Dvanáct lidí se nechalo dobrovolně zavřít na statku na Šumavě. Dobrovolně se zřekli svobody. Manuálně pracují, živí sami sebe a navzájem si pomáhají překročit svou minulost. Na jeden rok. Vztahy jsou rovnoprávné; nikdo nemůže mít hlavní slovo. Zakázány jsou sexuální vztahy. Ale vydržte to, když muži a ženy jsou pohromadě a témat k hovoru je tak málo! Za porušení pravidel komunity ale hrozí vyloučení. Pracují nervy a pudy. Jolana (Petra Jungmanová) je slabá holka a Milan (Jiří Langmajer) zase silný chlap... Porušovat pravidla tam, kde se tolik hraje na pravdu, znamená rozvrátit všechno a ohrozit všechny. Brzy mezi ně přijde někdo nový (David Švehlík). A někdo další (Igor Chmela) si pak vzpomene, že jedna smrt tam venku byla vražda. Náhody nejsou. Zabil někdo z nich. Co mělo být dávno mrtvé, se vrátilo. Nálož pod barákem začala odpočítávat. Jde o to, jak rychle se ze zmatku vynoří konkrétní jméno... a jestli to jméno je opravdu jméno vraha. (Bontonfilm)

FilmWave

"Má lež pravidla?" - Chytrý thriller s originálním scénářem a výborným Langmajerem. Jen ta mafiánská zápletka je trochu přitažená za vlasy. Více takových českých filmů. ()

zabro

Zajimave zprostredkovani terapie v tomto typu zarizeni. Navic je to okorenene dobrymi hereckymi vykony a dobrou rezii. ()

crha

Říká se, že jednooký mezi slepými králem. Já se proto přikloním k vyššímu hodnocení, protože na české poměry to ujde. Možná je to tím, že se většina děje odehrává v interiérech léčebny, ale působilo to na mě jako divadelní hra. Moc se mi nelíbily ty šedivé vracečky v čase, takže ty bych dost prostříhal. 70% ()

jenjan

Film postavený převážně na dialozích a krátkých retrospektivách ze života účinkujících, přesto svižný a dynamický. Dobré herecké výkony, Dulava a Budař bavili, s Langmajerem a Švehlíkem zas žádná sranda nebyla, z Chmely mrazilo. Kriminální zápletka ustupuje před vykreslením vztahů ve skupině….a úplně nejlepší byl "cigoš" Franta. „Čoveče Franto, kdy začneš chodit v zimnich botach?“ Až mi v nich bude zima..“ ()

gogoroxy

Možná si pravdivé lži zaslouží víc než tři hvězdy, já jsem ale u něj několikrát usnula, takže víc nedám. ()

CrazyLom

I přes nic moc pointu a celkově slabší "krimipříběh", pravidla lži dokážou zaujmout svojí atmosférou, díky které se divák od začátku do konce skvěle baví. Skvělé herecké výkony výsledek jen potvrzují. ()

Rockerman

Výborné drama o skupině narkomanů, kteří se snaží společně skoncovat s užíváním drog a zapojit se do normálního života. Většina je zde pro tohle, ale jsou tu i takoví, kteří hráli "vyšší ligu" a spíše se sem přišli schovat před nebezpečím, které jim hrozí tam venku. Je to dobře vygradované, atmosféra v komunitě houstne, že by se dala krájet. Až na pár malých výhrad je to určitě jeden z nejlepších českých filmů první dekády 21.století. 4 a půl *. ()

Olík

Český film…..a ještě k tomu debut…..klobouk dolů. Sice tomu z velké části dopomáhají dokonalý „pacienti“ Budař, Dulava, Cisár a někteří další, ale vykreslení vydýchaného vzduchu terapeutické komunity je téměř učebnicové. Režisér se klidně mohl úplně vykašlat na „detektivní“ linku příběhu, protože k dokonalosti stačí už jenom samotná, vhodně vybranými herci podpořená, přesvědčivost atmosféry. Teď už jenom Robertu Sedláčkovy popřát, aby jeho další cesta tuzemskou scénou neskončila účinkováním na podobných sezeních, jaké absolvovali hrdinové jeho celovečerní prvotiny. ()

Ernst

V ceksem filmu prijemne prekvapeni... jen bych vytknul nasledujici veci: predvidavost filmu, nevyuzite flashbacky, se kterymi se dalio delat vice, tema me osobne prilis nezaujalo. Ve svetove kinematografii je filmu na podobna temata vicero, v cechach malo. Ovsem snazim se sledovat i ostatni filmy, naz jen ty ceske.... ()

asentra

Tak nám ve škole řekli, že pudeme na debatu o drogách. Nahnali nás do kina a pustili nám tohle. Řekněme, že o drogách to naprosto neni, je to spíš o jakémsi psychologickém souboji dvou členů komunity. Nejenomže, byl děj strašným způsobem předvídavý, ale i snaha některých herců se tvářit a chovat fakt tvrdě byla spíš úsměvná. Ale abych nebyla jenom negativistická, mělo to něco do sebe, opravdu nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo. Spíš bych řekla, že to chtělo trochu víc rozvinout a propracovat. Tak nějak jsem nebyla až do konce napjatá jak to dopadne a atmosféra, která by se dala krájet tam taky chyběla. Aspoň trochu jí tam být mohlo. ()

Márduk33

Popravdě řečeno jsem na začátku filmu vůbec neuvažoval o takovémto hodncení. Do půlky filmu jsem to viděl maximálně tak na 2 hvězdičky. Film se ale potom parádně rozjel a začalo to dávat smysl. Herecký výkon Langmajera naprosto výbornej. Tahle role notorickýho lháře mu skvěle sedla. Občas jsem si říkal, co teda pravda je a co vlastně né. Prostě fajnová psychologická podívaná z drogový léčebny. ()

martiňák

Film je to perfektní, bohužel někdy až moc. Režišér a scénárista Sedláček si s ním opravdu vyhrál a dal si záležet, a bohužel někdy až křečovitá snaha o dokonalost je znát a na filmu mi vadila. To je ale tak jediná výtka, plusové body PL získávají hlavně díky inteligentním a propracovaným dialogům, hutné atmosféře a skvělým hercům. ()

charmin

No..som trošku zmätená, lebo neviem, či to je film, alebo dokument, alebo dokumentofilm s myšlienkou..Jedno však viem naisto - jeden z top filmov dnešnej českej kinematografie. Nie som bohvieaký fanda ČS filmov, pretože viem, čo môžem čakať a čo čakať nemusím. Nehovorím, že pri Pravidla lži som bola v "super" napätí, ale bolo to iné. Možno ten zvláštny žáner spravil svoje, možno to bolo !!!PERFEKTNOU!!! kamerou, možno hercami, kt. vyzerali tak skutočne feťácky, je možné, že aj hudbou to bolo spôsobené, alebo tými "čiernobielymi retrospektívnymi šotmi ala Memento" ,alebo skupinovými posedeniami, rôznymi psychologickými trikmi, ja neviem, ale mne sa to páčilo(trošku možno z času by som ubrala). Skutočne, ešte raz to budú dávať niekde, pozriem si to na 1000 per. ()

jacko

na ceske pomery perfektni psychologicky thriller z velmi zajimaveho prostredi s kvalitnimi hereckymi vykony, vic takovych... ()

VerenaLord

Nic extra, spíš velice velice podprůměrná mizérie v české režii. Terapeutická komunita, lži, podvody a hlavní myšlenka, zda lze nelhat a přitom patřit a zapadnout mezi ostatní. Nevím, přijde mi to dost ubohé. ()

S.Robie

Jeden z nejpoutavějších českých filmů vůbec. Češi nemají rozpočet na nejnovější kamery, na drahé počítačové efekty, zato o to působivější a poutavější umí dělat příběhy. Zamotané zápletky, které pochopí divák až opravdu na konci filmu, nebo často až po opakovaném shlédnutí, spojené s emočním vypětím a soucitem s lidmi, kteří se snaží bojovat se závislostí na drogách, to vše stmelené unikátní hudbou... ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů