Taijó no uta

• Japonsko タイヨウのうた (více)

Šestnásťročná Kaoru Amane (Yui) každé ráno pred východom slnka z okna sleduje autobusovú zastávku oproti cez cestu. Vždy sa tu zastaví vášnivý surfer Koji Fujishiro (Takasi Tsukamoto) predtým než odíde s priateľmi na pláž. Hoci Karou je do neho zamilovaná, nič viac nepodnikla. Nemôže. Trpí vzácnou alergickou chorobou pokožky a slnečné svetlo by ju zabilo. Ale raz sa náhodne stretnú v noci a preskočí medzi nimi iskra. Ale je vôbec možné skutočne ľúbiť niekoho s takou vážnou chorobou? (koba)

Radek.SCH

Další japonská (klidně si doplňte korejská) romantika, která se nebezpečně blíží německým televizním "artovkám" od Rosamunde Pilcher. Z námětu mohl dobrý scénárista vytřískat třikrát tolik a kdyby tam byly schopní herci, jistě by nemuseli plochost svého hraní překrývat zpíváním. Yui mám jako zpěvačku rád, ale měla by u toho raději zůstat. Děj se drží v přesně stanoveném, ohraném (a generaci prověřeném) schématu; srdceryvné výlevy a proslovy působí neskutečně trapně a nebudu je akceptovat jenom proto, že je to japonské. - 50 % ()

Denila

Příjemný příběh, možná nevhodná hlavní hrdinka (trošku nepřirozené citové scény). Její písničky se daly poslouchat a hlavně, nebylo to o jedné písničce. Což mě přivedlo k páté hvězdičce. A o se týče japonštiny, možná mě trochu mrzí že nejde o korejštinu. Kdykoli řekl: Mám tě rád. Zdálo se mi že po ní spíše křičí. A to nejen u těchto slov. Když dívka řekla: Mějte se. Na odcházející rodiče zněla mi spíše hubatá. Ale to je jen detail, který má každý jazyk jinak.. ()

Sykon

Na jednu stranu je tento film poměrně šablonovitý a místy trochu zkratkovitý, ale přesto to všechno funguje jako dobře namazaný stroj. Stopáž utíká a já v napětí čekal na tu osudovou ránu, o které je jasné hned na začátku že přijde. Tento snímek je důkazem, že film nemusí být za každou cenu originální, stačí když je dobře udělaný. A to tenhle film je, i přesto,že i když je Yui výborná muzikantka, jako herečka mi tu místy přišla poněkud nevyzrálá. ()

Moiraine

YUI mám ráda, film příjemně plyne a dobře se na něj kouká. To ale nic nemění na tom, že se nijak zvlášť neodlišuje od spousty jiných asijských filmů o nevyléčitelně nemocných. Sice oceňuji, že se nesnaží ždímat z diváka slzy za každou cenu, ale na druhou stranu mě to ani nijak emocionálně nezasáhlo. ()

Jablek

Málokdy se mi stává, že bych něco vypínal po půl hodině. Ale tohle fakt nešlo. Ta herečka byla tak prkenná, až to bolelo. Možná proto už potom taky nic dalšího nenatočila. Nicméně to tady podle všeho asi nikomu nějak zvlášť nevadilo. Zvláštní... ()

Bobofon

Nápad o dívce, která nesmí na denní světlo a "toho svého" jen pozoruje z okna, je dost fajn a film se navíc rozjíždí slibně. Pak ale, někdy v půlce, ztrácí tempo i dech a člověk už jen čeká, kdy se dostaví ten očekávaný konec. A ještě k tomu mi zpěvy hlavní hrdinky mi vůbec nesedly a spíš mě otravovaly. ()

muti

ked zacne svitat, aj posledna hviezda na oblohe zmizne... tradicna "sick girl" zapletka trochu inak. plus davam za skladby ktore si herecka pekne odbrnkava pocas filmu. tesim sa na jej dalsi film, snad toho viac nahovori a bude sa viac usmievat ^^ ps: jej "um" a jeho "eeh?" som napocital asi najviac zo vsetkych jpn filmov co som doteraz videl co uz bolo prehnane a miestami iritujuce. ()

blondboss

Japonský príbeh o nešťastnej láske, ktorá nemala šancu na úspech kvôli zákernej chorobe. Na prvý pohľad možno klišé, avšak japonské prevedenie tomu dodalo svoje čaro. Mne tam osobne chýbalo trošku viac emócií a aj tí herci boli dosť toporní, často miestami až televízny nádych. Obsahovo ale fajn, aj keď priemerovo v rámci žánru. 55 % ()

27p16and41p6

Originální nápad na příběh, akorát nevím, proč se v těch asijských filmech tak umírá, neznám tu nemoc, ale mohla žít dýl, myslím si. ()

Pattrick

Krásné, prosté, dojemné .. Nemoc, při které se vás nesmí dotknout sluneční paprsek, kompenzuje skládáním hudby a hraním po nocích v ulicích. Krásně všechno plyne, nádherná hudba a nádherná Yui.. ()

laory

Jeden z dalších japonských (či korejských) romantických filmů s klidným dějem, kde zdlouhavost a pokojnost, tak typická pro japonský film, je naopak poutavá svým vnitřním neklidem - příběhem mladé Kaoru s těžkým osudem. I když je divákům zcela jasné, jak příběh skončí, uskutečnění jejích snů, jako je zpívání a láska mě přiměl myslet pozitivně. Konec ale žádný zvrat nepřinesl, a tak film sice zanechal silné pocity, ale také se zařadil mezi ostatní snímky s velkým zážitkem a smutným závěrem. ()

Galeana

Film není špatný. Jen mám prostě už plné zuby příběhů o umírajících mladých dívkách. Musím ale přiznat, že myšlenka zanechání písničky mě zaujala. ()

Mat5

V celku nádherný príbeh, i napriek záveru si nemyslím že cieľom bolo v divákovi vyvolať smútok. Ani neviem akoby som nazval ten pocit, ktorý mi ostal. Pesničky sa mi páčili, film tak isto.. Yui :) ()