poster

Dlouhá cesta (TV seriál)

 • Česko

  Ewan McGregor: Na mašině kolem světa

 • Velká Británie

  Long Way Round

Dokumentární / Dobrodružný

Velká Británie, 2004, 7 h 35 min (Minutáž: 65 min)

 • KateW
  ***

  Zatím to nechám na třech hvězdách. To proto,že mě to nijak neohromilo. Je to jen videodeník o dvou kámoších,co absolutně neví co dělají. Je to jen reakce na první díl,takže budu pozorně sledovat i ty další. Pravdou však zůstává,že Ewan i jeho kámoš Nevímjak se na jejich zauralské dobrodružství těší. Mám ráda motorky a nemám s nimi víc zkušeností než pár srazů,ale zarostlý McGregor na mašině je velké lákadlo nejen pro nás holky.(12.4.2011)

 • MzK
  ****

  Motorky jsou moje vášeň, cestování taktéž, čili co může být lepší kombinace, než toto :) Film je bohužel většinou o ničem (např dokumentární výprava žlutých trabantů je mnohem lepší). Přípravy: zajímavé, něco i vtipné, líbí se mi zákulisní info KTM vs BMW, ale v celém filmu se mnohé scény opakují a tím film uměle natahují. Průjezd ČR mne potěšil, ale zajímavé to začalo být až v Ukrajině a Kazachstánu a stezka kostí. To je parádní část seriálu, musí řešit mnohé překážky a potkávají zajímavé lidi. Oproti tomu Cesta Amerikou je nuda. A celý ten štáb a asistenční auta je zbytečný. Cestovat se víc nalehko. Na druhou stranu je super, že to přiznají.(30.8.2015)

 • Beatle
  *****

  Úžasně natočený dokument, který ukazuje nejen krásy našeho světa, ale zároveň to, že i takové celebrity jako Ewan McGregor jsou jen lidé a mají deprese a zdravotní problémy a je jim smutno po manželkách. Jen kdyby se pořád nepokoušel schovávat s tou cigaretou..."Ewane! My to na tebe stejně víme!" :D(12.10.2009)

 • fox171cz
  *****

  Pojeďme kolem světa na "mašině", pro někoho nepředstavitelná a nerealizovatelná, nebezpečná věc ! Pro tyto chlapy se sen stal skutečností a velice mě jejich cesta poznamenala a ukázala, že i téměř nemožné se dá zvládnout. Vše je pěkně namixované, "užil" jsem si jejich jízdu, "seznámil" se se zdejšími obyvateli, "poznal" nové jídlo a "pokochal" se nádherami naší "matičky" přírody. Mezi nejlepší část cesty osobně zařazuju "Cestu kostí", která přinesla opravdu špičkovou podívanou. Nejslabší článek seriálu je asi úvodní díl o tom jak se všechno zrealizovalo, i když v některých ohledech je fajn, že i tuto část své cesty do seriálu zahrnuli. Můžeme si aspoň minimálně představit, co obnáší naplánovat takovou cestu. Smekám před celým "Long Way Round" týmem ! 90%(22.10.2012)

 • Blondpipi
  ****

  Je fajn vidět, že není rozdílu mezi celebritou a obyčejným maníkem co rád motorky. I herec padá z motorky, při tankování si vypláchne slznej kanálek benzínem, i on má po bodnutí hmyzem obličej jak merunu, občas si blinkne a padá na hubu únavou.... K tomu si připočtěte poznávací cestu přes Evropu a Asii spolu se dvěma sympošema a není nad čím váhat, příjemnej dokument je na světě.(1.7.2013)

 • - Ve druhém díle vede cesta i Českou republikou. (Sykii)

 • - Cesta začala 14. apríla 2004 v Londýne a skončila 29. júla 2004 v New Yorku. (m.a.t.o.)

 • - Ewan McGregor čte během cesty knihu od Alexandra Solženicyna "Rakovina" (Aleksandr Solzhenitsyn: "Cancer Wand"), což je kniha vyprávějící příběh o pacientech onkologické kliniky, kteří se zde léčí v polovině 50. let 20. století. Kniha původně vyšla jako samizdat. (Cuzan)