Horší už to nebude

Horšie to už nebude

Stranger Than Fiction

Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2006, 113 min

Tak trochu jiný film. Ale když přistoupíte na Forsterovu hru, tak si ho prostě zamilujete. Nabušený herecký ansábl nemá slabý článek, originální námět je zpracován na výbornou a Maggie je zatraceně sexy... Chápu, že někomu to prostě nemusí sednout, a bude donekonečna rozebírat proč a jak, ale mě všechno pasovalo perfektně. I závěr, který Emma Thompson obhájí během jednoho rozvitějšího souvětí. Forster stoupá režijně a Ferrell herecky, jsem za to upřímně rád.(22.3.2007)

Z tohodle fakt mohla být hrozná nuda, ale nějakým zázrakem jsem místy jen zíral a ani nedutal. Samozřejmě k tomu přispívají sympatické výkony mých oblíbenců, kromě Ferella hlavně Dustin Hoffman, kterého neskutečně žeru a musím si s ním dohonit ještě hodně starších kousků. Doufám, že jednou doženu úplně všechny menší filmy tohodle typu, ale jsem vlastně rád, že je toho tolik a stačí jen hledat. Na zlepšení nálady úplně optimální.(17.12.2017)

"Úžasný film," těmito slovy začal D.Moore svůj 751. komentář, neboť měl radost, že viděl Willa Ferrella konečně doopravdy hrát, navíc ve skvěle napsaném a zrežírovaném snímku, a to dokonce po boku Dustina Hoffmana či Emmy Thompson, a byl by chválil ještě dál, ovšem musel si vyřídit neodkladnou záležitost - zjistit, co je zač ten pitomý pisálek, který dává dohromady jeho vlastní příběh, a vytlouct z něj jeden jediný rozumný důvod, proč ho neustále nutí používat únavná souvětí dlouhá jako prase.(20.5.2011)

Originální snímek zachycující život Harolda Cricka (a jeho hodinek) - postavy fiktivní, vzniklé z pera tak trochu ulítlé spisovatelky Karen Eiffel, a přitom postavy reálné, vzniklé z matčina lůna. // Zajímavé propojení světa "knihy" a světa skutečného a hlavně zajímavé momenty v (jinak docela nudném) životě daňového úředníka, který se poblázní do jedné milé pekařky. // Líbilo se mi sledovat šílení hlavní postavy, která slyší mimo svou hlavu hlasy popisující jeho momentální činnost, líbilo se mi sledovat bádání literárního teoretika, který se snažil rozlišit jeho životní tragédii od komedie, líbilo se mi sledovat spisovatelku, která hloubavě hledala způsob ukončení svého románu a prožívala veškeré alternativy, líbilo se mi sledovat kouzelnou pekařku, která přišla na to, že svět udělá lepším pomocí sušenek... prostě se mi film fakt moc líbil.(20.2.2008)

Prislo mi, ze z filmu slo vytezit vic, bud ho udelat vic komickej nebo vic vaznej, takle se hodne vtipny a napadity situace stridaj s tema dramatickejma a misty to je krapet nevyrovnany. Co se tyce hercu, tak Hoffman a predevsim Thompson jsou spravne vystredni a Gyllenhaal potesi. A pak tu je Ferrell, kterej se pokousi o seriozni herectvi. Ale jen pokousi, aby nedelal svy tradicni uchylarny, tak se radsi netvari nijak a vypada pri tom strasne uchylacky. Ale v par momentech predvadi, ze by zvlad i seriozni drama. Pribeh je mozna krapet dlouhej, misty drobatko predvidatelnej, ale zaroven plnej vtipnejch a originalnich napadu. Jen tu bylo mozna zbytecne moc reakci Ferrella na "hlas". Takle vysoky hodnoceni, jako je tady na csfd, mi pride mozna krapet premrsteny, ale rozhodne se filmu neda uprit jista originalita a svy kvality urcite ma, takze si zaslouzi ode me slusny hodnoceni.(5.4.2007)

• - Snímek je z části inspirován filmem Volný čas (1967). (Terva)

• - Profesor Fender Stratocaster si při hlídání bazénu krátí čas čtením knihy „I is for Innocent“ od Sue Grafton. (HellFire)

• - Název filmu pochází z citátu Marka Twaina: „Pravda je horší než fikce, protože fikce se musí držet daných možností, pravda ne. (profhubert)