Reklama

Reklama

Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (998)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Režie kromaňonce, scénář neandrtálců a herci homo sapiens sap... Ne, pouze homo sapiens. Prostě kravina o rozměrech mamutího, pardon, lejna. Jsem si jist, že i ti šavlozubí tygři jsou schopní vést smysluplnější dialogy. A to jsou právě ty největší devizy. Těžko v poslední době hledat debilnější a hloupější film, který by však tak upřímně dětinsky a škodolibě bavil. Nejlepší je, že to evidentně všichni berou smrtelně vážně. V celém filmu není jediný úmyslný vtip či hláška. Osobně mě nejvíce rozesmíval "poetický" vypravěč Omara Sharifa a hraní si na promyšlenou mytologii. Od egyptské pasáže jsem už jen bál, že se z toho vyklube prolog ke Hvězdné bráně. Pokud čekáte druhý Boj o oheň jste na profilu špatného filmu, ale pokud chcete vidět jedno velké "cože?", tak to jste rozhodně správně. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Scénář je tak naivní a blbý, až je to celý zábavný. Kdejakej historik u toho bude asi trpět, ale mně ty nesmysly ve výsledku tolik nevadily. No v jakým jiným filmu naleznete pohromadě mamuty, stavění pyramid a mnoho dalšího. Roland Emmerich si sice není tolik jistý, jako když má po ruce Manhattan a může ho ničit, akci ale umí pořád natočit parádní. Nebyl to tedy nakonec takový průser, jaký jsem čekal. Rychle to plynulo, akce bylo dost a já jsem celkem příjemně pobavil. ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

Tak jsem si zas rozšířila obzory - Egypťani unášeli pravěké lovce ze severu (používali v té době letadla, vzhledem k rychlosti přepravy) a pyramidy stavěli mamuti... Super, Rolande, už mi v tom chyběli akorát teroristi, nacisti, dinosauři a ufouni. Emmerich je neskutečný komik, ale možná bych tomuhle surrealistickému dobrodružnému blábolu mohla s přivřenýma očima a zacpaným nosem dát i dvě hvězdičky (čistě za tu srandu a nákladný vizuál), kdyby nebylo českého dabingu. Ráda bych se dabující společnosti přeptala, zda jim skutečně připadá zcela normální dát mladému muži (cca 25 let) hlas pubertálního smrada, jeho kámošce hlásek Nastěnky a co bylo absolutně nejúžasnější: rival hlavního hrdiny, rovněž drsňák přes 20 let věku, byl nažvatlán tak sedmiletým dítětem! Laik se diví, odborník žasne, já bliju... 29% ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Historikům se u toho musí protočit panenky, protože tohle je vážně něco. Emmerich je pro takový typ filmu vyložně špatný režisér. Chybí mu armáda, chybí mu k ničení velká města. Příběh je navíc prostý a špatně vyrenderovaní mamuti, pštrosi a tygři mu film prostě nezachrání. Jedinné co se snad vyloženě povedlo je obsazení Camilly Belle. 50% ()

dobytek odpad!

všechny recenze uživatele

Neni on ten Emmerich nějakej novodobej Ed Wood? Takhle nějak bych si představoval filmy od Eda Wooda, kdyby neměl rozpočet 100 dolarů, ale 100 mega dolarů. Ve chvíli, kdy dredaři uskutečnili lov na mamuty, mi bylo jasný, že tohle prostě střízlivej nezvládnu, takže jsem si zaskočil koupit ke svý oblíbený asiatce do večerky malou placatku vodky, přestože od srpna jsem se zařek, že už vodku chlastat nebudu (komentář píšu v prosinci). Pak tam naběhli ty záporný maníci a když si první sundal kulicha a já viděl, že má holou hlavu, tak jsem si hned řikal, že nějaká banda skinheadů přišla rozbít dredařům hubu. Pak to byla teda docela nuda, ale když se děj přesunul někam do džungle a objevil se na scéně přerostlej pštros, co umí šplhat po stromech a žere lidi, tak jsem začal mlátit hlavou do zdi, že jsem si nekoupil aspoň půl litrovou flašku. Co bylo dál, to snad ani nemá cenu tady popisovat. Jenom při závěrečný romantický scéně se západem Slunce někde u jezera, jsem už jenom čekal, že se z vody vynoří Godzila nebo americká ponorka. Potom bych dal klidně 5 hvězdiček. Takhle je to těsně odpad. Ale aspoň mi tento film doplnil mezery ve vzdělání. Teď už vim, že Egypťani při stavbě pyramid používali mamuty. Doufám, že jim tam nebylo moc horko. Původně jsem myslel, že scénář napsalo nějaký dítě z mateřský školky, ale při závěrečnejch titulkách jsem zjistil, že to napsal samotnej Emmerich. Tak tim se všechno vysvětluje. Už se těšim na další Emmerichův film 2012. Čekám, že před zničenim Země nás zachrání stádo ptakopysků vedený houmlesákem z hlavního nádraží nebo tak něco. A jako soundtrack bych doporučil třeba něco od skupiny Dschinghis Khan, ať je fakt prdel. Jinak trochu mi to připomínalo film One Million Years B.C. s Raquel Welch v hlavní roli a navíc jsem zjistil, že Emmerich bude točit remake filmu, ve kterym opět hrála Raquel Welch a to Fantastickou cestu. Možná je to nějaká pocta pro Raquel, kdy si Emmerich, coby mladej cucák, honil ptáka u jejího plakátu. Potom teda klobouk dolu. ()

Galerie (79)

Zajímavosti (27)

  • Roland Emmerich se snažil do filmu obsadit vizuálně co možná nejodlišnější herce, což se mu podařilo. Ve snímku se tak objevují lidé z Asie, Afriky, Jižní Ameriky a Evropy. (Amplifier)
  • Steven Strait, který kvůli své předchozí roli musel nabrat velký objem svalové hmoty, podstoupil přísnou dietu a náročnou fyzickou přípravu, čímž ztratil 15 kg, aby se z něj stal šlachovitý lovec D'Leh. (Rodriguez)
  • Při natačení filmu procestoval štáb nejrůznější části světa. Natáčení je zavedlo na zimní Nový Zéland, do jihoafrického Kapského města s teplým klimatem a vysokou vlhkostí vzduchu i vyprahlé pouštní krajiny africké Namibie. (Amplifier)

Související novinky

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Studio MGM si řeklo, že je načase opět přitáhnout do kin věřící masy. Na rozdíl od Mela Gibsona se však nesoustředí na poslední pozemské dny Ježíše, ale na jeho zrození. Držte si klobouky, protože… (více)

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický

26.08.2007

Trailer na 10 000 B. C., v němž pralidé a mamuti válčí s prvními staviteli pyramid, a to v bombastickém stylu Krále Škorpiona a Apocalypta ;-), naznačuje, že Roland Emmerich je v staré dobré… (více)

Reklama

Reklama