poster

Solární armagedon (TV film)

 • USA

  Meltdown

 • Slovensko

  Slnečné spustošenie

Akční / Thriller / Katastrofický

USA, 2006, 90 min

Režie:

J.P. Howell

Scénář:

Rick Drew

Kamera:

Adam Sliwinski

Producenti:

Harvey Kahn

Scénografie:

Michael Nemirsky

Kostýmy:

Angelina Kekich
(další profese)
 • Djkoma
  *

  Nazvat Solární armagedonem béčkem by byla pro tento film úspěch srovnatelný s Oscarem pro Caspera Van Diena za hlavní roli:)). Nízký rozpočet možná způsobený současným natáčením dalších tří filmů (Solární útok, Solární rodina a Solární Casper:)), scénář bez hlavy, paty, trupu i krku a v neposlední řadě nechápu, proč když už je snímek tak špatný, do něj nedal pan režisér pár nahých vnadných modelek-hereček... Celkové hodnocení by se zvedlo určitě minimálně o pár procent... Krásná 1* za ten nápad s chlazením auta.(5.12.2009)

 • lennyd
  *

  Díky nezdařenému pokusu o odklon okolo prolétající komety je posunuto těžiště Země, a ta se o několik coulů posunuje blíž ke Slunci. To způsobuje obrovské klimatické změny na Zemi, hlavně obrovské vedro, které téměř okamžitě zastavuje jakýkoliv život. Pod vedením policisty Toma (Casper Van Dien) se malá skupinka (jeho bývalá přítelkyně, současná přítelkyně, dcera, dceřin přítel, bratr současné přítelkyně) snaží dostat co nejvíce k chladnějšímu severu. Ale současná situace v některých lidech vyvolává ty nejhorší pudy ... Kdysi jsem měl Casper Van Diena za docela sympatického herce. Ale tímto filmem u mne klesl na nachlup stejnou úroveň jako Dolph Lungren (kdyby v této roli hrál Dolph Lungren, tak nehnu ani brvou). Film má sice zajímavou úvodní zápletku a dostat jí do ruky nejmenovaný známý ničitel Země, tak to vůbec nemuselo být marné. Takhle je samotná zápletka vlastně vedlejší (kromě pár vtipných scén jako vedrem explodující auta - pozor! jen některá - a to přesně ve stanoveném pořadí - nejdříve auto blízko hrdinů, a potom i jejich auto, ale to až všichni stihnou vystoupit. A to že o kus dál jsou desítky dalších aut, které samozřejmě explodovat nechtějí už je nepodstatné) a vše je jen o tom, jestli se Casper Van Dien vrátí k původní přítelkyni, nebo zůstane s novou (nebo rovnou s oběma), jestli se smíří s dcerou (samozřejmě) a jestli akceptuje jejího přítele (poté co pro ně šlohne a přestaví auto na pojízdnou ledničku tak určitě). Ach jo...(4.3.2010)

 • baruss
  *

  réžia J.P. Howell.. nechápem prečo behali v tých kabátoch pri 57 stupňoch Celsia. Viac rodinné drama ako katastrofický film... Hláškami tento film nešetrí, pár krát sú aj trefné. ("Prečo si si ju vlastne nikdy nezobral?" - "To je na dlhé rozprávanie. A prečo sa ma to vždy pýtaš?" - "Mám rád ako mi odpovedáš.") Trochu ma zarážalo..., že chceli ísť na sever do Arktídy, lebo údajne len tam sa bude dať prežiť. Hm.. Veď Arktída je strašne nestabilná a počas leta rozmŕza : )) kto mi neverí nech si pozrie 118 dní v zajatí ľadu. Otrasný výkon Caspera Van Diena, ktorý hrá vychytralého policajta... Tá jedna hviezda je za hlášky...(16.2.2008)

 • Kámen
  **

  Těžko se hodnotí film, kterej je min. béčkovej už na první pohled, ale viděl jsem už daleko horší věci, např. Záhada Blair Witch, skoro všechny novodobý český seriály na komerčních i nekomerčních stanicích, Obsluhoval jsem anglického krále, Revival, Havlovy hry, Trhala fialky dynamitem aj. zhovadilosti. Jj, není to zrovna hostina ducha, ale jako milovník sci - fi dávám dvě hvězdy, jinak bych dal asi jen jednu. Ti herci jsou věsměs mizerní, ale taková Maggie Grace ve filmu 96 hodin, ta byla ještě horší ...(26.7.2013)

 • MickeyStuma
  odpad!

  Televizní katastrofický snímek říznutý akční dějovou linkou. Casper Van Dien v roli bývalého policisty (jak jinak) zachraňujícího co se dá. Hlavně lidské osudy. Science & fictions tu poukazuje na další teorii možné katastrofy způsobené vlivem vesmíru. A jelikož je pochopitelně televizní výprava velmi levná, nedá se z výsledku očekávat lecjaké megalomanské dílo. Scénář plný nesmyslů a nelogičností, podtrhnuté úsměvnými hláškami, dává jasně najevo, že se opět jedná o brak, který sice stojí za podívání, ale k opětovnému návratu nijak přesvědčivý.(31.1.2014)

 • - Koncom sedemdesiatych rokov sa rozprávalo o rovnomennom projekte so scenárom od Johna Carpentera, hlavnú úlohu mal stvárniť Dolph Lundgren a režírovať to mal John Dahl. Tieto filmy však okrem názvu nemajú nič spoločné. (beso74)