Netradiční drama vypráví o jednom němém nájemném vrahovi (Ha-kyun Shin), kterému není nic svaté. Být vrahem je jeho parketa a je v tom hodně dobrý. Vraždění lidí si přímo užívá. Jednoho dne se v baru potkává se sympatickou dívkou a náhle se jeho styl života mění. (Kamca_)

Rudovous

Uzasna premisa. Film vypraveny az noirove, hlavnim hrdinou, ktery je ovsem nemi. To je na tomto snimku pro me tedy zdaleka nejzajimavejsi. Ano technicke zpracovani, herci a poutavy mix zanru udrzi bohate pozornost. Ale to je pro me tentokrat prilis malo. ()

Chrustyn

Kombinace drsného thrilleru a romance o němém vrahovi, který začne přehodnocovat svůj osobní i pracovní život, ve chvíli, kdy se zamiluje do sympatické dívky. Korejské snímky všech žánrů můžu, ale tento patří mezi ty slabší. Pořád ale kvalitní zábava. ()

mat.ilda

Přesto, že v žánrovém rozdělení "No Mercy for the Rude" nenajdete slovo komedie, já byla pobavená a s klidem bych pro tento snímek vytvořila subžánr, a to úsměvné akční drama:-). Asijská poetická romantika, dva sympaťáci nezvyklého povolání, překrásná hudba, skvělý vizuál, stylem trochu Kusturica, trochu Tarantino... hmm,hmm a já držela palce dobrému konci, jenže, byl to korejský film... ()

Flakotaso

Nádhera. Další úžasný korejský fim. Je sice docela podobný Oldboyovi, ale tvůrci přidali zase desítky nových, geniálních nápadú, takže to vůbec nevadí. Tohle se dá natočit jenom v Jižní Korei... ()

Folpa

Další z milých překvapení. Vyprávěné trochu jinak než u ostatních filmů ale moc pěkné. A kdo mi si nezamiloval hlavní postavu? :) ()

Krt.Ek

Typické korejské drama, které nemá s divákem žádné slitování. Mlčenlivý zabiják mi obrazně vrazil nůž přímo do srdce, budu na něj a na jeho melancholickou pouť obtížně zapomínat. Osobně mne nejvíce zaujalo časté prolínání žánrů, od akčního thrilleru přes komediální prvky až k romantickému melodramatu, skutečně považuji za umění všechny tyto styly zkombinovat tak, aby se filmař nedostál na hranici nechtěné parodie. Hodnotím ale jen slabšími čtyřmi hvězdičkami, jelikož nesmím zatajit, že existují filmy s podobným motivem, také korejské (např. Parkova trilogie o pomstě), které "예의 없는 것들" předčí ve všech možných ohledech. 70% ()

Davson

Je to sice kýč jako bič, ale naprosto neodolatelný._____ Mno, napodruhé už to bylo přeci jen výrazně slabší, i tak ale nadprůměrně kvalitní záležitost. ()

Laputa

Smutný příběh z podsvětí. Hudba opravdu hezká a smyslná. Děj je netradičně vyprávěn němým Ha-gyun Sinem ( myšlenkovitě ). ()

forsythia

Víte, co je největší romantika? Když zabiják napíše básničku o tom, jak telátko saje mléko své matky v poli plném FORSYTHIÍ :) To ostatní, jako skvělé vyprávění němého vypravěče a jeho neméně skvělý herecký výkon, sem tam nějaká ta krvavá dýka a povlávání mulety, pár přitroubých korejských vtípků, tragická láska a tak vůbec, to už jen tak pro dokreslení. ()

ivan_drago

Netradiční, originální příběh němého nájemného zabijáka, který ač lásku nehledá, najde jednu dlouho ztracenou... Dojemné, přesto citově nevydírající a jak je u korejského filmu zvykem, zcela bez šťastného konce... A roztomilost hlavní hrdinky je taktéž nekonečná... Film je odlehčen spoustou absurdních a humorných scének, nijak rušivých a celkový koncept filmu doplňujících k dokonalosti... A ta báseň je taky překrásná... ()

neoBlast

Pár silných scén se najde (např. závěr), ale celkem je No Mercy for the Rude nuda. Atmosféra ne nepodobná (dnes už klasice) Guns and Talks mi prostě nesedí. Dobře napsaný ústřední charakter se utápí v množství nic neříkajících scén až moc často. Hodně zajímavé jsou detaily, kdy do naprosto vážného příběhu někomu něco vypadne nesmyslně z rukou, či zakopne (úmyslně!). Zajímalo by mě na co mysleli scénárista a režisér při jejich zakomponování. Hudba a kamera samozřejmě - jak jsme v Koreji zvyklí - v pořádku. 65 % ()

rockwoman

Zpoveď němého zabijáka = básníka = matadora. Dětská láska se k němu vrací zpět jako bumerang, protože ona jediná ho zná nejlíp ze všech = i beze slov. ()

dANo

Pre mňa veru celkom slušné sklamanie! Nudil som sa a okrem toho, že to bolo všetko predvídateľné, by som skritizoval hlavne tie nepodarené akčné scény a trápnu komediálnu stránku filmu. Jediné, čo môžem pochváliť, je technická stránka filmu (hudba + kamera), čo ale zďaleka nestačí na to, aby to odo mňa dostalo nejaké nadpriemerné hodnotenie. ()

Pedross800

Po nějakém čase jsem opět narazil na film, kde korejáci namixovali dohromady xxx žánrů a povedlo se jim to na jedničku. Troška romantiky, více zabíjení, dramatu a melancholie a k tomu výborný němý hlavní hrdina. Kořením celého filmu jsou jeho myšlenky. Ty jeho monology fakt stojí za to. Vcelku hloupoučký a předvídatelný děj je díky tomu dosti zajímavý a člověk nemůže jinak než si hlavní postavu oblíbit. ()

Pecival

Další žánrový mix oscilující mezi fraškou, dramatem, krimi a bůh ví čím ještě. Ha-gyun Sin nemůže mluvit a tak aspoň děj doprovází svými postřehy a monology. A nutno podotknout, že občas jsou vtipné. ()

bloodvomit

Mam rád, když mě korejskej film pobaví a tomuhle se to povedlo. Smějete se absurdním situacím, který vlastně ani nemusí bejt komický, scénář má silný místa i hlušší plochy, ale vcelku de o dobrej film. ()