Komediálně laděná road movie o putování tří Romů ze severu Čech na Slovensko. Jura je moderní, racionálně uvažující mladý muž, který úspěšně studuje vysokou školu v Praze, kde má i svou přítelkyni. Když ho jeho otec, za kterým přijel na krátkou povinnou návštěvu, požádá, aby s ním odcestoval na Slovensko za nevěstou, kterou mu ještě jako chlapci domluvil se svým nejlepším přítelem, nemůže tomu Jura uvěřit. Zprvu absurdní žádost odmítá, ale rychle podlehne tatínkovu citovému vydírání. Společně s temperamentním a nezkrotným rodinným přítelem Stanem vyrážejí v otřískaném náklaďáčku na cestu napříč oběma republikami… Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Vejdělek oblíbené herce – Mariána Labudu a Bolka Polívku. (Česká televize)

Všežrout

Duo Vejdělek - Epstein dokázali pouze jediné. Dokázali, že i Bolek Polívka "umí" být personou humoruprostou, což je, u potenciálu postavy Stana, skutečnost vskutku tragická. Čekání na středoevropského Kusturicu pokračuje... ()

MAJkLSON

Cele je to nezajimave a jeste k tomu s tak blbym scenarem. Jedina vec, ktera to drzi nad vodou vlastne neni vec, ale pan herec Bolek Polivka. Nebyt jeho a jeho, sprominutim, picovani, tak to stoji za picu. ()

Fuckmaker

Se jmény jako Polívka nebo labuda, jsem čekal dobrou zábavu,ale po pár minutách mě omrzela. Oba pánové byli dobří i když Bolek nebyl zrovna přesvědčivý cikán, ale abych pravdu přiznal, tak jsem se u této "road movie" zasmál tak jednou. A už si ani nepamatuji čemu. Ostatní se zde vyjádřili za mě. ()

Elgin

Jeden z mojich najoblubenejsich ceskych hercov pan Polivka sa snazil co mu sily stacili, ale tak nudny film som uz davno nevidel. Je to ohromna skoda, pretoze namet natocit film o ciganskej problematike sam sebou nie je zly a chyba ako sol v tychto dnoch. Bohouzial tvorcom tento obrovsky potecial nevysiel. Nasi tmavsi spoluobcania maju problemy s platenim najomneho, malokto z nich pracuje, spolocnost (my danovi poplatnici) do nich investuje nemale prostriedky vrchom, spodkom bez ziadneho vacsieho efektu. Z pohladu investora totalne vyhodene peniaze. Romovia si mozu oddychnut pretoze ich financuje stat a nie nejaky podnikatel. O kriminalite sa radsej rozpisovat nebudem pretoze by mi pravdepodobne nestacilo miesto pre taky komentar. V tomto smere by sme mohli ocakavat, ze sa najdu tvorcovia, ktory konecne poriadne rozcupuju tuto tematiku. Bohuzial nikto nechce niest svoju kozu na trh!? Ja len dufam, ze sa to nebude odkladat na vecne casy. Iba jedna hviezda za nacrtnutie romskej otazky. ()

El-Barto

Vejdělkovi se musí nechat, že má několik solidních režijních nápadů (tancování ve vlaku, vyprávění eposu nebo požár voru s náklaďákem). To ale nezachrání film, kde mě postavy serou, ve scénáři jde o kulový a celý se to táhne jak zkaženej sejra. ()

Joll

Dost jsem se na film po přečtení hodnocení těšil, ale shledávám, že můj názor se bude od ostatních dosti lišit což nebývá tak často, ale tento film je naprosto o ničem.Romy tu přikrášluje až moc, vedlejší dějová linie je špatně napsaná blbě zahraná a nesnesitelně nudná dovedu si představit o dost lepší pojetí.stejně tak hlavní linie filmu je dosti unylá a Labuda nepředvádí ani polovinu toho co by mohl, možno je to tím co mu scénář dovolil.Jediné co je dobré je polívkův výkon, který, ale celý film zachránít nemůže a tak bych doporučoval počkat si na nějakou delší upoutávku, ve které vystřílí těch pár momentů co v tomto filmu stály za to.Dle mého názoru se na lepší časy českému filmu neblýská a troufám si říct, že toto je hodně nepovedený film s naprosto nevyužítým potenciálem.Škoda veliká škoda, protože se z námětu s trochou odvahy dalo vytěžit mnohem víc! Tenhle film neví jak se má tvářit a Bolek který tam funguje jako jediný komediální prvek film de facto kazí, i když je na něm to jediný dobry :) slušný paradox.Počkejte si radši na vysílání v TV jelikož peníze za kino jsou naprosto vyhozený. ()

zelda82

Nebylo to spatne, ale pokud mel tenhle film predat nejake hlubsi poselstvi a priblizit beznemu divakovi cikanskou mentalitu, tak v mem pripade tvurci slapli uplne vedle. Lehky nadpumer, ktery na jedno podivani neurazi... ()

sandis

Poměrně vyčpělé. Zvláště v začátku, kdy jsem se nemohl zbavit pocitu, že narážky na romské "speciality" působí velmi lacině. Zajímavé je však prolínání Romanova "eposu" s hlavním dějem. K autentičnosti romského etnika bych měl výhrady, ale jistě nebyl cílem nějaký "věrný obraz", pokud se film má řadit do kategoie komedie. Za břicha se ovšem popadat nebudete. Chvílemi jsem se snažil tlačit koutky nahoru, ale šlo to opravdu těžko. Co bych si dovolil ocenit jsou výkony všech herců i nehreců, povedené. Za pozornost snad stojí ještě hudba. Kdyby měl film i nějakou zajímavou zápletku a lepší scénář a ještě něco navrch, byl by možná povedený. Takto pouze poctivých 6/10. ()

hazaba

Když jsem viděla upoutávky na tento film, říkala jsem si, že to bude aspirovat na komedii roku. Bohužel, nejlepší momenty a hlášky z filmu byly uvedeny právě v upoutávkách a samotný film je o ničem. Naprosto vůbec se sem nehodí Romanem vykládaný "romský epos". Uznávám, že jedinou silnější stránkou tohoto jakoby paralelního příběhu je herecký koncert Vladimíra Javorského v mnoha rolích. Postavičky Labudy a Polívky mají taky něco do sebe, jen Polívkova pi..vání bylo až moc. Krásné záběry okolní krajiny a docela dobrá hudba film nezachrání, ale kvůli nim dávám o hvězdičku víc. Jedním slovem zklamání. ()

Gedes

Docela hezky snímek B.POlívka svou roli zahrál docela obstojne.. no proste filmík o cikánským živote , myslim, že to bylo dost vystižné..:-) ()

gumbo

35% - Jestli bylo cílem filmu diváka uspat, tak se to celkem povedlo. Takový nijaký film, který neví, čím chce být. Komediální road-movie nebo umělecká cikánská pohádka? Film se snaží o oboje a nakonec se nedaří ani jedno. Vtipů a zábavy je tam málo a ta "pohádková" vyprávění nemají ani hlavu ani patu a navíc jsou tak rozmělněna, že i kdyby měla, tak to divák nepozná. ()

amarth

Popravdě řečeno nevím, díky čemu se film ROMing schledal s takovou nevolí. Možná proto, že se pohybuje ve dvou, nevždy korespondujících rovinách: V jedné je to poeticky laděný a téměř bájný příběh Somáliho, jakožto romského krále, v té druhé jde o fádní život "našich spoluobčanů" se spoustou vtipných hlášek i situací, které nevyvádějí z údivu. Jednoduše ROMing zachycuje opravdový život rumungrů (pozor: žádní olašští rómové!) Kdo jen trochu přichází do styku s rómy, nemůže jinak, než říci, že ani mluva, jež je dosti obhroublejšího ražení, tak ani situace, které se zdají normálně neuvěřitelné, až nesmyslné, nevznikaly daleko od pravdy. Podtatnou složkou je zde hudba, s jejímž výběrem jsem obvzlášť spokojen. Najdeme zde jak naše lidové muzikanty, tak třeba i Kalmana Balogha. ()

Amplifier

Roming je romská komedie s velmi volným slovníkem :) která určitě pobaví. Bolek Polívka se na roly Staně dokonale hodí a jeho vtipné výroky se težko zapomínají 70% ()

stansrac

tak roming na mě teda moc nezapůsobil. Hlavní dějová linie je totiž naprosto nezáživná a celkově to pro mě byla spíš nuda, momentů kdy sem se bavil bylo málo. To co zvedá film o úroveň výš, ne-li ještě víc, je samozřejmě Stano Zaječí co každou rozječí. ()

Colleague

Nemůžu si pomoct, ale ty "snové" variace s ptáčkem jsou dost strašné, až si říkám, že strašné je slabé slovo. Jinak zbytek filmu bych hodnotil klidně i o hvězdičku výš :-( Ach jo. ()

vojo

Tragikomický pokus o Kusturicovskú poetiku. Bolek Polívka tu od začiatku do konca iba "klial bohapusto" a celá ...ing. odysea za veľa nestála. No na jeden večer pri komerčnej televízii a chladenom pive stačí. ()

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!