Kolik sluncí je třeba, abychom byli šťastní? Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města vypráví o touze proměnit svůj život k lepšímu, ale také o tom, jak často jsou děti ovlivňovány přešlapy svých rodičů. Téměř čtyřicetiletý, ale pubertou doposud zmítaný otec od rodiny Jára (Jaroslav Plesl) se stále nepoučil z vlastních chyb a jeho úlety s sebou přinášejí komické momenty. S partnerkou Janou (Anna Geislerová) vychovávají dvě děti. Starší z nich je dospívající syn z Járova prvního manželství Véna (Marek Šácha), který v příběhu sehraje klíčovou roli po boku staršího kamaráda, punkáče Jerryho (Jiří Mádl). Jana prožívá krizi v manželství, ta vyvrcholí v momentě, kdy Járu vyhodí z práce a ona si najde milence (Igor Chmela). Lavinu nečekaných událostí z povzdálí sleduje a možná nakonec ovlivní místní guru Karel, jehož ztvárnil v nezvyklé herecké poloze Karel Roden. (oficiální text distributora)

EmilieMel

Hodnotim dvema hvezdami, za to, ze vsichni jsou dost dobri herci, co delaji co muzou, ale moc toho nemuzou... hudba ale dobra! ()

hruucoon

Tenhle film jsem dlouho vstřebával, dokud mi nedošlo, že ti herci tam vlastně nehrajou. Oni žijou obyčejný životy, jak je žijou lidi někde na vsi, v malým městě. Není tam co chápat, není tam žádnej plán, jenom prostě žít a snažit se něco užít, cokoliv, než přijde zubatá. Protože než přijde, tak si nemůže bejt nikdo jistej, že ho odvede k brance se 4 sluncema, na zahradu, kde paří Merta a spol. ()

NinetyOne

Opět jsem naivně věřil Netflixu, že mi mezi prsty proplul další český snímek, který jsem nechytil v kinech a tak to teď doženu. Úvodní fotka a název ve mně moc důvěry neprobudil, ale dal jsem tomu šanci, byť mi fakt dělalo potíže ten film dokoukat na jedno posezení. Nebýt Plesla, asi to vypnu. Dám dvě hvězdy za ten velmi vydřenej happy end, ale z filmu mám spíš takovou divnou pachuť. 35% ()

avogrebnork

Jako vždy...film od Bohdana Slámy. Nic veselého. Smutný život jedné rodiny. Skvělí herci jako vždy. Žehlila jsem u toho, tak jsem to přežila. Podruhé už bych to nedala. ()

milos.bradik

Nechápu ty lidi, nechápu proč ty ženské, které vypadají normální, živí lůzry, kteří umí jenom dělat problémy, ale přesto mne to zaujalo a dávám tomu 80 %. Bohdan Sláma to prostě umí natočit. Nejlepší hláška byla na té poště, když Melíšková řekla Geislerové "Máš rodinu, máš děti, máš všecko". Možná mám filmy Bohdana Slámy rád právě proto, že já žiju jinak a tyto lidi nechápu. ()

Korpy22

Nudný film z prostředí ne příliš sociálně zdatné třídy, postavy nemají úplně vystavěný charakter a film tak působí jako by někdo na vesnici na okně zapnul kameru a nechal nás sledovat co se děje. Střih ani režie filmu vůbec nemá tempo a v půlce filmu si říkáte, proč to vlastně sleduji. ()

1makarena

Téma sice zajímavé, ale už to není poplatné době. Depresivních věcí je kolem nás mnohem více než ve filmu. Karel Roden tam byl obsazen snad za trest !! ()

Iloveporn odpad!

Pamatuje si Roden vůbec ještě, že byl kdysi dobrý herec? - Zahrát věrohodně mentála dokázal De Niro, Hoffman i tehdy mladičký DiCaprio. Proč Rodenovi nešlo zahrát čumění do nástrčného klíče tak, že to vypadá, jakože v tom vidí nějakej hlubší smysl. Dokázal to i Bob Geldof v The Wall, když rovnal na zemi střepy, dolarovky, fotky, kousky kytar, plechovky od coly a kuřecí kosti, jakoby to byla mandala od který závisí osud jeho i celého vesmíru a kde všechno musí být přesně na svém místě. To by tak hrálo, kdyby plechovka od koly byla o milimetr jinde. - Druhá varianta je, že Sláma byl v té době nasranej na celej svět a schválně vybíral od každýho herce ten nejhorší záběr a film z těch nejlepších si pouští doma sám pro sebe a všem se nám směje, jak nás všechny napálil. Fakt se mi nechtělo čekat celej film, jestli herci začnou doopravdy hrát. Studia stavařiny se holt v betonovitosti režie nezapřou. - Na FAMU musej bejt úplně zoufalý, že ho nechají učit režii. ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012