Babel je již třetím snímkem vzešlým z úspěšné spolupráce režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárrita a scenáristy Guillerma Arriagy (Amores Perros, 21 gramů). Stejně jako v jejich předchozích společných projektech se i nyní náhodně proplete několik zdánlivě nesouvisejících lidských osudů. Dvojice Američanů, Richard a Susan, je na zájezdě v Maroku. Kvůli Susanině zdraví však musí svůj pobyt zde narychlo prodloužit... Chůva Amelia se bojí, že nestihne svatbu příbuzných v Mexiku. Spolu se synovcem se rozhodne, že tam tajně odjede i s opatrovanými dětmi... V Japonsku řeší mladá hluchoněmá dívka své psychické problémy. Ty jsou způsobené jednak sebevraždou matky, jednak neschopností komunikace s otcem... Synové marockého pastýře dostali kvůli hlídání ovcí od otce loveckou pušku. Samozřejmě ji chtějí vyzkoušet. Kulka letí dál, než mysleli... (oficiální text distributora)

djerba

Japonská dějová linie mi do toho moc nesedla, i když silný to taky bylo,ale "Pittův" příběh byl famozní! Pitt sám tady prokazuje, že je pan herec a že není ve filmech jen pro okrasu a potěchu oka, ale že umí. Z trojice Iňárritových filmů mi tenhle přišel trochu slabší než předchozí dva, ale po opakovaném shlédnutí zjišťuju, že se mi to vlastně strašně líbí a váhám mezi 4 a 5*, zatím 4,5 a možná příště už 5. ()

Danielitto

Mistr Iñárritu nám zde snad ani nepředkládá film, ale obraz života. Co všechno se může stát každou sekundou našeho bytí? Jak reagujeme v beznaději? A jak velký dopad může mít jedna nehoda na životy jiných lidí na druhém konci světa? To vše se dozvíte zde... ()

gruzdej

Zatím Iñárritův nejoptimističtější film, co jsem od něj viděl. Sice i tady všichni končí neslavně, ale poprvé je tu jakási naděje - nikdo není vyloženě zlý a jakoby stačilo se jen o trochu víc poslouchat a měli bychom všichni šanci. Poprvé jsem neodcházel z projekce jeho filmu vyloženě nasupený z bezvýchodnosti. ()

vasek.raul

Tento film u mě patří do průměru. Není na něm nic moc zajímavého. Je to ukázka toho, že dobří herci prostě prázdný film nezaplní... ()

jiricek86

Pro mě nejlepší film od A.G. Iňarritu. Skvělá režie, výborný scénář, zpracování..Tři zdánlivě nesouvisející dějové linie, které se prolínají skrze rekvizitu, či epizodní postavy, jsou daleko propletenější a hlubší, než se zdá. Inarritu pracuje se symboly a s pojmy jako láska, přátelství, samota a především xenofobie. Babel= Babylon-zmatení jazyků-celý svět je kulatý, všechny problémy jsou stejné, ať už v Tokyu, Maroku nebo Mexiku. Všechny prvky/předměty,prostředí, podobnosti ve filmu mají svůj opodstatněný význam, nic není ponecháno náhodě. ()

Zabuza

Je mi ľúto ale viac tomuto filmu nedám. A prečo? Lebo pre mňa bol absolútne neúprimný. Žiadnej udalosti som neuveril. Všetky "náhody" boli umelo a neprirodzene vykonštruované, plus sem tam nejaká nelogičnosť vo mne zanechali prázdne pocity. ()

john986

Nemuzu rict, ze by byl celej film hroznej, ale to spojeni pribehu... tesil sem se, az film skonci. Zejmena japonskej pribeh byl des a hruza... a to propojeni pribehu pomoci zbrane bylo k smichu :) ()

Bugiii

Wow, překvapivý herecký výkon Brada Pittta i Cate Blanchett! Film je skvěle propojen a má divákům co říct. Jedno z nějlepších dramat, co jsem v poslední době viděla, všech pět hvězdiček to má zaslouženě!!! ()

HakuSaku

Tento film radím určite medzi moje srdcovky. Moju hlavnú pozornosť si získala Rinko Kikuchi, ktorá mi svojím podaním a hereckým umom vyrazila dych potom ako stvárnila hluchonemú Japonku "drtenú" každodenným životom pre nás tak normálnym, no pre človeka s postihnutým sluchom a rečou tak odlišným. Silné príbehy zabalené do parádneho kabáta filmového "kunštu". ()

Vitex26

Iňárritu stále neztratil nic ze svého glancu a zručnosti. Babel, stejně jako jeho předchozí snímky, je totiž opět vynikající. Ať už jde o režii, herecké výkony, kameru, hudbu či střih. A samotný propletenec příběhů? Povrchní, nedopečený, vypočítavý? Ale kdeže! Možná jen "trošku" jiný než hollywoodské spektákly, kterých jsou plné kinosály. Neříct něco takříkajíc "na plnou hubu" ještě neznamená, že to tam není... Po dlouhé době plný počet! ()

Retimo

Už dlouho se mi nestalo,že bych od půlky filmu sledoval časomíru a modlil se ať už to skončí.Rozhodně bych nečekal,že tahle situace nastane zrovna při filmu A.G. Inarrita.50 procent z filmu tvoří brnkání(prý skvělá hudba) do které se přehrávají rádoby srdceryvné scény.Všechno to co mělo Amores Perros tady chybí.....a navíc je to nataženo na ubíjejících 143 minut.Pro mě snad jedno z největších filmových zklamání. ()

Dream Dealer odpad!

Ve světle ostatních jeho filmů (mrkni na 21 gramů) je to sračka. Jen se babrá v "marastu globálních socioekonomickejch problémů". Postavy jsou zde vykresleny prvoplánovitě, jen aby podtrhly ten marast. Narozdíl od 21 a amorres peros, které byly zábavné na koukání, tady nás režisér jen "nutí k zamyšlení" tak silně, že se mě to nutí akorát zvracet. Je to manipulace. Je to objektivní jak pořad "Máte slovo" s Jílkovou :-D Tento film mě jen nasral ()

wray

Babel je dobry film, nie vsak vyborny. A ten oscar... Za hudbu? Priznam sa ze nejaky vynimocnu hudbu som ani nepostrehol :/ A vlastne - vynimocneho tam nebolo viac. Poviedkove filmy mam celkom rad, ale - tak nejak sa ocakava ze tie poviedky budu medzi sebou prepojene. Aspon obvykle to tak vo filmoch byva. Tu su poviedky medzi sebou prepojene naozaj iba velmi zlahka resp. vobec. Mozno to bol zamer, ale naozaj nerozumiem preco. Co sa jednotlivych pribehov tyka - marocky je myslim uplny amerciky nezmysel, a nezachrania to ani Brad Pitt a Cate Blanchett. Keby namiesto tej poviedky boli dve sceny - ta ako je zranena, a napokon ta ako ju zachrania uplne by to stacilo. Mexicka poviedka je o cosi lepsia, a "strateni v pusti" je naozaj velmi dobra a silna scena, stale vsak - cakal som nejaku zapletku, vyvrcholenie, rozuzlenie... No a japonska poviedka - ta mala uplne najvacsi potencial (a bola velmi dobre vybrana ako kontrast k mexickej/africkej), a - ano, nebudem nic kritizovat - proste bola najlepsia a najzaujimavejsia:) Takze maroko (ved je to len to co tu uz 100x bolo, a je jedno ze je to "silna" tema) mozno za 1, mexiko za 3, japnosko za 4, dokopy 3 hviezdy. Zaujimave, a oplati sa vidiet ale - existuje vela lepsich filmov... (ps. vizualne to nebolo najhorsie - tam su vsetky tri pribehy ok) ()

gpx

Sice se ve filmu velkou část stopáže vlastně nic moc neděje, ale i tak dokáže zabavit. Ideální film pro příležitost, kdy se chcete na něco kouknout, ale vlastně nevíte na co. ()

halberdier

21 gramů mám moc rád a Babel není o moc horší. Potěšil mě Brad Pitt, který opět dokazuje, že je taky skvělý herec. Hodně lidí kritizije tu japonskou část, mně se naopak líbila asi nejvíc. Pomalu by ale měl Ińárritu začít točit i jiný styl filmů, protože Babel byl už místý celkem předvídatelný a překvapení z provázanosti jednotlivcýh osudů už nebylo tak velké jako u 21 gramů. ()

taupobraf

tak neviem či som nemal na to naladu ,ale tento film som mal problem dopozerat. neviem či to je tou minutažou alebo nedopracovanymi pribehmi. tdavam 70% ... herecke vykony boli fajn tak preto ()

Mira8

Dějové línie, z nichž pro mě ta nejsilnější je příběh japonské hluchoněmé dívky.Typ filmu u nehož člověk fandí hlavním postavám aby se jim příběh nekomplikoval, i když samotné komplikace nás vtahují do filmu čím dál více. ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Shia LaBeouf na odstřel?