V Kevinovi se skrývá 23 různých osob. Každou chvílí se má objevit čtyřiadvacátá... Tu pochybnou čest se s ním seznámit dostanou tři studentky, které původně vezl domů na prázdniny otec jedné z nich. Stačila chvilka a místo něj seděl za volantem podivný chlapík, který je místo vysvětlení uspal chemikálií. Později se probudí zamčené ve sklepní místnosti, kam za nimi záhy dorazí i jejich věznitel. Z rozhovoru s ním ale rozhodně nejsou o nic moudřejší, protože Kevin je evidentní magor. O nic lépe na tom nejsou ani jeho matka nebo malý Hedwig, kteří za nimi do podzemí chodí. Nenechte ale splést, přelidněno tu rozhodně není, všichni tito další věznitelé jsou jen produktem Kevinovy poruchy osobnosti. Pomoci se mu sice snaží psycholožka (Betty Buckley), ale zdá se, že na jeho mimořádné rozpolcení nestačí ani její letité zkušenosti. Vyznat se v něm pokouší i jedna z vězněných dívek, Casey (Anya Taylor – Joy), která chce Kevinova stavu využít k útěku. Jakožto holka s mučivým traumatem z dětství je navíc mimořádně odolný a vynalézavý druh se silně vyvinutým instinktem k přežití. Bude ho potřebovat. Kevinova čtyřiadvacátá osobnost se má každým dnem probudit a vše nasvědčuje tomu, že to rozhodně nebude kladný hrdina. (Cinemart)

gemi

To je teda pořádná schíza! James McAvoy v hereckém koncertu, za který měl dostat Oscala jak barák, ale nedostal ho (Druhé zhlédnutí, první 4. 8. 2017) ()

samkko

Shyamalan volně pokračuje v jeho nevšední trilogii a upřímně řečeno, Rozpolcený na mě udělal mnohem lepší dojem než jeho záhadný předchůdce Vyvolený. Jedna z věci která vám po dokoukáni zakotví v paměti je skvělý herecký výkon Jamese McAvoye, bujná atmosféra a zajímavá hlavní postava. Film samozřejmě trpí i několika nedostatky a jedním z nich je snad pravidelné prokletí všech hororů v podobě nesympatických a hlavně enormně hloupých obětí. Poté tu máme ještě pár hluchých míst kdy se v pozici diváka tak trochu nudíte a jen netrpělivě očekáváte následující akci. No a ta taky přijde, na konci. A musím říct, že se o ni Shyamalan postaral báječně. Na tenhle temně thrillerový snímek totiž nepůsobí vůbec přehnaně, ba naopak funguje velmi autenticky a svým způsobem ještě podtrhává filmové napětí, které gradovalo už od samého začátku. ()

mira.l odpad!

Tak nad tutím dřistem se snad nemá ani cenu rozčilovat. Někde cca od poloviny už jsem začal používat zrychlený posuv, bo totok nešlo. ()

VvV14

Ano, prosím. Tohle je to, co chceme. Takhle to má být. Děkujeme pane Shymalane. Snad to není jen světlá chvilka. Po deseti letech tu je konečně NĚCO. A to NĚCO zahrnuje neuvěřitelné štěstí na hlavního herce. To je to největší plus. Příběh paráda, ale McAvoy.... WoW.... Neuvěřitelně uvěřitelné! ()

MickeyWolf

První 3/4 filmu jsem byl vážně nadšen. Říkal jsem si že po dlouhé době konečně vidím pořádný thriller. Ale co následovalo pak... Nechápu proč se tvůrci rozhodli z nadupané, nervy-drásající podívané vytvořit nějaký specifický sci-fi žánr. Věci už pak začali ubírat na pravděpodobnosti a realitě. Diváka to potom připravilo o napětí, které tak krásně od začátku filmu vstřebával. A k tomu několik nevyřešených věcí a nějaká snaha o vytvoření zadních vrátek k pokračování. Vůbec mě nepřekvapilo když jsem zjistil, že tvůrce je autorem šestého smyslu... ()

Franche

Je to jako na výšce. Máte x učitelů, z nichž každý si myslí, že to s vámi myslí nejlépe a jen on z vás vydá maximum. Víte, že z těch x máte pár oblíbených, ale je vám tak nějak jasné, že ti vám budou k ničemu, protože díky své dobré povaze nemají na katedře dostatečnou váhu. Tady je podstatný rozdíl - vy nejste tak úplně vedlejší postava a škola není učitelské působiště. Tady je osoba centrem i schránkou a učitelů není x ale přinejmenším xxiii. Celý film je tak trochu one man show, což začnete tušit asi po jeho první scéně. Tuhle roli si James dává a po chvilce si nejste jisti, jestli jeho alter ega milujete nebo nenávidíte. Čím si jisti ale zřejmě budete, je identita přeživší(ch)- malá předvídatelnost ale filmu nijak neubírá, stejně je to celé o Jamesovi. U mínusů ještě zůstanu, když řeknu, že jsme mohli dostat alespoň o dvě identity více. Velká škoda je, že scény u dr. nebyly pro děj nijak významné a ukradly tak čas scénám oběť X ,,násilník". Evergreenem jsou už tradiční nelogičnosti aka díry ve scénáři.I tak za mě čtyřhvězdný thriller (thanks to James), k nálepce horor mu totiž dosti chybělo. ()

Clark_Kent

Shyamalan rozpoltil McAvoye velice slušně. Zlá atmosféra se vydařila moc pěkně. Musím upřímně povedět je faktem, že zlomení jsou vývojově mnohem dál. ()

Lilien

iba zopakujem :Splitu, ktorý nemá prakticky žiadnu pointu či moment prekvapenia. Willis príjemným prekvapením. ()

wixet

Vypadá to, že se Shyamalan konečně probral. Rozpolcený je totiž parádní. Doufám, že si to dalším filmem zase nepodělá. A jak čtu Fukovy recenze rád, tak tentokrát byl vážně mimo. A to hodně... ()

-henry-

Sympatická televiznost potvrzuje, že slušně promyšlený, pečlivý a napínavý film lze prakticky natočit kdekoli. I v českých televizích ;) Potíže s nelogičnostmi, které by mě vytrhávali ze sledování, jsem neměl, postavy se chovají až překvapivě uvěřitelně. Divácký požitek jsem měl z odhalování, kterou osobností Kevin právě je, kterou bude příště a podle jaké logiky ono přepínání funguje. Vůbec mě nenapadlo, že bych neměl vědět, že hlavní záporák trpí poruchou osobnosti nebo že se v něm klube další nebezpečná osobnost, jak říkají nespokojenci. Film vygraduje k závěru zcela konzistentně, klasicky po "shyamalanovsku", čím se Night proslavil i zatratil zároveň, furt stejně. ()

RAFT

Režisérovi smekám, konečně se mu povedl natočit parádní horor.James McAvoy roli vyšinutého blázna,kterého zvládl naprosto skvěle.Ve filmu nechybí napětí a vše kolem.Dlouho sem čekal na Bruce Willise který, i když tu má jenom malou roli,alespon něco ,protože tohle je po šestém smyslu další skvělý film.Doufám že ,režisér natočí za pár let další pecku.Za mě 75% ()

xylofonka

Rozpolcený není film, který by vás stál moc sil. Není to film, který by vás zaskočil, překvapil či šokoval. Rozpolcený je jednou velkou onemanshow... A James Mc Avoy si přechody mezi identitami tak užívá, že jednoduše nemůžu dát méně než pět... je to právě on, kdo celému filmu vdechl život a drží ho pohromadě. Je to ukázka prvotřtídního herectví! Komorní, úžasná, neopakovatelná! ()

Mahowny

Shyamalan zpět ve hvězdné formě. Opět mi zprostředkoval velký zážitek, přezdívku mistr napětí má zaslouženě. Přiznám se, McAvoye mám rád, ale i nezaujatého diváka musel svým výkonem zaujmout. V Kevinovi se skrývá 23 různých osob a i když jsme dostali možnost poznat jen několik z nich, byla to jízda. Plus jako bonus nakonec Mr. Glass pro fajnšmekry. :) ()

hero_bk

Na Shyamalana dost slabý. Takřka bez zvratů a bez pořádné pointy. Taková The Visit byla mnohem lepší! Z filmů od Shyy bylo horší snad jen Po konci země (Avatara jsem neviděl)... Čekal jsem mnohem víc. Na druhou stranu: výkon McAvoye je fenomenální! Určitě si měl vysloužit minimálně nominaci na Oskara, protože to, jak zahrál tolik různých postav, to je neskutečné! ()

misar3

Prej horor... ale poslední dvacetiminutovka obrátila celý děj o 180°. A minutový epilog s nečekaným hostem opravdu potěšil :-) ()

DjangoDoe

Tak po celkom dlhej dobe chytil Shyamalan druhý dych a vytvoril slušný, možno až výborný thriller. Námet filmu je na dnešné pomery celkom originálny a v podaní McAvoya až desivo presvedčujúci. Vyčítať môžem maximálne preťahovanie stopáže, keďže vo filme nie je asi ani jeden moment kedy by film dostal spád a v podstate vyvrcholenie je síce dostačujúce, ale bez kúska kreativity a nepredvídateľnosti. Nakoniec mňa osobne dostala ale až záverečná scéna, ktorá je fakt neočakávaná a príjemne potešila. Takýchto prepojení by mohli používať viacerí režiséri samozrejme v rozumnom množstve. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback