Polovina 80. let, Camden College, Nová Anglie. Chladnokrevný cynik Sean Bateman (James Van Der Beek) navenek působí jako mladík ze slušné, zazobané rodiny, ve skutečnosti však prodává drogy celé univerzitě a spí přibližně s polovinou její dívčí populace. Avšak - stejně jako všichni kolem - touží jenom po spolužačce Lauren Hyndeové (Shannyn Sossamon), která se rozhodla zachovat věrnost svému povrchnímu příteli Victorovi (Kip Pardue), i když by nepohrdla ani bisexuálním Paulem. Paul ovšem nedá dopustit na Seana, zatímco Victor nejvíc touží po penězích a snad i po Laře (Jessica Biel), která by si ráda podmanila Lauren. Naštěstí je tady ještě drogový dealer Rupert, který má jen jedinou lásku: peníze. Semestr mejdanů, podrazů a zvráceností je v plném proudu a vypadá to, že vztahy Seana a jeho kamarádů se ještě pořádně zapletou.

Satirický pohled na milostný mnohoúhelník prosycený drogami, chtíčem a zkažeností natočil Roger Avary, známý jako režisér černé komedie Zabít Zoe a osvědčený spolupracovník Quentina Tarantina - spolu s nímž získal Oscara za scénář kultovního morytátu Pulp Fiction - historky z podsvětí. Film byl natočen podle stejnojmenného románového bestselleru Breta Eastona Ellise - spisovatele, který před třemi lety inspiroval divácky mimořádně úspěšný thriller Americké psycho. (oficiální text distributora)

oasismanik

Čakal som dalšiu stupídnu teen komédiu, dostal som film bez zábran, plný originálnych nápadov, geniálnej hudby a skvelých hereckých výkonov / napriek tomu Ian Somerhalder, teraz známy hlavne z Lost, jasne dominuje/. Subjektívnych 5 hviezdičiek. PS: najlepšia časť filmu je europsky zostrih, proste geniálne... ()

jafuska

ajaj tak tohle se nějak nepovedlo, ne? asi jsem už opravdu odrostla od filmů typů kde je důležité kdo se s kým vyspí kdo ne , a proč to tak má být, nevadilo mi, že se to točilo po zpátku, ale dějově docela slabé, ale někomu se to může třeba líbit, ale nejspíš já u tohoto filmu jako divák nebudu ()

Zadri

A to jsem jako měl tvůrcům uvěřit, že ve světě univerzitních studentů, kde laťku morálky nastavují dekadentní profesoři a nihilističtí studenti, nemůže vzniknout žádný hlubší láskyplný vztah. Pokud tomu tak je nebo může být, byla by to škoda. Naštěstí jsem jim to moc nevěřil. ()

jasa

Váhám mezi ** a **** hvězdami. Buď jsem ten film docela nepochopil, nebo skoro pochopil. A po přečtení pár hodnocení od jiných uživatelů zřejmě nejsem sám.... ()

elishia

Dawsonuv svet pro neslusnaky a na kokainu... Jeden z filmu, na ktere clovek musi mit urcity vek, aby jej docenil naplno. ()

spookee

Rádoby hluboký film, rozbor dospívajících duší, který láká na otevřený sex, drogy, známé krásné tvářičky a ... dál prázdno. Film neurazí, většinu vyspělé populace ani nenadchne. Rychle vyšumí a za pět minut nebudete vědět, že jste ho viděli. Pokud jste ovšem jeho cílová skupina, diváci lační sexu, vulgaritek, drog, primitivního humoru a rádoby milostného dramatu, bude to váš film numero uno! ()

Bilynigga

V tomhle filmu fetovali všichni... Studenti, učitel, aristokratické matky... myslím, že i tomu psovi sypali do žrádla koks. Podřezávací žiletkové scény mi dělaly zle. Počáteční scéna byla tak nechutná, že mě nic takového nikdy ani nenapadlo. Líbil se mi konec: 1. ukázal to, že ať si člověk vysní cokoli, realita bude stejně úplně jinde 2. byl to konec a to znamená, že to skončilo a to se mi taky líbilo... ()

TesterX

Film nemající konec, ani začátek. Téměř dvouhodinová stopáž nabídne více či méně zajímavé střípky různorodých postav, které jsou vzájemně mezi sebou provázané, ačkoliv tomu zpočátku nic moc nenasvědčuje. Žádné další Pulp Fiction ani Go se nekoná, chybí tomu zajímavější scénář, ale postava Batemana - výborně podaná Van Der Beekem alias Dawsonem - to zachraňuje + několik opravdu povedených scén (nejlepší část je ta s Viktorovým rychloprůřezem z cesty po Evropě). ()

veverysiak

Pestrý šalát uletených, ale úhľadne nakrájaných scénok, plný bizarných postavičiek, na začiatku ma jeho chuť naľakala, lebo som si myslel, že koštujem ďalšiu bezduchú študentskú prcaninu, našťastie som to začal veľmi rýchlo preciťovaž, je fakt, že som sa skoro vôbec nezasmial, takže tá komédia mala byť až ďaleko vzadu, ale vzal ma strih scén, nie síce originálna, ale citlivo použitá a veľmi pôsobivá račia kamera a slušné herecké výkony, takže 65%. ()

Ellush

Co to bylo? Romantická komedie o tom, jak se dva pro sebe vyvolení nemůžou dát dohromady? Nebo snad alternativa "prciček", aneb jak o to konečně přijít? Nebo to bylo drama ukazující zkaženou morálku dealera? Nevím, špatné to nebylo, ale trochu zmatek... ()

cici24

No, abych pravdu řekl, takových filmů je a bude...jediný za zmínku stojí výkon Beeka v roli tvrďáka. neříkám, že by to dobře hrál, ale změnil aspoň roli... ()

da_silva

Film o ničem. Film, kterej nedává smysl. Film, kterej se tak strašně moc snaží bejt cool a drsnej až je to k smíchu (viz dealer Clifton Collins). A přesto hodně nudnej film. A s hudbou, která mě dvě třetiny filmu vyloženě lezla na nervy. Sem tam se objeví nějaký slušný režijní nápad a Ian Somehalder je fakt dobrej, ale jinak je tenhle film ztráta času. ()

Phlame

Zpočátku zaujme zjevně propracovaná psychologie postav, aby o pár okamžiků později zapadla ve slabém, ničím nezajímavém příběhu se všemi kontroverzními tématy zahrnujícími homosexualitu, drogy, sex a podobně. Ačkoliv mám rád odvážné filmy, u tohoto jsem postrádal jakoukoliv zábavu a poutavost. Začátek a asi poslední pětina dobrá, ale stať v podstatě o ničem, pár silnějších chvilek z hlediska scénáře by se našlo - některé monology mají myšlenku a u Viktorova vyprávění o cestách po Evropě jsem se i pousmál, toť vše o čem stoji za to mluvit, zbytek filmu je docela nudný. //50%. Potenciál končí u postav a jejich obsazení, dále se už žádná sláva nekoná, celkově za tři.// ()

denyny

Tenhle film asi každý nezkousne, ale mě chytl a už nepustil. Stejně jako šílený pohled Van Der Beeka, který mě svým psychopatem uchvátil a dokázal, že něco umí a není jen přeslazeným Dawsonem s bolavým srdíčkem. Nedokážu vysvětlit čím, ale ten film mě prostě nadchl na první dobrou a ani druhý, třetí a xtý shlédnutí s tím nic neudělalo. Naopak miluji ho víc a víc. Ta syrovost, která z filmu čiší, mi nedala spát a já ho chtě nechtě musela zařadit do své topky. A i když jsem viděla několik dalších velmi dobrých filmů, milejších, s propracovanějším příběhem a zápletkou, žádný ho nedokázal odsunout. Je to zkrátka taková moje srdcovka, ale chápu, že ne všichni si k němu najdou cestu. ()

Fajolo

Nočná mora všetkých konzervatívnych amerických rodičov, ktorí majú svoje dietky na niektorej skazenej a diabolským liberalizmom nasiaknutej univerzite. Stačí, aby im potomok 2x po sebe nedvihol telefón a im sa potom v noci sníva dej tohto filmu. Zobúdzajú sa celí spotení a zrelí na psychiatra. ()

Mangano

"The Rules of Attraction" je ten typ filmu, jehož prostřednictvím se autor - typický vypatlaný sebestředný blbeček s komplexem méněcennosti - snaží dokázat ostatním a hlavně taky sám sobě, jak neskutečně je geniální, kreativní a nekonvenční umělec bouřící se pěkně po Bukowskiho stylu vůči celé rádoby upjaté, šedé, "fašistické" společnosti plné pravidel, norem a zákonů. Póza jako prase! Film není nic jiného než sonda do představivosti nadrženého hormonka, jehož omezenost bloumá mezi vlastní myslí vystavěnými mantinely zhmotněnými v podobě sexu, chtíče, strašáka smrti a drog. Nikterak jinak Avary nedokáže přemýšlet. To, co je pro něj nedosažitelné, nepředstavitelné, tam někde dál za tím jeho světem, dál, tam za těmi hranicemi - to už nevidí, nechce vidět, ohrožuje ho to, bourá mu to tu jeho roličku, kterou hraje a tak dělá, že to tam není, neexistuje to. Tímhle filmem se snaží přesvědčit ostatní, že má pravdu, ža jen jeho verze světa je ta jediná možná, přitom o fenoménech typu: neopětovaná láska, závislost na něčem/někom, prohra, kapitulace, sebepřijetí nebo sebekontrola a tak dále - neví absolutně nic. Líbilo se mi naopak ale vykreslení gay sexuality v podobě jakéhosi nahodilého bianco šeku. S tím bych i souhlasil. Hodíte podpis a pak už jen čekáte, kdo si jej prostě nechá vyplatit. Částka při tom zůstává irelevantní. Šaškárna s časem mě pak spíš nudila, herecká stránka jakžtakž ušla - Ian Somerhalder dominuje. Soundtrack až na jednu výjimku slabý a nevýrazný. Humor nulový. ()

Xylobalsam

Hodně zajímavý snímek, mám z něj rozporuplné pocity. Na jednu stranu působí jako další z laciných béček s pár zajímavými efekty, ale na druhou stranu vás poměrně solidně přitahuje, až si začnete říkat, že je to "kurva dobrej film." ()

najki

bol by odpad, hviezdicka je len za tych par napadov rezisera. ok, takto ziju americke povacsinou bohate decka, sukaju a snupaju, ale preco mam o tom pozerat film? ziadna myslienka, ziadna pointa. brrrr ()

Chapi

Aspon už viem odkial bola ukradnuta reklama na 7days za 60 sekund...:o)) Len neviem prečo je v popise hovorene o "polovine 80. let" (vydanie knihy) ked sa film odohrava v pritomnosti času natačania snimky....a vlastne oficialny tex distributora je na h...o. Vnimal som to trošku inak. ()

Sinister se vrací

Sinister se vrací