Meleth

Skvely film a naprosto skvely Will Ferrell, ktery me velmi prijemne prekvapil a dokazal, ze umi hrat vaznejsi role. Jeste jednou: skvele! :-) ()

david666

Vtipná inteligentní komedie s tak trochu jiným Ferrellem než ho známe s klasických komedií. I když ani tady se nezapře jeho typický styl herectví. Komorní příběh, kde jsem opravdu fandil tomu ať to dopadne tak jak to nakonec dopadlo:-) Taky Queen Latifah tady má nezvykle vážnou roli. Já ji znám spíš z crazy komedií. Tady dokázala, že zvládá i vážné role. Jo a nesmím zapomenout na Maggie Gyllenhaal - té to tady velmi sluší:-) ()

Buraking

Film si možná zaslouží 5*, ale jelikož jsem se na něj koukal pouze v anglickém jazyce, tak jsem byl o určité procento tohoto filmu ochuzen. ()

uncredited

"...the Occasional Piece of Fiction" Člověk ani nemusí být úředník z berňáku, aby se dopracoval k podobným výsledkům "komedie/tragédie" jako Harold Crick. Smutné. Ale pravdivé. Vykreslení postav je dotaženo do konce. Především ty malé, těžko pochopitelné drobnosti, které umí nejlépe dokreslit jednotlivé charaktery a dodat jim na věrohodnosti. Hilbertova (Hoffman) nutkavá potřeba dolévat kávu, způsob jakým Karen Eiffel (Thompson) zhasíná cigarety atd... A protože první dojem bývá často určující, je i vstup "na scénu" všech tří vedlejších postav úžasný a patří k nejsilnějším (spisovatelka)/nejlegračnějším (profesor) momentům filmu. Většina filmů, kde se prolíná fikce s realitou, mívá problém s tempem a soudržností, semknutostí příběhu. To ovšem není případ Stranger Than Fiction. Opakovaně jsme navíc znejišťováni, která část je výmysl a která skutečnost. Což je velmi zábavné, vtipné, imaginativní a každou vteřinu překvapující. Chvíle, kdy se oba světy prolnou tak visí ve vzduchu od samého začátku, aby se nakonec ukázalo, že všechno je trochu jinak. Film, který nedělá z diváka idiota je skoro jako malý zázrak. A tento k nim určitě patří. Zajímavý střih (např. chodba s telefonem) a skvělí herci - jak už píšou ostatní, ano, to taky podepíšu. Je mi jen líto sladkobolného závěru, právě ten má na svědomí pomyslnou desátou hvězdu. 86% ()

sAreOn

Nemůžu si pomoct, ale ten film byl skvělý. Komediální i tragický zároveň. Svěží, optimistický, ale i pesimistický. ()

Alfonso198

Mno... co na to říct... Snad jen to, že se zamejšlet nad komedií není, podle mě, ten nejlepší způsob jak pobavit diváka... Nicméně jsem se bavil, ale ne natolik, kolik mi zdejší ohodnocení filmu naznačovalo... ()

superzurda

Dát dohromady drama a komedii není vůbec jednoduché. Tady se to nějak nepovedlo. Nesmál jsem se a ani jsem nehltal osudy protagonistů. A na závěr jsem čekal jen proto, že jsem to chtěl vidět celé. ()

CabelNM

Zaujímavý námet, dobré herecké výkony, hlavne D.Hoffmana ale príliš ma to neoslovilo, romantické rozprávky nie sú jednoducho pre mňa a pritom môžu byť akokoľvek skvelo natočené ako v tomto prípade, 5 minútová debata o sušienkach mi liezla tak na nervy že som skoro udrel monitor, 45% ejkejej slabé 3* ()

cubiczech

Viděl jsem to úplně náhodou, málem bych přepnul, jelikož Ferella nemám rád. Tohle bylo docela svěží, zajímavý, se sympatickým obsazením, dost mě to bavilo. ()

VUCAKO

Jeden z mých oblíbených filmů. Najdete tam alegorii, tajemno, ale hlavně humor. Fikce se proplétá s realitou, a přesto nemáte při koukání pocit, že to je nějaké (s prominutím) praštěné fantasy.. Maggie G. hraje moc pěkně, ta postava je z hlediska scénáře i herectví výborná. No a samozřejmě i Will F. je na tu roli jako stvořený. Jediná moje připomínka je k trochu sladšímu závěru, bez něj by to byl film do top10. [originál>>dabing] "Dear imperial swine, .." ()

7EUS

Nuda. Tenhle film ve mě nevzbudil žádné emoce, jeden ironický úšklebek za celý film je málo. Byl to Will Ferrell, který mi celý film tak znechutil, kde jindy flegmatičtí chlápci fungují, tady vůbec. A tak to dopadlo, že jsem celý film doufal, že si pro něj zubatá již brzo přijde. Ty dvě hvězdičky jsou za ostatní herecké výkony (Hoffman,Gyllenhaal, Thompson) a za nápad, který byl,alespoň pro mě, nový. ()

laurence

Rozhodně zajímavý námět, který ale ztrácel na hodnotě ve chvíli, kdy jsem o jeho ději začal přemýšlet více do hloubky. Chápu, že to má být o křehkosti lidského osudu, nicméně způsob podání mě neuchvátil. Z čeho jsem ale byl nadšen, byla tradičně skvělá Maggie. ()

Misterioso

Já vlastně ani nevím, v čem byla chyba a ani se mi nechce nějak extra nějaké důvody, proč se nemůžu připojit k té záplavě čtyř či pětihvězdí, hledat, ale prostě mě tenhle film nezaujal, nebavil, nestrhl tak, jak jsem očekával. Vím, že jsem vám houby pověděl, ale už jenom dodám, že druhá šance, kterou tomuto filmu nejspíše někdy dám, může leccos napravit, možná se stačí správně naladit. ()

SphAnel

Pěkný komentář od KevSpa. To rozhraní mě uvádělo do rozpaků, zda se smát nebo brečet a to bylo právě to co dělá film filmem. Opravdu pěkná záležitost. ()

vancho

Zaujímavý scénaristický nápad. Obvykle si myslíme, že (kvalitné) umenie odráža život. Ale čo keby život odrážal umenie? Na tomto vtipe je založený tento film, v ktorom mapujeme existencionalistickú transformáciu nudného úradníčka na človeka plného života, lebo sa domnieva, že mu ostáva len pár dní života. Na takejto zápletke už bolo založených viacero filmov, nie všetky rovnako vydarené. Odkaz je jednoduchý, každý raz zomrie a mal by žiť naplno, či už mu zostáva pár dní alebo 20 rokov. Dobré herecké výkony, pre mňa najpôsobivejší moji obľúbení herci Maggie Gyllenhall a Dustin Hoffman. Zábavné, aj na zamyslenie. Myslím, že happyend to trochu pokazil, ale aj tak nadpriemerný film. ()

Mr. Movie

Nebýt nešťastného obsazení hlavní mužské role, tak to mohlo být asi za 5*. Will Ferrell mi tady opravdu neseděl. Hodně jsem byl zvědavý jak bude zdůvodněna změna konce knihy a čekal jsem, že to pohnojí celý film, ale nakonec se to povedlo hezky nenásilně a inteligentně. ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou