Za dávných časů, v divokých hvozdech Japonska začíná mýtický boj mezi rozrůstající se civilizací lidí a zvířecími božstvy, která vládnou lesům. A také příběh lásky lidského dítěte vlčí bohyně - princezny Mononoke - a válečníka věřícího v mír mezi lidmi a přírodou - prince Ashitaky. (oficiální text distributora)

HerpaDerp

Stretol som sa s názormi, ževraj Mononoke-hime je na animovaný film príliš dlhý. To je ale asi ten úplne posledný prívlastok. ktorým by som ho očastoval. Takýto neuveriteľne čarovný príbeh odohrávajúci sa v magicky krásnych prostrediach, podfarbený úžasnou hudbou, plný prepracovaných postáv a navyše stvorený tak výbornou animáciou by som sa dokázal dívať aj štyri hodiny. /95% ()

Clairy

Tak tohle není ani pro děcka ani pro dospělé. Až moc dětinský příběh až moc dospěle podaný. 88% nechápu... ()

Jinrey-1

Princezna Mononoke mě zaujala před mnoha a mnoha lety. Dávali ji na Filmboxu. Tak jsem si řekl, pustím si to, vypadá to slibně. Svého výběru bych nelitoval. Animace a příběh mě uchvátil. Příběh někomu může připadat laciný, ale kdeže...... Schválně si to pusťte a uvidíte, že toto vysoké hodnocení si zaslouží ( já bych ho ale zvedl aspoň na 91% ). Za mě, pět hvězd! ()

5ars33r

Film mě moc nelákal, ale na jméno Miyazaki jsem slyšel až moc dobře a rozhodně jsem nelitoval. Příběh se sice neodehrával v mnou preferovaném prostředí, to mu ale nedokázalo ubrat nic z jeho atmosféry. ()

hakutu

co k němu dodat?? film který mě dostal k anime a jsem mu za to neskonale vděčný, skvělý příběh, animace, hudba i styl.... tohle je o třídu výš než cesta do fantazie ()

noelgallagher

Princezna Mononoke mě nedostala tak jako Cesta do fantazie, ale i tak se jedná o jeden z nejlepších animáků, které jsou k vidění. Má to skvělý scénář, hudbu, ale ty postavy si mě nezískali tak, jako v CdF. Nejvíc si z tohoto filmu budu pamatovat ty malé duchy z lesa....:D ()

parchant

Film, ktorý som práve dopozeral 30x (osobný rekord). Masterpiece a pre mňa osobne s najväčšou pravdepodobnosťou film môjho života. ()

MrFenix

Úžasný film z japonské, animované kinematogragie, kde se příběh odehrává v krásném prostředí, které jde do kontrastu s lidkskou nenasytností. Zároveň však ukazuje, že i když může být člověk nenasytný, stále může mít v sobě odhodlání pomoci druhým. Film jsem viděl, jak v originálním jazyce, tak i s dabingem a musím říci, že český dabing je dle mého názoru lepší než originál ( a to se nestává moc často ). ()

onevoice

Neviem čo na tom všetci vidíte. Vrchol animácie asi ťažko. Príbeh strašne mýtický. Pre deti absolútne nevhodné. Nedal by som to ani do päťstovky. Klasické japonské animované šialenstvo. Druhý naj animák smejem sa a plačem ľudia zobuďte sa. ()

Azuriitko

No tak tento film ma vôbec nenadchol. Najkladnejšie môžem hodnotiť animáciu, ale príbeh ma moc nezaujal, hudbu som poriadne ani nepostrehol, trochu napätia tam bolo ale ako celok som sa pri tom viacmenej nudil. Ale vôbec nechápem to vysoké percento kladného hodnotenia. U mňa horkoťažko 49% ()

J.MacReady

no jo Japonsko...úplně jiný přístup k filmu bez nutnosti následovat zavedená pravidla jistých trendů...tenhle kousek mě i přes svou stopáž dostal napoprvé...do příběhu jsem se položil a hltal ho až do konce...opravdu nádherná animace a zvukový doprovod...tohle je snímek, který prostě neomrzí, ani nezestárne...pro mě plných pět bez jedinéo zaváhání ()

panter666

Co se musí japoncům nechat, vždycky si oblíbím jejich hlavního hrdinu. Ashitaku snad ani nešlo nemít rád, plus super zlá super schopnost, která ho pomalu zabíjela, super. Malé mínus u mě měla délka, ale nebylo to nic až tak hrozného. Princezna Mononoke se mi líbila moc, ale já osobně sleduji japonské anime docela často. Tento film rozhodně není pro diváky, kteří nechápou, že i když je to kreslený, není to pro děti. ()

Lazy87

Pěkná pohádka, ovšem, jak člověk všude slyší, jak něco není super, tak hlot z toho není tak unešený. Jinak docela fajn vidět pohádku, která není založená jen na humoru. ()

damapo

Rozhodně zajímavé, každopádně nevím, ale když jsem to viděl poprvé, přišlo mi to lepší. Teď jsem v tom už našel chyby a ke konci i nudu. ()

Stuarrt

K anime filmům jsem se dostal celkem nedávno snad před dvěma lety a hned mě pohltili a okouzlili. Tenhle film obzvláště. Jeho atmosféra, děj, poselství. A také, jak píše Douglas a já s ním 100% souhlasím, postavami. Jsou živé. Nikdo tu není černobílý, plochý. Každý koná ve svém nejlepším přesvědčení. Dělá to nejlepší co umí. A to je druhá rovina filmu. Tedy ani ne snad samotného filmu, ale osoby režiséra a tvůrců. Veliká laskavost ke komukoli. Ať se jeví jako zlý nebo neurvalý. Každá postava měla svou dobrou, hlubokou tvář a autoři nešetřili snahu nám to ukázat....Kéž bychom to uměli všichni. ()

Herrydos

Jako malý sem tenhle film zbožňoval a když sem ho viděl jednou v trafice na DVD neváhal sem ani chvíli a i dnes po hodně letech na něj rád kouknu když mám chuť na kvalitní anime kdo tenhle japonský skvost ještě neviděl měl by to rychle napravit ()

Danny71

Nádherná anime! Naprosto skvělá animace, a hudba. Výborná ekologická fantasy. Film je hodně emocionální, má silný a propracovaný příběh. Hollywoodske hlody mají co dohánět, ale pochybuju, že se jim to povede. Film je natočený podle legendy o Duchu lesa a věčném boji lidského pokroku s přírodou. Postavy, které zde mají osobitý a hluboký charakter, o kterém měli jejich tvůrci jasnou představu nepůsobí zmateně a nedotaženě, jak je tomu mnohdy u jejich živých kolegů. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

30.11.2010

Miyazakiho pidilidi

Miyazakiho pidilidi

22.12.2009

Blíží se Vánoce, čas pohádek. Jednu tady pro vás máme. Ačkoliv, asi všichni víme, že filmy japonského studia Ghibli nejsou tak docela pro děti. Naši potomci, kterým televize promítají utrhávání hlav… (více)