Svatý Petr (TV film)

Imperium: Saint Peter

St. Peter

Historický / Drama

Itálie, 2005, 2x100 min

Skvelý Omar Sharif, nemožná plastiková Sydne Rome. ale inak vcelku pozerateľné dielko, pri ktorom by si mal každý uvedomiť, že byť kresťanom kedysi neznamenalo mať svadbu a pohreb v kostole, ale že to bolo riadne nebezpečné poslanie, za ktoré mnohí položili život. Ľudské a pre tých čo už čo to z Biblie zabudli, aj poučné.(3.4.2015)

U tohoto filmu je těžké rozhodnout, jakým způsobem jej vlastně hodnotit. Z filozofického hlediska je velmi zajímavý (i když myšlenky přirozeně nejsou originální tvorbou scénáristy) a citově docela působivý. Na druhou stranu je spousta herců (vč. Omara Sharifa) poměrně stěží uvěřitelných a jak píše Aky, apoštolové nebyli něžní hošani, jak často v tomto filmu vystupují a jak jsou i kvůli všem filmům vnímaní. Nemohli být, protože by neobstáli proti silám, které se snažili přemoci.(8.12.2014)

Nepáčila sa mi častá nelogickosť, ktorej neskôr začalo ubúdať, ale jednoducho som si občas pripadal akoby som sa díval na nejaké divadlo, ktoré sa nehrá na to, že má ísť o celovečerný film. Skrátka všetko pôsobilo až príliš lacno, nie žeby som si na tom zakladal, ale vizuálna stránka filmu iste zaváha vždy vo výslednom dojme. Jednu hviezdičku na viac za to, že niektoré časti scenára a postavy boli skrátka super a samozrejme - som kresťan a z tohto hľadiska cieľovej skupiny sa film podaril.(9.4.2012)

• Aky

Proč musí být většina těchto filmů tak naivně hloupoučká! Apoštolové museli být nepochybně tvrdí chlapi, osobnosti, ale zde se mi předkládá nekonečná řada unylých pohledů, pošetilého žvatlání, chození sem a tam, koulení očima - takhle to probíhat nemohlo. Což by nevadilo, kdyby si film nehrál na to, že to tak probíhalo.(11.6.2010)

• KrestanFilms

Zpracování Bible - skupina filmů, které hodnotím nejpřísněji. Shlédl jsem první část, ale každou chvilku jsem narážel na rozpory s Biblí. Některé malé, jiné velké. Některé scény si nešikovně domysleli, mnohé kdovíproč pozměnili a škoda, že jiné podstatné chyběly... Dle mého názoru velmi nekvalitní zpracování. Ale přesto snad může působit evangelizačně - viz komentáře k filmu... Ale ostatním doporučuji - rozhodně si místo tohoto filmu raději přečtěte originál!(30.7.2014)