poster

Nevinný (TV film)

Komedie

Česko, 1995, 78 min

 • Gemini
  ****

  Výborné herecké výkony vyhnaly kvalitu této nenápadné televizní inscenace proklatě vysoko. Naopak velmi rušivě působí tu podnikatelský vzhled lidumilného pana poslance Jandáka, tamhle zas fax a notebook, a další stylizační "drobnosti". Nevinný tím dost ztratil na atmosféře, a je to škoda veliká převeliká, protože tato výpověď o lidských charakterech v konfrontaci s nelichotivými nepřímými důkazy a domněnkami by bez oněch lapsů mohla působit ještě lépe. Ale co už, osmdesátka je dost dobrá a Nevinného bych uvítal v hlavním vysílacím čase daleko raději než nějaká akční dramata ze žhavé současnosti.(9.3.2008)

 • Tosim
  ****

  Vcelku schopná televizní inscenace o tom, jak se začnou měnit povahy lidí ve vašem okolí, když o vás zjistí určité (v tomto případě ne dokázané) špatné věci. Všechno stojí samozřejmě na hercích.(22.8.2006)

 • roswelll
  *****

  Celkem pohodový příběh o tajemné kostře na zahradě, ze které se nakonec vyklube mrtvola několik století stará. V titulcích filmu opravdu uveden rok 1997 a malá zajímavost, cca ve 49. minutě filmu se na chvíli objeví ve scéně mikrofon, malá technická chyba.(21.12.2017)

 • Drom
  ****

  Asi by stačilo poukázat na to, co před více než deseti lety píše ve svém komentáři Gemini. Mě navíc, překvapivě, nevadili ani ministr ba dokonce ani maestro Donutil. Hodně je v téhle televizní hře vidět z televizní techniky, zejména jak mizí ze záběru :). Jinak námět samotný mi připomněl díl Dobrodružství kriminalistiky nazvaný Antropologie. Film Nevinný však příjemně graduje komediálním směrem a ta spirála k vrcholu před příchodem hejska žádajícího o ruku... byla prostě povedená (hejsek ne). O to více mrzí zpracování a ta rozpolcená stylizace. Ale na zábavnosti to nic neubírá.(11.10.2018)

 • waxtrax
  *****

  Pokud něco vyžaduje absolutorium tak herecký výkon M. Labudy, kdy ztvárnil psychotického boháče, jenž si sám libuje ve svých hysterických výlevech, kdy zastrašuje své okolí, aniž by chtěl domýšlet dopad svého jednání a který si při své nesporné inteligenci, vůbec neuvědomuje význam slova sebekontrola a ohled k druhým. Až vyhrocená situace, která se jej bezprostředně týká, jej konfrontuje se stavem, že i jeho okolí (o které se jeho povaha vždy opírala) jej může zavrhnout, jej zklidní. M. Labudovi se podařilo bezezbytku ztvárnit chování a povahy mnohých vysoce postavených osob.(1.6.2013)