Populace 436

Scénografie:

Andrew Deskin

Kostýmy:

Meg McMillan

,,Zločinnost nula v Rockwell Falls" --------- ano a proto tu mají šerifa a dva policisty. Asi by mi to bylo dost divné, ale hlavnímu hrdinovi to přišlo nejspíš normální. Pro začátek bych řekl, že tohle není horor. Určité prvky hororu tu jsou - festival (snížení počtu obyvatel) a možná ještě ,,děsivé" sny. Připočtěte k tomu prostřelenou hlavu a pár pomatenejch lidiček (jedna stará babka byla fakt děsivá) a horor vám to dohromady stále asi nedá. Ale musím říct, že thriller je to solidní. Idylická krásná vesnička, hudba přesně ladící k tématu, rostoucí tísnivá atmosféra. K záporům bych řekl toto: Děj se táhne tááákhle pomalu a na první pohled je vidět podobnost s Vesnicí nebo s 2001 maniaků. Avšak jak jsem řekl, jako thriller je to solidní.(3.1.2009)

Průměrný „horor“ se zajímavou zápletkou. Poklidné městečko Rockwell Falls je zdánlivě bez jakéhokoliv problému. Lidé jsou šťastní a spokojení, až na pár výjimek, ale ti jsou podle všech „nemocní“. Místní doktor je naštěstí dokáže „vyléčit“. Do městečka přijíždí nový člověk, federální vyšetřovatel Steve Kady, aby přepočítal místní obyvatelstvo a zjistil proč se jeho stav od konce devatenáctého století nezměnil. Postupně zjišťuje pravé poměry a stává se nakonec jejich obětí. Ze začátku jsem byl mile překvapen, postupně narůstaly otázky a nedostávalo se odpovědí. Vše korunovala „dobrovolná sebevražda“ ověšením na oslavě. Ve zbývající části filmu se však autorům nepodařilo udržet nastavenou laťku a s probíhajícím dějem klesala i kvalita snímku. Konec mi pak definitivně rozmetal dosavadní dojem. Pokud nemáte zrovna po ruce nic zajímavého, tak vás film určitě nezklame, ale nečekejte žádnou slávu, prostě jen další zástupce z dlouhé řady filmů, co neurazí.(3.12.2006)

Populace 436 je taková extraobyčejná jednohubka,která sice ve mně po celou dobu vyvolávala pocit televizní produkce s minimem ambicí,ale výsledek není zase až tak špatný.V první řadě musím pochválit poměrně originální námět,který je sice na jednu stranu hodně jednuduchoučký,ale tentokrát potvrzující,že v jednoduchosti je síla.Děj má pak docela spád,chvílemi se to sice zbytečně přibržďuje a jistě by se tu našlo i pár nadbytečných scén,ale vyložená nuda zde nenastane.Ke konci se vyskytlo i několik napínavých momentů a celý film byl prošpikován nevšední a zajímavou atmosférou.A úplný závěr se též vydařil,byl i docela překvapivý a netuctový.K dobru pak lze připočíst i sympatické obsazení,kdy se klaďákům dalo fandit a záporáci byl fakt zralí na krompáč do hlavy.Celý tento thriller je prostě slušnou a nenudící podívanou,která neohromí,ale ani neurazí.(11.5.2011)

Takhle to má fungovat! Sice je téměř od začátku jasné, kam film směřuje, ale i přesto mě moc bavilo to sledovat. Krom toho, že Sisto byl naprosto super, hodně mile mě překvapil herecký výkon Freda Dursta. Zápletka byla úžasná, opravdu mě nadchla, stejně tak kouzelné městečko, z něhož malebnost jen čišela... Vesničané byli nádherně zfanatizovaní, škoda jen, že si nemůžu vzpomenout, kde přesně jsem ty šílené plesající lidi viděla. Všemi zmiňovaný koneec - dokonalý. Moc se mi to líbilo... Víc takových béček a víc Sista.(3.9.2012)

Docela zajímavý námět, bohužel ne zcela využitý a dotažený. To, že hlavní motiv nedává moc smysl, nemusí být v tomto případě nutně chyba. Obyvatelé městečka Rockwell Falls jsou rozhodně podivínská sebranka s vlastními zákony a pravidly. A proč je jejich počet po dlouhá desetiletí právě 436 ? Na to se podívejte sami.(16.5.2010)

• - Pri večeri u rodiny Lovettovcov si Courtney (Charlotte Sullivan) predtým, ako vstane, s tanierom v ruke prehrabne vlasy, ktoré si upraví za ucho. Po strihu vstáva s tanierom v ruke a vlasy má opäť normálne spustené. (Lukoh)

• - Ve scéně, kdy šerif (Jeremy Sisto) přijede ke sčítacímu komisaři, zaparkuje auto přímo před jeho vozidlem. Když se však po chvíli vrací k autu, stojí o několik metrů dál. (Lumberjack)