Brett je začínající pomocná editorka v menším vydavatelství. Velmi se snaží a doufá, že bude brzy povýšena. Bohužel se vymění vedení a povýšení je rázem v nedohlednu. Brett usoudí, že se musí seznámit s Archie Knoxem, známým a úspěšným editorem. Doufá, že se od něj něco naučí. Vypraví se na autogramiádu nové knihy a doufá, že si jí všimne a seznámí se s ním. I její teta Hilda se s ním kdysi přátelila. Archie si jí opravdu všimne a pozve ji na večeři. Možná by rád i něco víc, ale Brett má přítele, který je momentálně v Evropě. Mezi Archiem a Brett pomalu vzniká přátelství, jež přerůstá v lásku. Nečekaně se však vrátí Brettin přítel, který je v porovnání se vzdělaným a zralým Archiem úplná nula. Brett se s ním rozchází, nemají si co říct. Archie však má poměrně pestrou minulost. Dvě nevydařená manželství, dceru, která s ním přes jeho snahu nekomunikuje, mnoho bývalých milenek, cukrovku... Navíc je alkoholik, byť plný snahy s pitím přestat. Brett je naopak nepopsaný list papíru a k Archiemu přímo vzhlíží. Když Archieho dcera slíbí, že s ním půjde na koncert, ale nedorazí, Archie a Brett se pohádají. Dva dny spolu nemluví. Brett je hrozně nešťastná a stýská se jí... (TV Prima)

runner85

za prvé komédia ? to ako vážne ? ani jedna vtipná scénka ! Za druhé drama ? to ťažko . A za tretie romantika ? slabá a chabá ... navyše troška smutné ... jediné plus je v Sarah Michelle Gellar a Maggie Grace ()

tomtomtoma

Holka z předměstí je průměrným filmovým kusem svého žánru. Přetvářka a povrchnost je v naprostém souladu s názorovým proudem spotřební kultury. Pokouší se o humorný nadhled, leč výsledek potěší pouze místy. Zbytek je překryt neprostupnou masou oblačnosti a nezajímavosti. Každá snaha o dramatickou zápletku a střet je vzápětí po svém zrození zavražděna smířlivou pokojností. A konec je již plně v područí hodnot pokrytectví konzumní společnosti. Pohádka se zvrhává v hold přízemnosti a profesního úspěchu, které dodávají jednotlivcům potřebnou a vyžadovanou společenskou serióznost a uznání. Hlavní postavou spotřební romance je mladá Brett Eisenberg (půvabná Sarah Michelle Gellar). Z naivního nezkušeného káčátka se vyklube prototyp úspěšné emancipované ženy, která vše po vyždímání prospěchu zmuchlá, zahodí a zapomene. Vrcholná hodnota prosperující společnosti je nejmasovějším zabijákem zdravých mezilidských vztahů a prostředkem úpadku v nepochopení a samotě. Hlavní mužskou postavou je uznávaný knižní šéfredaktor Archie Knox (zajímavý Alec Baldwin). Ruku v ruce s postavením kráčí nerozlučně i temná stránka společenských požadavků s útěky před přetvářkou. Upřímnost téměř pokaždé obrací své nabroušené ostří. Z dalších rolí: Brettina nejlepší kamarádka Chloe (atraktivní Maggie Grace), ctižádostivá a neoblomná nová Brettina šéfová Faye Faulkner (Vanessa Branch), starostlivý Brettin otec Robert Eisenberg (James Naughton), blízký a klíčový Knoxův spisovatel Mickey Lamm (Peter Scolari), Brettin původní nestálý přítel Jed Hanson (Chris Carmack), jízlivě neurvalý Brettin bratr Ethan (Ebon Moss-Bachrach), či vlivná osobnost knižního světa Margaret Paddleford (Marian Seldes). Film se snaží mámit a vnucuje vlastní představu o zářivém světě na výsluní. Zábava to není a sdělení je pokřivené standardizovanou morálkou vyspělé společnosti. ()

PROCESOR

Vůbec to není zábavný pohled na soužití mladé ženy a staršího vlivného muže. Ani 1x jsem se nezasmál. Možná, že knižní předloha je jiný kafe, ale tohle byla hrůza. Nicméně konec mě překvapil a za tu odvahu, kterou měla, aby učinila rozhodující krok, má můj obdiv. ()

vesper001

Vypasený starý kocour klofnul mladou ambiciózní kočičandu. Nejdřív mrouskali a mňoukali, pak prskali a škrábali. Starší chlapi jsou fajn pro kariéru, horší je to s jejich údržbou, oprašováním, ošetřováním a hudebním vkusem. Po románku s línající druhohorní zkamenělinou jménem Archie k tomu nakonec došla i tahle holka z předměstí. A vím to jen proto, že z lásky ke svému počítači jsem projekci předčasně neukončila kopem do hardwaru. ()

Soweek

Romantické komedie, na kterých jde aspoň trochu vidět, že příběh je srovnatelný s běžným lidským životem jsou pěknou záležitostí. Tady se vám dostane do rukou další z mnoha nesmyslů, ve kterém vám spíše autorka popisuje její dívčí sen když jí bylo patnáct. Komediální či aspoň úsměvná složka je zde navíc nulová a celou situaci od odpadu zachraňuje pouze fakt, že jsem film nedokoukal do konce a místo 90 minut jsem tak ztratil jen 50 minut života. ()

herr_carter

62.393.538stý film v pořadí, co používá stejnou šablonu, ale hezky plyne. Nebýt té držky Gejarové , byl bych ještě klidnější...............moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Lisabellla

Nemá to ani hlavu ani patu .. ani žádnou pořádnou strukturu. Chybí tomu zápletka. Chybí tomu šťáva. Tlustej Alec už rozhodně neboduje a Gellarka nikdy neuměla extra hrát, budiž jí ovšem k dobru její vzhled. ()

Giggs

Tradičná americká, tradične priemerná romanca, ktorá ničím nevybočuje z davu a na ktorú sa zabudne hneď, ako skončia titulky. ()

danielosbourne

Film tak špatný, že ho nedokázala zachránit ani moje milovaná Sarah Michelle Gellar. Dvojce Baldwin a Gellar, ne jen že k sobě vůbec nepasujou, ale ani jim to mezi sebou nefunguje. Komedie to neni a co je to za romantický film, když vám ústřední pár přijde jako nejhorší pár všech dob. Po delší době jsem zklamán. ()

Průvodce rybařením a lovem pro ženy

Průvodce rybařením a lovem pro ženy

14.06.2006

...se jmenuje snímek vznikající v New Yorku podle stejnojmenné úspěšné povídkové knihy autorky Melissy Bank (přirovnávána k Johnu Updikeovi). Ta v roce 1993 dostala cenu Nelsona Algrena za krátkou… (více)