Komediálně laděná road movie o putování tří Romů ze severu Čech na Slovensko. Jura je moderní, racionálně uvažující mladý muž, který úspěšně studuje vysokou školu v Praze, kde má i svou přítelkyni. Když ho jeho otec, za kterým přijel na krátkou povinnou návštěvu, požádá, aby s ním odcestoval na Slovensko za nevěstou, kterou mu ještě jako chlapci domluvil se svým nejlepším přítelem, nemůže tomu Jura uvěřit. Zprvu absurdní žádost odmítá, ale rychle podlehne tatínkovu citovému vydírání. Společně s temperamentním a nezkrotným rodinným přítelem Stanem vyrážejí v otřískaném náklaďáčku na cestu napříč oběma republikami… Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Vejdělek oblíbené herce – Mariána Labudu a Bolka Polívku. (Česká televize)

Dzvandzi

Začal bych asi tím negativním a to byl příběh cikána s ptáčkem, který pořád skákal do jinak dobře rozjeté komedie a kazil ji. Tohle režisér opravdu nedomyslel. Jinak se jedná o zábavný film s občasnými narážky na cikány, které jsou občas vtipné, někdy i trochu přes čáru. Bolek Polívka jako vždy bezchybný a velmi zábavný. Hlášky typu ,,pičus panelákovej´´ atd.. mi určitě v paměti zůstanou a to je asi to, co tento snímek drží nad vodou. Jinak se jedná pouze o průměrný film, který mě i chvílemi nudil, ale kdykoli si vzal slovo Stano, tak to stálo zato...No spíše většinou ;) ()

Likan7

Česká snaha o road movie dopadl katastrofálně. První polovina byla ještě celkem solidní, jenže zhruba od setkání s policisty jsou jde totálně do kopru a zbytek filmu jsem jen přetrpěl. Potenciál Roming ale měl, jenže ho trestuhodně nevyužil. ()

Lichty

Velké nic. Už od samotného úvodu filmu je na sto honů cítit, jak se Epstein snažil vytvořit obrovský kult a zařadit se mezi Dědictví a podobné české klenoty. Polívka sice "píčuje" moc hezky a jeho roli mu díky jeho charismatu věříte, ale zkrátka jako by motor nešlapal a celá komediální stránka se zaměřila na používání sprostých slov a kameňáků. Pár světlých míst ROMing určitě má a scénka s policistou by se dala označit i za velmi zábavnou, ale celkově film nezaujme, diváka neuchopí a pravděpodobně se často budete koukat na hodinky. Promiňte, ale tudy cesta nevede. ()

KdG

Celkově je to blbost, scénaristická slátanina a nudnej film. V podstatě jak není na place Bolek Polívka tak je to skoro nekoukatelné. Nechápu proč to má nálepku "komedie". ()

awokado

tak bohužel musím konstatovat, že mě film v podstatě zklamal....musím taky souhlasit s dalšimi komentáři, že film nese nejasnost v tom zda chce bavit či nést nějaké vyšší poselství(viz komentář Mattyho)....ovšem co se týče komedie jako žanru...tak moc komediálního sem toho ve filmu nepostřehl (nebo mám asi uplně jinej msysl pro humor) ..noa taky abych nezapomněl tak mě ani moc nandchly herecké výkony - např. Polívka, kdyby jen z poloviny to zahrál tak dobře jako Dědictví tak neřeknu ...ale... ale je to taky "zásluhou" slabého scénáře.... snad příště.... ()

-henry-

Film od "bílých" pro "bílé". Černé může být maximálně svědomí tvůrců, jak nudný a nevýstižný výtvor to splodili. (Prapodivné zákulisí vzniku filmu nehodnotím.) ()

TSZ

ROMing je extrémně nevtipná komedie s několika extrémně vtipnými momenty, o které se stará zde dokonalý Bolek Polívka. Jeho poloopilecké neustálé vyřvávání různých variací na slova píča a kunda mě vždycky spolehlivě pobaví. Ale jinak slabota, navíc většina herců zde hraje přinejmenším podezřele amatérsky. A druhá "linie" filmu o cikánském baronovi mě tak strašně nudila, že víc nudit jsem se už snad ani nemohl. ()

Alojs

Ačkoliv jsem měl největší obavy z toho, že bude Vejdělkův druhý celovečerák k uzoufaní nudnou podívanou, která bude křečovitě pídit po nalezišti vtipu, výsledné tři hvězdičky má na svědomí zejména nedostačující výplň nosného skeletu. Což o to, že je ROMing humorný a nabízí na poměry situační road movie nebývalé množství vtipných scén, když je takřka každá mezera mezi nimi vyplněna jakýmsi pokusem o vystižení poetiky cikánského života pod širákem, v maringotce, v tatrovce… Problém těchto pokusů nespočívá ani tak v tom, že vůbec jsou, jako spíše v tom, že jsou až příliš často, že jsou až neúměrně rozvleklé a že jsou v pozdější fázi nadobro vybředlé. Zatímco Vejdělek-režisér příjemně překvapil, Vejdělek-střihač příliš nepřesvědčil. Situaci z prostor, v nichž se eliminují nadbytečné obrázky a lepí pozůstalý materiál, si dokážu velmi snadno představit. Režisér si vybudoval k natočenému pásu natolik silný vztah, že se jím neodlučně ovinul a nesvolil k potratu byť jen jediného okénka. Škoda. ()

Chamyl

No, tak cikánský epos to není, ale vcelku zábavné dílko jo. Škoda, že Somáliho osudy ztrácejí s postupem času na síle a vtipu, ale to docela slušně nahrazuje roadmovie a echtRom Polívka. A samozřejmě nelze zapomenout na Labudu, který je v roli usedlého cikána (tradičně) skvělý. Škoda jen, že se autoři nemohli tak úplně rozhodnout pro žánr, kdyby zůstali pouze u klasické komediální roadmovie bez snahy o jakýsi "hlubší" přesah, dal bych hvězdičku navíc. ()

Dudackoo

Trapnéé a nudnéé musel som s tým bojovať aby som to vobec dopozeral a márne som čakal na nejaký moment pri ktorom by som sa aj zasmial, azda najlepšie bolo " Ty panelákový p...s" ...ako som už v jednom komentáre napisal...fakt to ide s českými filmami tak z kopca??? ()

Tamdydam

Nechápu, čím zrovna tenhle film tak urazil. Je sice buranský a vulgární ( respektive jen Bolek Polívka ), ale jaksi inteligentně a nesamoúčelně. Což je potřeba rozlišovat. Vlastně ani nevím, co bych mu vytknul. Na plné hodnocení to ve mě nezanechalo až tak silný dojem, ale rozhodně tento film nepatří mezi ty, na které bych se s odstupem času s chutí nepodíval znovu. Mimochodem jsem byl mile překvapen, že jsem se nedočkal žádného křečovitého moralizování a "hlubokých" úvah na téma diskriminace romů ()

lenzi

Ako tu už niekto spomínal, je to taký mišmaš. Ale celkom milý mišmaš s výbornou hudbou a peknými obrazkami, tak trochu však epigon Kusturicu. ()

winstonik odpad!

Ako robia film o Rómoch packalovia? Ako inak - natrieskajú tam všetky hlúpe stereotypy o Cigáňoch. Do toho primiešajú šialene nudné dialógy, nehybný dej a dokonale nepresvedčívé postavy. Hrôza. Hrôza! ()

diabolique

Pripada mi to ako cesko-slovensky utok na Kusturicu:)...Po prvom pozreti som tomuto filmu nedaval ani 3*. Ale ked som si to pozrel znovu, musel som zmenit nazor. Dvaja skveli herci hraju dve skvele postavy. Bolek ako "impulzivny" a "vecne mlady" Stano verzus Marian Labuda ako tichy a "kludny" Roman, ktory je "donuteny" vyrazit na turu za potancialnou nevestou svojho syna. Bolek a jeho "pi**vanie" mi absolutne nevadilo(bude to zniet divne, ale bolo velmi "mile":)) a Labuda to vsetko nadherne kociroval svojou prirodzenou charizmou. Popritom je zaujimave sledovat aj ako cela cesta postupne "meni" charakter kazdej z hlavnych postav. No a potom je tu "druhy pribeh" fiktivneho Romaliho, ktory sa krizi z pribehom nasich postav a zaujimavo narusuje hlavnu dejovu linku. Az mi to preskakovanie pripominalo Pana prstenov. Takze dakujem, pan Vejdelek, za skvely film, ktory si urcite rad pozriem aj viackrat. ()

art

Pres vsechny nedostatky jsem se docela bavil a prislo mi to dobre natocene. mel bych jen 2 velke vytky, sceny s romskym eposem (pribeh o Somalim) mi prisel neskutecne rusivy, nudny a naprosto zbytecny. Druha vytka je k tomu, ze zivotem protrely tulak (bolek) vzdycky prohraje s holobradkem studentem. nerealnost tohoto bije do oci. ()

Ogrb

Podle mě jedna z nejzábavnějších českých komedií posledních let se skvostným Bolkem a Labudou. JNiný český nudy tady mají přes 70 % a tohle sotva padesát? Nechápu. 8/10 ()

coinneach

V tomto českém filmu vše stojí a padá s Bolkem Polívkou a jen díky němu se tento film vyšvih do mírného nadprůměru. Jeho hlášky drží film pohromadě, jinak by to byla jen chabá slátanina. ()

Uhura

Mně to přijde až rasistické. Pitvořící se Polívka, co si hraje na cikána, a Vejdělek, co si hraje na Kusturicu? Trochu výsměch, ne? ()

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!