Průvodce k rozpoznání tvých svatých

• USA A Guide to Recognizing Your Saints (více)

Příběh vychází z režisérova života, zvláště z let dospívání, které prožil v newyorské čtvrti Queens. Když se Dito po dvaceti letech vrací z Kalifornie zpět domů, je nucen se vyrovnat se všemi démony minulosti. Jeho otec je těžce nemocný a Ditovi přátelé z mládí skončili buď na ulici, nebo ve vězení. Při vzpomínání na divoké roky adolescence, plné užívání drog, rvaček či prvních sexuálních zkušeností, Dita zachvátí pocit viny, že jemu jedinému se podařilo překonat hráz své čtvrti a odejít do velkého světa. Při hovorech se svým otcem poznává, kdo byli jeho opravdoví přátelé. (oficiální text distributora)

kubilov

Žít na periferii New Yorku zřejmě nebude nic extra záviděníhodného, ani žádná top destinace pro život s rodinkou. Místo, kde se lidé více než policie bojí různých gangů mladých grázlíků všech možných ras, není tím místem, kde bych osobně chtěl žít. Natočené je to pěkně, plus je v tom, že je to podle pravdy a z osobních zážitků, takže v tom asi bude kus jeho osobnosti, s tou se ale já až tolik neztotožňuji. ()

pekas

WTF??? Aha, režisér si natočil něco o sobě. Tak v tom je problém, nebo v čem. Ukecaný namachrovaný vylízaný debílci, tak na ně mě fakt vůbec nebavilo koukat. A ještě se to tváří, jako velký umění. Ani účast "hvězd" na tom propadáku nic nemění. 30% ()

forzaroma

Klasický retropríbeh, akých už boli desiatky. Bohužial tento film je ich slabším spločníkom. Poteší,pobaví ale v danom žánri sa nájdu bezpochyby aj lepšie kúsky. 3 a 1/2 * ()

Apoxyomenos

zvlastny film, ale fajne natoceny, skvely herci, soundtrack len dotvara atmosferu celeho ghetta, moje celkove pocity --- zbytocnost vo svete ale v danej stvrti som niekto, slabosti ale aj odvahy odist od priatelov, ktori nie su najlepsi ale verni ()

DonBraso

Tak Dito si napsal film,který si zažil a dal nám ochutnat trochu z jeho režijního prvotního kousku pod palubovkou.Obsadil herce,který mě i tímto nalákal a všechno šlo jak po másle.Queens skutečný,herci výborný,ale surový drama ne.Chyběla mi tam nějaká složka,způsob něčeho překvapující,něco co jenom z povídky vytáhne film do výšin a nedrží se pod oblakama,prostě žádná bouřka.Nečetl jsem,tak nevim do jaké míry to bylo vše filmu,ale na začátek se uvedl jako schopný režisér,kde jsem viděl i jeho další film,ale je to prostě pořád to stejný,neumí vytvořit takový styl,aby to člověka ohromilo,jenom nám dává podsouvat,že se něco takovýho děje. ()

Filousik

Filmy podle pravdivých příběhů a událostí mám velice rád, protože většinou zaručují strhující a emocionální příběhy. Stejně na mě působil i tento film. V komentářích jsem četl, že je zde spousta silnějších výrazů, ale co už. Vzhledem k tomu, že to režírovala sama hlavní postava tohoto příběhu a jestli se snažila okraj NY popsat takový, jaký v té době doopravdy byl, tak mi to vůbec nevadí. Jestli to tak bylo, tak ať je to i ve filmu. Neměl bych také opomenout zmínit herecké výkony mladých herců, které se mi zdáli velice zdařilé. Mě osobně se ten film líbil a jsem rozhodně rád, že jsem ho viděl, takže za 4. ()

Sonick

Ten příběh měl udělat z Dita hajzla? Tak to se minul účinkem. Ten jedinej tam totiž stojí za zmínku mezi tou kupou sprostejch slov, zbytečnejch dialogů a příběhu, který mě neoslovil, tak jak bych u filmu tohodle ražení čekal. A kdyby Dita svět kolem něj nedonutil se cejtit provinile, nevznikla by ani kniha, ani film. ()

camka

Film chce být experimentální a něčím zajímavý, ale tyto snahy jsou naprosto nedotažené do konce a to je docela škoda. Když se objevil nějaký zajímavý prvek, který by mě mohl zaujmout, byl okamžitě přebit nějakým dalším rádoby uměleckým kouskem, který vyzněl do ztracena. Pro mě velice nesourodý a v podstatě ničím nezajímavý film, který má na ty tři hvězdičky jen hereckými výkony. ()

frankiiee

Charizmaticky Robert Downey Jr, dobry vykon LaBeouf-a a silny pribeh detstva jedneho Dita z Queensu pocas 80.rokov. Vykreslene pomery uz vtedy vznikajucich poulicnych gangov film ktory urcite nesklame ()

LilDevil

Je az prilis skutocny... a mne pripomenul detstvo :( podaktori v komentoch spominaju, zvlastne ukazane zlomy deja.. ked sa stane nieco strastneho priatelom v takom veku, vacsinou to nedokazete spracovat a vas to zamrzne tak, ze viete, ze sa to stalo ale pri tom sa spravate, ze to je bezne.. a pokracujete v zivote. Ale kamera je naozaj divna. Bohuzial ten dabing ma iritoval na tolko, ze som si ho nevedela poriadne vychutnat. ()

Zaara

Nádherný a pritom desivý film. Sledujete, ako funguje život v Queens. Dokonalé herecké obsadenie obohacuje aj Robert Downey Jr. Príbeh ma zaujal hneď od začiatku a samotný film mal skvelé spracovanie. Vrelo odporúčam. ()

Georgeton

Príbeh jednoduchý a miestami začal nudiť a to by sa nemalo stávať. Myslím, že sa z toho dalo určite vytlačiť viac, ale na druhej strane vyzdvihujem obsadenie hercov a aj to ako to veľmi dobre všetko zahrali. ()

zigy

Děti - teenageři ulice v New Yorku a jejich divný, neuspořádaný a divoký život...rodiny v rozkladu....film vás dovede uspat, pak sice přijde nějaká srozumitelná akce, ale dojem nicoty a chaosu převládá.... ()

Koffe

Zvláštní snímek, zajímavě natočený. Problémy dospívajících v drsné čtvrti a komplikovaný vztak syna k otci, a k jeho nejlepšímu kamarádovy. Nebylo to špatné ale myslím, že zítra si na to už nevzpomenu. Obsazení bylo super, sice Downey moc prostoru nedostal ale zato Shia LaBeouf předvedl dobrý výkon a líbil se mi i Tatum, který předvedl, že umí i hrát a ne jen se tvářit nasraně. ()

Aniii

To bylo tak drsné, že jsem nemohla usnout. A Robert Downey Jr. se díky tomuto filmu zařadil mezi moje favority. ()

Mangus

Dá sa nato pozerať z dvoch hľadísk. Jedným je pohľad, kde sa pozeráme na stratené existencie poflakujúce sa po NY v 80. rokoch, ktoré ničnerobením, nudou, poprípade násilím zabíjajú svoj životný čas a dá sa na to pozrieť aj ako krásny autentický výklad života jedného človeka. Ešte neviem, ktorý pohľad si vyberiem. Prvá polovica sa mi zdala dosť rozhádzaná, akoby občas niekdo zasiahol do filmu a pomiešal jednotlivé časti. Niektoré súvislosti mi asi unikali, ako napríklad pre film veľmi dôležitý vzťah s syna s otcom, v ktorom som sa skutočne veľmi nevyznal. Herci skvelí, o tom niet pochýb, dobová atmosféra taktiež, ako aj ulice NY. Samotný dej alebo príbeh však tento film dosť postráda a vykreslené vzťahy často neboli divákovi podložené činmi. Niekedy som fakt nevedel, prečo je jeden na druhého naštvaný, alebo prečo sa rozprávajú. Napriek tomu, filmové prostredie, hlavne atmosféra a aj hudba s hercami vyzdvihuje film vyššie. 7/10 ()