapil, ale možná jen prostá ukázka, že socialistický policista je nedotknutelný a kdo to zpochybní tak se bude houpat a hotovo. Každopádně pro tentokrát jen průměr.50% ()

Vinný, nevinný (2006) (E34)

Paranoidní schízák s plánem zabít 56 lidí no děkuju pěkně. Naštěstí stihnul jenom čtyři a pak skončil snad navždy izolovaný od tohohle světa i když je jasný, že tady ta trestní odpovědnost v rámci své doby kdyby byl normální dostane provaz prostě nebyla, ale aspoň, že už nedostal šanci k realizaci toho původního plánu to je jediný štěstí. Tak jako tak podivný díl a hodnocení je spíš za koncept jako takový.65% ()

Zrodený zabíjať (2006) (E35)

Kuzmický další asociální kripl kterej dostal druhou šanci, ale naložil s ní po svým a tak napodruhý už na něj čekal provaz. Ke konci cyklu jedna z těch zase řekněme tradičních epizod ať už svým vyzněním nebo zpracováním a rozhodně patří k té lepší polovině tohohle seriálu. Jenom už mě prostě to psaní o všech těch vrazích úchylech a psychopatech unavilo a prostě už mi další vyjadřování dochází takže tak.90% ()

Neobjasnená smrť kurtizány (2006) (E36)

Legendární případ který se tu určitě musel objevit. No a podle toho co bylo teď nedávno publikováno už je asi tahle záhada vyřešena a pravděpodobný vrah odhalen. Nutno uznat, že to do sebe v hodně věcech zapadá, ale s úplnou jistotou to stejně nikdo úplně říct nemůže. Uff já mám za sebou každopádně kompletní komentáře k celému tomuhle unikátně morbidnímu seriálu pro silné povahy. Byla to velká výzva kterou jsem dlouho odkládal a jsem rád, že jsem se k tomu vyhecoval a všichni co máte odvahu a silný srdce to můžete dát taky.95% ()