Svatý Petr (TV film)

Imperium: Saint Peter

St. Peter

Historický / Drama

Itálie, 2005, 2x100 min

Film je zpracovaný velmi dobře, herecké výkony jsou vynikající, kostýmy hezké (Jacinda zde napsal/a: laciné kostýmy - jaké by ale měly být, když se laciné hadry v té době nosily, bylo to velmi věrné), exteriéry ideální, interiéry taky, hudba krásná, tak nechápu ty negativní komentáře. Mám pocit, že lidé, kterým se to nelíbilo, hodnotí z pohledu svého odporu k církvi, víře v Boha a Ježíše. Myslím, že by se dalo na to koukat jako na pohádku, kde se divák vžije do děje a ví, že víly nebo čarodějnice na koštěti neexistují, a přesto se mu to líbí. Ohledně toho, jak zde kdosi píše o nelogičnostech, např. film Highlander je velmi dobře hodnocen, mě se taky líbí, ale logiku tam taky postrádám, prostě je to jen fantazie. Tak by mohli lidé brát i tento film, jen jako fantazii, zdá se mi nefér takto nízké hodnocení tohoto filmu.(27.8.2013)

Takřka dokonalý film, jen trochu bez náboje vlastní interpretace, pokud tedy neznáte nový zákon a teprve neobjevujete. Jen si neodpustím: někteří ranní křesťané, až na herce typu Omara Sharifa, vlastní nadšený pohled, podobně jako mladí básníci z webu písmák.cz na některém svém setkání. Oči jim září spíše naivní spolupatřičností nežli vědomím kvality vlastního díla.(4.4.2010)

Nepáčila sa mi častá nelogickosť, ktorej neskôr začalo ubúdať, ale jednoducho som si občas pripadal akoby som sa díval na nejaké divadlo, ktoré sa nehrá na to, že má ísť o celovečerný film. Skrátka všetko pôsobilo až príliš lacno, nie žeby som si na tom zakladal, ale vizuálna stránka filmu iste zaváha vždy vo výslednom dojme. Jednu hviezdičku na viac za to, že niektoré časti scenára a postavy boli skrátka super a samozrejme - som kresťan a z tohto hľadiska cieľovej skupiny sa film podaril.(9.4.2012)

• Aky

Proč musí být většina těchto filmů tak naivně hloupoučká! Apoštolové museli být nepochybně tvrdí chlapi, osobnosti, ale zde se mi předkládá nekonečná řada unylých pohledů, pošetilého žvatlání, chození sem a tam, koulení očima - takhle to probíhat nemohlo. Což by nevadilo, kdyby si film nehrál na to, že to tak probíhalo.(11.6.2010)

Dvojdielny historický film na úrovni TV o Svätom Petrovi, zamerajúci sa na časy po smrti Ježiša. Základná koncepcia nie je zlá, kostýmy a vytvorené prostredie sú autentické. Film, ktorý „paradoxne“ by fungoval lepšie s kratšou dĺžkou (jeden film). Veľmi dobrý Omar Sharif. Osobné hodnotenie: 77% (***) (21.4.2019)