Populace 436

Scénografie:

Andrew Deskin

Kostýmy:

Meg McMillan

Musím povedať, že tento film ma veľmi milo prekvapil... Od kanadských thrillerov nemám nikdy veľké očakávania... čakal som niečo na štýl Pach Krve resp. Hory mají oči... Atmosféra veľmi slušná, zápletka taktiež. Jediné čo tomu filmu vyčítam je priehľadnosť. Vždy viete čo bude ďalej... (až na pár momentov). Cekovo spokojnosť. Doporučujem(28.7.2007)

• petero

Mestečko Rockwell Falls. Populácia 436. Ak sa niekto narodí, niekto musí zomrieť! Prečo? Lebo si to v roku 1860 zaumienil nejaký debil, lebo keď malo vtedy mestečko 436 obyvateľov tak sa mu darilo najlepšie a tak by to malo ostať. Neviem či som iba ja taký idiot a zdá sa mi to kurevsky pritiahnuté ... Keby to ostalo v rovine mystery ako je začiatok alebo koniec tak to beriem, ale takto, sorry. Rockwell Falls - mestečko šialencov. Ale Fred Durst podal slušný výkon.(22.7.2006)

Centrální myšlenka mi určitě přišla zajímavá. I tajemno se do filmu dostalo. A rozhodně si ho i po letech pamatuji. A to už je dost faktorů k tomu, abych Populaci vyzvedla nad průměr. A navíc, já mám tenhle žánr prostě fakt ráda. Ano, tempo se tu opravdu chvílemi ztrátí, konec - už ani nevím, jaký byl. Ale stejně myslím, že je 60% docela málo.(3.2.2011)

Všetko začína v pohodičke, keď sčítací komisár Steve Kady prichádza do malého mestečka, niekde uprostred Kansasu. Čoskoro zistí, že v pokojnom, malebnom malomeste Rockwell Falls nie je niečo v poriadku. Počet obyvateľov je pevne stanovený na štyristotridsaťšesť občanov. Tak to musí byť zachované naveky, aby bol udržaný kľud a rovnováha. Kto raz strávi noc v tomto meste, ten ho už nikdy živý neopustí. Podarený, kanadský, sektársky horror so silne Kingovskou atmosférou. ***(24.2.2011)

• Vyrida

Pro mě tedy v celkovém součtu nic moc zajímavý a poměrně i proto nudný thriller. Mému bystrému oku však neuniklo, že někteří diváci mají nutkání Population 436 porovnávat s filmem The Village, což já osobně takhle posloužit bohužel nemohu, protože jsem jednoduše ještě neměl příležitost tento snímek zhlédnout, ale v nejbližší době to plánuji napravit. Kdybych měl přeci jen srovnávat tak bych se asi nejvíce přiklonil k The Wicker Man, pač hodně podobně vlízavou roli Nicolase Cageho sehrál Jeremy Sisto a spolu s Fredem Durstym patří k nejlepším hercům. Hlavním stavebním problémem vidím první polovinu filmu, ve které se vážne nic moc zajímavého nestane a ani ta nuceně přiložena milostná scéna nemá potřebné parametry na úspěch. Pak však zničeho nic nastane zvrat, který začne směřovat ultrarychlostí blesku k úžasnému vyvrcholení ( nebo to jsem si alespoň původně myslel ). Hádate správně, má tušení se ukázala býti chybná, protože ten kdo dával během sledování minimálně stejně pozor jako já si závěrečnou pasáž umí doplnit bez problému sám. Dále nevím proč, ale neuvěřitelně mě iritovala hudba a pokaždé když začaly housle vrzat tu samou melodii dokola, měl jsem sto chutí film přetočit dopředu, nebo kompletně vypnout a to není dobře. Jak jsem už napsal výše, základní princip filmu zůstal zahalen tajemstvím a k průměrnému hodnocení tomu chybělo pár napínavých scén navrch. Proto hodnotím dvěmi frčky a s lepší vidinou do budoucna k filmu The Village.(30.10.2010)

• - Pri večeri u rodiny Lovettovcov si Courtney (Charlotte Sullivan) predtým, ako vstane, s tanierom v ruke prehrabne vlasy, ktoré si upraví za ucho. Po strihu vstáva s tanierom v ruke a vlasy má opäť normálne spustené. (Lukoh)

• - Ve scéně, kdy šerif (Jeremy Sisto) přijede ke sčítacímu komisaři, zaparkuje auto přímo před jeho vozidlem. Když se však po chvíli vrací k autu, stojí o několik metrů dál. (Lumberjack)