poster

Billy Elliot

 • Velká Británie

  Billy Elliot

 • Francie

  Billy Elliot

 • Slovensko

  Billy Elliot

Drama / Komedie / Hudební

Velká Británie / Francie, 2000, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  ****

  Film o baletu jsem teda ještě neviděl a celkově balet moc nemusim, ale tohle je udělaný trošku z jinýho úhlu pohledu a myslim si že dobře a zajímavě, rozhodně líp, než když by to bylo jenom o baletu, to by mě asi fak moc nazajímalo. Co mě ale docela překvapilo, jsou výborný výkony i těch absolutně neznámých herců jako je třeba hlavní postava Jamie Bell, kterej na svůj v tu dobu nízkej věk předved skvělý herectví, ale i jeho otec byl hodně přesvědčivej. Jediný co se mi moc nelíbilo, byla taková závěrečná Columbovská otázka, když už jsou na odchodu z konkurzu, která vlastně předem ukázala, jak to nakonec dopadne, ale stejně si jinej konec ani nedokážu představit.(17.6.2005)

 • JohnnyD
  *****

  Tak nejako tak si predstavujem film, ktorý by vznikol, ak by sa Monty Pythoni rozhodli nakrútiť vážnu drámu. Totálne absurdné, s nezabudnuteľnými dialógmi a úžasným dejom. Chlapec z baníckej rodiny chce zanechať box a dá sa na balet. Úžasní herci, skvelá choreografia i soundtrack. Budete sa smiať na mnohých skvelých dialógoch a hláškach, budete dojatý pri absolútne absurdných situáciách spojených s baletom a "buranskou" rodinkou. Malý Jamie Bell je skvelý a vie nadávať s takým entuziazmom, rovnako ako aj jeho kamaráti. Myslím, že je dosť mylné, že je film označovaný ako dráma. A dokonca by som ani netvrdil, že je to tragikomédia. Ono je to proste komédia so scénami, ktoré vás dojmú. Je to film, ktorý sa neberie príliš vážne a je vyplnený množstvom úžasných scén (v meste je štrajk, deti idú pri stene po ulici a s paličkou búchajú o stenu, zrazu budova končí, ale palička "ide" ďalej, lebo tam, kde by bola ulica sú policajti s panciermi). Balet nemám rád, ale tento film ma dostal.(27.12.2005)

 • mat.ilda
  *****

  Tak pozitivně emotivní film jsem snad ještě neviděla! Hned od začátku vás vtáhne do hrdinova života, prožíváte s ním intenzivně štěstí i zklamání, všechno je tak všední, ale opravdové - sklerózní babička, zasmušilý otec, drsný bratr, obavy z reakce rodiny a okolí na zálibu chlapce v baletu tam, kde všichni tvrdí hoši přece boxují! Herecký i taneční výkon J.Bella fantastický, výborný výběr hudby a tak dojemný konec, že jsem ještě dvě hodiny poté nebyla schopná myslet na nic jiného!(7.2.2009)

 • liborek_
  *****

  Zase jednou dokonalý film a pak, že se už dokonalé filmy netočí...:-) Billy Elliot je krásný příběh o překonávání překážek, prolamování předsudků, o sbližování syna a otce, o sociálních problémech, o tanci, o smrti i životě... Je to prostě snímek, který skrývá momenty, u nichž se člověk směje i scény, kdy potlačuje slzy, je dojemný i zábavný. Jamie Bell v roli Billyho je vynikající a režie Stephena Daldy bezchybná. Výborně!(29.6.2006)

 • Anthony
  *****

  Výkon Jamieho Bella mi bral dech. Neskutečně přesvědčivý ve všech polohách. Jenom ať ten kluk nezapadne - doufám, že o něm ještě uslyšíme (vedle Christiana Baleho v Říši slunce nejlepší dětský herecký výkon, jaký jsem kdy viděl). Jinak musím říct, že mé slzné kanálky dostaly pořádně zabrat a vypotřebovaly se nadlouho dopředu. Geniální je především scéna vzdorovitého tance, kdy otec "pochopí". Kromě geniálního Jamieho Bella jsou skvělí i ostatní herci (především otec a paní Wilkinsonová), geniální je i režisér a v závěrečné scéně i Petr Iljič Čajkovskij.(12.6.2003)

 • - Částečně je snímek také inspirován filmem ... A hvězdy mlčí (1940), který byl natočen podle románu A.J. Cronina. (HellFire)

 • - Představení v závěru filmu je Labutí jezero, verze Mathew Bourna, ve které hrají všechny Labutě muži. Billy hraje Labuť, o které dříve hovořil s paní Wilkinsonovou. (HellFire)

 • - Film je částečně inspirován baletním tanečníkem Philipem Marsdenem, se kterým se potkal scénárista Lee Hall. Marsden pochází ze severní Anglie a on i jeho rodina měli zkušenosti s tvrdou hornickou prací. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace