Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiální text distributora)

nascendi

Film som videl pred dvanástimi rokmi a z nepochopiteľných dôvodov som ho považoval za mierne nadpriemerný, hodný mojich troch hviezdičiek. Dnes som si ho zbežne pozrel a svoj pôvodný názor som zmenšil o jednu hviezdičku. O americkom sne sa už toho veľa popísalo i nakrútilo. Šťastie na dosah patrí k tomu slabšiemu, čo na túto tému vzniklo. Vinný nie je Will Smith, ktorý hrá do roztrhania tela, ale režisér a najmä neprirodzený rozprávkový príbeh, ktorý okrem slzopudného zámeru nemá divákom čo ponúknuť. ()

Arsenal83

Ten správny film, keď človek chce dosiahnuť zážitok z utrpenia z boja so životom, zabudnúť na svoje starosti a dojať sa na niekom inom. Človek až žasne nad niektorými matkami roka, respektíve matkami celého žitia, ktoré sa vyserú na dieťa a už sa neukážu, no ale zároveň treba pri tej ľútosti hlavnej postavy poznamenať: prečo si nenašiel inú robotu, sen je viac ako živobytie či šťastie syna? To bolo asi riziko, ktoré by len málokto podstupoval. V každom prípade výkon Willa Smitha posúva film medzi špičky vo svojom odbore  a poučenie, že tranzimetre netreba predávať. ()

novoten

Pokud by snad někdo pochyboval o hereckém umu Willa Smithe, měla by jeho příští filmová odbočka směřovat právě sem. K sice nepřekvapujícímu, ale zato sympatickému, upřímnému a díky hlavnímu hrdinovi i snadno zapamatovatelnému dramatu. Při sledování vám možná dojde pár životních priorit, možná si utřídíte život. Nedokážu ale tak úplně překousnout, že už jsem to všechno viděl jinde a působily na mě spíš maličkosti. Například to, jak hluboko vás dokáže zasáhnout jediný úsměv v pizzerii. ()

klerik

Ideovo s týmto filmom dosť nesúhlasím. Americký sen v plnej paráde mi lezie na nervy vždy - navyše tu ten paradox ulica vs. maklér je až úsmevný (hlavne s prihliadnutím na krach amerických trhov). Napriek tomu a napriek lineárnemu scenáru to však nie je zlý film a aj keď si z neho zapamätám asi len jednu scénu, je súdržnejší ako rovnaká citová vydieračka DRUHÁ ŠANCA. Záležitosť, ktorá neublíži, ale v Európe zrejme ani príliš nezaboduje... ()

LaciLC

Veľmi pekný a silný film, ktorému rozhodne pomohlo, že s Willom hrá jeho skutočný syn Jaden. Takto sú emócie ešte krajšie a silnejšie. Aj keď som už od začiatku vedel ako sa to skončí, putovanie výborne hrajúceho Willa za vytúženým happy endom ma veľmi zaujalo. Citlivé duše budú pravdepodobne potrebovať vreckovku, ostatných čaká veľmi príjemná záležitosť, ktorá rozhodne navodí správnu atmosféru. ()

• Vo filme má Christopher mladší (Jaden Smith) päť rokov. V skutočnom živote bol kojencom. (Pat.Ko)
  • Ve filmu bylo v komparzu použito několik opravdových tuláků a bezdomovců, kteří dostávali za své mihnutí na plátně 8 dolarů na hodinu a zdarma občerstvení během natáčení. (don corleone)
  • Skutečný Chris Gardner (Will Smith) nikdy neměl kufr, ale všechny své věci nosil tak, jak to vidíme i u našich bezdomovců – v igelitkách. (imro)

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (více)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007