Most do země Terabithia

• USA Bridge to Terabithia (více)

Film je adaptací stejnojmenného celosvětově úspěšného bestselleru Katherine Patersonové koprodukovaný dvěma předními filmovými studii Walt Disney Pictures a Walden Media, která se nedávno podepsala pod kinohitem Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Dva hlavní představitelé, Jess a Leslie, vytvoří imaginární království Terabithia, plné kouzelných bytostí, v kterém se stanou králem a královnou. (SPI Film)

Nikoljeta

Prijemny navrat do detskych let, aneb jak funguje detska mysl. Cas od casu neni vubec na skodu vtisknout sve problemy do nadprirozenych jevu a verit, ze nejsou pouhym vymyslem. Na tomto filmu je velmi sympaticke, ze se nesnazi jit ve stopach Letopisu Narnie a dalsich podobnych pribehu, ve kterych jde pouze o porazeni zla. Film dokazal otevrit mou mysl a zvirit fantazii. ()

Braga

Kouzla a čáry tentokrát zanechte jen ve vlastní fantazii! Jestli někdo čeká jemnou a poetickou pohádku, pak zjistí, že film pro děti může mít i hořkou příchuť skutečného světa! Skrz tento film jsem si ale uvědomil, svět je takový, jak na něj pohlížíme. Tragédie, která se zde odehraje ještě více umocňuje zážitek rozporuplných emocí.Film zcela předčil moje očekávání! ()

OK11

Těžko říct, jaký na to mají názor děti. Za sebe mohu říci, že je to jeden z nejnudnějších snímků, co jsem kdy viděl. Kdyby nebyla obsazena Zooey, nevím kde bych vyhrabával tu hvězdičku, poněvadž základ a účel každého filmu je zaujmout a bavit. A pokud mě, MĚ nedojme dojemná scéna, něco je špatně. ()

chinano

B2T není Narnie, čož jsem, navzdory Limově komantáři :-), trochu čekal. Je to víc - to, jak je Terabithia prakticky na okraji skutečnosti a fantazie mi tak nějak imponuje stejně tak jako vedlejší dějové linky, ale co mě "poslalo do kolen", byl moment asi deset miut před koncem, kdy dějovým obratem B2T vystřelí o dvě úrovně výš nad všechny Narnie i Petra Pana a podle mě si zaslouží absolutorium. ()

CrashONE

Sakra, je těžko k uvěření, že zrovna takový film Vám uteče takto rychle. Film je o dvou mladých děckách, které nepatří zrovna mezi nejoblíbenější na škole. Tak si vysní vlastní svět. Už teď to zní jako pěkná blbost co? Ale tak to není, film od první minuty zaujme a zlom v půlce filmu Vás donutí přemýšlet. 90 minut uběhne jako voda a já ještě dalších 10 minut rozžvýkávám, co se stalo. Film pro jakoukoliv věkovou kategorii bych se nebál tvrdit. 85% ()

Nerdvana

Čekala jsem úplně něco jiného, a proto mě to mile překvapilo. Csupo před vámi nerozprostře stříbrozlaté království plné kýče a třepotajících křídel a šupin, jak bychom od fantasy čekali, ale prostý lidský příběh dvou blízkých srdcí. Čtvrtá hvězda je jednoznačně za soundtrack, který film zvedá o level výš. ()

FantoMaSk

Pribeh dvou snilku, jejichz fantazie a pratelstvi je silnejsi, nez ... ... nez T1000 z Terminatora 2 - Robert Patrick v roli tatika :) Velice pekny film, ktery tahne zejmena ohromne sympaticke obsazeni v hlavnich detskych rolich. Hlavne AnnaSophia si zaslouzi extra oceneni za nejroztomilejsi teenage xichtik poslednich let. Vyzdvihnout si urcite zaslouzi jedna necekana scena, ktera uplne "ohyba" zanr, a ktera diky ostremu kontrastu dokaze velice dobre pracovat s emocemi a dodat filmu vyrazne hlubsi presah. ()

jaqubko

Adaptácia detskej “fantasy“ knihy Katherine Patersonovej, ktorej fantasy nátura je postavená na detskej fantázií. V zásade ide o náhľad do detskej mysle a jej konfrontáciu s dvomi rôznymi svetmi – realitu a fantáziu. Detskí herci sú fantastický a nič si nezadajú ani so svojimi staršími profesionálnymi proťajškami. Film posúva nad ostatné rodinné filmy hlavne jedna udalosť, ktorej sa väčšina filmov tohto žánru zďaleka vyhýba. A práve tento krok do neznáma je dôvod prečo by si mal každý Most do Terabithie pozrieť. Krásny príbeh o dvoch deťoch a ich vymyslenej zemi menom Terabithia je neskutočné odzbrojujúci a musí obmäkčiť i toho najtvrdšieho muža. ()

Flamik

Tak sem to viděl potřetí. Nejdřív sem si říkal, že si to zapnu jen jako pozadí k FMku, ale asi po patnácti minutách sem ho musel minimalizovat, protože tendle děj mě baví. Čím dál tím víc bych chtěl aby Lesli neumřela, ale na druhou stranu se mi to do toho děje tak moc nehodí, že bez toho by to byl největší průměrák. Asi nepochopitelnén vyjádření, ale ti co již viděli možná chápou. "píp, píp, píp. Víš co to je?, můj detektor na kretény." ()

blekekeke

Tak když už jsem se začínal nudit. Čekal, že to skončí tak a tak. Tak najednou prásk .... a ono úplně jinak. I když by mi nevadilo, kdyby bylo klasik endu se vším všudy ... Takhle zůstalo u chudoby. ()

Bezejmený

No tak tohle jsem teda nečekal. Film s tak kouzelnou atmosférou a spoustou emocí, od kterého jsem celou dobu neodtrhl oči. Úžasní dětští představitelé ve výborném, dojímavém a na konci i šokujícím příběhu. Jasných pět hvězd (a možná i stejný počet facek za to, že jsem se tomu tak dlouho vyhýbal). ()

Scaevola

Přijemně dětský film nejprve překvapuje fantasií a nepřeberným množstvím bytůstek a na konci dojme očekávaným bolem, neboť takto vystavěné snění nikdy jinak skončit nemůže. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 8/10 ()

Radek273

Prý jedno z nej 50 fantasy všech dob. Možná kdysi (i když o tom také nezbývá než pochybovat!), ale v dnešní konkurenci snímků naprosto nedostačující. Vymyslet si svět zní sice vážně úžasně, ale pak docela drhne skutečnost, že si (i kdyby jen dva) lidi musí představovat totéž a zároveň si "jen" hrát na to, že realita není taková, jaká skutečně je. A to tedy zavání spíš mentální poruchou.. Přitom cca prvních 25 minut vypadá hodně nadějně! Ovšem pak místo pořádné jízdy se děj vleče a jeho převážná část se navíc odehraje v reálném "lidském" světě. No a to je docela problém pokud jde o fantasy, nemyslíte..?! ()

PTuranyi

Pekný film o detskom úniku do krajiny fantázie a hlavne priateľstve. Kvalitná produkcia, slušné triky a dobré herecké výkony. 75% ()

hrabě_olaf

neuvěřitelně uvěřitelně-civilní herecké výkony dvou hlavních hrdinů, prostý příběha hodně zajímavý "happyend" - povedené dílko ()

Gesicht

Výborné vykreslení emocí, ale postavy poněkud šablonovité, stejně jako příběh. Ano dojme vás, ale tak trochu v tom cítíte laciný úskok spisovatelky předlohy. Prostě hluboce lidský příběh. ()

freezer02

Fajn fantasy, i když nevím jestli je až tak vhodný pro ty nejmladší, vzhledem k osudu hlavní hrdinky. V každém případě moc pěkný film s okouzlující Annasophií Robb 70% ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

04.03.2012

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007