Film Hodiny líčí jeden den v životě tří různých žen obývajících tři různé časoprostory, které sdílejí pocit, že zasvětily svůj život někomu jinému. Richmond, Anglie 1923. Spisovatelka Virginia Woolfová píše v azylu svého venkovského domu jedno ze svých vrcholných, nejintimnějších a vnitřně nejkomplikovanějších děl, Paní Dallowayovou. V Los Angeles roku 1951 si touto knihou prosvětluje depresi každodenního stereotypu těhotná žena v domácnosti Laura Brownová, připravující narozeninovou oslavu pro svého manžela. Také moderní paní Dallowayová - Clarissa Vaughnová, emancipovaná nakladatelka z New Yorku roku 2001 - chystá oslavu pro muže, kterého miluje: pro básníka Richarda umírajícího na AIDS. Tři ženy, které od sebe dělí téměř osm desetiletí a které musí čelit podobným krizím, spojuje jediné literární dílo. Snímek si vysloužil devět nominací na Oscara, včetně kategorie Nejlepší film, a Nicole Kidmanová získala Oscara za ztvárnění Virginie Woolfové. (HBO GO)

Back_At

K ůvodu říkám, že četla jsem The hours (M.Cunningham) i Paní Dallowayovou (V.Woolfová - má oblíbená autorka, mám holt slabost k něžným duším, které mají potřebu vylévat si srdce na strany papíru, dumat nad smyslem života a bohužel, také ten svůj často předčasně ukončí) a mohu říci, že se snímek (dle mého názoru) zdařil. A ta hudba... třešnička na dortu. ()

Micoldee

U Hodin jsem po nějaké době změnila hodnocení z původních 3 hvězdiček na 5, a to kvůli tomu, že mi film dlouho zůstal v hlavě. V průběhu jsem měla u některých částí pocit, že jsou zdlouhavé a nudné, a chvílemi jsem úplně nechápala, co nám chce režisér tímto filmem vlastně sdělit. Po čase mi ale došlo, že jsem to vlastně nakonec pochopila dokonale. Nejsilnější dějovou linií je podle mě ta s Julianne Moore, která se rozhodne opustit milujícího manžela i malého synka, protože se necítí tímhle životem naplněná. Reálně má v životě to, co by si spoustu lidí přálo a z venku by to mohlo vypadat, že nemá jediný důvod být nešťastná (ve filmu je i zachyceno, jak ji manžel velmi miluje), ale přesto se vnitrně cítí špatně, zdevastovaně. Tohle se mě nejspíš tolik dotklo kvůli tomu, že sama mám z takového typu stereotypního života asi největší strach. Hádám, že si z toho každý odnesl něco jiného, ale co můžu za mě určitě říct, že tenhle film je silným snímkem, který Vás může poměrně ovlivnit a donutí Vás se nad svým životem zamyslet. ()

PlysovyMacko

Jeden den, tri ženy, tri príbehy, ktoré spája depresia, samovražda a zamotané vzťahy. Paci sa mi psychológia postáv, ich smútok a dialógy. Herečky sú famózne, rovnako ako hudobná zložka. "Ale tie hodiny musím prežiť, že?" ()

Mejsy

Film, v němž se prolíná několik časových rovin, tak že akce z jedné plynule navazuje v další. Zpočátku mi to dělalo problémy než jsem se zorientovala. V dnešní záplavě akčních filmů a rádoby komedií osvěžující dílo z úplně jiného žánru, který se v našich kinech tak často nevyskytuje. ()

Pierret

Hodiny mě trochu zarazily a trochu odpudily, pak jsem jimi byl ovšem přilákán znovu. Poprvé jsem je shlédl sám a musím říci, že jsem občas prostě neměl představu, o co vlastně jde... pak jsem Hodiny pustil mé přítelkyni a její kamarádce a náhle - s pohledem do jejich užaslých tváří a kmitajících panenek - jsem objevil porůznu skryté smysly. Jde o film pro ženy, ze kterého si muži odnesou prostě daleko méně. Být přešitý dal bych za 5 :). ()

ottik274

Když se v životě dostanete do stereotypu, který trvá příliš dlouho, když ztratíte naději a nemáte pro co žít, když se váš život neodehrává podle vašich představ, existuje jen jediné východisko,, sebevražda nebo smrt. Pokud se rozhodnete žít dál, a předstírat, že vše je v pořádku, tak to může mít vliv na vaši rodinu a přátele. Člověk by si měl najít těch pár hodin ve svém životě, které by ho ze stereotypu vytrhly a aby měl důvod žít. Zní to poněkud depresivně, ale o tom tento film, ale i někdy život, je. A v dnešní době to platí čím dál víc. Jo, ten film.. podle mě velice podařené obsazení hlavních rolí - ať již tří hlavních protagonistek tohoto filmu tak i vedlejších rolí(výborný výkon Eda Harrise). Výborný scénař, výborné výkony herců a slušná kamera dali dohromady výborný film, který některé z nás donutí přemýšlet o životě. A najděte si nejaký smysl života, ať ho dožijete do konce, stojí za to. ()

Nefaria

Neviem,možno troška nedopovedané alebo to podľa mňa chcelo povedať až priveľa a môj mozog nedokázal pojať toľko informácií.. Ale skvelá Nicole a taktiež ma veľmi prekvapila i Julianne. ()

tjorven

Miluju filmy, které voní, chutnají, hřejou i studí. Filmy, které fyzicky prožívám. Hodiny mě objaly a navíc skvěle doplnily pozdější zážitek ze stejnojmenné knihy. Nicol jako Virginie byla rozhodně Woolf a Julii i Meryl jsem věřila každý počin. Ten film mě zkrátka dostal, a to i na podruhé a na potřetí. Smrt je křehká, láska hluboká a nekonečná a bolest opravdová. Děkuju... ()

mgerlich

Film po jehož konci a následném odchodu z kina jsem ho nemohl dostat z hlavy. Dalších pár dní rezonoval. Bez váhání maximální hodnocení. ()

me3x®

je to super, je to dokonale, nechyba tomu nic, len ten taky maličký kúsok chvenia vo vnútri. A to nebolo, ale možno ešte príde. Nateraz veľmi dobré 4*. ()

sa_kra

3 ženy, 3 období, 3 příběhy, jeden výborný a mimořádně citlivý film plný nádherných obrazů film. Skvělý Ed Harris, který Meryl dělá skutečně důstojné garde. Osobně se mi ale nejvíc líbila Nicole jako Virginie. Přesně takhle jsem si tuto vynikající spisovatelku zmítající se v depresi představovala. ()

Miss.Evis

Silné ženy jdoucí proti proudu mě vždycky okouzlí...Po dlouhé době, jsem si Hodiny pustila podruhé. Ze začátku jsen si říkala, proč jsem si vlastně tenhle film dala takhle vysoko? Když se mi ale v závěru spustily slzy jako hrachy, rychle jsem se rozpomněla. S klidným svědomím můžu říct ANO, patří sem. Ať už za bravurné herecké výkony (Juliane, všechna čest!) nebo úžasnou hudbu, scénář, režii, kostýmy..Nicole byla opravdu k nepoznání.Smekám! ()

Achab

Naprosto úžasný film, který mě přiměl si přečíst stejnojmennou knihu M. Cunninghama a byl jsem ještě více potěšen. Tři různé dny, které jsou vzdáleny desítky let, nicméně mají hodně společného, květiny, atmosféru, jména....., Filmová poetika, smutnění a uvědomění si maličkostí (ne)všedního dne, okovy společnosti a morálky proti volnosti a vnitřní svobodě a mimo jiné touze odejít a vše navždy opustit či už jen se ukrýt v hotelu a číst román, nebo letmo políbit sousedku, či vlastní sestru. ()

yatan

je to jeden z tych filmov po ktorych sa dost narozmyslate..moj pocit z tohto filmu je velmi zmiesany..na jednej strane citim ze som videl nieco fakt citlivo genialne spravene...priam az nemozne zachytenie zenskych pocitov a vnemov reziserom - muzom. Na strane druhej som sa v tom aj druhy krat niekde stratil a aj ked citim ze som tomu filmu na dosah stale som niekde v kutiku zmateny a neviem pomenovat co mi tam chybalo alebo dokonca vadilo. Je to dobre je to vyborne ale mozno az moc elitarske na mna a ja som este nedozrel..tazky film..cely cas som si myslel ze Julianne dostala Oskara a hovoril som si ano je dobra ale je az tak dobra az mi lezie na nervy..pri Meryl som si hovoril - je az nudne dokonala! a pri Nicol som si povedal..hmm..je divna ale je fantasticka..ked som zistil ze ako jedina za to dostala Oskara tak som sa upokojil ze aspon v niecom som ten film ocenil spravne..8/10 (krasny soundtrack,hlboke myslienky) ()

Irktus

...to look life in the face, always to look life in the face, and to know it for what it is at last... ...to know it, to love it for what it is... ...and then... ...to put it away. ()

Jimb021

Zvláštní. Chvílema to bylo svojí neuvěřitelnou atmosférou v naprosto nedostižných výšinách, chvílema jsem těm "vyumělkováným" dramatickým situacím moc nevěřil. ()

Superhvězdná britská špionáž

Superhvězdná britská špionáž