Jako každý měsíc přichází čtyřicetiletý počítačový grafik Jan Cvrček za svým sedmdesátiletým otcem Ivanem, který pracoval jako biolog v zoologické zahradě. Jako každý měsíc se spolu vydají na dlouhou procházku Prahou, během níž probírají nejen současný život a vzpomínají na různá období rodinného soužití i nedávnou minulost. Dojde i na společný koníček, letadla, a na historky z jejich okolí. Jan vypráví o známém a jeho kumpánech, kteří se rozhodli ochutnat lidské maso a skutečně to udělali. Otec vzpomíná, jak v lázních úspěšně sváděl zdánlivě nesmělou vdovu a jak neslavně jeho pokus skončil. Oba vzpomínají na své lásky, hořké chvíle rozpadu rodiny i drobnosti, které osudově změnily jejich životy. Zatímco otec se netají touhou po vnoučeti, Jan se svěří s tím, že má již dospělého syna, o jehož existenci neměl donedávna ponětí. Ve stejnou dobu se setká Janova šestadvacetiletá přítelkyně Marta s jeho pětadvacetiletým synem, Slovákem Robertem. Než se jedna i druhá dvojice rozloučí, dojde k zásadním životním změnám, přestože podle Ivana se na světě už dvě miliardy let nic nového nestalo. (TV Nova)

JohnnyBoy

Nejlepší Michálkův film se opírá o "nezfilmovatelnou" knižní předlohu Emila Hakla. Šťastné obsazení hlavních postav. Somr exceluje, David Novotný mu naštěstí nesekunduje, nýbrž je mu partnerem. Michálek je takřka nepřítomný, což je dobře. Flsahbacky zpravidla fungují. Žánr WalkMovie je dobře uchopen, i druhá (tolik napadaná) linie syna hlavního hrdiny a jeho přítelkyně má své opodstatněné důvody. Je to po dlouhé době film film, který má "ocas" tudíž nad ním budete přemýšlet ještě (přinejmenším) druhý den. ()

Burrows

O rodičích a dětech je po dlouhé době další český film, na který se hezky dívá, je chytrý a zjevně i poučný. Divákovi nemůže nedojít podobenství s Linklaterovým Before Sunset - dva blízcí si lidé se procházejí různými kouty hlavního města a poodkrývají svá tajemství, radosti a starosti. V tomto filmu ale nefigurují dva mladí lidé, ale otec a syn. Na první pohled jsem si říkal, že O rodičích a dětech může oslovit spíše starší osazenstvo, ale opak je pravdou. Musím pochválit výběr otce a syna, protože hrají skvěle (kdybych je neznal, snad bych věřil, že snad jsou pokrevně příbuzní). Děj hezky a pomalu plyne a závěrečná melodie dokreslí celkový (kladný) dojem. Mohu jen doporučit! ()

Santic

Opět jeden z těch lepších, českých, filmů... Ať už za to může excelentní herectví obou hlavních protagonistů a nebo prostě ten sympatický, lehce uvěřitelný příběh, tento film prostě vystupuje z řady a to minimálně o 2 kroky... Hned po snímku Vratné lahve asi nejlepší český film součastnosti... ()

soldiersn

Nadherny poeticky snimek, ktery me bavil od zacatku az do konce a to bez preruseni. Pekne byly strihy do minulosti a chvile s dvojici Kostelny + Kroftova. ()

DJ Kritik

Príjemné konverzačné putovanie otca so synom po pražských zákutiach plné spomienok umocňované flashbackmi. Nebyť dvoch, / popisujúcich smrť matky a zážitky kolegu doktora/ tak dám plný počet bodov. Nieže by ma vyložene naštvali, ale nejak sa mi do filmu nehodia a popravde mi znechutili film, pretože vybočovali z príjemnej atmosféry. A trochu mi vadilo, že vekový odstup Ľuboša Kostelného a Davida Novotného akosi nevyvolal dojem otca a syna............................................................................ Poetičnosť **** Melanchólia **** Spád **** Reálnosť ***** Vžitie sa do filmu **** ()

boombang

Příjemné překvapení. Somr, kterého jsem nikdy moc neměl rád (kromě role výpravčího Hubičky) a Novotný, který mi byl doposud ukradený, tu hrají výborně... a jejich dialogy mi ani nešustí papírem. Plusem jsou dále některé lehce šokantní momenty (kdo viděl, ten ví), minusem je Kostelný (hraje mizerně a navíc vypadá spíš jako Novotného bratr). Brzo se na to kouknu znovu a rád. ()

Tominni

Vladimír Michálek je zkrátka jednou z mála jistot v českém filmu, i když film O rodičích a dětech nedosahuje úrovně Sekala či Zapomentutého světla, přesto patří k tomu lepšímu, co bylo u nás natočeno. Film založený na výborných dialozích (Novotný, Somr) a mezilidských vztazích. ()

nula87

Velmi příjemný, nenásilný, lehce vtipný film s výbornými dialogy. Michálek potvrzuje, že umí, a servíruje ani ne komedii, ale spíš lehce sarkastický pohled na život, který je přirozený, nenucený, netlačí "humor" kam nepatří. Velmi příjemné překvapení. 80% ()

Stejšn

Pro mě obrovské překvapení. Film jsem viděl až po čtyřech letech v televizi a mrzí mě, že mi utekl v kině. Výborné civilní herecké výkony všech vystupujících, uvěřitelné dialogy, pěkná kamera a lokace (pro pražáka) i dobrá hudba.Několik časových rovin spojených postavami. U mě pět hvězdiček. A samozřejmě i pěkné kozy. ()

iz67

Jemna zalezitost, se spoustou legracek a i jinych veci. Minuty hezky plynou, nic se nedeje a clovek ma pocit, ze se deje neco duleziteho (i kdyz neni jiste presne co). ()

subic

Jak změní model letadla, nenalepené polské znaky a jeden výprask život otce a syna. Jednoduchý přímočarý příběh, který je vlastně jen plný živých vzpomínek otce a syna na jedné procházce. A taky navíc syn má už taky dospělého syna, který se z ničeho nic objeví. 70% ()

ostravak30

Vynikající film, který já osobně mám moc rád. Nejen kvůli tomu, že rodinným strastem dobře rozumím, ale i pro kvalitní herecké výkony a hloubku, kterou film, přes svůj humor, mnohdy černý, má. Na snímku mě mj. fascinuje i to, že je postaven na vcelku banální zápletce. Procházka otce se synem a vzájemný rozhovor. A přesto to na film, který mě donutil se zamyslet, stačí. Zamyslet a pobavit se. Oceňuji především velmi kvalitní scénář a skvělou hudbu. O hereckých výkonech, vzhledem ke kvalitě herců není třeba mluvit. Mě potěšila i Mariana Kroftová, škoda, že nehraje více. Kromě jejích fyzických předností, je nesmírně sympatická, ale co je nejdůležitější, svůj part zvládla na výbornou. Působila přirozeně. Film je také velmi hlubokou sondou do myšlení syna, jehož věku se blížím a jehož pocity občas znám. Možná i proto si film nikdy nenechám ujít, ač jsem jej viděl již mnohokrát. ()

PlysovyMacko

Otec a syn sa vydajú na prechádzku a rozprávajú sa. Riešia prítomnosť, spomínajú na minulosť, prekvapuju jeden druhého novinkami a odpustaju si staré krivdy. Je to civilné a uveritelne, milé a vtipné a niektoré príhody sú ujete (vražda,kanibali). ()

FosaCZ

O rodičích a dětech se vydává podobně jako jeho hrdinové na dlouho cestu bez jasného cíle. V literární podobě jednotlivé pasáže i odbočky této cesty nabízely vlastní interpretaci, ve filmu jsou však předkládány s takovou samozřejmostí a rychlostí, že zde není prostor více se nad nimi zamyslet a poodhalit jejich případný smysl či pointu. Zatímco divák marně uvažuje, co chtěl Michálek jednotlivými epizodami říct, hlavní hrdinové už probírají nové téma na variace uhlík, vodík, dusík a kyslík… http://chromy.blog.idnes.cz/c/27865/O-rodicich-detech-a-spouste-slov.html ()

Filipes

Bylo příjemné se zase jednou vypravit na český film do kina. Už jen samotný trailer vám naznačuje, že to nebudou vyhozené peníze. Skvělé výkony všech zúčastněných doplněné vtipnými a pravdivými dialogy. Opravdu po dlouhé době dobrý český film. To má snad v poslední době už cenu zlata. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr