Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

Tomasso001

No tak to bylo něco... Celou dobu jsem sledoval neuvěřitelně nerealistické scény v nerealistickém hávu. Taková směsice všeho a vlastně ničeho. Několik dobrých nápadů z jiných filmů splácnutých dohromady a servírováno pod mohutným presem propagace.... No i tak se dají vyhodit peníze, za které by jiný režisér natočil třeba 5 kvalitních filmů ()

Redswif

Nemám rád když si fiml hraje na historické drama a pak se nedrží historie. Všechno dobré, ale jsou tam věci které někomu můžou zkazit podívanou. Od Emmericha bych čekal víc. ()

Raven0

Veselá pohádka o partě statečných dredařů, kteří dají za vyučenou zlodušským a k přírodě necitlivím egypťanům. Jen těžko si představit horší slátaninu. O slabých dialozích, hereckých výkonech snad raději pomlčím. To nejhorší je příběh. Konec už je pak jen nechtěná komedie, plná těch nejtrapnějších klišé... Že se já na to vůbec díval... ()

Muse

Jedna hvězdička je za to, že ve filmu byla spousta dreďáků, a druhá za myšlenku, že pyramidy postavily mamuti.... Vsadím se, že tohle žádného egyptologa nenapadlo... (pozn.: mamuti jsou neživotní, neboť již dávno vyhynuly... mamut bez mamutu jako hrad bez hradu..:P) ()

Mairo15

Bylo mi hned od trailerů jasný, že to bude neskutečná slátanina a po projekci jsem se v tom utvrdil...ano je to slátanina to teda pořádná, o tom žádná:-) Ale Emmerich to takhle chtěl a já mu na jeho hru přistoupil a nechal si hlavou prohnat 110 minut chození, utíkání, válčení z bodu A do bodu B bez újmy na zdraví... ()

terunka003

Fantasy, dobrodružné × zmatené. Jsem z toho nějak v pasti! Tak jak teda? Pralidi co lovili na severu mamuty, se o pár dní později dostanou nejspíš do Asie, dle těch bambusových lesů, a za další úsek cesty jsou někde v Egyptě, kde podle těch řetězů na obličeji jsou spíš v Indii? Bylo to opravdu matoucí. Bylo to napínavé, člověk u toho neusnul. Má smůla, že jsem to viděla na HBO, tudíž nadabované a ač ti herci byli trochu větší, měli hlásky jako konipásci. Pro rodinný večer s dětmi ideální podívaná. A ten šarlozubej tygr byl taky nějakej velkej, ne? ()

Playman

Epický, velkolepý, nádherný, monumentální, pompézní příběh o hrdinství a věčné lásce, aneb "pravěk" podle Hollywoodu. Tak dlouho chodil Roland Emmerich kolem mamutí jámy, až do ní nakonec spadl. Za celý svůj divácký život jsem viděl mnoho filmů, ale o žádném jsem prozatím neprohlásil, že se jedná o blbost, ztřeštěnost a především slátaninu tisíciletí. Rolandu Emmerichovi se to konečně povedlo. Tak dlouho to Emmerichovi procházelo, až to nakonec... s prominutím... prosral. A já mám jeho filmy jako Den poté, Den nezávislosti rád, ale čeho je moc, toho je prostě příliš. Jediné co bych bral jako obhajobu, by bylo tvrzení tvůrce, že jde o humornou alegorii na dredařský příběh o Bobu Marleym :)). Místo toho tu máme příběh plný "dojemných chvilek lítosti, porozumění a překvapivých zvratů" a naprosto nepochopitelného klišoidního konce. Už jsem se těšil, jak dám hvězdičky navíc za smutný konec, ale i ten mi museli pokazit. Takže... abych jen neremcal. Pár světlých chvilek snímek má. Například scény v dešti mi přišly atmosféricky naprosto úchvatné, pár nádherných záběrů na krajinu, a vcelku povedená velkolepá hudba. Ale těchto pár aspektů opravdu nevyváží tu absurdnost, velkopé finále běžících mamutů po pyramidách, zabití mamuta klackem na buřty, obrovské a brutálně rychlé skoky mezi jednotlivými prostředími (nechápu), ochočeného šavlozubého tygra, který se v této době vyskytoval opravdu jen výjjimečně (tvůrci si našli pár historických skulinek, aby film nevypadal "až tak hloupě"¨) a to vše kvůli pěkné dredaté modelce. Dál to rozebírat nebudu. Dám jednu hvězdičku z milosti, a i za tu se stydím, kvůli pokřivení historie naší matičky Země a snaze o atraktivnost filmu za každou cenu. Jestli bude Emmerichovo 2012 stejně tak slabé, ať to radši zabalí. ()

lennyd

Dlouhá léta si kmen, jehož členem je i maldý DeLeh i krásná Evolet žije svým životem - v létě chytí nějakého toho mamuta, a s tím to do dalšího léta nějak překlepou. Ale jednoho dne se život celého kmene změní - na divokých ořích (koních) přijedou nájezdníci, polovinu kmene pobijí a některé vybrané jedince (včetně Evolet) unesou. A tak se DeLeh se svými přáteli vydává na dlouhou cestu, při které narážejí na nebezpečí, ale i přátelství tam, kde by jej nečekali... Po nemalém úspěchu filmu Mela Gibsona Apocalypto se dalo očekávat, že budou vznikat podobné filmy častěji. A nebyl by to Roland Emmerich, který si zavzpomínal na své režijní začátky - a Gibsonovo Apocalypto promíchal se svojí Hvězdnou bránou - a máme to 10.000 BC. Bohužel se mu to kapku vymklo z rukou, a tak místo zajímavého příběhu zde máme jen moc hezký vizuální klip z před našeho letopočtu. Některé scény jsou zde ještě naivnější než "To je můj otec" ze Dne poté - opravdu si někdo myslí, že šavlozubý tygr by si nedal hlavního hrdinu jako zákusek? Ale co už, kouká se na to báječně, a třeba úvodní hon na mamuty je jedna z nejlepších filmových scén (po vizuální stránce), co jsem kdy viděl.. ()

kurcatovium

Tak tohle je dost síla. Do tohoto filmu se očividně někdo snažil nacpat uplně všechno. Od akčních scén, po srdceryvný románek. Od velehor až po pouště. Bohužel to jako celek vůbec nedrží pohromadě a film je valnou většinu času docela nudný. Ale aspoň už teď víme, jak vlastně dokázali Egypťané postavit pyramidy... (Že to není jen díky masivním bičům.) ()

anli

Jednoznacne a zatim nejhorsi Emmerichuv pocin.Vubec nevim,co timhle chtel mily Roland divakovi sdelit.Doslava naivne-blby scenar,doplnuje mraky historickych nesmyslu a cele dohromady to vytvari film pro maximalne 10-ti lete publikum.Ani technicka stranka tady neni nijak oslnujici,jak je u ostatnich Emmerichovych filmu zvykem.Proste uplne zbytecny film a u me jentaktak 40%. ()

Phietros

Mohl to být překrásný dobrodružný velkofilm za 5 hvězdiček, ale bohužel natolik nenatchnul, ale ani nezklamal. Příběh je poutavý, má akci a ikdyž místy předvídatelný a spíše o putování bojovníka a různých kmenů, tak pobaví. Jediné co mě mrzí, že jsem čekal už podle názvu trochu více z historie a kultury lidí, něco jako např. Apokalypsa, což se nestalo! Ale i tak dávám 4 hvězdy. Kdyby se film jmenoval : Cesta lovce a byl trochu jinak prezentován, tak si myslím, že většina lidí by hodnotila jinak. Nicméně i přes tento nedostatek Emmerich nezklamal a opět další pěkný film z jeho režie. ()

BoncheR

Príliš zložité na to aby sa pri tom dalo relaxovať, a príliš "farebné" na to aby to mohlo byť zaujímavé. Celý film je nudný a postavy sú fakt zastaralé -> tak ako celý film. Ľahký podpriemer /40%/ ()

noriaki

Krásně naivní monster movie, natočené nedopatřením padesát let po zlaté éře těchto snímků. Bohužel mu podrazilo nohy neadekvátní očekávání a obecná neznalost žánru. V těchto filmech o realitu či historii vůbec nejde. Jejich cílem je divákovi zprostředkovat vzrušení pramenící ze střetávání se silami přesahujícími jeho dosavadní zkušenost, a to Emmerich zvládl skvěle. Čert vem fakta či logiku. V One Million Years B.C. přece taky nikomu nevadilo, že Raquel Welch pobíhá po pravěku v kožešinových bikinách, vždy pečlivě nalíčená a depilovaná. Podstatné byly příšery a boj s nimi. Dnešní publikum je náročnější a trikové scény už ho neohromí. Je třeba něco víc. 10,000 B.C. nabízí hned několik motivů, stačí jenom si vybrat. ()

Yoshimitsu

Tohle je určeno hlavně pro děti, protože tam nejsou žádné sprosté slova, erotické prvky i když krásná Evolet by stála za trochu pohrání. Nejvíce mě zklamalo, že nebyl skoro využit šavlozubý tygr, který mě hlavně nalákal, abych si to pustil. Mohl třeba na něm jezdit a vzít si ho na závěrečnou bitvu. Dávám 35% ()

Mihail123

Hovadina mamutích rozmerov, slovami sa sklamanie ani nedá popísať. Absolútne nelogická blbosť, ktorá sa snaží hrať na niečo väčšie. Neviem či som jediný, ale zdá sa mi že: Apocalypto+Stargate+-história=10 000BC. Film o modrookej dievčine a super úber coolovom lovcovi Delehovi ktorý sa rozhodol ze sa vydá zachrániť svoju milovanú a ostatných... Nechápavo som čumel na to čo sa deje na plátne...Cestujú cez hory, sneh, dobre že nezamrznú. Idú ďalej a hopládžungla, kde ich naháňajú prerostlé kurence. Urobia ďalší krok a...púšť. No super... Na celom filme som sa smial až moc. Pri vete: "Ty si sa rozprával so šablozubým?" som nemohol a vypŕskol som na celé kino. Pyramídy, mamuti na piesku,(neviem či sa mi to zazdalo ale asi som na stole zahliadol mapu Európy) boli už len čerešničkou na torte. Nudil som sa strašne moc. Čakal som hovadinu, ale dostal som ešte niečo horšie. ()

Moogwi

Proroctví se naplnilo. Hlavní hrdina, mix Tarzana, Krista a lovce mamutů v jednom, prochází světem ve kterém potká černochy, křováky, bambusáky, něco jako vikingy, něco jako egypťany, aby na konci zachránil svou milou a zasadil fazole. A tak jediné, co tento film může nabídnout, je vizuální stránka, která je povedená a dobře se na to dívá, ale u toho to také končí. P.S. scéna se šavlozubým tigrem v jámě je opravdu směšná ()

yeniczek

Emmericha mám celkem rád. U jeho filmů si vždy náramně odopčinu a Hvězdná brána patří mezi mé nej. Ale tohle... Rolande proč?! Já vím, že máš rád všechny žánry, ale snažit se je nacpat do jednoho filmu? Ještě s tak divným příběhem.. No alespoň, že jsem si užil trikovou jízdu.. Nic víc.. Škoda... ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický