Pravidla vášně

Die Regeln des Spiels

Pravidlá vášne

Komedie / Drama / Romantický / Thriller

USA / Německo, 2002, 102 min

Rogera Avaryho si vážím už od dob jeho spolupráce s Tarantinem a na tento jeho počin jsem se těšil a zklamaný jsem rozhodně nebyl! Velice originálně pojatý film, který přichází s netradičními postupy natáčení i sestavování příběhu. Prostředí vysokoškolských prostředí působí podmanivě, přestože je dosti jednotvárné. Problém nastává s příběhem, který je prakticky o ničem a je velice těžké říct, co jím autor chtěl říci - snad jen ukázat na ztroskotanost dnešní mládeže...Moc se mi líbily postavy, nádherně vykreslené a nedokonalé a všechny teenagerské hvězdičky v těchto netypických rolích. Celkově slušný snímek, který se jen tak nevidí a jistou skupinu lidí moc potěší :)(27.2.2004)

Film o lásce na vysoké..bez lásky a bez vysoké. :) James van der Beek dokazuje, že umí hrát i někoho jiného, než usměvavého Dawsona. Během filmu jsem se vůbec nenudil, ale vlastně mě ani nijak zvlášť nenadchl. "I think you're a rich motherfucking motherfucker who owes me a fucking fuckload of motherfuckin' cash, that's what I think, you rich motherfuckin' motherfucker. You want some blow, motherfucker? You bring me my motherfuckin' cash, motherfucker! Fuck you!"(5.11.2006)

• Malarkey

Vcelku zajímavý film, který se mi chvilkami zdál nechutný, perverzní, ale přesto i vtipný, s výbornou kamerou a slušnými hereckými výkony. Tvůrci si s kamerou vyhráli a tak se občas objeví i zajímavá scéna (např. spojení dvou záběrů v jeden aj). Film je ze života americké mládeže: sex, drogy, závist atd. A výběr skladeb se mi občas také nelíbilo. Soundtrack je skvělý také tam jsou nejlepší skladby filmu ale ve filmu jich zahraje hodně a plno se mi jich v daných scénách nelíbilo.(22.7.2006)

Takřka ojedinělý příklad filmu, který si hraje na něco víc, než čím ve skutečnosti je, ale přesto stále zůstává vcelku poměrně dobrým a hlavně zábavným snímkem... Avary se zde snaží dělat snad vše (pěkné a neotřelé hrátky s formou, amorální hrdinové v divácky atraktivních situacích apod.) proto, aby nikoho nenudil a naštěstí mu to většinou vychází. 70 %(3.8.2006)

Příběh je docela zívačka a zřejmě si neoblíbíte žádnou z postav. Je to klasický film o zvrácené prachaté mládeži na vysoké, ale bez klišovité romantiky a očekávatelného konce. Zpracování a styl filmu je ale svěží a dodává oproti předloze nadsázku a něco na způsob černého humoru, takže se to dalo přežít. Z herců mě extrémně pobavil Ian Somerhalder, jinak vše v očekávatelných mezích.(1.12.2010)

• - Scéna s párty "Konec světa" byla natočena dne 11. září 2001. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Christina Ricci se vzdala role Lauren kvůli počáteční scéně znásilnění, která se jí zdála hrubá a urážlivá. Nahradila ji pak Shannyn Sossamon. (fandafilmov)