Film Hodiny líčí jeden den v životě tří různých žen obývajících tři různé časoprostory, které sdílejí pocit, že zasvětily svůj život někomu jinému. Richmond, Anglie 1923. Spisovatelka Virginia Woolfová píše v azylu svého venkovského domu jedno ze svých vrcholných, nejintimnějších a vnitřně nejkomplikovanějších děl, Paní Dallowayovou. V Los Angeles roku 1951 si touto knihou prosvětluje depresi každodenního stereotypu těhotná žena v domácnosti Laura Brownová, připravující narozeninovou oslavu pro svého manžela. Také moderní paní Dallowayová - Clarissa Vaughnová, emancipovaná nakladatelka z New Yorku roku 2001 - chystá oslavu pro muže, kterého miluje: pro básníka Richarda umírajícího na AIDS. Tři ženy, které od sebe dělí téměř osm desetiletí a které musí čelit podobným krizím, spojuje jediné literární dílo. Snímek si vysloužil devět nominací na Oscara, včetně kategorie Nejlepší film, a Nicole Kidmanová získala Oscara za ztvárnění Virginie Woolfové. (HBO GO)

GILLWANDER

Čo napísať, keď HODINY sú zo všetkých strán tak dokonale spracované, tak postupom času dômyselne divákovi predvedené, že sa ich neoplatí ani podrobnejšie rozoberať. Také vyšpikovanie ženského podvedomia v najhlbších zákutiach mysle som nevidel, priznám sa nikde. Toľko skvelých hereckých výkonov po kope je dnes už zriedka. Najviac má aj tak očarila Nicole Kidman, ktorá má svojím výkonom zároveň i zaskočila. Taký nadľudský výkon sa nevidí každý deň. Za toto má u mňa obdiv z veľkým O. Tak tiež Meryl Streep, Julianne Moore a Ed Harris, ktorý podali vo filme nevídané maximum. K dokonalosti prispievala aj hudba, ktorá tu hrala dôležitú rolu. Dramatizovala a povznášala každučký moment. Nesmierne pôvabný scenár už len hrdo nasadil tomuto veľdielu korunu dokonalosti. Pre mňa zatiaľ vrcholné dielo režiséra Daldryho. 100% ()

Lauri

Uf, Hodiny jsou síla. Emoční bomba, která mi včera večer vybuchla u televize. Na podruhé jsem si z Hodin odnesla mnohem větší zážitek, než na poprvé. Svým způsobem jsem dospěla a plně Hodiny ocenila. Cítila jsem se tak emočně roztrhaná na kousky, že nevím, jestli budu schopná pustit si je v nejbližší době, i když bych znovu ten strhující a nepopsatelný zážitek ráda znovu prožila.EDIT: Myslím, že chybí tak jedno shlédnutí a film se probojuje do mé TOP10, protože i po těch letech se mi stále drží v hlavě jako klíště a nechce pustit. Pro mě osobně moc důležitý film. ()

jezurka42

I remember one morning getting up at dawn, there was such a sense of possibility. You know, that feeling? And I remember thinking to myself: So, this is the beginning of happiness. This is where it starts. And of course there will always be more. It never occurred to me it wasn't the beginning. It was happiness. It was the moment. Right then. Tři ženy, tři doby, tři rozdílné světy a přesto jen jedna duše, pomalu oddechující, rychle tlející a umírající. Všechny postavy spojuje jakási paní Dalloway, která je stejně vášnivá jako je studená, stejně usmívající se jako smutnící. Obtiskla se svým tělem, srdcem i myslí do Virginie, Laury a Clarissy a zůstává již navždy v nich. Vrtá jim v hlavě, vodí je za ruce tam, kam ona jen chce. Miluje je i je ničí. A ony to vše dobré i zlé přijímají. Protože nikdy nemůžeš najít pokoj v duši, pokud se budeš chtít vyhnout životu. Amen. ()

sek

Chytrý a esteticky vytříbený film o smrti a o (ne)vydařených oslavách se skvělými hereckými výkony!!! ()

Kate...

I přes to, že se příběh odehrává ve třech časových liniích, pro mě jako by se právě čas zpomalil a já se vždycky nechala pohltit danou dobou a střípky životů těchto tří žen. Soustředěně jsem sledovala, jak tyto ženy přistupovaly ke svým problémům a skrz jejich projevy, výrazy snažila proniknout do jejich duše to vše zkombinované s okolním prostředím, kdesi v pozadí hrající krásnou hudbou a odnést si z toho zážitek plný myšlenek o rozpitvávání filmu do detailů, což bylo podpořeno tím skvostným epilogem, kdy se ještě víc do popředí dostane hudba a už slyšíme jen hlas Virginie, kdy pronáší pro mě nezapomenutelnou řeč a pomalu mizí. ()

Beagle

Trojjedině skvělé dílo. Smekám před filmem, který svým závěrem, kdy sledujeme Virginii odejít dobrovolně ze světa a posloucháme její dopis manželovi na rozloučenou (to má být přece tak hrozně smutné, ne?), dokáže vyznít nakonec tak pozitivně a tak plný života. ()

kagemush

Dovolím si citovat jednoho mého známého,který na můj dotaz, jak ho tenhle film zaujal,odvětil: ,, Hodiny? Právě mě dobily!" Tak. ()

berusche

Je silnější vaše rodinné pouto a to, co vás s vaším životem pojí, nebo váš pocit z toho, jaký vlastně váš život je? Odpověď na tuhle otázku byste v tomhle díle hledali marně i přesto, že jí tu hlavní hrdinky hledají. Snímek není jen o tom, jak feminizované ženy trpí depresemi, ale hlavně o tom, že říct komukoli, jak je pro vás těžké žít svůj život, když s ním vlastně nejste spokojeni, je nejen obtížné, ale zároveň nemyslitelné, zvlášť v ohledu toho, komu tím ublížíte. A říct "lituji" je jako být po bitvě generálem. Hodiny ve filmovém podání vás nezklamou, a to bez rozdílu pohlaví :) a teď méně poeticky: po tomhle není možné pochybovat o hereckých výkonech, jsou naprosto úchvatné, stejně jako monumentální nevtírává hudba, která dokresluje pozadí celého dramatického snímku. ()

easaque

konečně jsem zkoukl v gay komunitě hodně profláklý film - možná je to i výběrem hlavních hereček, které udržuje film na dobře koukatelné úrovni. Jedná se o silné existenciální drama, které v sobě propojuje 3 různá časová období i příběhy. Film je důstojně natočen, ale mě námětem nebyl obzvlášť blízký – možná i svým melancholickým laděním a proto nedám ani 4 hvězdičky, i když ženy a citlivější duše si ho určitě užijí, protože je hlavně určen jim. [ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

kombajn

Prý se ten film strašně moc libí. Já byl trošku zklamaný - asi jsem očekával moc... Nicméně Julianne Moore je čímdál lepší (snad až na šlápnutí vedle s Evolucí). Ed Harris si mě konečně získal a ponurá atmosféra filmu na vás nemusí působit dvakrát příjemně. Ale právě za ni je tak vysoké hodnocení. V jedné chvíli jsem tak soucítil s hrdinkami, že mi vlhly koutky... ()

Jufonka

Jednu hvězdu dávám za hudbu! Ta byla super! Druhou hvězdu dávám za herecké výkony! A ta třetí hvězda? Za film - ano, ten film si zaslouží jen jednu hvězdu! Zdlouhavý a nudný! Možná to je tím, že jsem nečetla knihu. Ale jak se pozná kvalitní film podle knihy? Že není¨důležitostí si předtím přečíst knihu. A zde to zřejmě důležitostí je. ()

Nuala

Naprosto úchvatný, dokonalý a nádherný film, který ve člověku dokáže vyvolat opravdu silné a upřímné emoce. Scénář, režie.. to vše je na nejvyšší úrovni a před hereckými výkony opravdu smekám. Excelentní film. ()

HappySmile

V hlavních rolích tři velké herečky, jedna velká spisovatelka, ale velký film se nekonal. Celý příběh mi připadl tak docela o ničem. Jediné, co by se snad dalo vyzdvihnout je výkon Julianne Moore a taky její část příběhu, o které jsem až na konci filmu zjistila, jak do příběhu zapadá. Vím, že pro mnoho lidí je tento film srdcovou záležitostí, takže mě mrzí, že nemůžu dát víc hvězdiček, ale film nic zajímavého nepřinesl. ()

Martin741

Reziser Stephen Daldry mi nic nehovori a pribeh ma sice nieco obcas do seba, ale rovnako ma aj dostatok nudy a dlhych prazdnych dialogov. Kto ma rad Meryl Streep, prosim, ale mna uspesne tato pani obchadza /aj jej popularita/ a ani kvoli vybornej Nicole Kidman nedokazem dat viac nez 50 % ()

vydumnica

Nie je náhoda, že som si práve dnes vybrala príbeh o ŽENÁCH, to som ale netušila, aké komplikované postavy to budú :-). The Hours je zvláštny film, ale tak zaujímavo zvláštny. Vtiahol ma do deja, v podstate každá dejová línia ma zaujímala. Máme tu tri príbehy žien, každý z príbehov sa odohráva v inom čase a na inom mieste. Máme tu tri fantastické herečky🙂!!! Všetky tri mám v TOP 10 a dokonca Meryl Streep je moja srdcovka a number one. Nicole Kidman je s tým nosom priam na nepoznanie a za rolu Virginie Wolf dostala Oscara. Jej príbeh sa odohráva v Anglicku v 1923, páni presne pred 100 rokmi. Mňa ako matku dvoch detí :-) asi najviac zaujal príbeh Laury Brown, ktorá žije v LA v 1951, Juliane Moore ako Laura je tiež skvelá, podľa mňa ešte o kúsok lepšia ako Nicole. A do tretice tu máme ako vždy vynikajúcu Meryl Streep ako "Mrs. Dallowey" Clarissu, ktorá žije v NYC v 2001. Každú z postáv je neskutočne ťažké pochopiť, pretože nevieme o nich všetko, môžeme si len domýšľať, po čom túžia. Je to také puzzle. Virginia píše Mrs. Dalloway (nečítala som) a Laura aj Clarissa presne tú istú knihu čítajú. Film The Hours je vlastne len jeden deň v živote týchto troch žien, len hodiny. Kedysi dávno som ho už videla, ale veľmi som si to už nepamätala. [SPOILER: Myslela som si, že Laura (keď išla piecť narodeninovú tortu na druhý pokus) dá tie tabletky na spanie do torty, ktorú zje buď len manžel alebo celá rodina. Tiež som veľmi nepochopila ten bozk medzi Virginiou a jej sestrou a potom medzi Laurou a jej susedkou. SPOILER KONČÍ]. Dodatok: Z vedľajších postáv bola výborná Toni Collette, ani som ju nespoznala. Virginia Wolf: "A woman's whole life in a single day. Just one day. And in that day her whole life." 75%. ()

Jandos

Moc prijemny film. Bezchybne zrezirovane, bravurne zahrane a hlavne podkreslene nadhernou hudbou. Jenom jsem se nedokazal do toho vcitit tak jako treba do Gran Torina. Mozna je to spis pro zeny :) ()

Streeper

Kdybych věděla svůj den smrti, pustila bych si právě tenhle film. Rozhodně patří k mým nejoblíbenějším a to nejen díky skvělému scénáři, režii, kameře ale hlavně díky tomu okouzlujícímu soundtracku. A samozřejmě herecké výkony. Meryl, Julianne, Nicole a Ed Harris byli všichni naprosto dokonalí. "Always the years, always the love, always....The Hours." ()

joker.george

Hodinami jsem byl doslova uchvácený o to víc díky tomu, že mi evokovaly Pokání a Atlas mraků - dva skvělé snímky. Ale i bez vyvolaných vzpomínek se jedná silné drama, které mě vtáhlo a budoucnost i city tří žen a jednoho muže mi nebyly lhostejné. A jsem rád za trochu pozitivnější zakončení oproti tomu, které nabídl Nouzový východ - další snímek, na který jsem si vzpomněl. Kdyby nebyla jedna časová linka o poznání slabší, tak by to byl plný počet. ()

Superhvězdná britská špionáž

Superhvězdná britská špionáž