Most do země Terabithia

• USA Bridge to Terabithia (více)

Film je adaptací stejnojmenného celosvětově úspěšného bestselleru Katherine Patersonové koprodukovaný dvěma předními filmovými studii Walt Disney Pictures a Walden Media, která se nedávno podepsala pod kinohitem Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Dva hlavní představitelé, Jess a Leslie, vytvoří imaginární království Terabithia, plné kouzelných bytostí, v kterém se stanou králem a královnou. (SPI Film)

Tuniak DF

Film o detskej fantázii, ktorá by nemala byť podceňovaná... film trocha priomínajúci niečo medzi Neverland a Faunov Labyrint, mňa osobne však viac oslovil čo po myšlienkovej stránke. Detský herci dobrý, T1000 ma milo prekvapil ;-). Čo som nečakal bol trocha drsný zlom filmu, ktorý tu však patril a bol dôležitý, inak by tak nepôsobil. 8,5/10 ()

Borecz

Musím přiznat, že tohle jsem nečekal. Očekával jsem "klasickou" pohádku s množstvím roztodivných magických stvoření, fantasy světem, úhlavním záporňákem a dvěma dětskými hlavními hrdiny. Krom posledního se mi nic z toho nedostalo. Zpočátku se zdálo, že namísto toho dostanu příjemný příběh o dvou ousiderech, kteří si navzájem porozumí. Ovšem někdy ve dvou třetinách filmu dochází k (pro mě) poměrně neočekávanému zvratu, který dodává příběhu nevídanou sílu a divákovi značné množství emocí. A právě díky tomu v člověku tento film něco zanechá, toho si cením. ()

Mykhaluu

Spíše než fantasy, jedná se o film o fantazii. Musí to být fajn knížka, podle které je to natočeno. Prostředí odporně přitroublých spolužáků a touha po otcově přítomnosti se v kombinaci s tak fajn šílenou sousedkou mohou vskutku pěkně ventilovat. Tam za mostem do Terabithie. Fajn, že tam vzal svou sestru - úžasný závěr. A jsem taky rád, že Terminátor 2 se usadil a má rodinu! ;-) ()

Martix

Velmi příjemná podívaná s vysokým emociálním prožitkem, na který budu jistě dlouho vzpomínat. Ten film mě neohromil jen svým překrásným příběhem, ale také vinikající hudbou a mladou hereckou dvojicí, která dokonale ukázala, jak má vypadat přátelství až za hrob... ()

FandaHoffman

Chvilku mě to svým blboučkým příběhem až uráží, ale za 10 minut se to zase vyrovnává ve chvílých rodinných dramat. Jinak si myslím že ej to mezi pohádkovými fantasy filmy docela skvost protože se tam stalo něco nečekanýho, co bych v dětskym filmu moc nečekal. Nechci tu spoilerovat. :D 5/10 ()

Vykuk

Zvláštně příjemný film a něco co jsem vůbec nečekal, myslel jsem že to bude blbost pro děcka a ono mě to dohnalo až k slzám, které nešli zastavit a tomu říkám zážitek z filmu. Skvělé dětské herecké výkony. Vynechal bych těch pár počítačových triků (snad poslední scénu před koncem bych nechal, měla své kouzlo) a bylo by to dokonalé. ()

johny95 odpad!

Keď už chcete točiť fantasy, natočte fantasy. Inak z toho výjde podobná nepozerateľná zlátanina ako toto. ()

WolfIssen

Skvělá volba obsazení velice sympatických dvou hlavních postav a taky moment překvapení v podobě smrti Leslie. Mám rád dětské dobrodružné filmy a tento rozhodně mile překvapil. ()

Pitryx

No, mám pocit, že předpubertální děti, kterým je snímek jednoznačně určen, musel y po první půlhodině čiročiré nudy kvapně opustit kino, nebo znechuceně vypnout přehrávač. Chybu učinily, protože teprve pak, a to zas učinili chybu autoři, se to teprve začne vlastně rozvíjet. Hlemýždím tempem, ale začne. Za děj tedy houf a houf mínusů. Ovšem pak na druhou stranu, dobře hrající dětští herci, hlavně malá sestřička hlavního hrdiny, se snažili. Plusy také za krásnou paní učitelku, za hudbu a pak i za efekty. Vztah učitelka, žák mi přišel ve filmu zbytečný, stejně jako ta smrt. Pak se ze zbytku filmu zbytečně stává slzopudný doják. 201310198623/0000 ()

jm.angelo

Neuvěřitelně příjemný film plný (nejen) dětské fantazie, barev, úsměvů a odhodlání. Je manifestací všech snílků. :) ()

Emjecko

Co je pro Jess a Leslieho most do Terabithie, může být pro diváka dost dobře nakouknutí pod pokličku fungování dětské představivosti v celé její kráse. Narozdíl třeba od Narnie je tady však konfrontována s realitou všedního dne, ale je to právě ta skutečnost, že jsou věci takové, jaké jsou, která podněcuje nejen dětskou fantasii k vytvoření jiného, lepšího a zábavnějšího světa. Stavění vzdušných zámků se však v opravdovém životě jen výjimečně promítne a když, tak většinou negativně, což Most do země Terabithia dokáže poměrně nevybíravým uzemněním, které vrátí nejednoho snílka nohama zpátky na zem. Přesto v závěru nezapomene připomenout kouzlo fantastických světů, které můžou a měly by být součástí našich smrtelných životů úplně stejně jako pevná půda pod nohama. ()

Jason69

Tohle je přesně ten typ filmu, který ve vás něco vyvolá, emoce, vzpomínky, alespoň tedy ve mě. Nejde primárně o žádné fantasy, ale o dětskou fantazii a představivost. Přesně toto hraní si v přírodě, stavění doměčků a představování si různých věcí jsem zažil i já, a možná proto to na mě takto zapůsobilo a připomnělo mi ty bezstarostná dětská léta. Všechno však vždycky nekončí šťastně a dějový zvrat ve filmu dává příběhu další dávku emocí, ze které už ukápne i nějaká ta slza. 90% ()

kubilov

Hm, rodinná fantasy říznutá dobrodružným dramatem, no s bohom, tak daj. Ze začátku to vypadá jako srdcervoucí příběh o chudé rodině, která nemá ani na to, aby svému synovi koupila normální boty, a tak mu musí předat své ochozené boty jedna z jeho čtyř sester (evidentně nemají ani na kondomy), jenže to se změní s příchodem podobně divné malé holky, která našeho strašně moc sympatického a skvěle hrajícího malého hrdinu předběhne v prestižním školním běžeckém závodě. Navzdory tomu se ale naši dva krásní hrdinové spřátelí a začnou užívat tvrdé návykové látky. Mám silné podezření buď na Lysohlávky, anebo na LSD, díky čemuž začnou vidět v lese za potokem různá stvoření, které se je vesměs snaží nějakým způsobem ohrozit. Mezi svými tripy do Terabithie nebo co, se však musí potýkat s nepříjemným gangem školních škodičů, kteří naše dva milované hrdiny různým způsobem šikanují. Vysmívají se jim, mlátí je, umazávají je "jídlem", vybírají od nich peníze za možnost jít na záchod, etc. To se ale také změní, potom co se jedno z dětí houbama / LSD předávkuje, se najednou začnou všichni okolo chovat mile a jsou na našeho hrdinu hodní, což je přeci krásné, není-liž pravda? V samém závěru pak náš úžasný hrdina a skvělý herec Josh Hutcherson po svém ekologickém prohřešku se znečištěním lesního potoka naposledy vezme do své trippy země Terabithia, kde jsou jako mávnutím kouzelného proutku najednou všichni strašně milí a přijmou ho dokonce za krále. Druhý díl nikdy nevznikl a ani nevznikne, protože Gabor Csupo jen nechtěl být nelida, a tak vystřihl poslední scénu, kdy našeho hrdinu našli ve svém zablešeném pokoji celého od zvratek a bez pulsu.. kdo by to byl řekl, že se také předávkoval. Inu, drogy nejsou pro každého, pro malé krásné děti pak už vůbec ne. Fakt mě sere, že se tu objevil T-1000, New Girl a že Josh Hutcherson za to nedostal Oscara. ()

subic

Hezký tak trochu fantasy dobrodrůžo příběh pro malé i velké kluky a holky. Nejsem tak úplně odvázaný z filmových podob Pána prcstenů a Letopisů Narnie apod., ale tohle má min. stejnou úroveň. ()

Katte

Představivost nemá hranic a dětská představivost má daleko větší sílu, něž 10 dospělých dohromady. Každý z nás však může mít otevřenou mysl a opět se stát dítětem. Na tento film se musíme dívat dětskýma očima, teprve potom pochopíme jeho krásu. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

04.03.2012

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007