Reklama

Reklama

VOD (1)

Psal se tehdy rok 1966 a celá Velká Británie žila jediným velkým šílenstvím - mistrovstvím světa ve fotbale, jejž se právě tehdy v létě Anglie stala domovem. Jen dvanáctiletý Bernie Reubens měl úplně jiné starosti. Blížil se totiž jeho velký den, možná největší v životě dospívajícího židovského mladíka, a to den obřadu Bar Micva, během nějž se chlapec mění v opravdového muže. A protože Bernie nikdy neměl moc přátel a ani s rodiči nevycházel zrovna na výbornou, rozhodl se, že svůj vstup do dospělosti uspořádá ve skutečně velkém stylu. Jenže jeho plány se začaly až příliš brzy hatit. Už to, že podnik jeho otce začal mít povážlivé potíže, a proto se celá rodina musela naučit značně uskrovňovat, nebyla vůbec dobrá zpráva. Poté shořel Reubensovým dům a Bernieho starší bratr se vážně zranil. A nakonec přišla rána nejhorší. Bernie zjistil, že právě na den jeho Bar Micva vychází i finálový zápas mistrovského turnaje. A pokud by tým britských špílmachrů skutečně postoupil, může se celá oslava rovnou zrušit, protože by na ni nepřišla ani noha. Nezbývá tedy než začít přát fotbalistům Jejího Veličenstva jen to nejhorší. Ale co když i tak postoupí? V sympatické rodinné retrokomedii kromě mladičkého Gregga Sulkina excelují také Helena Bonham Carterová a Eddie Marsan. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (18)

Olík 

všechny recenze uživatele

Jak může úspěšnost Anglického národního týmu na mistrovství světa v kopané ovlivnit přerod židovského mladíka v muže. Nahořkle nostalgické pohlazení režiséra Paula Weilanda vypráví o radostech i strastech dvanáctiletého Bernieho, který na pozadí událostí roku ´66 očekává jeden z jeho nejdůležitějších dní v životě, židovský svátek barmitzvah. ()

cyright 

všechny recenze uživatele

Nostalgicky sladce nahořklý film o ironii osudu, o tom, že rodiče si nevybíráme a o chápání životních hodnot. Film bere za srdce zejména tím, že většina z nás v něm jistě najde styčné body s vlastními životními peripetiemi. Pokud však před sledováním nejste naladěni na tu správnou vlnu, bude vám snímek asi připadat poměrně suchý a nepříliš záživný. Proto (nebo přesto) 3,5*. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

O čem to vlastně bylo? No přece o tom, že nezáleží na triviálnostech typu bar micva, umírající babička nebo rodící manželka. Když hraje nároďák finále MS, musí jít všechny tyhle banality stranou. A i když někomu chvilku trvá, než si ujasná priority, všechno nakonec vždycky dobře dopadne. Taky bych někdy rád stál před podobným "dilematem". 70% ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Nesršící ani originalitou, ani vtipem, ale tak tragikomicky autentické a dojímavé, že mne – v tom okamžiku poslušného absolventa všech pocitových výkyvů, které tvůrci pravděpodobně zamýšleli – nepřekvapilo, když titulky vyjevily, kdo tady psal na základě čeho. Tedy nikoliv scénáristé pod vlivem napjatého fotbalového mistrovství (všechno tak hezky (ne)vychází), nýbrž cynický osud pod vlivem okolností. Pro snazší představu bych Rok 66‘ připodobnil ke skromnější, a vzhledem k rozechvělosti v poslední minutách mně bližší verzi kanadského Daru od Boha. 75% ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Vyrůstat v Anglii šedesátých let muselo být tak krásné... za předpokladu, že nejste žid a na vaše bar micva, které mělo být pro všechny nezapomenutelné, nepřipadá finále MS ve fotbale a jako na potvoru, i když se snažíte vše(ne)možnými způsoby (včetně voodoo) jí v tom zabránit, se tam ta domácí Anglie vážně probojuje. Výtečný, mírně cynický, přesto dojímavý příběh o tom, že i když se všechno ve vašem životě neděje tak, jak byste chtěli, není důvod být kvůli tomu skleslý. Pokud nemáte problém s náboženskou tématikou anebo s fotbalem (případně s obojím), tenhle Rok '66 určitě doporučuju, já ty Brity prostě miluju :-) ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • Snímek byl natočen na základě slutečné události, která se přihodila režisérovi Paulu Weilandovi. (Terva)

Reklama

Reklama