Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Mire

Plný počet, bez diskusie. Fantastická ukážka dnešnej doby u mladých. Chápem že starších to nemusí brať... ja som mladý a uchvátilo ma to ale hrozne. Nechápem ako som to v čase vydania mohol odignorovať... perfektná práca po všetkých stránkach - scenár, herecké výkony, krásna Lenka Jurošková ktorá bola ochotná ukázať svoje nádherné kozičkyy jaaaaj :) Kult dnešnej doby! ()

curfew77

Vorlova ujetá filmová poetika a la Kouř či nedejbože Skřítek mě nikdy moc nebrala, a tak první dobrou zprávou pro Gympl je fakt, že jde tentokrát o dílo poměrně civilní. Jenže ani tady nechybí podivné skákání od žánru k žánru, přičemž oscilování na myslím dost dlouhé ose komedie/drama mi prostě vadí. Sotva se totiž člověk vžije do bizarních peripetií dcery tyranizované psychopatickým tatíkem Hanákem nebo si začne užívat věrohodně promiskuitní středoškolské citové propletence (včetně milého Matonohy), napochoduje na scénu někdo jako vystřižený z Pelíšků (v tom lepším případě) nebo Bakalářů (v tom horším). Postavy Holubové, Krause, Chýlkové, Šteindlera nebo Schmitzera snadno a ochotně sklouzávají k fraškovitosti, pitvořící se policajty Marhoula a Trojana spolu s inspektorem Teličkou si pak Vorel mohl (měl!) odpustit úplně. Co filmu naopak pomáhá, jsou nečekaně herecky uměřené dívky: Lenka Jurošková je přinejmenším sexy, a výborná Martina Procházková by dokonce celému Gymplu i přes jeho hvězdnou sestavu téměř kralovala - pochopitelně nebýt famózního Mádla. Jeho suverénní výkon jen potvrzuje, že je momentálně o třídu jinde než jeho vrstevníci, a měl by místo Jakubiskových historických slátanin rychle začít pokukovat aspoň do Německa dřív, než ho protykaný pražsko-český "hollywood" pohřbí v škatulkách domácích filmových stereotypů. Mladší z Vorlů mě pak nezaujal zhola ničím, věrohodnější už by snad bylo obsadit přímo writera z ulice - herecké srovnání by prostě tak jako tak vyznělo 10:0 pro Mádla. Už kvůli němu stojí za to Gympl vidět, i když se dost často budete ošívat nad nedostatky. Ale pár dobrých (a nezřídka hodně drsných) hlášek, dvě až tři celkem věrohodně natočené středoškolské soulože plus krátká rvačka nahých gymnazistek ve vaně to nakonec překlopí nad průměr :) Tedy, mírně nad průměr. 55 %. A mám podezření, že skoro takhle nějak to na některých pražských gymplech už fakticky chodí... ač tomu mnozí nechcete věřit :) ()

Bajisek

Snímek Tomáše Vorla, na který se jistě nikdy více nepodívám. Sama jsem chodila na gymnázium, a tak sprostě se nikdy nikdo k vyučujícím nechoval. Snímek podle mě uráží veškerá gymnázia a absloventy gymnázii u nás. Celý film zachraňuje Zuzana Bydžovská a její brilantně zahraná maminka. Proto filmu dávám jednu hvězdičku. ()

vitac.

Zajímavý film. Mám raději starší tvorbu Tomáše Vorla, ale i v jeho nových filmech z toho pořád něco je, jen ne tak vidět, někde v základech... Herecké výkony nesourodé, výpověď doby podle mě velmi, velmi trefná, jako komedie v pořádku, jako drama už ne tolik. Fyzikář si přivydělává taxíkem, učitelé přepisují třídnice a učí ne to co je důležité pro toho, kdo se má učit zájem, ale pro toho, kdo psal osnovy (za oboje díky státní regulaci školství a vzdělávání:P), studenti tápou a ještě rok před maturitou nechápou nutnost dodržování individuálních svobod atd. Jo a Jurošková - fakt dobrá;) ()

krydy

na pprvé to de, na podruhé je to horší a na potřetí je to ještě horší. jedinej kdo z mladých herců hraje boře je Vorel, jak tomáš tak filip ()

eredin

První půlhodinu sem byl nadšen, dokonce sem si začal myslet, že někdo v česku vytvořil koukatelnej film, Ale pak to celé nějak splasklo. Najednou sem se přistihl, že přes okno mediaplayeru otvírám idnes a bike-forum, pak se k nudě přidala trapnost a zbytek filmu sem proklikal. ()

nula87

Tohle je donebevolající WTF... Vorel si myslí, že nám předkládá, jak žijí dnešní studenti středních škol, jak to na takové škole chodí a čím žijou ve volném čase. Ale myslí si to úplně blbě, a ještě hůř nám svoje představy servíruje. Takovou hromadu klišé a figurek podaných jako neuvěřitelné karikatury aby člověk pohledal. V tom filmu není jediná živá postava, ale každá je vyhnaná do extrému svými vlastnostmi. Všichni učitelé jsou absolutní mimoňi, jeden jakoby v kladném významu (což se asi pozná podle toho, že mu studenti tykají, že "učí" něco úplně jiného, než by měl, že pořádá večírky pro studenty, že šuká se studentkama, a nakonec jde s nimi i sprejovat!!!), ostatní líčí jako absolutní idioty. Rodiče studentů - bohatý arogantní podnikatel, chlastající chudá matka, a despotický otec - opět nikdo normální.... A chování studentů? Když pominu tu sprejerskou část (vcelku normální), tak některé scény jsou svým vyústěním naprosto ďábelské. Dva příklady za všechny: - Opilí, slečna s chlapcem vylezou na komín, neboť chlapec chce sprejovat (to celou noc tahal po všech těch hospodách barvy?). Slečna vyleze, a je jí tak blbě, že odmítá slézt dolů a předvede slušný hysterický záchvat. A co na to chlapec? Ošuká ji!. Hulič (opět vyvedený v báječné karikatuře) paří na hip-hop, a v hodinách bubnuje...Dál asi nemá smysl pokračovat... 15% ()

Tuniak DF

V podstate The worst off čo môžete nájsť na gymnázium... poskladané do nijak nápaditého filmu bez pointy a bez nejakého hlbšieho deja. Veci, ktoré sa tam dejú, sa stanú na 100 rôznych školách počas 100 dní, a tu sú namasakrované do jendého krátkeho úseku. Mimochodom, mne sa za 4 roky stali zaujímavejšie veci, ako sú v tomto filme... takže námet možno fajn, herci sa tiež snažia, ale obsah úplne prerobyť na nepoznanie. ()

vaclaw

Překvapivě zajímavý film s výborným Mádlem. Svěží a nekonvenční pohled na současnou mládež, který dle mého poměrně věrně zachycuje radosti a strasti současných středoškoláků a zároveň si zachovává nadhled a humor. Kdyby se ještě Vorel starší lépe trefil do představitelů hlavních rolí (tedy kromě toho Mádla, Vorel mladší mě svým výrazem spíš rozčiloval a na hlavních dívčích představitelkách bylo vidět, že s hraním mnoho zkušeností nemají). Na druhou stranu s dospělými rolemi se trefil vcelku dokonale. I přes pár nedostatků mě přesto film velmi mile překvapil a zaujal a proto má těch 5* u mě zasloužených. ()

HaiWithLove

Neuvěřitelná kravina. Ale některé scény, i po 4 letech, prostě zůstavájí nezapomenutelné. "Ty vole, vy tady máte stejný rybičky jako u nás doma." "Vole, dyť jsme u vás doma." Ale jinak neuvěřitelně otravný film v hlavní roli s mnou neoblíbeným Jirkou Mádlem. 3,5/10 ()

jirin_cz

Jsem celkem překvapen až šokován takhle relativně vysokým hodnocením. Scénář v podstatě není, kamera nic moc (rozmazanost mě místy až totálně iritoval), mladý Vorel jako herec opravdu slabý. Naopak Mádl opravdu super. Potěšil mě Kraus a jeho postava - fakt ho miluju:) Ale jinak obecně jeden z mnoha slabých filmů... ()

GordonCZ

Až na to, že si člověk v několika scénách možná vybaví pár situací ze svých skutečných studií na střední a možná i připomene část spolužáků a učitelů, mu tento film nic moc nedá. Rozhodně by neškodilo zajít víc do hloubky. ()

borohub

Docela hustý. Začátek je spíše taková srandička, kde je v hlavní roli normální život průměrného studenta. Mnoho učitelů mi připomíná moje učitele takže jsem se velmi rychle vžil do děje. Každopádně od poloviny filmu se to totálně změní a je z toho hroznej masakr. Ale tak je to dobré ukazuje to dnešní mládež(ikdyž menšinu mládeže, pochybuji že každá mládež se baví že po večerech sprejuje domy) ()

zuzzuli

Tento film má sice zajímavý námět, ale v hodně úsecích je velmi nudný. Napodruhé jsem to ani nedokoukala. Jirku Mádla mám v oblibě, ale hrál i v lepších filmech, proto dvě hvězdy :-( ()