Populace 436

Scénografie:

Andrew Deskin

Kostýmy:

Meg McMillan

Krásná psychárna bez krve. Tenhle typ filmů mám rád. Máme festival.....:) Spoiler přesto si nemůžu pomoct ,ale několik věcí mě tam nepasovalo. A to proč Steva nenapadlo se zeptat hned na záčátku na co mají šerifa a dva policisty ,když tvrdí že tam je zločinost nula. A další na konci mě neseděl ten počet obyvatel Stev a Amanda ujeli tak že jich bylo 434 do toho zastřelil policajta partáka ,tak že 433, narodí se dvojčata 435 a přijíždí Frank kamarád Steva tak 436 a oni mají slavnost? Ty počty mě tam prostě nesedí.(6.1.2008)

Škoda, že dobre budované napätie i príbeh chvíľami strácajú tempo, ale medzi mdlými béčkarskými kaprami je tento filmík vyslovene dravou šťukou. Fred Durst v úlohe citlivého a slabošského strážcu zákona je ozajstným high-lightom: od tohto "motherfuckerujúceho" sušienkára a drsňáka by takúto precítenú hereckú kreáciu človek nečakal. Aj vďaka nemu siaham aj po štvrtej hviezdičke. Kurnik, nabudúce možno uvidíme Marilyna Mansona v úlohe Matky Terezy...(16.6.2006)

Podařený thriller s mírnými prvky hororu, který si na nic nehraje a jenž staví na atmosféře a postupném odkrývání tajemství. A po odkrytí indicií samozřejmě přechází do napětí díky snaze hlavního hrdiny uniknout "prokletí". --- Pokud pojedete kolem městečka Rockwell Falls, bacha na ně, raději otočit, plyn a pila pryč. Kdybyste to totiž nevěděli, kdo tu uvízne, musí žít spokojený a klidný venkovský život a dodržovat náboženské pravidlo o pevném stavu počtu obyvatel. Pokud se vám to nelíbí, můžete protestovat, zkoušet utéct, ale to je asi tak vše, co lze zkusit, než vás čapnou. DVD: Jako bonus trailery na osm jiných filmů a alternativní – optimističtější – konec (4:26) – bez titulků.(28.12.2014)

Popravde, čakal som, že žánrové zaradenie bude asi v poradí mysteriózny/drama/thriller a miesto toho tu čítam horor a thriler... Horor to nie je ani omylom, i keď o desivú atmosféru je postarané. Malé mestečko, v ktorom vládne vyššia moc nad životom obyvateľov a návštevníkov je geniálna myšlienka na filmové spracovanie a pozorovať, ako sa vydesení mešťania snažia do bodky dodržiavať nemenný populačný limit, je veľmi zaujímavé. Niektoré postavy sú vynikajúco napísané a zahrané, najmä sympatický zástupca šerifa. Veľmi dobre. P.S.: Prvá polhodina bola pomerne zúfalá a niektoré zábery pôsobili až príliš lacne, ale našťastie takých bolo naozaj málo.(14.2.2013)

• JohnCZ

Kanadská variace na hororový subžánr, který odborně nazývám jako "weird fucking town." Trochu to připomíná Wicker Mana, akorát bez všech těch pohanských šíleností a možná spíš tu verzi z roku 2006, což není taky úplně nejlepší vizitka. Film působí hodně televizně a i když se Glenn Buhr snaží vycinkat atmosféru alespoň ze svého piána, je to marná snaha. Vinou sterilní režie je to zoufale neatmosférické a vinou nenápaditého scénáře celkově nezáživné. Prostě hororová báchorka na unuděný úterní večer, která věřte nevěřte pocitově evokuje televizní filmařinu pozdních 90. let.(3.12.2019)

• - Ve scéně, kdy šerif (Jeremy Sisto) přijede ke sčítacímu komisaři, zaparkuje auto přímo před jeho vozidlem. Když se však po chvíli vrací k autu, stojí o několik metrů dál. (Lumberjack)

• - Pri večeri u rodiny Lovettovcov si Courtney (Charlotte Sullivan) predtým, ako vstane, s tanierom v ruke prehrabne vlasy, ktoré si upraví za ucho. Po strihu vstáva s tanierom v ruke a vlasy má opäť normálne spustené. (Lukoh)