Pravidla vášně

Pravidlá vášne

Komedie / Drama / Romantický / Thriller

USA / Německo, 2002, 102 min

• gilmore_girl

Nechapu, jak se necemu takovemu mohl James Van Der Beek propujcit! Je to skvely herec, ktery ma na vic, a kdyz jsem ho videla v zachodove scene, neverila jsem svym ocim... vazne si nemyslim, ze by nekomu zvratky a exkrementy prisly vtipne, takze nechapu, proc jsou skoro ve vsech filmech o teenagerech. Je to nechutne jako cely tenhle film! Ovsem plejada znamych hercu me trochu obmekcila a Pravidla tak o vlasek unikla odpadu!(29.3.2010)

• numi

Problém je, že člověk neví, jestli jde o vážně míněné drama a nebo o absurdní komedii. Pokud film totiž má stát na jakémsi pomezí mezi těmito žánry, pak se jedná o prachprostou ubohost. Na drama příliš absurdní a na komedii až příliš moralizující a přemýšlivé. Herci šokující - vážně jsem něco takového nečekal. Hlavně James Van Der Beek nám nějak "oddósnovatěl", ale i přesto se nezapře a sem tam hodí nějaký ten "roztomilý" ksichtík pro puberťačky. Jinak je sakra výrazný typ a kdyby se dostal pod takovku dobrého režiséra, tak by vážně mohl i něco dokázat. Samozřejmě oceňuju zajímavé pokusy o neotřelost v podobě zpáteček, zasavovaček, spojvaných záběrů a podobně, ale když se to dalo do kupy, tak to tak trochu vypadá jako v pokusné laboratoři. Chaos. Přesto je ten rámcový mejdan dosti povedená část filmu. Nejlepší je ovšem "návštěva Londýna". Za tu smekám. Jinak jde o přehnaně vypjatý, místy chaotický a přespříliš dlouhý film. [leden 2006](28.1.2006)

• dr.fish

Každý máme svou představu o svobodě a fajn stráveném čase. Nemám nic proti paření, masturbaci ani homosexuálům, ani v obráceném pořadí, ani napřeskáčku. Servírováno zábavnou formou to může být super. Taky jsem byl na kolejích a užili jsme taky spoustu legrace. Těm studentíkům z tohohle filmu to ale vůbec nezávidím. Někdo je špatně napsal, obsadil a zrežíroval. Nuda, nuda, šeď, šeď a ještě celkem vo hovně soudruhu Vráno...20%(19.8.2011)

Spíš 3,75* - za to, že se mi neotvírala kudla v kapse ani přes fakt, že je to film o problémkách ve vztazích dospívajících jedinců ( = jedno z největších zel). Teploušek byl mile krásný, pan profesor krásně chlípný a Vanderbýk chlípně nedawsonovský (Škopine?!) - tolik plusů najednou si zaslouží ocenění, leč tu čtvrtou už mi mé pozérské já prostě nedovolí.(11.11.2009)

„Žena mi utekla s mým asistentem. Všechny přednášky v tomto semestru se ruší.“ Pokaždé, když vidím tento film přemýšlím, jestli se mi víc líbí on, nebo literární předloha Breta Eastona Ellise. A nedocházím k jednoznačnému závěru. Kniha je lepší už jen dobou, v níž se odehrává, má to takový dnes už historický charakter, film je zasazen do současnosti, což mu trochu ubírá na zajímavosti a taky z knihy vybírá jen pár věcí. Na druhou stranu je ale sevřenější a ne tak mozaikovitý jako kniha, která mnohdy působí jako nahodile vytržené a hala bala seřazené stránky z deníků několika lidí. Příjemný u filmu je i trochu nezvyklý styl vyprávění a hra se střihem a najde se i pár opravdu výborných scén (ztráta panictví jedné z hlavních hrdinek, Shawnovo rozhodování z několika možností, co bude následující okamžiky dělat, úchvatná postava Dicka, dvě matky sjíždějící se prášky nebo dvě holky šňupající kokain přičemž jedna druhou odrazuje, aby se nezahazovala se Shawnem, protože je to dealer), ovšem i těch špatných (takřka jakýkoliv výstup zfetlého dealera nebo Paula). Nelze také samozřejmě opomenout Shannyn Sossamon a Jessicu Biel. 3,5*(3.10.2010)

• - Christina Ricci se vzdala role Lauren kvůli počáteční scéně znásilnění, která se jí zdála hrubá a urážlivá. Nahradila ji pak Shannyn Sossamon. (fandafilmov)

• - Scéna s párty "Konec světa" byla natočena dne 11. září 2001. (Zdroj: ČSFD.cz)