• johnn333

Na regulérní hollywoodský velkofilm moc blbé a naivní, na realistický útržek ze života prvních lidí zas příliš pohádkové a neskutečné. Kdyby se však Emmerich křečovitě držel historických faktů, nevypadalo by to dobře - rok 10 000 př. n. l. zde prezentuje v podobě velkolepé trikové exhibice, kterou jsem prostě nemohl sledovat s vážnou tváří (dialog s tygrem! Velká matka! zázračné obživnutí!), ale zároveň mě nikdy vyloženě neiritovala. Je to celé tak pečlivě zkonstruované, vymydlené, ploché a rutinní, že to v žádném případě nemůže zanechat jakýkoli osobitý otisk. P.S. Ale mohli se prásknout přes kapsu a na závěr připojit cool bitku mamuta s dinosaurem. Dílo zkázy by bylo dokonáno... 50%(30.4.2008)

• Segrestor

Chtěl jsem si tento biják stylově schovat k svému deset tisícímu komentáři, ale myslím, že i k pouhému pětistému se hodí. Tento film, který prezentuje rastafariány, jako drsné týpky, kteří čelí nějakým Egypťanů, jenž s pomocí mamutů staví pyramidy, nemá v podstatě ve svém žánru obdoby. Proto si zaslouží nějakou tu hvězdu za novátorství, nicméně, historicky výpovědní hodnota zde blatantně selhává a středně vzdělaného diváka musí notně iritovat. V podstatě to je tak, že se tvůrci sešli a řekli si, že zkusí dát dohromady všechny vývojové etapy v dějinách lidstva a sloučí do jednoho krátkého období a že i padnou hranice mezi zeměpisnými vzdálenosti. Tomu už skutečně chybí, aby tam přijel na parní lokomotivě sněhem pokrytý římský centurion ozbrojený mušketou a kordem. Nakonec je štěstí, že se třeba tito tvůrci s Emmerichem v čele nepustili do líčení procesů v padesátých letech v Československu. To si už ani nedovedu představit, co by do toho zakomponovali. Mimozemšťany? Elfy? Agenty ze západu? Proč ne, že?(9.3.2012)

I když jsem viděl to průměrné hodnocení tady, tak jsem si film s chutí pustil a těšil se na něj. Musím uznat, že ten příběh je totálně debilní, rozhovory jsou tupé a nějaké bližší charakteristiky postav nebo děje se nedočkáme. Ale mě se to i přes tyto nedostatky líbilo. Hlavním důvodem jsou především famózní triky, které si mě dokáží získat. Příroda a pravěká zvířata taky fajn. Camilla Belle je okouzlující. Když to tak shrnu, tak pro mě to jsou 3 hvězdy. Slušná práce i když trochu primitivní jako hlavní hrdinové tohoto filmu. 65%(25.11.2009)

• Wacoslav1

Vid ze mne nesezeres?! az na vrchol Emmerichovsky stupidity ten savlozubej tygr byl pekne udelanej ale jinak je to tak neskutecna primitivita ze to strci do kapsy den nezavislosti a 2012 dohromady a co fakt nechapu proc frajerka ktera zije 10000 pred nl musi vypadat jak modelka z 21 stoleti neskutecne desny Emmerich uz nicim jinym nez miliardovym hrobarem nebude a dokud na to ty duty hlavy budou chodit do kina budou se podobny skvosty tocit dal bohuzel...(29.11.2011)

• KarelR

Překvapivě málo směšných momentů, mamuti vypadají jako kdyby plavali a Camilla Belle se svým vysokým hot faktorem do filmu vůbec nesedí, přesto je snad největším pozitvem na plátně (push-upka rulez). Čekal jsem dementní zlo, ale ten film je jenom nudnou nezáživnou báchorkou, která mě urazila maximálně zrnitejma nočníma scénama. Jasně, chyby a nelogičnosti bych tu mohl vyjmenovávat do zítra a vidět už to nikdy nechci, i přesto jsem přežil docela ve zdraví. Asi x-krát jsem si vzpomněl na LOTRa, Třístovku nebo Mumii a nechápu, proč nebyl Edward Norton v titulcích, když očividně hrál záporáka :), ale necítím potřebu po 10k nějak šlapat. Za pár dní už si na ten film ani nevzpomenu. 5/10(15.3.2008)

• - Po mnoha konkurzech, které tvůrce zavedly od USA přes Evropu a Jižní Ameriku až na Nový Zéland, si jednou Emmerich všiml plakátu na nezávislý film s názvem Undiscovered. "Uviděl jsem Stevenův obličej a hned jsem se ptal, kdo to je? Udělali jsme s ním kamerovou zkoušku, pak i s dalšími adepty na tuto roli, ale nakonec jsme se vždycky vrátili ke Stevenovi (tehdy mu bylo osmnáct). Když začalo natáčení, bylo z něho cítit že si ještě není sám sebou moc jistý, ale byl dobrý. Byl jsem na něj hrdý, protože podobně jako D'Leh si průběhu natáčení prošel vnitřním přerodem. Musel tento film táhnout - a taky se mu to povedlo, byl jsem tomu velmi rád." řekl režisér Ronald Emmerich. (Rodriguez)

• - Film nebyl promítán pro kritiky. Pro novináře byl promítán pouze 20minutový výňatek z filmu. (Cheeker)

• - Roland Emmerich sa rozhodol do filmu neobsadzovať príliš známych hercov, aby neodpútavali pozornosť od historického ponímania filmu. (Greenpeacak)