Dvanáct lidí se nechalo dobrovolně zavřít na statku na Šumavě. Dobrovolně se zřekli svobody. Manuálně pracují, živí sami sebe a navzájem si pomáhají překročit svou minulost. Na jeden rok. Vztahy jsou rovnoprávné; nikdo nemůže mít hlavní slovo. Zakázány jsou sexuální vztahy. Ale vydržte to, když muži a ženy jsou pohromadě a témat k hovoru je tak málo! Za porušení pravidel komunity ale hrozí vyloučení. Pracují nervy a pudy. Jolana (Petra Jungmanová) je slabá holka a Milan (Jiří Langmajer) zase silný chlap... Porušovat pravidla tam, kde se tolik hraje na pravdu, znamená rozvrátit všechno a ohrozit všechny. Brzy mezi ně přijde někdo nový (David Švehlík). A někdo další (Igor Chmela) si pak vzpomene, že jedna smrt tam venku byla vražda. Náhody nejsou. Zabil někdo z nich. Co mělo být dávno mrtvé, se vrátilo. Nálož pod barákem začala odpočítávat. Jde o to, jak rychle se ze zmatku vynoří konkrétní jméno... a jestli to jméno je opravdu jméno vraha. (Bontonfilm)

Oskeruše

Jdu polní cestou, mrzne až praští, míjím osamělý kříž. Ne, nemám důvod „kamenovat“ Ježíška. Sněhovou kouli ve své ruce nechám zvolna roztát... ()

Evushe

Po dlouhé době mě v českém filmu nerozčiloval ani jeden herec.. Všechno bylo strašně uvěřitelné a realistické (třeba Budař na ledě:D:D). Prostě jsem se nemohla odtrhnout od obrazovky.. A ten závěr před titulky! ()

TSZ

Pravidla lži jsou jedním z mála českých filmů, které jsou schopny bez potíží konkurovat zahraniční produkci. Vážně jsem si několikrát během filmu liboval, že se dívám na film, který je po TÉMĚŘ všech stránkách dokonalý. Skvělá režie Roberta Sedláčka, zajímavé a vkusně podané flashbacky, herecké výkony všech zúčastněných jsou dokonalé (opravdu jsem nenašel jediný slabý článek, hlavně Jiří Langmajer-jakkoliv ho nemusím-podal skutečně "charizmatický" výkon). Nebýt lacinějšího závěru, téměř otřesného zvukového zpracování a dle mého názoru lehce patrné inspirace několika zahraničmi filmovými díly bych dal plný počet. Takhle je to za hodně silné čtyři body. Navzdory všem vyjmenovaným nedostatkům je to absolutně skvělá práce (a to ani nemusíme na tento film aplikovat zmenšené "české" měřítko). ()

Šňůra

Ten film je takový zvláštní... na jednu stranu dobře popsaná autenticita a tajuplná atmosféra protidrogové terapeutické skupiny kdesi na Šumavě, na straně druhé jakýsi nedotažený kriminální příběh. V každém případě se ale Robertu Sedláčkovi podařilo natočit zajímavý film, ve kterém postupně odhaluje jednotlivé charaktery a osudy hlavních postav takovým způsobem, že někdy až mrazí. Tohle se mu povedlo i díky hereckému obsazení, které zvolil, kdy každá postava seděla svému představiteli jako ulitá. ()

predsedajs

Film, který se rozhodně vymyká standardní porevoluční české produkci. Oceňuju odvahu natočit film z prostředí terapeutické komunity, těžkou atmosféru, realističnost a hlavně super herecké výkony - Langmajer, Švehlík, Stránský, Budař, Issová... jediný mínus je opravdu nedotažená krimi pointa. I tak nemusím přivírat oči a s čistým svědomím dávám čtyři hvězdy. ()

Schneefee

Jo, tak takovéhle filmy můžu. Oceňuji jak je zde vykreslen život v komunitě pro závislé (i když ve skutečné komunitě se více "maká" a méně "kecá"), jsou zmíněna některá pravidla, předvedeno pár rituálů (byť ne uplně celých), prostě super, spokojenost. Herci jsou věrohodní, atmosféra místy hutná, misty odlehčená. Jen detektivní zápletka je pro mě jaksi navíc, ale mělo by to bez ní stále smysl? ()

godspeed

Tak pravda, viděl jsem z filmu posledních cca 50 minut, ale velmi rychle jsem nabyl pocitu, že koukám na nějaký laciný televizní film produkce české televize. V téhle republice se krade ve velkém, demokracie má kožich plný blech, ale to na plátně dramaticky a slušně zpracované od tuzemských režijních špílmachrů diváci jen tak neuvidí. Místo toho jsou předhazovány ubohé komedie, povídačky o vztazích a tato, opravdu ryze akutní a potřebná, "protidrogová agitka". ()

dj_kure

Pro mě jeden, z nejlepších českých filmů od roku 2000. Hodnocení dávám nejvyšší hlavně proto, že film má fantastickou atmosféru která vás čapne a už nepustí. Langoš je klasa a žral jsem mu i to co neřekl nebo nenaznačil. Velké překvapení od Roberta Sedláčka, které (IMHO) připravil asi velké většině lidí. ()

LukH

Po delší době český film, který jsem si užil! Jsem moc zvědavý na další kousky Roberta Sedláčka, protože jeho "jiný" český film se mi líbil. Režisér vsadil na známé tváře a to se jednoznačně osvědčilo, obsazení je skutečně fajnové. Kromě toho se mi moc líbila hustá atmosféra, kterou se mu po celý film dařilo držet. Ani trochu naivní pointa scénáře (všechny cesty z podsvětí vedou do jedné terapeutické komunity :D) mi nevadila. ()

Hank

Z hlediska českých filmů jednoznačně plný počet. Po dlouhé době český film, který zaujal, nenudil a byl o něčem. ()

JohnnyBoy

Jeden z nejlepších českých filmů poslední doby. Fakt vydat se cestou žánrového filmu ve smyslu vyfabulovat nějakou detektivní zápletku je mi velmi sympatický. Dokonce je mi příjemná i její trochu toporná nedořečenost, protože rej zajímavých postav (naprosto civilně zahraných jak od známých tváří tak od ryzích filmových nováčků) tento malý nedostatek spolehlivě zakryjí. Filmu nechybí humor!! Je velká škoda, že se tomuto projektu evidentně nepodařílo do výroby a diostribuce sehnat mnohem víc peněz, protože jinak by svou energií a svěžestí spolehlivě smáznul průměrné filmy známějších českých tvůrců. PS: Přeceňovaná Klára Issová konečně získala roli, ve které působí přirozeně. ()

pepino

Ne moc strhující ale přesto skvěle natočený trochu "komornější" snímek z prostředí protidrogové komunity. Dávám 4 hvězdičky. Velkou zásluhu na tom mají především herecké výkony a taky kvalitní scénář. Po dlouhé době kvalitní český film. Je škoda že sme si na něj museli počkat tak dlouho. Ach kde jsou ty časy kdy čeští tvůrci chrlili jednu perlu za druhou... ()

walecz

par tydnu pred shlednutim tohodle filmu sem cetl dokument na idnes o lecebne ve ktere se dej odehrava. film me absolutne prekvapil svoji velmi solidni urovni - a narozdil od hrebejkovin a sverakovin - sazi na (pomerne) neprovarene ksichty. scenar je v klidu, sice trosku naivni ve spanelske lince, ale jinak - vsechna cest. postavy jsoui mozna trochu archetypalni, ale naprosto verne zahrane a dialogy taky ujdou. no, zkratka, cesky film ktery bych klidne videl znova. za to je taky ta 4 a 5 hvezda ;) ()

Bigfuckman

Deprimující film z feťácké komunity, jenž na sobě začala pracovat. Langoš roli čechšpaňělskýho hajzlíka hrál výtečně. ()

pekas

Chtěl jsem se podívat na prvních pár minut, co že je to zase za českou blbinu. Ale ouha, už jsem se neotrhl. Pro mě dost překvapení, po mnoha bídných filmech konečně jeden solidní. Souhlasím s ostatními, že ty problesky byly slabší, obzvlášť ke konci. Ovšem to co se dělo v komunitě, to byly slušné herecké výkony, velice slušné. ()

Jaromír

Po dlouhé době konečně zajímavý český film, který jsem zhlédl s velkým potěšením a zaujetím. Jak je vidět, tak jsme schopni natočit kvalitní drama. Není nad feťácké historky :). Je úžasné, jaký příběh dokázalo rozehrát těhle pár herců, a já jim to všechno naprosto žeru. Máte můj obdiv!!! ()

Dlo'h-osh odpad!

Nedokážu pochopit, jak může tato blitka bez jakéhokoli náznaku příběhu mít 75%. Části v komunitě byly plné příšerně nudných dialogů a rádoby akční scény působily zoufale trapně. Vzhledem k tomu a také k délce 115 minut nemohu dát ani jednu hvězdičku. Nebýt občanské výchovy, kde nám každý rok pouští různé fimy o drogově závislých, nikdy bych tento odpad nezhlédl. ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů