SNCF

Dokonalý trik = dokonalý film... Je to sice trochu nevyvážená kombinace, zvláště pokud vezmeme v úvahu trochu zdlouhavý děj, ale díky excelentnímu konci vše funguje tak jak má! ()

gpx

Nejen díky hereckých výkonům hlavních rivalů je Prestige silně koukatelným počinem. Mě osobně zápletka zaujala natolik, že když mi kvůli bouřce vypad TV signál, zamrzelo mě to :) ()

Magyana

Skvěle obsazený příběh o soupeření dvou (až tří) bývalých přátel. Jackman a Bale nemají chybu, role kouzelnických rivalů jim sedí (byť je známe a milujeme v divočejších podobách, že Wolverine a Batmane?). Zajímavé je sledovat, kdo má zrovna v tu chvíli navrch. Sice záležitost s dvojí identitou dvojčat nebyla příliš překvapivá, vlastně byla poměrně snadno uhádnutelná, zato stroj Nikola Tesly vnesl do příběhu závan mystiky. Škoda v závěru toho až blbuvzdorného vysvětlení... Ale celkově vzato - dost dobrý film. ()

rigby

Chvílemi jsem se možná ztrácel ve světě kouzel, ale naštěstí jsem se nakonec zase našel. Skvěle rozehraná partie dvou rivalů, při níž divák přestává dýchat a ztrácí pojem o čase a prostoru. Atmosféru doplňují dokonalé kulisy, kostýmy, kamera, světlo... Hlavu jsem z toho měl tak plnou, že jsem nemohl ani usnout. ()

pcarogers

Atmosférická pecka, kterou jsem docenil mnohem víc na podruhé. Při prvním shlédnutí jsem si jaksi nemohl zvyknout na tu směs mystična a reálnosti. Když jsem ale přistoupil na pravidla hry, užil jsem si to naprosto náramně. U závěrečných titulků jsem zjistil, že natočil Nolan a poslední kousek puzzle zapadl. Uhrančivý styl, vygradovaná dramatičnost a působivost scén až k napnutí je prostě nezaměnitelný rukopis tohoto režiséra, kterému stále více a více přicházím na chuť. ()

Vosje

Krásný biják, jehož uvěřitelnost balancuje na ostří nože a hraničí s pohádkou. Jsem ráda, že jsem to konečně viděla a neskonale smutná, že jsem to prošvihla v kině, protože bych si to byla užívala mnohem víc. Film mne do sebe vcucnul a nepustil až do překvapivého konce. Slova chvály mám nejen pro herce, ale i pro kameru, scénář a režii. Přilákala mne k tomuto snímku herecká účast Davida Bowieho, proto mám pár slov samostatně k jeho výkonu. Když se zamyslím nad tím, jakým slovem bych vyjádřila jeho přístup k hereckým rolím, napadne hned výraz cudnost. Ano, své role vynálezce Tesly se zhostil na výbornou, se vší uměleckou pokorou a cudností. ()

peaceNwar

Neviem ako ostatní, ale ja som vo filme už videl omnoho lepšie triky, omnoho lepšie zápletkové kľučkovanie, aj lepšie vykreslené nepriateľstvo medzi dvoma hlavnými postavami, takže zase budem, ako vidím, hovoriť proti názoru väčšiny tu prítomných odobrných komentárov. Tak po prvé, film vôbec nemá ten spád a typicky nolanovskú hustú atmosféru ako v jeho ostatných filmoch, zhľadiska výkonu režiséra je toto podľa mňa jeho najslabší výkon (akože aj tak na vysokej úrovni). To, čo na Nolanovi milujem a to absolútne vtiahnutie do deja, chirurgické rozobratie hlavnej postavy, mysticitu, nakladačku uveriteľnej akcie a krásny odkaz som tu nenašiel. Namiesto toho len lacné triky a predvídateľný záver. Scenár je síce originálny, no žeby sa podával nejaký prestige či dokonalý trik, to sa povedať nedá. Vnútorné monológy sa do tohto typu deja podľa mňa nehodia a celý film pôsobí tak neslano, nemastno. Čo ale musím oceniť, je priam herecký koncert medzi dvoma hlavnými postavami a pár pekných výrokov, ktoré som si zapísal. Keď sa nad tým zamyslím, tak ten príbeh možno mal posolstvo, ale to by musel byť záver tragický. V tomto prípade sa mi toto posolstvo, vychcanejší vyhráva, moc nepáči, takže verdikt je, že viac než na 4 * to nie je. "Ospravedlňte ma. Je veľmi neobyčajné vidieť naozajstné kúzlo." ()

TraceurKK

Nolan je lepší scénárista, než režisér. Má krásně propracované příběhy, ale občas se k výsledku dostává zbytečně složitě a těžko, což nemusí vždy přinést kýžený efekt pro diváka. Proto 4*. ()

komediant

Geniální snímek jenž jsem viděl asi desetkrát a pokaždé narazil na nějaký nový detail v příběhu. Skákání mezi časovými rovinami,hudba,obsazení,finální pointa to vše tvoří to nejlepší co kdy bylo natočeno, alespoň pro mě. ()

Rampa Mc Kvak

Nolan se usadil na vrcholu mého žebříčku očekávání každého nového filmu a s každým dalším mne utvrzuje, že mu nikdo na záda dlouho dýchat nebude. ()

Nakash

Tak jsem dal Nolanovi šanci přesvědčit mě a zase nic. Opravdu bylo potřeba na konci filmu všechno vysvětlovat jako kdyby to všechno nebylo jasné po první třetině filmu? Bale je tradičně otřesný. Jackman podal dobrý výkon ale ten to nezachrání. Další dvě hodiny nudy bez jakékoliv nálady ()

Marty_cihi

Triky, kouzla, to je nuda....Ale tenhle film je úplně o něčem jiném. Běžné pouliční kouzla jdou do pozadí, celé je to o soupeření dvou výborných kouzelníků a otázce kam jsou ochotni až zajít. A Tesla, kdo z vás může říct se 100% jistotou , že vážně v reálném světě nic podobného nesestrojil? Tento film mi právě proto pokládá mnoho otázek. Asi tomu nic nechybí... ()

janeys

Filmový orgasmus. Když už si myslíte, že jste na to kápli, zjistíte, že jste vedle jak ta jedle. Film, který Vás okouzlí a nepustí z pohovky. Dokonalé triky pod rouškou Dokonalého triku. Fantastické. Dodnes mi hlava nebere tu genialitu napádu:-) ()

cirkulace

Tak moc jsem snad u filmu nikdy nepřemýšlel, snad kromě Počátku. Téměř nutností vidět minimálně dvakrát. Svět kouzelnických triků nikdy nebyl zajímavější. Klidně se s hanbou přiznám, že pointu filmu jsem pochopil až po druhém shlédnutí, což bylo v podstatě hned druhý den, protože mi to opravdu nedalo spát. Tak moc dobrý je "Dokonalý trik". Dechberoucí scény podtrhuje úchvatná hudba. Ten co psal scénář, a pochybuji, že na to byl sám, byl pravděpodobně blázen, a k famózním hereckým výkonům Jackmana, Balea, Caina a báječné Scarlett Johansson snad není co dodat. Závěr filmu je možná až trošku překombinovaný, ale vůbec to na výsledný pocit z filmu nemá efekt, možná spíše naopak. "To tajemství máte před očima, ale nevidíte jej, protože se samozřejmě nedíváte správně. Vlastně to ani nechcete vidět, chcete se nechat podvést..." ()

Ajka2

Chcete tenhle film doporučit přátelům a oni vás poprosí aby jste jim trochu naznačili oč ve filmu jde? Hodně štěstí, jelikož tak snadné to nebude. V tak spletitém příběhu, plném rivality, kulis a triků není snadné se orientovat. Nepřestanete počas celého filmu tápat a přemýšlet, co je vlastně realita a co ne. ()

Flamik

jiný film než všechny ostatní, ale v čem to je těžké říct. Prostě ta atmosféra je sama o sobě zajímavá. Na můj vkus celkově delší než by se hodilo, ovšem to neznamená že by některé pasáže byly nudné. Konec překvapivý, ale přesně takový jaký má být. ()

DansteR

"You're a magician, not a wizard. "...Mistr Nolan se zase předvedl a naservíroval další masakr pro lidskou psychiku. Hned po prvních 5 minutách člověk absolutně nemá ponětí po příjde v příští minutě a je připraven na všechno. Tedy skoro, takový závěr jsem vážně nečekal. Psychonářez jak má být a navíc od Nolana. 90% ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel