poster

Billy Elliot

 • Velká Británie

  Billy Elliot

 • Francie

  Billy Elliot

 • Slovensko

  Billy Elliot

Drama / Komedie / Hudební

Velká Británie / Francie, 2000, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mahalik
  *****

  Nemůžu říct, že jsem zklamaný. Snímek to je skvělý to bez debat, herci mimořádně přirození a hudba je vybrána pečlivě a s rozvahou, jenže Stephen Daldry mě nedokázal vtáhnout do děje. Možná je to mnou, neměl jsem třeba tu správnou náladu a na podobný film jsem nebyl připravený.... já nevím.... Rozhodně si ale tenhle film pustím znovu už jen kvůli té scéně s tančením před otcem.(26.7.2007)

 • Dudek
  ****

  Billy Elliot je snímek který se velice dobře zaobírá psychologií rodiny, ve které to vlivem stávky a nedostatku peněz zrovna neklape. Nečiní to však nijak křečovitě, využívá chytrý příběh o otcovi, který chce ze svého syna udělat boxera, ale ten je nakonec okouzel baletem. Billyho Elliota si s chutí zahrál Jamie Bell a musím napsat, že je to právě on, kdo film katapultuje do hvězdných výšin, neboť právě na jeho výkonech film stojí a... a padal by pokud by někde škobrtal. Režisér měl dokonce nesmírně šťastnou ruku i při výběru ostatních herců, Billiho rodina, učitelka a přátelé jsou opravdu přesvědčivými herci. Jediné co mě na filmu nezaujalo byl právě balet, jenž nebyl nasnímán nijak efektně, takže toho kdo se o tento podivný sport nezajímá nejspíš nedokáže nadchnout, na druhou stranu se nás zase režisér nepokoušel obalamutit podezřelým střihem a nechal Jemieho baletit tak jak to nejlépe dokázal. Na druhou stanu musím filmu vytknout i to že při silných momentech, kterých je tam víc než dost, ve mě nedokázal vzbudit nějaké větší emoce. Silných 80 %(9.1.2006)

 • Aluska88
  ****

  Made in Britain:) Výborný hudební snímek o snu jednoho malého, ušatého kluka, který se svou pílí a vytrvalostí zapříčiní, aby se stal skutečností. Herci úžasní, od debutujícího Jamieho Bella, který se stal jedním z nejzářivějších britských talentů, přes Julii Walters, až po Gary Lewise. Nejvíce Billyho podporuje kamarád Michael (ach jo, chudák kluk:) a učitelka baletu. Výborný scénář, hudební stránka i obsazení dělají z Billyho Elliota jeden z nejlepších britských filmů. Jako by jich už tak neměli dost:)(1.11.2008)

 • Fr
  ****

  Balet. ,,Co je na baletu špatného?“ ,, Není pro kluky! Kluci hrajou fotbal nebo boxujou“…. Divný! Co může napsat chlap o filmu, kde se tancuje - baletí? A přesto: tento EVROPSKÝ film je vzdálen (běžné) hollywoodské produkci. Problémy a útrapy malého kluka nepřivádějí průšvihy, ale obyčejná touha tancovat. Buď vás pohltí, nebo jej nedokoukáte. Horníci, stávka, stávkokazi a demonstrace, proložené baletem Billyho Elliota. Zvláštní kombinace. A právě ta drsná životní realita může poodhalit city lidí, dát prostor silným okamžikům, které mi naženou slzy do očí. Pocit radosti z první piruety prostě cítíte také! A přesto že mám v tanečních jen jednu lekci, když to ,,rozjel“, mé nohy nezůstali v klidu. A představte si finále, které není plné krve a akčních scén, ale TANCE! Vlastně bohužel není. A JÁ SE TAK TĚŠIL !! TANČI BILLY !! P.S.: Věřím, že všichni baleťáci nejsou teplý a doufám, že vy uvěříte, že to platí i o těch, kterým se líbil tento film..(22.9.2008)

 • Smok
  ****

  Aj napriek tomu, že rozumiem baletu zhruba tak, ako psychokybernetike, nejakým zvláštnym spôsobom ma film zaujal, dokonca som Billymu držal palec, aby sa mu splnilo to, čo v živote chce. Skvelý Jamie Bell to parádne roztočil a ako tak čítam jeho biografiu, tak si kladiem otázku: Dal sa vôbec obsadiť do Billyho role správnejší herec? ;)(20.4.2009)

 • - Film se měl původně jmenovat Dancer (Tanečník). (Hal_Moore)

 • - Muzikálová verze filmu, která si vysloužila mnoho nominací a ocenění, vyšla na 5,5 milionu liber, o 3 miliony liber více než film. (HellFire)

 • - Částečně je snímek také inspirován filmem ... A hvězdy mlčí (1940), který byl natočen podle románu A.J. Cronina. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace