poster

Pravidla vášně

 • USA

  Rules of Attraction, The

 • Německo

  Regeln des Spiels, Die

 • Slovensko

  Pravidlá vášne

Komedie / Drama / Romantický / Thriller

USA / Německo, 2002, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hirnlego
  ***

  Spíš 3,75* - za to, že se mi neotvírala kudla v kapse ani přes fakt, že je to film o problémkách ve vztazích dospívajících jedinců ( = jedno z největších zel). Teploušek byl mile krásný, pan profesor krásně chlípný a Vanderbýk chlípně nedawsonovský (Škopine?!) - tolik plusů najednou si zaslouží ocenění, leč tu čtvrtou už mi mé pozérské já prostě nedovolí.(11.11.2009)

 • Hrabka
  ****

  Ten film nestojí za moc, ale neumím si vysvětlit, čím to je, že se k němu po určité odmlce vždy vracím a pouštím si ho znovu a znovu. Těším se na něj, protože je to příběh ze života vysokoškoláků, mezi něž se také řadím. Těším se na něj, protože je nabitý mnoha různými postavami a jejich odlišnými příhodami. Těším se na něj, protože je prostě a jednoduše zajímavý. To si aspoň myslím, když už zapomenu, co se tam všechno odehrálo, když jsem to viděl před půl rokem naposledy. Když na to pak koukám, tak nejsem ani zdaleka tak spokojen, jak jsem očekával, že budu než jsem si film pustil. Ty nehorázné prasárny mi pak lezou krkem, některé postavy bych zase nejradši odstřelil. Je jasné, že film má kouzlo, přestože není ani zdaleka nijak výjimečný. Ještě nutno podotknout, že některé scény, jsou natočeny opravdu mistrně a hlavně poutavě (např. zpomalené záběry nebo rychlé střihové pasáže). 70%(8.1.2008)

 • Silas
  ****

  Ellis chtěl ze své knihy zřejmě udělat výpovědní generační román, avšak jazykovými prostředky a dějovou roztříštěností se mu to v mých očích nepovedlo - po 150 stranách jsem ji odložil. Film vítězí nad knihou (paradoxně celkem věrně se jí drží) právě ve své kompaktnosti, i když stále vypráví děj z různých pohledů. Neotřelým vizuálním přístupem zkrášluje pochmurný a drsný studentský život a příjemným castingem jej přibližuje tomu našemu. Ke konci je naprosto neuvěřitelně hypnotická pětiminutová pasáž o výletu Victora po Evropě, to se jen tak nevidí...(6.8.2008)

 • BoPo
  **

  Prvých desať minút naznačovalo, že budem svedkom niečoho originálneho a zaujímavého. Avšak toto potešenie mi dlho nevydržalo. Nie je to tuctová záležitosť, to nie. No okrem krásky menom Jessica Biel v spodnom prádle a niektorých momentov pohybujúcich sa nad hranicou priemernosti, som nedostal nič čo by dosiahlo úroveň skvelého začiatku.(24.1.2011)

 • klerik
  ***

  Avary je šialenec. Tentoraz svoj prístup k filmu slušne spojil s obsahom. Nie je to však taký kontroverzný film, aký by ste očakávali (autor predlohy Bret Easton Ellis). Na rozdiel od filmov Larryho Clarka (napr. ŠIKANA) je toto akési poctivejšie a prijateľnejšie, aj keď tu chýbajú silnejšie momenty i postavy (potenciál tu však rozhodne bol). Výpoveď mladej generácie ostala na pol ceste, ale pritom sa, hlavne vďaka režisérovi, nejedná o zlý film...(25.2.2011)

 • - Scéna s párty "Konec světa" byla natočena dne 11. září 2001. (Elwanelyn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace