• Kaka

Necharizmatičtí herci, nulový děj, místo epické rozmáchlosti a monumentálnosti tu máme strohé putování grupy bezdomovců do rádoby města s efektně digitálními pyramidami, střídání lokací je vyloženě trapné (tři minuty zima, tři minuty džungle, tři minuty poušť). Trikaři se sice vyřádili poměrně zdatně (skvělí mamuti), ale jinak je tenhle paskvil naprosto o ničem. Camilla Belle je sice lahůdková buchta, ale ani za hrdinské hudby, která je z půlky ukradená z krále Artuše, to chudinka nezachrání.(21.7.2008)

• Xmilden

Dvě hvězdičky maximálně. Nevadí mi, že ve filmu je spousta dost nelogických věcí. To bych i odpustil, ale že to bude debilní i co se týče dialogů, proroctví a hrdinských proslovů, to už filmu neodpustím. Navíc přišel po skvělém Apocalyptu a ruku na srdce všem, kteří Apocalyptu nedali plný počet hvězdiček. Tady angličtina vyznívá i směšně. Ani nevím co se mi nakonec na filmu líbilo. Snad jen krásná dívka s modrýma očima. Jinak to bylo velmi slabé.(9.7.2008)

• Cival

Rychlá průplachová blbost pálící přesně mezi dvě a tři hvězdice. Emmerich je samozřejmě zosobněná sterilita, velké plátno mu ale pořád přidává dost bodů na to, abych neklel. Výlet za mamuty je veliký, burácí, občas jím proběhne nějaká hezky vyrobená potvora a právě včas jím proletí i závěrečné titulky. Navíc celá tahle pravěká výprava je bezelstnější než dvanáctiletá holka, která přijde v minisukni na sraz pedofilů. Když mi bylo devět, taky jsem takový byl (tak bezelstný, samozřejmě :-). Též jsem dojatě zíral na chlupáče v Antroposu a prohlížel si jeho kly. Emmerich to holt dělá o pár desítek let dýl. Nevyčítám mu to. 50%(7.3.2008)

• johnn333

Na regulérní hollywoodský velkofilm moc blbé a naivní, na realistický útržek ze života prvních lidí zas příliš pohádkové a neskutečné. Kdyby se však Emmerich křečovitě držel historických faktů, nevypadalo by to dobře - rok 10 000 př. n. l. zde prezentuje v podobě velkolepé trikové exhibice, kterou jsem prostě nemohl sledovat s vážnou tváří (dialog s tygrem! Velká matka! zázračné obživnutí!), ale zároveň mě nikdy vyloženě neiritovala. Je to celé tak pečlivě zkonstruované, vymydlené, ploché a rutinní, že to v žádném případě nemůže zanechat jakýkoli osobitý otisk. P.S. Ale mohli se prásknout přes kapsu a na závěr připojit cool bitku mamuta s dinosaurem. Dílo zkázy by bylo dokonáno... 50%(30.4.2008)

Soundtrack Harald Kloser a Thomas Wanker: 1. Opening [2:43] ,2. Mountain Of The Gods [1:56] ,3. Speech [3:01] ,4. Evolet [2:44] ,5. Mannak Hunt [2:08] ,6. Celebration [1:29] ,7. I Was Not Brave [1:48] ,8. Night Of The Tiger [1:37] ,9. Lead Them [2:28] ,10. Terror Birds [3:22] ,11. Wounded Hunter [1:51] ,12. Food [1:59] ,13. Goodbyes [1:13] ,14. Sea Of Sand [2:41] ,15. Wise Man [1:40] ,16. He Was My Father [1:05] ,17. Mark Of The Hunter [2:45] ,18. Free The Mannaks [1:47] ,19. Not A God [2:35] ,20. You Came For Me [2:06] ,21. The End [3:18] ,22. 10,000 BC/End Credits [2:55],(10.6.2011)

• - Po mnoha konkurzech, které tvůrce zavedly od USA přes Evropu a Jižní Ameriku až na Nový Zéland, si jednou Emmerich všiml plakátu na nezávislý film s názvem Undiscovered. "Uviděl jsem Stevenův obličej a hned jsem se ptal, kdo to je? Udělali jsme s ním kamerovou zkoušku, pak i s dalšími adepty na tuto roli, ale nakonec jsme se vždycky vrátili ke Stevenovi (tehdy mu bylo osmnáct). Když začalo natáčení, bylo z něho cítit že si ještě není sám sebou moc jistý, ale byl dobrý. Byl jsem na něj hrdý, protože podobně jako D'Leh si průběhu natáčení prošel vnitřním přerodem. Musel tento film táhnout - a taky se mu to povedlo, byl jsem tomu velmi rád." řekl režisér Ronald Emmerich. (Rodriguez)

• - Než se vůbec mohlo začít natáčet, strávili filmaři dva roky nad digitálními modely pravěkých zvířat. (Cherish)

• - Roland Emmerich se snažil do filmu obsadit co vizualně nejodlišnější herce což se mu podařilo. Ve filmu hrají herci z Ásie, Indie, Afriky, Jižní Ameriky a Evropy. (Amplifier)