Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Polovina 80. let, Camden College, Nová Anglie. Chladnokrevný cynik Sean Bateman (James Van Der Beek) navenek působí jako mladík ze slušné, zazobané rodiny, ve skutečnosti však prodává drogy celé univerzitě a spí přibližně s polovinou její dívčí populace. Avšak - stejně jako všichni kolem - touží jenom po spolužačce Lauren Hyndeové (Shannyn Sossamon), která se rozhodla zachovat věrnost svému povrchnímu příteli Victorovi (Kip Pardue), i když by nepohrdla ani bisexuálním Paulem. Paul ovšem nedá dopustit na Seana, zatímco Victor nejvíc touží po penězích a snad i po Laře (Jessica Biel), která by si ráda podmanila Lauren. Naštěstí je tady ještě drogový dealer Rupert, který má jen jedinou lásku: peníze. Semestr mejdanů, podrazů a zvráceností je v plném proudu a vypadá to, že vztahy Seana a jeho kamarádů se ještě pořádně zapletou.

Satirický pohled na milostný mnohoúhelník prosycený drogami, chtíčem a zkažeností natočil Roger Avary, známý jako režisér černé komedie Zabít Zoe a osvědčený spolupracovník Quentina Tarantina - spolu s nímž získal Oscara za scénář kultovního morytátu Pulp Fiction - historky z podsvětí. Film byl natočen podle stejnojmenného románového bestselleru Breta Eastona Ellise - spisovatele, který před třemi lety inspiroval divácky mimořádně úspěšný thriller Americké psycho. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (160)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Vcelku zajímavý film, který se mi chvilkami zdál nechutný, perverzní, ale přesto i vtipný, s výbornou kamerou a slušnými hereckými výkony. Tvůrci si s kamerou vyhráli a tak se občas objeví i zajímavá scéna (např. spojení dvou záběrů v jeden aj). Film je ze života americké mládeže: sex, drogy, závist atd. A výběr skladeb se mi občas také nelíbilo. Soundtrack je skvělý také tam jsou nejlepší skladby filmu ale ve filmu jich zahraje hodně a plno se mi jich v daných scénách nelíbilo. ()

bouncer 

všechny recenze uživatele

Rogera Avaryho si vážím už od dob jeho spolupráce s Tarantinem a na tento jeho počin jsem se těšil a zklamaný jsem rozhodně nebyl! Velice originálně pojatý film, který přichází s netradičními postupy natáčení i sestavování příběhu. Prostředí vysokoškolských prostředí působí podmanivě, přestože je dosti jednotvárné. Problém nastává s příběhem, který je prakticky o ničem a je velice těžké říct, co jím autor chtěl říci - snad jen ukázat na ztroskotanost dnešní mládeže...Moc se mi líbily postavy, nádherně vykreslené a nedokonalé a všechny teenagerské hvězdičky v těchto netypických rolích. Celkově slušný snímek, který se jen tak nevidí a jistou skupinu lidí moc potěší :) ()

Reklama

LihO 

všechny recenze uživatele

Zaujímavé spracovanie, originálne použité pretáčanie dozadu. Sympatické obsadenie, hlavne dvojica Shannyn Sossamon + Jessica Biel. Bohužiaľ to malo stupídny scenár, dej sa nijak nevyvíjal, celé to bolo len o tom, kto koho miluje a prečo ho nikdy mať nebude... absolútne všetky postavy brali koks alebo húlili trávu a pri buzerantských scénach sa mi obracal žalúdok. ()

Aquarius 

všechny recenze uživatele

Ellisovu knihu som čítal a táto adaptácia dopadla veľmi dobre. Oveľa zaujímavejšie je však formálne spracovanie, hlavne splitscreen, ktorý sa na konci SPOJÍ DO JEDNÉHO ZÁBERU. Niečo také som ešte jakživ nevidel. Príbeh o emocionálne mŕtvych príslušníkoch vyššej strednej americkej vrstvy. Rules of Attraction majú imho slabinu v nepríliš presvedčivých hereckých výkonoch. Aj stupídny rozmaznaný idiot sa musí vedieť zahrať :-) ()

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Spíš 3,75* - za to, že se mi neotvírala kudla v kapse ani přes fakt, že je to film o problémkách ve vztazích dospívajících jedinců ( = jedno z největších zel). Teploušek byl mile krásný, pan profesor krásně chlípný a Vanderbýk chlípně nedawsonovský (Škopine?!) - tolik plusů najednou si zaslouží ocenění, leč tu čtvrtou už mi mé pozérské já prostě nedovolí. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (4)

  • Scéna s párty "Konec světa" byla natočena dne 11. září 2001. (ČSFD)

Související novinky

Sinister se vrací

Sinister se vrací

17.08.2014

První Sinister byl před třemi lety velký hororový úspěch. Film s rozpočtem 3 mil. dolarů utržil z amerických kin milionů téměř padesát a pokračování tak bylo jen otázkou času. To je odklepnuto již… (více)

Reklama

Reklama