Tak já samozřejmě vím, že to byla hrozná slátanina, ale pro mě dost zábavná, s hromadou pěkných zvířátek v čele s kvantem mamutů a co mě hlavně dostalo, ta krásná výprava a kmeny domorodců - jestli to, co měli na sobě, lze nazvat kostýmy, tak byly dokonalé. Na Emmericha to šlo, čekala jsem něco daleko horšího.(22.3.2008)

Verná kópia Gibsonovho Apocalypta s tým rozdielom, že Gibson bol drsnejší, reálnejší a otvorenejší. 10 000 pred Kristom je vizuálne krásne odvedená práca, ale obsahovo je to tak neskutočne zúfalé, že sa mi celý film po úvodnom znamenitom love na mamutov už iba vliekol. Pripadalo mi to, akoby sa Emmerich všemožne snažil o veľkolepé prerozprávanie vekov minulých a pritom nedokázal nechať splynúť hĺbku myšlienok (ak nejaké boli) s technickou stránkou. Dokonca i ten vizuál, ktorý ma zo začiatku uchvátil, na mňa v nasledujúcich sekvenciách pôsobil strelene a bláznivo a pripomenul mi zbesilú naháňačku bylinožravcov s ľuďmi pod nohami v Jacksonovom King Kongovi. Ibaže Jackson si takéto výstrelky môže dovoliť. Výkony hlavných hercov sa mi zdali úbohé, scenár naivný, za zmienku stála ešte celkom pekná hudba, ale v konečnom dôsledku to bolo len nezmyselné natiahnutie "technickej brilantnosti bez ujasneného scenára". Na to, aby mohlo byť 10 000 pred Kristom unikátnym celovečerným filmom, mu chýba dávka Gibsonovho zmyslu pre patričnú drsnosť a Spielbergova schopnosť nadchnúť originálnosťou. Z Jacksonových efektných kúskov občas hraničiacich so zdravým rozumom, si myslím, už niečo zobral.(5.8.2008)

• Hitman_47

Moc keců a málo mamutů.(22.3.2008)

• Segrestor

Chtěl jsem si tento biják stylově schovat k svému deset tisícímu komentáři, ale myslím, že i k pouhému pětistému se hodí. Tento film, který prezentuje rastafariány, jako drsné týpky, kteří čelí nějakým Egypťanů, jenž s pomocí mamutů staví pyramidy, nemá v podstatě ve svém žánru obdoby. Proto si zaslouží nějakou tu hvězdu za novátorství, nicméně, historicky výpovědní hodnota zde blatantně selhává a středně vzdělaného diváka musí notně iritovat. V podstatě to je tak, že se tvůrci sešli a řekli si, že zkusí dát dohromady všechny vývojové etapy v dějinách lidstva a sloučí do jednoho krátkého období a že i padnou hranice mezi zeměpisnými vzdálenosti. Tomu už skutečně chybí, aby tam přijel na parní lokomotivě sněhem pokrytý římský centurion ozbrojený mušketou a kordem. Nakonec je štěstí, že se třeba tito tvůrci s Emmerichem v čele nepustili do líčení procesů v padesátých letech v Československu. To si už ani nedovedu představit, co by do toho zakomponovali. Mimozemšťany? Elfy? Agenty ze západu? Proč ne, že?(9.3.2012)

No bohužel spíš zklamání, jelikož i když hodnocení je mizerný a komentáře ještě horší, tak já mam podobný velkolepý filmy rád a trailer vypadal výborně, jenže to by v těch dvou minutách nesmělo být všechno zajímavý z filmu. Je pravda, že některý scény jsou fakt parádní, hlavně Mamuti na začátku, jenže to je bohužel na dlouhou dobu všechno co tenhle film nabídne, protože Roland Emmerich se bohužel vydal špatnou cestou a příběh za prvé nezaložil tolik na akčních sekvencích, jak by to potřebovalo a za druhý ho rozved přesně tim ukecaným a nezajímavým směrem, kterým to hodně pohřbil, tim se z toho stává hrozně zdlouhavá záležitost. Celá ta legenda o Manaka se dala podle mě daleko víc rozvést a nedělat z toho druhýho Pathfindera. Dalším problémem filmu je ještě šíleně nevýraznej hlavní hrdina bez charisma a o stupiditách v příběhu se snad nemá ani cenu bavit, jinak sem to ani nečekal a ani mi to nevadí. No a teď ještě vymyslet klady. Tak určitě se dá hodně dobře mluvit o tricích, mamuti perfektní, ostatní trochu horší, ale celkově určitě nadprůměr a taky se mi hodně líbilo těch pár akčních a dobrodružných scén a taky samozřejmě Camilla Belle, ale o moc víc toho bohužel neni.(28.4.2008)

• - Před samotným začátkem natáčení tvůrci požádali Ngāi Tahu (maorský kmen) o možnost zúčastnit se tradičního maorského obřadu, při kterém se udílí požehnání. Aby si herci uvědomil jak důležitá byla mystika pro kmeny žijicí v dávné minulosti. (Amplifier)

• - Filmaře poctil i legendární egyptský herec Omar Sharif, který se ujal role vypravěče. (Rodriguez)

• - Roland Emmerich odmietol natáčať film v starobylom jazyku ako v prípade Apocalypto (2006), pretože sa obával, že to nebude dostatočne emocionálne pútavé. (Greenpeacak)