Bílá masajka

• Německo Die weisse Massai (více)

Na konci dovolené v Keni se Carola (Nina Hoss) setká s Lemalianem (Jacky Ido), válečníkem z kmene Samburu, který se svými zbraněmi a v tradičním kmenovém obleku působí strhujícím dojmem. Fascinovaná Carola se do něj bláznivě zamiluje, což má fatální důsledky. Impulzivně zruší zpáteční let a svého přítele (Janek Rieke) pošle domů samotného. V Keni se pak pustí do hledání Lemaliana. Po zničující cestě africkou divočinou potká v Maralalu Elisabeth (Katja Flint), s níž se spřátelí. Ve městě pak konečně najde také svého Lemaliana a následuje jej do jeho vesnice Barsaloi. Carola se rozhodne zapomenout na svůj předešlý život ve Švýcarsku a s obrovskou energií se snaží překonat všechny překážky odlišné civilizace a začít v Africe nový život. To, co považovala za největší lásku ve svém životě, se však změní v utrpení - v dobrodružství mezi nebem a peklem, v jehož průběhu si sáhne až na dno sil. Film Bílá Masajka režisérky Hermine Huntgeburth (Das Trio) podle stejnojmenného bestselleru Corinne Hofmann vznikal přímo v keňských reáliích. Snímek vypráví skutečný příběh mladé ženy, která se snaží zdolat bezpočet překážek zvláštní a neznámé kultury, aby mohla dát průchod své životní lásce.

Dobrodružství, které Bílou Masajku provedlo rájem i peklem, trvalo čtyři roky. Odvážná a rozhodná žena, hrdý válečník a nádherný milostný příběh, odehrávající se ve strhujícím africkém prostředí - to byly ingredience, které knize napomohly k jejímu mezinárodnímu úspěchu. Byla přeložena do 16 jazyků a prodalo se jí více než 4 miliony výtisků. V České republice se kniha stala také velmi úspěšnou a prodalo se 20 000 výtisků. Film Bílá Masajka bude promítán také v rámci MFF v Karlových Varech, za účasti JACKY IDO, který hrál Lemaliana. (oficiální text distributora)

Alf

překvapivě slušné, pokus o soužití dvou zcela odlišných kultur nevyšlo, nemyslím si ale, že by to bylo převážně a už vůbec ne vyhradně vinou Masajů... ()

dehlie

láska robí divy. vzdať sa života v civilizovanej krajine a odísť žiť k nejakému negramotnému křovákovi, ktorí povie 2 vety za deň. sa priznám, že asi neviem čo je to láska... ()

mira007

Další německý film, který působí hrozně sterilně a diváka moc nevtáhne, ale o to víc je celkem jednoduše televizní formou ukázán tvrdý střet rozdílných kultur. Pozitiva jsou celkem jasná : 1) námět - šílenost, kdy evropanka v minutě začne žít někde uprostřed Afriky v nějakémm kmenu jako bílá masařka 2) střet kultur 3) Keňa - celkem oku lahodící cestopis 4) odvážná erotika v menším množství ()

(Z)denny

Láska je krásná, láska je slepá, láska je krutá.. Kdo nevěří, tak ať se zamiluje a uvidí. A kdo tvrdí, že to ještě neviděl, tak ten se asi ještě nikdy nezamiloval.. ()

Vierunka

Film zdaleka nedosahuje kvalit své strhující předlohy, kterou jsem zhltla několikrát a spolu s dalšími třemi pokračováními patří k mému oblíbenému čtení. Kniha podle skutečných zážitků Corinne Hofmann je záživná, napínavá, plná emocí a zvratů. Až na několik málo silných momentů mi tohle všechno ve filmu chybělo. V knize jsem se do hrdinky vžila okamžitě, ve filmu to tak jednoduché nebylo. Díky snímku jsem se však na chvíli přenesla do nádherné drsné milované Keni, kterou jsem párkrát navštívila, a těším se, že se tam ještě vrátím. Z lásky k předloze a z lásky ke Keni dávám **** .) ()

Zeek

Keňa je mým oblíbeným místem, kam bych se chtěl jednou podívat, tak jsem musel shlédnout tento film. Příběh je moc hezký, ale ta dívka je opravdu hloupoučká. Knihu jsem nečetl, takže nemůžu srovnávat. Jsem rád, že jsem film viděl, ale co se prostředí týče, je lepší se podívat na pořádný dokument, ale to nebyl důvod proč jsem se díval. Jinak chovaní dívky mě docela vytáčelo, vím že to byla láska a tak, ale jestli si myslela, že změní masaje atd. No trošku naivní a hloupé chování, ale to jsem už říkal. I když ty dvě hodiny utekly docela rychle, tak příběh mohl být kratší nebo se v něm mohlo objevit více. Na druhou stranu je to příběh zajímavý, když už nic. Moje hodnocení: 65% ()

Candida

Knihu jsem nečetla a po shlédnutí filmu (přesněji pouze začátku) ji ani číst nebudu... byla jsem zvědavá, co způsobilo, že bílá turistka tak náhle zatouží zůstat v Africe - a důvod, který mi předložil ten film, mne hodně zklamal...Pravda, sex může mít obrovskou přitažlivost, ale tak,jak to bylo ukázáno ve filmu - tak snad jen pro ženu hodně, HODNĚ v sexu strádající! Nebetyčnou nudu mi nenahradily ani reálie, pro mne,která jsem nikdy v Africe nebyla, exotické! ()

adriane9

Tohle je prostě příběh, který fakt píše sám život. Udělala bych všechno přesně jako ona.. chápu tyhle šílený ukvapený rozhodnutí..protože vždycky budu litovat toho co jsem udělala než toho, že jsem neudělala nic. Opravdu povedené drama, v neposlední řadě moc krásnej chlap o kterýho by nejedna milovnice odlišných kultur zabojovala a naprosto pochopitelný konec.. ()

Bozvav

Hezky udělaný příběh o tom, jak se jedna evropská kachna rozhodla, že si vezme Samburského válečníka a budou šťastni až do smrti. A ejhle, ono to nevyšlo. Už v knize mne fascinovala její obrovská naivita a entuziasmus, nicméně dlouho jí to nevydrželo. Jako zkušenost dobrý, vyvázla ještě v pohodě. Film je svižný a nenudí. Hlavní hrdina fešák. Pokud bych ale měla trávit svůj život v takové chatrči, v horku a bez wc, tak se raději bodnu nožem do hlavy.70%. ()

strikeman

Jelikož při vyřčení zaklínadla "německý romantický film" člověk nemůže čekat nic jiného, než sádrového trpaslíka před puntičkářsky uklizeným domem s razicí zelenou omítkou, byl jsem vlastně mile překvapen:-) PS: okolnosti, díky nimž jsem se na film rozhodl vůbec podívat, nechám tentokrát obestřeny tajemstvím;-) ()

merigieren

Tento film doprovázejí lživé líbivé řečičky. Masajové nežijí minulostí ani budoucností, proto si asi potrpí na staré nesmyslné zvyky. Tento film působí jako nepovedená sonda do neřestí Afrického kontinentu, v dokumentárním filmu by to bylo inteligentněji popsáno. Další krásnou ukázkou, je líbivá větička, že se niky neohlížejí za místy, která opouštějí, pokochání se krajinou na kopci odkud přilezli už jim nevadilo. Pak také nesmyslné propojení "češtiny" a původního jazyka obyvatel, neumím si představit, že by si děti na ulici spolu povídali anglicky, nebo vesnické babky jedoucí autobusem. Krom snižujícího zážitku pro diváka, který neumí anglicky, to vypadá divně. Ani v ČR by si anglicky tak nepokecala. Ale budiž, jen by mě zajímalo jak se anglicky naučí domorodý válečník, bez schopnosti číst. Jinak děj vypadá asi takto, žena se podívá na černocha, asi se zamiluje, pak sex, netečnost, ona ho učí sex, netečnost, milování, netečnost, odpor, uraženost stále dokola, až jí to dojde a odjede zpátky do Švycarska. Jde o dvouhodinovou nudu. ()

Wargoo

Už len samotný námet bol predzvesťou toho, že to asi nedopadne dobre. Neviem, ale mám taký vnútorný pocit, že každá beloška, ktorú dokáže opantať "svojou charizmou, vnútornou krásou" nejaky exotický (mysli počerný) gentleman ((či už zabalený do turbana, alebo tancujúci v afrike okolo ohňa)), nakoniec skončí s hlavou v smútku. Či už kvôli únosu dieťaťa samotným otcom, alebo ako na potvoru sa z milého a romantického manžela stane tyran a despota. A niekedy k tomu ešte aj s prehnanými žiarlivostnými maniermi. Toto nebol vyslovene zlý film, ale nebol to ani novátorský počin s prekvapivým koncom. Nejak sa človek postupne dopracuje k záverečným titulkám, a ďakuje, že nemusí od nikoho utekať a nariekať... 2,5* a 49,923% ()

farfalino

Nadešel čas na červenou knihovnu: Surová atmosféra života v Africe, a utvrzení , že bych tam nevydržel ani týden , To co neřekli dialogy , řekl obraz a toho tady bylo až moc. Až na trapně zahrané výpady masaje na masajku , co se týče jejího " milence", jsem byl s filmem spokojenej.Žena, která se řídíla srdcem a rozum byl odstaven na vedlejší kolej, potvrzuje , že láska je silnější než cokoli na světě a kvůli ní jsme schopni dělat věci nevysvětitelné, zříct se všeho a jet na kraj světa. Ono ale na konec až to všechno přejde, se ta žárovka v hlavě předse jenom rozsvítí a pak je už pozdě. Můj názor na smíšená manželství co se týče kultury a náboženství je pořád stejný -80 %buď to skončí rozvodem, nebo únosem dětí do země otce. P.S.No a pak mě jěště napadlo co by dělala naše Bíla Masajka, kdyby tam zůstala a její dcerka by v 15 letech musela být obřezána. To by koukala.P.S. Holky co takhle oslava 15 narozenin v masajské vesnici? ()

Yomega

Strašně dlouhé, nezábavné a prázdné…Věřím, že látka je kvalitní, ale asi by si to zasloužilo talentovanější tvůrčí tým a hlavně režii. V mém případě hodně dlouhých 130 minut. ()

ex.it

Film sám o sobě se trochu táhne a místy je i nudný, ale naproti tomu jsou v něm hrozně silné momenty, které mám v hlavě ještě teď, po delší době od shlídnutí. Příběh se ze začátku jeví jako z pohádky, ale pak pohádkou být přestává a mísí se s realitou, před kterou je těžké utéct. Ve výsledku moc hezký film. ()

Luczynkaaa

Do včerejška jsem nevěděla, že film Bílá masajka existuje. Ale jelikož jsem četla knihu, která mě zaujala, stáhla jsem i film. Z některých scén jsem měla opravdu husí kůži, ale jinak to žádný zázrak nebyl. Hodnotím to jako průměrný film, který mi stačí vidět jednou a dost:) 3* ()