Sherry Swansonová, která byla závislá na drogách a spáchala loupež, se vrací z vězení. Přímočará mladá žena se snaží zařadit do běžného života. Naváže kontakt s bratrem Bobbym, který vychovává její dceru Alexis. S holčičkou, na níž jí velmi záleží, se pokouší obnovit normální vztahy. Nějakou dobu se zdá, že prolomí nedůvěru okolí a dodrží své předsevzetí fungovat jako zodpovědná matka. Úspěšně abstinuje a získá místo vychovatelky malých dětí... Zmatená Alexis však vyrůstá pod vlivem bratrovy manželky Lynn, která na Sherry žárlí. Odcizení dívenky s její skutečnou matkou se prohlubuje. Sherry, jež se mezitím spřátelí s drsným sympaťákem, propadne beznaději a znovu sáhne po drogách... Příběh byl podle autorčiných slov inspirován reálným osudem její kamarádky z dětství. Snímek Sherrybaby, natočený v lokalitách New Jersey, se opírá o přesvědčivý výkon Maggie Gyllenhaalové v titulní roli a prozrazuje autorčinu dokumentaristickou zkušenost. Ilustruje mechanismy návratu delikventů do standardní společnosti a je rovněž obecnější úvahou o mladých lidech, kteří v životě selhali a snaží se o nápravu. (oficiální text distributora)

Radiq

Není to nic světobornýho, ale musím uznat, že mě to bavilo a to tak, že moc. Vždy jsem měl rád filmy ze světa drog a úpadku, ale tento vyzněl jinak, mateřsky. Navíc Maggie Gyllenhaal je moje oblíbená herečka a když se ta její role hned ze začátku tak rozjela, že ukázala i svoje tělo, tak se mi ten film ani nemůže nelíbit. Danny Trejo ukázal, jak umí hrát i klaďase a sedlo mu to. Fakt jedna z jeho nejlepších rolí. Celkově ten příběh ke konci spíše vysychá, ale tak do poloviny a možná i dál je nasycen dobrým příběhem a navlhlej sexuchtivou Maggie. A to za 4 hvězdy stojí. ()

danliofer

Film Sherrybaby mě zaujal svou absolutní bezprostředností... Trochu mi to stylem připomíná filmy skupiny Dogma, u nichž se mi líbí určitá syrovost a nevyumělkovanost. Myslím, že tento filmeček je klasický adept na nezávislé americké filmové léto a k tomuto období je jako dělaný, přestože v něm jde o náročná životní dilemata. Maggie Gyllenhaal opět potvrdila své herecké kvality. Celkově mi film přišel soudržný a uvěřitelný. A jestli se někomu vlekl, tak možná jen proto, že se tak vleče život...:-) ()

Triple H

Priznám sa, že námety o ľuďoch čo v živote niečo nepekne spackali a teraz sa pokúšajú ďalej žiť mám rád. Nemám problém vžiť sa do kože hrdinov. Sherrybaby je fajn, ale je škoda, že dej veľmi nenapreduje. Sherry vyjde von z basy, pokúša sa dostať naspäť do správnych koľají a...to je asi tak všetko. Iste, vyplýva to z povahy hlavnej hrdinky, ale premyslenejší dramatický oblúk by filmu neuškodil. Je predovšetkým zásluhou výbornej Maggie Gyllenhaal, že nešikovná hrdinka sa vám nesprotiví. Aj ostatní sú veľmi dobrí (hádam až na trošku čudného Dannyho Treja) a vo filme je roztrúsených pár výborne odohratých momentov (napríklad spoločný obed). Takže vcelku fajn film, ktorý má dobrú atmosféru, ale nič objavné neočakávať. ()

Ivush

Pěkné, ale ten film se mohl rozvíjet dál.Přišlo mi, že ten konec byl tak nějak "na rychlo".Kdyby se to víc rozpracovalo, dopadlo by to líp.Ale já i tak dávám 4hvězdičky, protože Maggie patří mezi moje oblíbené herečky a podle mého názoru si i tentokrát vedla dobře.Působila na mě přesvědčivě a stala se skoro jediným plusem celého filmu.Ostatní herci nehráli nijak skvostně a občas působili až křečovitě. ()

farmnf

Nechápu to nízké hodnocení. Film produkovala Big Beach a to znamená jen to, že to není Holywood. Maggie je skvělá. Příběh kromě toho, že tu není vyřčeno, že byla zneužívána svým vlastním otcem, je výborně propracován. Krásná holka si posrala život. Kdo z nás si ho neposral? "Když mi dáte tu práci, tak vám ho vykouřím, chci za svou dcerou". Mě to připadá velmi reálné a jsem rád, že to mám ve filmotéce. ()

Playman

Ničím výjjimečný, ve své podstatě vlastně obyčejný příběh, který ve mně nezanechal hluboký dojem. A když se tak nad ním zamyslím, nezanechal ve mně žádný dojem. Jen tak mnou proplul. Zpracování námětu je dobré, jde ale to, jestli je samotný námět dobrý. Není, bere si sice na mušku závažné téma, ale zkrátka si říkáte: "tohle už tu stokrát bylo"... Feťačka, která chce začít nový život, jde si za svým cílem a dosáhne svého za pomocí, eh... sexuálních metod, dobrá - beru. Teď přijde to zajímavější. Tato narkomanka šla do vězení a své jediné dítě nechala napospas svému bratrovi a jeho ženě, dobrá. Hlavní hrdinka se dostane z vězení a vetře se "vychovatelům", kteří mají její dcerku možná radši než ona sama, do jejich života, ale skřípe to. Vy si říkáte - sakra vždyť je to super. Film, který zachycuje nepřijetí a nepochopení společnosti vůči bývalým narkomanům, nebo napraveným zločincům. Ale Vás to zkrátka citově nezasáhne. Je to nuda. Nebaví Vás to. Obyčejně skvělá Meggie Gyllenhaal jakoby zcepeněla. Nevím, dám za 3*, ale jen kvůli mé oblíbené herečce a dobře zvolenému tématu. ()

uiu

Klasický festivalový nezávislý film, který je přímo učebnicovým příkladem. Před divákem je rozehrán příběh "napravené" Sherry, která si odseděla ve vězení 2 roky a vrací se do "normálního" života. Zde jsou u slova normální uvozovky potřeba, protože její otec je poněkud incestní a vůbec celé její okolí je dost prohnilé a zkažené. Sherry chce zpátky dceru, kterou dala do opatrovnictví bratrovi a jeho ženě, ovšem oni už mají poněkud jiné plány a malou Alexis by rádi adoptovali. Film končí bez jakéhokoliv rozřešení, nemoralizuje a prostě nám jen předkládá menší úsek ze života drogově závislé ženy. Výkon Maggie Gyllenhaal je úchvatný a strhává na sebe veškerou pozornost. Zatím nejlepší role, v jaké jsem ji viděla a velkou míru na tom má fakt, že dostala hodně prostoru se "vyřádit". Danny Trejo je třešnička na dortu. ()

Saishi

Nízké hodnocení mě trochu šokuje. Možná, že v záplavě všech těch grandiózních velkofilmů s hustokrutěpřísnou zápletkou a monstrózních morálních dramat alá kolaborovat/nekolaborovat, jsem/nejsem robůtek zaseklý v politickém establishmentu, jsem poslední člověk na zemi/jsem poslední labrador na zemi,... už nejsme schopni vnímat tohle niterné drama, kde vlastně o nic zajímavého nejde. Jenže... ucouraná Maggie je k sežrání a někoho ve stylu Dannyho Treja jakožto odrbaného indiána s ksichtem hrdlořeza by potřeboval každý. Ačkoli divákovy sympatie jsou jednoznačně na straně Sherry, její bratr s manželkou rozhodně nejsou jen záporné postavy - žena vychovávající cizí dítě, které by měla po třech letech "odevzdat", nemůže nadšeně vítat navrátivší se feťačku. U těhle přímočarých příběhů přichází většinou trapný konec zasypaný klišé. Případ Sherrybaby to ale rozhodně není. ()

Soweek

Maggie mě přesvědčila už v Stranger than fiction, že ve světě Hollywoodu nebude určitě jenom malá sestřička úspěšného bratra. Film ale bohužel ničím moc nevyniká (tedy kromě nudismu) a herecký výkon se tak v tom nezáživném celku ztrácí. ()

sedm.1

Moc dobře nevím,co jsem si z tohoto nezávislého snímku vlastně odnesl.Sherrybaby sice disponuje odvážnou a dobře hrající Maggie Gyllenhaal,ale ať se na mě nikdo nezlobí,i laciným příběhem,pro nezávislou produkci typickou horou vulgarit a dál?Sherrybaby nám ukazuje jeden z packaných životů,situace v životě,do kterých by se asi málokdo chtěl dostat,vše je to ale natočené tak nějak nezáživně,až nudně.Film mě nedokázal vůbec ničím zaujmout,překvapit,natož strhnout.To,že jde o realistickou,nezkrášlenou a nejspíše i pravdivou sondu do života závislých je sice pěkné,ale takovýchto filmů je je vážně moc a většinou i daleko v lepším provedení.A tak jediné,v čem mě film opět utvrdil je to,že z problémových lidí se svatoušci nikdy už nestanou.Kdo se zkrátka jednou do bahna jakékoliv závislosti zahrabe,už se z něj nikdy nevyhrabe. ()

pijavica

7,0/10 Myslím, že nízke hodnotenie je trochu nespravodlivé. Samozrejme, nejde o žiadny prevrat v dejinách kinematografie, len o pokus zachytiť jeden "obyčajný" ľudský príbeh. Mal by som len dve výhrady - zdalo sa mi, že Maggie Gyllenhaal občas príliš tlačí na pílu, podobne ako režisérka (najmä poslednú polhodinu). Čo musím pochváliť, je práca s detailmi (viď spoločná večera) a vykreslenie charakterov - nie sú celkom čiernobiele, a svojim spôsobom budete mať určité pochopenie skoro pre každého. A na rozdiel od ostatných užívateľov si myslím, že Dany Trejo svoju rolu zvládol skvele. ()

dormouse

Příběh mne ani neurazi, ani nenudil ale ani nedojal, jen jsem čekala trochu víc. Mohu jen potvrdit, že nejlepší je výkon Maggie Gyllenhal a Ryan Simpkins v roli dcery Alexis. ()

Piškotka

Sherrybaby se mohla více rozběhnout a ne se loudat. Začátek zajímavý a poutavý, tak nějak si postvězeňskou péči v USA představuju. Sherry mi bylo líto při znovuhledání vztahu k malé dcerce a stavech, které posilovaly její chuť si po letech abstinence šlehnout. Sice se chtěla odrazit ode dna a znovu se stát matkou, ale její nevázaný život tomuto ideálu odporoval. Prapůvodem k životu na zcestí byl podle mě otec a jeho nestandardní vztah k dceři. V polovině se film začal kazit, drsný Danny Trejo si tady vykračoval jako výlečený feťák a příležitostný milenec, který si na přirozeno jen hraje. Konec byl přislazený, od Sherry jsem čekala větší drsnost a radikálnost. Bratr jí sice přislíbil pomoc při výchově Lexi, ale v tomto případě to vyznělo jako utopie. M. Gyllenhaal hrála dobře bufeťačku, ale její ženství se mi příčilo. ()

Prochy38

No, tak tento film mi vůbec nesedl. M. Gyllenhaal je sice skvělá herečka, ale tady to nepomůže. Příběh hodně dobrý, ale já bych to asi udělal úplně jinak, protože bylo dost těžké získat k "hrdince" sympatie. Asi ze života, ale ne mého! Prosím vás!!! Může mi někdo říct, jak může čerstvě vypadnuvši trestankyně učit ve školce? ()